Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

ЧНГ Абе да и за мен започна динамично.Трябваше да чистя едни неприятни работи.Явно текилата савой е голямо менте.Пиха 5 човека и петимата след 20 минути яко умрели.

Link to comment
Share on other sites

Добре ве, майна....

Що за хора крадат цветя от гроб? Необяснимо ми е. Каква морална и ценностна система трябва да имаш, за да откраднеш цвете от гроба на малко момиче?

И ето историята:

Всяка събота или неделя ходим на гробищата и оставяме цветя, играчки и т.н. Известно време гроба беше непокътнат. 1 ден изчезна стъкленицата със свещника. Баща ми полудя. Отидохме при един от местните, който се занимава с подобни изделия и познайте! Намерихме точно нашите неща. Тоя се направи на ударен, не знаел какво станало, някакви мангалчета му ги продали. Не знаел от къде са. (той също беше мангал)

Оправихме се. Спряха да закачат гроба.

Миналата година почнаха да крадат цветята. Понякога се случваше да изчезнат още в същия ден. Търпяхме известно време, но после бащата отиде при гробаря и му каза, че ако още 1 път ни изчезнат цветята, ще го зарови. И чудо. Цветята спряха да изчезват.

Но от скоро цветята започнаха да изчезват отново...

Ето каква е схемата:

Минава се през деня и се събират що годе живите цветя от гробовете. След което се носят на "цветарите" пред гробищата, те ги откупуват и правят вързопчетата. Да си кажа честно - бях смаян от изгреданата система. Тя работи от доста време в този си вариант, в който споделям в момента. Бабичките с цветята отпред ДАЛЕЧ не са невинни. Те провокират цялата схема.

Сега въпроса е следния:

Дали да се заснеме целия път - как мангалчето идва, краде цветята, носи ги на бабичката и тя после прави букетчета и вързопчета и да се сезират разни органи на реда.

Да се извикат данъчни за проверка на всички щандчета за цветя пред гробищата.

Или да се саморазправим, след като разберем коя точно сергия извършва злодеянието.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно го извършват всички сергии. Заснемете процеса. Медиите биха изявили огромен интерес към подобно видео. Вероятно господарите дори биха заснели процеса.

Link to comment
Share on other sites

Заснемането няма да свърши работа пред съд, не е СРС т.е. може да сте го инсценирали - така ще ви каже съдията. Данъчната проверка е прекрасна идея. Сега както са наплашени данъчните от гонка сред тях ще разкажат фамилията на който и да е. Пишете на новинарски емисии, освен на Господари на Ефира ;)

 

Саморазправа не ви препоръчвам. Онези са шайка и а барнете някой с пръст или използвате заплаха отиват, пускат жалбичка и после ще се изредят всичките в хор да повтарят тяхната си версия.

Link to comment
Share on other sites

За това и аз предлагам медиите - на тях им се обръща по-сериозно внимание, отколкото на съдебната власт. Да не говорим, че повечето инстанции са на принципа "я по-добре не ме занимавайте с глупости". За разлика от които, медиите си умират за подобни истории...

Link to comment
Share on other sites

Напълно ти е грешна обосновката. Медиите в БГ са най-големите помияри с тона който задават на обществото ни - повечето. Съдебната власт в голяма степен е апатична, но ако знаеш как да я ползваш си е много добър инструмент.

 

Конкретния случай винаги ще опре до свидетелски показания водещи до обективната невъзможност на едната страна да докаже вина у другата при положение, че действително е виновна (т.е. ако са виновни ще си скалъпят версия и ще я поддържат до дупка, ако не са всички в кюпа би трябвало да потвърдят и да се осъдят виновниците, но в България "мишкарството" и "аз какво ша получа от това" (не виждайки, че ако правеха правилното нямаше на всяко кьоше да ги e*ат) са уникално разпространение и съдебния състав е поставен пред свършен факт - и да не подхващаме пък точно ако са роми част от участниците те колко добре ги знаят тия врътки.

 

____________________________

 

А и последно само за едно друго величие на ежедневието "И к'во". С това и "к'во" което е универсалната обосновка никой нищо да не прави както трябва всеки път комшиите те наводняват, куче им пикае във входа, ти им пушиш в асансьора, милиционера ти взима пари при проверка, работодателя ти те цака във всеки възможен момент и прочие, и прочие. Защото като не гледа никой по-далеч от носа си не разбира, че с минималните си, на фона на общите, действия всеки ден, всеки път прецаква себе си и другите - както и насърчава всички други да правят така. На това му се казва "отношение" към живота като цяло. И да не излезе, че съм някакво отделно явление и само плюя съгражданите си. Това не е уникално за нас явление, но при нас уникалното е, че всеки мрънка против него и ти сере на главата междувременно.

Link to comment
Share on other sites

ЧНГ Абе да и за мен започна динамично.Трябваше да чистя едни неприятни работи.Явно текилата савой е голямо менте.Пиха 5 човека и петимата след 20 минути яко умрели.

Ако всичките са били от твоят калибър, интересно как не се е стигнало и до токсикологии, детски педагогически стаи и т.н.

 

Добре ве, майна....

И един здрав кьотек би свършил работа...., естествено след прецизното установяване на точните извършители. Такива скотове трябва да бъдат размазвани на място!

Link to comment
Share on other sites

Добре, че беше нова година, за да се сетят телевизиите, да пуснат някакви нови филми, а не само турски сапунки...

Link to comment
Share on other sites

host пуска пост, в който изписва една дума грешно (редовно го прави с тази дума) ; аз виждам грешката и тайничко поправям грешката ; host си редактира поста и отново връща думата в първоначалния й вид.

 

Та...минава ми през главата, че или host не знае как се пише тази дума, или непременно държи да пише думата по неговия си начин, или...че просто е голям инат. :D

Link to comment
Share on other sites

Казвай у очи коя е :D че съм не достатъчно грамотен е едно от нещата за които съжалявам най-много. (напълно съм сериозен)

 

Midex: "У очи" = ЛС (имаш го). :rolleyes:

 

________________

 

"й"-то го фикснах, благодарско. Ама то е станало по случайност.

 

И защо на ЛС? Нека си се знае. Ако не я знам, здраве да е. Ще я науча. Няма нищо срамно. Ако я бъркам обаче в бързината по-лошо, тези навици са отвратителни.

 

Оказаха се "медий"-те.

________________

 

Хм... за това "ий" наистина не съм забелязал да го греша, може да е само при тази дума...ще имам едно на ум. Наистина благодаря за бележките и на @Vetim, и на @Midex

Link to comment
Share on other sites

host пуска пост, в който изписва една дума грешно (редовно го прави с тази дума) ; аз виждам грешката и тайничко поправям грешката ; host си редактира поста и отново връща думата в първоначалния й вид.

 

Та...минава ми през главата, че или host не знае как се пише тази дума, или непременно държи да пише думата по неговия си начин, или...че просто е голям инат. :D

Или е започнал да се редактира, преди ти да го редактираш. За "Медийте" ли става въпрос? Мен ми е чудно как изобщо се бъркат и слагат "й" при множествено число... Масова грешка

Link to comment
Share on other sites

Шестмесечната карта за градски София за всички линии от днес става 255 лв. До вчера беше 105.

Деба изродите смотани... Чумата да ги тръшне дано!

Link to comment
Share on other sites

За много години и от мен.

 

host, "дискотеката" вчера на Сакъзов ли беше? Чудя се кои празнуваха до към 8 сабахлен та накрая заспах на музиката... при това някакво техно беше и се усещаха тъпаните... като казвам усещаха нямам предвид просто чуваха ами че цялата махала се тресеше.

Link to comment
Share on other sites

Шестмесечната карта за градски София за всички линии от днес става 255 лв. До вчера беше 105.

Деба изродите смотани... Чумата да ги тръшне дано!

 

 

Ааа, то т'ва безименните... За студенти си остава 110 лв... АЙЛЯК! :Д

Link to comment
Share on other sites

Честита нова година на целия форум!

Пожелавам ви много здраве,щастие и късмет,другото се купува с пари,макар и не веднага!

 

Наздраве!

Link to comment
Share on other sites

Именният ни (моят и на милото) Васильовен отмина. Щерката я няма у дома - предпочете София и приятеля си. Моят приятел се напи като казак и падна под масата, а другия ми, който очакяахме да се изтърве, остана трезвен кат морков. Купона дето трябваше да се вихри до сутринта се прекъсна насред нищото. Дано утре деня да е по добър и дащен :(

Link to comment
Share on other sites

Баси! На коледа устисках, на нова година също...., а днес се нарязах като за последно - при това по никое време.... :tongue

 

П.с. ....И виното ми свърши предсрочно...., отново. :tongue :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...