Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

тц. що? зеленчуците и плодовете все още са по-евтини от мършата. и по-разнообразни :) а и спестявам от медикаменти доста покрай употребата на растителна храна, ако пък засиля приема й в суров вид - още повече.

 

пък за нокътя - ще видим, ако ми хареса може да мина на кабрио за постоянно :)

Link to comment
Share on other sites

В момента кило хубави краставици е повече от кило мърша.

1во

и 2ро...

Едва ли се храниш само със зеленчуци и плодове. ;) Разни растителни мазнини за пържене и т.н. и т.н...

Link to comment
Share on other sites

пържене?! пара, пара му е майката! и печене.

 

а май не си прав за цените на краставиците и мършата... освен ако нямаш предвид някави скапани кренвирши... можеш да провериш тука - http://www.dksbt.bg/prices1.php - аз не съм проверявал, ама ми се струва нереално кило свински врат да е по-скъп от кило краставици. случвало се е даже да спонсорирам мършата на мършоядите.

 

пържим само картофите :)

Link to comment
Share on other sites

а и спестявам от медикаменти доста покрай употребата на растителна храна, ако пък засиля приема й в суров вид - още повече.

 

Ъ? Как така?

 

Между другото аз да питам от нездраво любопитство дали избягваш всякакви животински продукти или примерно нямаш нищо напреки сирене, масло,... яйца?

Link to comment
Share on other sites

не, не съм веган. ям риба, ица, сирене, кашкавал, мляко, сирене, масло рядко, мед много :) смятам, че всичко прекалено е вредно.

 

честно казано - не помня от кога не съм боледувал сериозно. тази зима май е първата от десет години да ме застигне грипа и то го изкарах на крак, само с един ден оставане у дома. и се оправих с един-два фервекса и вълшебния чай на Валя :) и това е.

 

приема на високоенергетична храна засилва организма. месото не е първо ниво енергия. растенията също не са, но са по-близо до първоизточника на енергията от животните, следователно ти носят повече енергия. а топлинната преработка руши връзките в молекулите и енергията от това рушене не се разтоварва в организма ти, а извън него.

Link to comment
Share on other sites

ми не, не са. и това не съм го измислил аз.

 

s.l.s - по-скоро potatoarian :)

 

In fact, according to strict vegetarians, those who still eat fish should not even lay claim to the title. They must only refer to themselves as "pescatarians".

 

фанатици някакви :) според които не се ядат животни, защото страдали...

 

But aside from the question of whether fish suffer, the health benefits of a pescatarian diet are manifold. According to The Sea Fish Industry Authority, a diet rich in fish and low in red meat can improve circulation, lower the risk of heart disease and cancer, and improve sex drive.

 

...за да вдигате самолета... :)

 

 

майтапа на ляво - пример - в нито един ресторант няма да видиш риби и морски дарове в менюто на месата... винаги са отделно. просто защото не са меса :)

 

 

пък и достатъчно трудно ми е да се оправям с глупавите въпроси на хората, като им кажа че не ям месо, сега представи си, ако трябва да им обяснявам какво е аджеба pescatarian.... и какво яде?!

Link to comment
Share on other sites

Зная за деленето на 'риба' и 'месо', а пък ти навярно знаеш, че съм последният човек, който ще съди когото и да е :)

 

А пък аз съм си малко праволинейна в това отношение (straight edge ftw!). Имам си някакви възгледи и си ги следвам.

Малко се съмнявам да има смисъл от обяснения за етичните, екологични и здравословни аспекти на вегетарианството. 'Щото тук е пълно с големи глави с прилежащите им големи мозъци :о)

 

ПС - Най-якото е, когато те питат '...а като не ядеш месо, с какво се храниш?' :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Дам, не са в листата с месата ама са мускул. Аз ти говоря за строеж ти ми говориш за социални навици на поднасяне на информация. Не ме обиждай.

 

Ако някой има инфо за реално деление (обосновано относно качествата и характеристиките на самите тях) на месата от водни животни от тези от сухоземни да дава.

 

Няма лошо човек да се информира.

Link to comment
Share on other sites

така е. цитата от горе е според the Sea Fish Industry Authority така че сещай се колко е обективен ;)

 

не знаех, че вегетарианското общество не гледа с добро око на яденето на риба, честно. така че най-вероятно не е правилно да се правя на вегетаранец в крайна сметка :) от днес ще съм просто немесояден :)

 

а и не мисля, че има смисъл наистина да обяснявам защо, аджеба, не ям месо - не е толкова просто, нито е строго по етични, здравословни и прочие причини... :)

 

мои си някакви такива сложни комплекси.

 

разделението между месо и риба беше натъртено заради младежа от горе, не за теб определено.

 

в крайна сметка всеки хапва каквото го влече и няма смисъл да покръстваме когото и да било в каквото и да било.

 

всъщност най-силния довод за вегетарианството си остава икономически и екологичен, останалото с етиката и прочие е толкова субективно, че не може да е предмет на дискусия изобщо.

 

 

аааа даааа - тоя въпрос просто го обожавам :) все едно само месо има за ядене, друтото са камъни и пясък :) а всъщност зеленчуците и плодовете и ядките са къде къде по-разнообразна храна от месото... и сами по себе си и като вариации и комбинации... но това явно убягва на питащите :)

 

 

host - намери си от който и да е сайт свързан с яденето така наречената Хранителна Пирамида и я огледай хубаво... навсякъде я дават. забележи къде е месото и къде е рибата и дали са заедно :)

Link to comment
Share on other sites

Meat is animal flesh that is used as food. Most often, this means the skeletal muscle and associated fat, but it may also describe other edible organs and tissues. The term "meat" is used by the meat packing industry in a more restrictive sense—the flesh of mammalian species (pigs, cattle, etc.) raised and prepared for human consumption, to the exclusion of fish and poultry.

 

Typical Meat Nutritional Content

from 110 grams (4 oz or .25 lb) Source calories protein carbs fat

fish 110–140 20–25 g 0 g 1–5 g

chicken breast 160 28 g 0 g 7 g

lamb 250 30 g 0 g 14 g

steak (beef top round) 210 36 g 0 g 7 g

steak (beef T-bone) 450 25 g 0 g 35 g

 

Vegetarians normally don't eat fish, and usually consider that fish is meat, since it is the flesh of an animal.

 

However, pescetarians eat fish and other seafood, but not mammals and birds. The Merriam-Webster dictionary dates the origin of the term "pescetarian" to 1993 and defines it to mean: "one whose diet includes fish but no meat."[13] Pescetarians may consume fish based solely upon the fact that the fish are not factory farmed as land animals are (i.e., their problem is with the capitalist-industrial production of meat, not with the consumption of animal foods themselves)

 

Това имах предвид одеве. btw аз не виждам защо се гледа с лошо око на предпочитанията на хората? Ако мен не ме карат да ям като тях могат да си хапват каквото искат. Най-мразя да ми налагат нарочно нечии виждания "просто така" независимо какви са.

Link to comment
Share on other sites

не, не съм веган. ям риба, ица, сирене, кашкавал, мляко, сирене, масло рядко, мед много :) смятам, че всичко прекалено е вредно.

 

честно казано - не помня от кога не съм боледувал сериозно. тази зима май е първата от десет години да ме застигне грипа и то го изкарах на крак, само с един ден оставане у дома. и се оправих с един-два фервекса и вълшебния чай на Валя :) и това е.

 

приема на високоенергетична храна засилва организма. месото не е първо ниво енергия. растенията също не са, но са по-близо до първоизточника на енергията от животните, следователно ти носят повече енергия. а топлинната преработка руши връзките в молекулите и енергията от това рушене не се разтоварва в организма ти, а извън него.

 

ние па на НГ се целихме с пържоли...Нека има, един път го живея пустия му живот :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

И кой би,вие или пържолите,или алкохола?

Мене ми тъпо и не ми е добре!Няма по тъпо време от сесията :wacko:

Link to comment
Share on other sites

.....честно казано - не помня от кога не съм боледувал сериозно. тази зима май е първата от десет години да ме застигне грипа и то го изкарах на крак, само с един ден оставане у дома. и се оправих с един-два фервекса и вълшебния чай на Валя :) и това е.

 

Абе, и аз от поне 22 години насам не съм боледувал сериозно или ако лепна нещо, то го изкарвам на крак за 2-3 дена (без лекарства и чайове), а работя в доста токсична среда, без предпазни средства и ям предимно месо. Та, така погледнато, май си опира до организъм тази работа, а не точно до хранителни навици.... (а, забравих да вметна и, че на всичкото отгоре се храня когато имам възможност - предимно сутрин и вечер т.е. нередовно)

 

 

П.с. Забравих да честитя на Уважаемата аудитория и новопоявилата се възможност всеки сульо и пульо с някаква техническа грамотност и евтинка нокийка по ръка, да и подслушва ЖСМ разговорите които уж имат непробиваемо криптиране, но видите ли...., по някаква случайност си имало заложена т.н. задна вратичка която руските и китайските брат'чеди успели да разчекнат бая широко. Та, така.... в момента всеки който поиска може да си свали (съвсем безплатно) софтуеър с прилежащи чертежчета (в които е показано, как точно да се бъзикне нокийката) и ако си има и лаптоп под ръка - може да си слушка на когото си поиска разговорите, че и биля да му чете СМСите, при това в бая голям период на зад. В тази ситуация, всеки който има нещо между ущите си, може да си направи сметка какво ще се случи в съвсем обозримо бъдеще...... Друг е въпросът дали "големият брат" ще си извади поука и ще престане да си поръчва "задни вратички" които са толкова скъпо струващи на хората по света.

 

П.с.2 Сайтчето на гореупоменатите брат'чеди е бутан вече три пъти, но той упорито продължава да си се възтановява....

Имам и линкове, които обаче умишлено няма да поствам!

Link to comment
Share on other sites

аааа даааа - тоя въпрос просто го обожавам :) все едно само месо има за ядене, друтото са камъни и пясък :)

 

Това ми напомни на разделението на света от гледна точка на мъжкия заек (според Тери Пратчет): женски зайци, зеле ... и камъни :lol:

 

 

 

 

 

Midex вчера си нямаше работа ме зариби по Тоника СВ / Фамилия Тоника та днес цял ден си подсвирквам техни песни. Жалко че няма повече като тях. Позрав за всички с двете ми любими ми техни песнички:

 

1. http://www.vbox7.com/play:97517fe4

2. http://www.vbox7.com/play:bf2f7d7c

Link to comment
Share on other sites

Абе, и аз от поне 22 години насам не съм боледувал сериозно или ако лепна нещо, то го изкарвам на крак за 2-3 дена (без лекарства и чайове), а работя в доста токсична среда, без предпазни средства и ям предимно месо. Та, така погледнато, май си опира до организъм тази работа, а не точно до хранителни навици.... (а, забравих да вметна и, че на всичкото отгоре се храня когато имам възможност - предимно сутрин и вечер т.е. нередовно)

 

 

П.с. Забравих да честитя на Уважаемата аудитория и новопоявилата се възможност всеки сульо и пульо с някаква техническа грамотност и евтинка нокийка по ръка, да и подслушва ЖСМ разговорите които уж имат непробиваемо криптиране, но видите ли...., по някаква случайност си имало заложена т.н. задна вратичка която руските и китайските брат'чеди успели да разчекнат бая широко. Та, така.... в момента всеки който поиска може да си свали (съвсем безплатно) софтуеър с прилежащи чертежчета (в които е показано, как точно да се бъзикне нокийката) и ако си има и лаптоп под ръка - може да си слушка на когото си поиска разговорите, че и биля да му чете СМСите, при това в бая голям период на зад. В тази ситуация, всеки който има нещо между ущите си, може да си направи сметка какво ще се случи в съвсем обозримо бъдеще...... Друг е въпросът дали "големият брат" ще си извади поука и ще престане да си поръчва "задни вратички" които са толкова скъпо струващи на хората по света.

 

П.с.2 Сайтчето на гореупоменатите брат'чеди е бутан вече три пъти, но той упорито продължава да си се възтановява....

Имам и линкове, които обаче умишлено няма да поствам!

всъщност "криптирането" на радиоинтерфейса на ЖИСИЕМ стандарта бе разчепатено като курсов проект на един телавивски студентин още през миналовековната 199-инякоя година, щото се оказа че е само скремблиране и има минимална субституция и почти никакви случайни елементи. тогава обаче мобилните оператори се надпреварваха да твърдят, че е невъзможно за тогавашната компютърна техника да го брутфорсне в реално време, което според тях означаваше че е защитено. а всъщнсот подслушването ставаше елементарно с мобилни базови станции, на коити им трябва само да е известно географското местоположение на следения обект. с новия ЗЕС цецко и бойко си осигуриха това условие.

иначе китайците са хитри като стадо лисици и просто са хванали вратичката на въпросната серия телефончета. с брутфорсване :) направо си ги представям как малка групичка от 100-200 хиляди партизани експериментират с всички апарати и софтуери за тях за да открият с коя серия и кой модел става за подслушване.

Link to comment
Share on other sites

zlobile, избърза с кафе-машината..... http://www.techno-mix.com/KAFEMASHINI/KAFE...CAPPUCCINO.html

 

Не знам откога е тази промоция но като я взимах моята гледах тази че беше по-високия клас и тогава по каталог беше 2400лв или нещо такова но ми се стори прекалено излишен разход... още повече че пия кафето с мляко а не с млечна пяна...

Link to comment
Share on other sites

като ще се бъзикаме с джиесемите:

 

http://events.ccc.de/congress/2009/Fahrpla...ts/3608.en.html

 

Playing with the GSM RF Interface

Doing tricks with a mobile phone

 

 

This talk will show what can be done by taking control of the GSM RF part of a mobile phone, for example performing a DoS attack to the GSM network or using the phone as a sniffing device.

 

If the RF hardware of a mobile phone can be controlled, lots of things are possible, for example:

 

Sending continuous Channel Request which can lead to a huge load for a GSM cell and could be considered as a DoS attack to the GSM network.

Use a mobile phone as a cheap GSM receiver for sniffing the air traffic somehow similar to what can be done with the USRP.

 

 

 

http://events.ccc.de/congress/2009/Fahrpla...ts/3507.en.html

Fuzzing the Phone in your Phone

 

In this talk we show how to find vulnerabilities in smart phones. Not in the browser or mail client or any software you could find on a desktop, but rather in the phone specific software. We present techniques which allow a researcher to inject SMS messages into iPhone, Android, and Windows Mobile devices.

 

This method does not use the carrier and so is free (and invisible to the carrier). We show how to use the Sulley fuzzing framework to generate fuzzed SMS messages for the smart phones as well as ways to monitor the software under stress. Finally, we present the results of this fuzzing and discuss their impact on smart phones and cellular security.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...