Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

И той така може да откара месец.

 

Сега като се замисля това е една много добра идея... Жалко че не мога да си позволя лукса да отсъствам толкова време иначе като нищо бих се отсвирил в някоя колиба.

 

-----------------------

 

Знам че съм го казвал и преди ама няма нищо по-хубаво от първите пресни бири от нов кег... В предварително изстудена чаша за максимален ефект :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Преебах си коляното. Доктора ми каза, че е някакво възпаление и ми каза да пия Ау(о)лин. Аз не пия никакви хапчета, дори аналгин. Ау(о)лина ми действа като... стабилна дрога. Пия го от понеделник. Понеделник вечер - фитес. Стабилна тренировка. До сега не бях правел такава. Вторник целия ден - не знам какво говоря. Едната половина от чистача ме юрка, щото дойде с мен да си купувам дънки, а направих някакво шоу в магазина.

....

Е, от отслабените ми усещания - честита стабилна, гнойна ангика. Не мога да говоря, да ям, да пия. Хора - внимавайте. Не помня от кога не съм имал някаква тежка болест, но това нещо ме разкатава! А и утре съм на изпит. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това да не е

 

Cruel plate mail of pedestrian mutilation

+ 10 vitality

- 2 dexterity

+ 25% chance of survival

+ 150 damage vs old people

+ 150 damage vs children

 

:D

EPIC WIN!

 

:rofl: :rofl: :rofl:

 

Боре, не знам как ти ги ражда болния мозък тия, но така се хиля, че отново ме заболяха ребрата

Link to comment
Share on other sites

Преебах си коляното. Доктора ми каза, че е някакво възпаление и ми каза да пия Ау(о)лин. Аз не пия никакви хапчета, дори аналгин. Ау(о)лина ми действа като... стабилна дрога. Пия го от понеделник. Понеделник вечер - фитес. Стабилна тренировка. До сега не бях правел такава. Вторник целия ден - не знам какво говоря. Едната половина от чистача ме юрка, щото дойде с мен да си купувам дънки, а направих някакво шоу в магазина.

Моите ги преебах преди 2 дни и се чудя какво да правя, защото не мога да спирам сега... Гледам да не ги натоварвам на макс, но не минават :(

Link to comment
Share on other sites

Е, от отслабените ми усещания - честита стабилна, гнойна ангика. Не мога да говоря, да ям, да пия. Хора - внимавайте. Не помня от кога не съм имал някаква тежка болест, но това нещо ме разкатава! А и утре съм на изпит. :lol:

 

Абе ти в какво си го разтворил този аулин? Да не е 90 градусов спирт? Щото аз във чиста вода го разтварям и единственото което прави е да поуспокои главоболието ми теб как е успяло да те омае не знам... Мен фервекса ми действа отпускащо (като едно голямо общо взето) ма чак толкова както го описа...

Link to comment
Share on other sites

Ники, той е дете още, затова му омеква главата :laughing:

 

Аз жуля от тия щуротии и нищо не усещам (силен ибупрофен дето се дава с предписание, аулин). Някой път трябва да взема повече, че да разбера какво се има предвид.

 

-----------------------------

 

В този ред на мисли Ванчо да му мисли в петък вечер на какво разстояние ще е от кака си като гледаме АВАТАР. Аз му давам бан в зоната от 5 метра :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Странични действия на Аулин-Nimesulide

Смущения в нервната система

 

Нечести Замаяност*

 

Много редки Главоболие Безсъние Енцефалопатия (Синдром на Rey)

Хм, а с какво ги комбинирате тез прахченца,че имате такива интересни феерични изживявания с тях .Това е нестероидно противовъзпалително,нещо като аспирина, само че от друга група. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ми не знам аз обаче съм имал случаи така ме е цепила тиквата че 2 аулина едно след друго през 3 часа + 2 течни аналгина (ампули ама изпити през устата) + още 1 саридон и чак след последното почвам да усещам леееко да ми минава... не че друго освен сън може да излекува главоболие от 50+ часа будуване (и работа) ама като те боли кофти главата пък не може и да заспиш ... та освен че не е кой знае колко силен този аулин чак пък такива замайвания и да не знаеш какво правиш... на мен ми се струва по-скоро като някакъв плацебо ефект и съм сигурен че ако намеря малко прахче танг с примерно сода или друга гадост че да го докара на вкус като аулин и му го пробутам на Ванчо ужким че е аулин ще има същите изживявания :)

Link to comment
Share on other sites

За колената само глюкозамин и се надяваш да има ефект - т.е. проблема да не е много сериозен. Глюкозамина се приема 3 месеца и 1 месец се почива. Напълно естествен продукт е ;)

 

А за Аулин-а мен ми препоръчаха да не го пия, пък и нещо май не ми действаше вече. Сега си хрупкам Ацефеинче, безценно е.

 

Но все пак препоръчвам да се избягват тия пенкилери... колкото и да са безвредни, някак не мога да приема, че са напълно безвредни пък да имат такъв ефект в/у болката.

 

____________________

 

Глюкозамина е с "натрупващ" или там както се води начин на действие. Трябва да се пие известен период от време (2 седмици ли беше!?) преди да се прояви ефект. За всякакви ставни проблеми е. Има във всички аптеки.

 

____________________

 

X-Files s01 си гледам и мисля, как всяка една от историите сме я виждали или чували преди това във филм или книга, как всеки път режисьора е различен, но епизода винаги ми е интересен и приятен за гледане. И като малък обожавах този сериал и сега пак го обожавам.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че е крайно време да отделя средства за създаване на пълна колекция от най-забележителните Sci-Fi произведения на човечеството до момента. По груби сметки ще ми трябват около $1,700. В колекцията влизат трилогията на Матриците (blu-ray), двете трилогии на Star Wars (за съжаление все още само на DVD), пълнометражните филми от поредицата Star Trek (blu-ray), както и пълния комплект от всички сезони на Star Trek TOS, The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager & Enterprise (всичко само на DVD). :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мислех, че ще ми говориш за Фондациите, за Хиперион, Соларис - той ми говори за филми...

Филми, та това е цяла епоха в киното.

 

Babylon 5? Battlestar-a? SG-тата?

Тия не че са лоши, ама някак си вече се сливат с част от масовката и няма как да минат в групата на класиката. :)

Link to comment
Share on other sites

Сравнени с усещането, което имах, докато четях поредицата за Хиперион, плюшените играчки с луминсцентните лампи на Лукас ми се виждат като посредствена кенефна новела...

Link to comment
Share on other sites

Това имах предвид и аз.

Епоха в киното - да, но да наречеш посредствени, откъм фабула произведения "най-великите sci-fi творения на човечеството" е все едно да наречеш McDonalds хиперлуксозен ресторант...

Link to comment
Share on other sites

Сравнени с усещането, което имах, докато четях поредицата за Хиперион, плюшените играчки с луминсцентните лампи на Лукас ми се виждат като посредствена кенефна новела...

Не знам някой да е сравнявал досега четенето на книга (колкото и да е добра) с усещането при гледане на филм, изпреварил времето, в което е бил създаден. Това са класики бе хора, колкото и наивно да изглеждат в момента. И винаги ще си останат такива. :)

 

Това имах предвид и аз.

Епоха в киното - да, но да наречеш посредствени, откъм фабула произведения "най-великите sci-fi творения на човечеството" е все едно да наречеш McDonalds хиперлуксозен ресторант...

Мдам, твърде малък си за да си усетил автентично въпросната епоха, пък и арогантността ти замъглява разсъдъка. :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де, с какво го е изпреварил? С използването на луминсцентно осветление като оръжие ли? :lol: За ефекти ли си говорим?

Защото относно фабула, през '77 когато излиза първия Star Wars, вече от 7 години има "Деветте принца на Амбър", например, да не говорим, че "Фондацията" е публикувана за първи път '42.

Както и да е, всеки с вкуса си, няма смисъл да спорим, но за мен Star Wars е изключително слаб филм.

Link to comment
Share on other sites

Интересно е магистър физик, да не се справя адекватно с дефиницията на science fiction. Доста scientific е наистина лазерния меч, ваденето на звездолети с мистична енергия от блата и волтовите дъги изстреляни през ръцете.

 

Освен това арогантността по-скоро може да ми замъгли трезвата преценка. Прекалено много си надценяваш виртуалните психиатрични способности, за да говориш за разсъдъка на хората :lol: А и за възрастта ми - винаги ли ще посягаш към годините, когато доводите ти куцат?

 

Отново ще го кажа, ако трябва - ще го нарисувам. Против съм дефиницията "най-великите sci-fi творения на човечеството". Не мога да не повдигна темата, след като Star Wars и Star Trek са сложени над Фондацията, Соларис, Хиперион, Аз Роботът, Едем... да не подхващам темата за Стругацки, че ми е болна, че дори и Пътеводителя е повече и според мен по-стойностна sci-fi поредица от дадените като пример...

Link to comment
Share on other sites

Скорп, не се ли научи вече да не спориш с хора на тоя форум, защото те така или иначе знаят и разбират повече от теб от всичко? Да не говорим пък и колко по-възрастни, врели и кипели са от теб, колко опит мъдрост и акъл са събрали по тоя свят, къде си тиии, къде са те, нали...

Link to comment
Share on other sites

Проблема ви е, че говорите за различни неща, които не могат да бъдат сравнявани. Става дума, че тези най-велики постижения са направени в киното. В литературата нещата са други и нямат място да бъдат сравнявани с филмите. Фантастиката не е само книги. Предполагам е по-стойностно за самия себе си да каже човек, че предпочита книгите пред киното, но това по-скоро прилича на "моята пишка е по-голяма щото аз чета книги, а ти гледаш филми". А отстрани изглежда по друг начин ама да не засегна някой.

Link to comment
Share on other sites

Основната ти грешка е, че разглеждаш Star wars като фантастика ;)

То си е чисто фентъзи - имаш налични мечове, чудовища, битки между доброто и злото...

Голяма глупост каза...

 

"Fantasy is a genre that uses magic and other supernatural forms as a primary element of plot, theme, and/or setting. Many works within the genre take place on fictional planes or planets where magic is common. Fantasy is generally distinguished from science fiction and horror by the expectation that it steers clear of scientific and macabre themes, respectively, though there is a great deal of overlap between the three (which are subgenres of speculative fiction).

 

In popular culture, the genre of fantasy is dominated by its medievalist form, especially since the worldwide success of the The Lord of the Rings by J. R. R. Tolkien. In its broadest sense however, fantasy comprises works by many writers, artists, filmmakers, and musicians, from ancient myths and legends to many recent works embraced by a wide audience today."

 

Проблема ви е, че говорите за различни неща, които не могат да бъдат сравнявани. Става дума, че тези най-велики постижения са направени в киното. В литературата нещата са други и нямат място да бъдат сравнявани с филмите. Фантастиката не е само книги. Предполагам е по-стойностно за самия себе си да каже човек, че предпочита книгите пред киното, но това по-скоро прилича на "моята пишка е по-голяма щото аз чета книги, а ти гледаш филми". А отстрани изглежда по друг начин ама да не засегна някой.

 

Както казах, въпрос на вкус е, няма смисъл от спор.

Просто за мен, Star Wars е изключително плоско като сценарий...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...