Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Оригинала е английското шоу, мерси че ми постна линка към другите идиоти :laughing:

 

Покрай дискусията около тях стигнах до MOCK THE WEEK :laughing:

 

И утре искам диагноза, име на лекар (вероятно готов за шамари), спокойствие от тебе и батко ти ще ти помогне като се прибере активно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Мерси за пожеланията на всички бтв.

 

Тя вече ме мрази, аз пък ще я обичам... ДА Й Е ГАДНОООО! :П

Link to comment
Share on other sites

Тазгодишните винетки до 31.12 ли важат?

 

Иначе съм мноо доволен от себе си.Днеска си направих гражданска+зелена карта в ДЗИ за 190лв.

Link to comment
Share on other sites

Ебаси рекета.От 2 години насам казват,че "от догодина ще караме без винетки".

Link to comment
Share on other sites

Не вярвам скоро да карате без винетки, минетки или каквото и да било. Дано не сложат само и за пътниците (не само за автомобила), че тогава ще я втасам :lol: Лека ви нощ, мили дечица... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Да,може и за пешеходците да сложат.Даже да задължат всеки да си лепи винетка на челото.Че върви по чиститите и равни Общински тротоари.

Link to comment
Share on other sites

Весела Коледа :) Днес се прибрахме от Калофер.Ей там са бахти пияните кютуци.Като се почне от 23ти ако се коли свиня до 26ти само пиене .

Link to comment
Share on other sites

Ебаси рекета.От 2 години насам казват,че "от догодина ще караме без винетки".

 

Това кой и къде го е казал? Или на предизборната си кампания някой от гениите дето тъй и тъй знае че няма да спечели?

Дядоооо внимавай, че нали жена ти четеше тука... :lol:

 

Ъхъ... и дава добри идеи понякога :)

Link to comment
Share on other sites

Оригинала е английското шоу, мерси че ми постна линка към другите идиоти :laughing:

 

Покрай дискусията около тях стигнах до MOCK THE WEEK :laughing:

 

И утре искам диагноза, име на лекар (вероятно готов за шамари), спокойствие от тебе и батко ти ще ти помогне като се прибере активно.

Ненененене, нищо не си видял. Във втори сезон наблягат на "Сцени от шапка"... (става въпрос за амарканското шоу) Искам да ти кажа, че това е най-голямата забава. :lol: Плакал съм!!! Ааааа, да! Също видяха, че questions only е много сполучливо и започнаха да питат публиката за сцени - трябва да ти кажа, че в тълпата има по-големи идиоти и от нас! :lol:

 

А за другото - после ще говорим.

 

Това кой и къде го е казал? Или на предизборната си кампания някой от гениите дето тъй и тъй знае че няма да спечели?

 

 

Ъхъ... и дава добри идеи понякога :)

 

Multiposting - BAN!

Link to comment
Share on other sites

АХХААХха! Бърз си. :lol:

Няма да ми правят дренаж. Поне за момента! :punk :laughing:

Приемат ме в болницата, пускам лаптоп-а (щот съм гийк) и НЯМА ВИФИ! Отивам при доктора, щот имат интранет и му викам:

- Прощавайте, ъмммм, много Ви се извинявам, мога ли да си докарам рутера от нас и да се вържа към вашата мрежа?

Реакцията отсреща:

- :unsure: :blink:

Минута по-късно...

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: - Ти ма ебаваш!

Викам му, че не го ебавам ... и не ми даде. :D В последствие... И ме изгони. :D

Link to comment
Share on other sites

"1984" = 2010 - това е проблемът

 

 

Аз съм онзи сърдит млад човек, онзи, който избра да остане в страната си, защото намери смисъл в нея. Слушах достатъчно за „онези" времена преди 1989 г., сблъсках се с голямата промяна върху раменете на баща ми, който крачеше по студения площад. После разбрах достатъчно за тоталитаризма от разказите на родителите ми и техните родители. Малко по-късно почнах да правя разлика между демокрация и тоталитаризъм, между свободата на словото и Големият брат - Всевиждащото око.

 

Или си мислех, че правя разликата.

 

И тъкмо отпразнувахме 20 години от Голямата промяна, и съм на път да реша, че разлика няма. Една крачка, една-единствена крачка само трябва да направи МВР, и моята неприкосновена, лична свобода ще бъде отнета.

 

Онази свобода, заради която баща ми крачеше в студената зима. Заради която вървяха и много други. Електронната ми кореспонденция, глупостите ми във Facebook, SMS-ите и разговорите ми - сутрин, обед, вечер, нощем, призори, пролет, лято, есен и зима, ще бъдат контролирани от Големият брат, Всевиждащото око или все ми е едно от кого.

 

Има-няма три седмици, и народните представители ще трябва окончателно да си кажат тежката дума и да осъдят съдбата на моята свобода.

 

Предварвайки трите седмици, искам като (все още) свободен човек в свободна страна да кажа това, което мисля. Властта унижи баба ми, като не й даде 25 лв. за Коледа, защото пенсията й е 210 лв. Баба ми погледна на това с голяма усмивка и още по-голямо презрение. Ще мине без пуйка, портокали, банани, уиски, фъстъци, луканка, филета, торта и тем подобни глезотии, просто защото те не могат да заменят достойнството й. Тя е над тези неща. Ще си обуе дебелите топлинки и ще си чете книга. Пет пари няма да даде за Станишев, Доган и Царя или който там е виновен. И тях ще подмине с голяма усмивка и още по-голямо презрение. А поредните политически решения ще приеме кротко: „Всичко в историята се повтаря, запомни това от баба си".

 

Но не е там работата.

 

Предварвайки трите седмици, искам като свободен човек в свободна държава да заявя, че вали сняг, защото е зима и защото това е нормално. Не е нормално обикновеният човек, който трябва да отиде на работа, за да храни семейството си, да се тътри с часове по заледени пътища, километрични опашки и между снегорини, които "чистят" с вдигнати гребла. Не е нормално и да приема всичко това с иронична усмивка и тиха псувня. Защото, както беше казал един психолог, апатията е най-яркият знак за социалната депресия, обхванала обществото.

 

Но не е там работата.

 

Предварвайки трите седмици, искам като свободен човек в свободна страна да заявя, че изобщо не ме интересува някакъв си тип Гейзо ли, Мейзо ли - все тая - бил в Германия или не бил в Германия, пък не бил минал границата със Сърбия, пък поседял малко в ничия земя. Хич даже не ме интересува Маймуната, Бизона, Дебелия, Слабия, Червото, Гущера, Червея, Охлюва и не знам кой си какво и що. Все ми е тая кои са. Те са проблем на МВР, но МВР да не го решава, отнемайки свободата ми.

 

Но не е там проблемът.

 

Предварвайки трите седмици, искам като свободен човек в свободна страна да заявя: Когато (ако) Народното събрание одобри окончателно промените в Закона за електронните съобщения, никога повече в чат-а или в телефонните си разговори няма да кажа, че властта е силна на думи и слаба на действия, няма да критикувам и да казвам мнението си на висок глас.

 

Или НЕ - ще го правя и ще го правя още по-ожесточено, за да има смисъл оная зима преди 20 години. Ако трябва, пак ще застана върху раменете на баща ми, за да извикам отвисоко, че СИ ИСКАМ СВОБОДАТА.

 

Защото, ако ми Я отнемат, тогава малкия камък от Берлинската стена, отчупен от родителите ми, ще престане да бъде реликва и ще се превърне в сувенир.

 

Предварвайки трите седмици, искам ВСЕ ОЩЕ като свободен човек в свободна страна да заявя, че съм много ядосана. Доскоро се гордеех, че съм живяла твърде малко в „ония" времена, за да ги помня отчетливо и да усещам пораженията им.

 

Сега не се гордея с действителността.

 

Сега съм един млад сърдит човек, който не желае службите да знаят на кого какво съм писала, какви контакти имам и кога с кого общувам. И оправданието, че така МВР ще работи ефективно, не върви. Не желая никой да наблюдава живота ми.

 

Така разбирам свободата.

 

Да, точно така.

 

На 4 юли 1776 г. в Декларацията за независимостта американските губернатори заявяват: „Всички хора са създадени равни, а техният създател ги е дарил с някои неотнемаеми права, измежду които правото на живот, на свобода и на стремеж към щастие".

 

През 1879 г. е гласувана Търновската конституция, чийто чл. 77 гласи: „Частни писма и частни телеграфически депеши съставят тайна и се броят неприкосновени. Отговорността на длъжностните лица за нарушение тайната на писма и депеши ще се определи по особен закон".

 

В Конституцията на Република България от 1991 г. пише: „Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име". (Чл. 32.)

 

И още: „Свободата и тайната на кореспонденцията и на другите съобщения са неприкосновени". (чл.34.)

 

Затова предколедно се ужасявам, че в 2010 г. всичко това може да бъде загърбено, зачеркнато, пренебрегнато и неглижирано, за да се върнем към оная фикционална (и не съвсем) Джордж-Оруелова "1984" година.

 

Защото там пише: „Войната е мир. Свободата е робство. Невежеството е сила".

 

Е в това всъщност е проблемът.

 

Автор: Деа Манолова

Източник: dariknews.bg

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=455746

 

 

Точно така. А вие си говорете за делничните лайна...българи от старо време.

Link to comment
Share on other sites

Весела Коледа и от мен :santa: на оцелелите след първия ден от голямото преяждане и препиване!С пожелание за много, много здраве,което е една добра основа за всичко и късмет!

Link to comment
Share on other sites

 

А при някои хора е не просто апатия, ами дори са доволни от тоя закон, защото чули, че така ще хващат "лошите" и разбираш ли, някой изръси че така щели примерно маргините да хванат :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая намерих още 2 джанти 14" за колата . Сега колата е обута с 4 броя Fulda Kristall Montero 2 . Снегът може да трупа вече :)

Link to comment
Share on other sites

"1984" = 2010 - това е проблемът

 

 

Аз съм онзи сърдит млад човек, онзи, който избра да остане в страната си, защото намери смисъл в нея........

 

........Точно така. А вие си говорете за делничните лайна...българи от старо време.

Няма смисъл!

Link to comment
Share on other sites

Получих си коледните подаръци , яко.

 

Днеска си купих и мини-хеликоптерче , тва който ви каже че става за деца ви лъже , счупи се още при първият опит , ебахти скапаната работа.....

Link to comment
Share on other sites

Днеска си купих и мини-хеликоптерче , тва който ви каже че става за деца ви лъже , счупи се още при първият опит , ебахти скапаната работа.....

Е точно де - за деца не става. :lol:

Link to comment
Share on other sites

"1984" = 2010 - това е проблемът

Аз съм онзи сърдит млад човек...

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=455746

Невероятна статия!

 

Получих си коледните подаръци , яко.

 

Днеска си купих и мини-хеликоптерче , тва който ви каже че става за деца ви лъже , счупи се още при първият опит , ебахти скапаната работа.....

Кач пара и откъде го купи?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...