Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

забрави мастиката, ей... и пещерската и старозагорската са на световно ниво...

 

минава ми през главата да взема да си спретна ей сега една мусака с препечена юфка Етър... чудничко ще се получи.

Мастиката може би, ама мн рядко, а ракия не пия :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Моля ти се недей! Българска мастика повече да не видя (и не съм погледнал от 2004-та), особено Пещерска. Същото важи и за българска текила и български ром - това са самоубийства.

 

ами тя мастиката по принцип не е като уискито - изпиваш кило, минаваш на бира и си добре... мааалко по-силничка идва и трябва да се внимава. иначе боли. та не вярвам мастиката да ти е била виновна за кофтите спомени.

Link to comment
Share on other sites

Тя е, тя е. По принцип си прав (макар че с уиски далеч не е така), а ние много добре това го знаем и никога аз лично не правя такива самоубийства. Само че тогава по време на първенството на терасата се бяхме опънали с някакво огромно количество марулена салата и броихме до 4-та бутилка 3-ма човека. 3 дни ми беше подут езика след тва от анасона. На главата какво си докарах не е истина - и не е месена с нищо освен със сода, марули, лук и репи. Така че според мен ти разсъждаваш от гледна точка 1-2 мастики - така може. Ама лашни едно шише да видим после ще пиеш ли пак Пещерска. За справка аз след 8 парцала Тсантали на крАсталчета на другия ден си бях в идеално състояние.

Link to comment
Share on other sites

Тя е, тя е. По принцип си прав (макар че с уиски далеч не е така), а ние много добре това го знаем и никога аз лично не правя такива самоубийства. Само че тогава по време на първенството на терасата се бяхме опънали с някакво огромно количество марулена салата и броихме до 4-та бутилка 3-ма човека. 3 дни ми беше подут езика след тва от анасона. На главата какво си докарах не е истина - и не е месена с нищо освен със сода, марули, лук и репи. Така че според мен ти разсъждаваш от гледна точка 1-2 мастики - така може. Ама лашни едно шише да видим после ще пиеш ли пак Пещерска. За справка аз след 8 парцала Тсантали на крАсталчета на другия ден си бях в идеално състояние.

 

марули... да ме прощаваш... мастика се пие с маринована (и със зехтин в марината) риба, чируз също става, нищо че е сушен, едри маслинки с лук и бадемче, а за месоядните - пастърмичка, луканка, сухи месца... и гъсто айрянче, а не содичка, и то отделно, не вътре. спокойно си мятам до пет гръмотевични облака (100 мастика + 50 мента) с такива закусчици. не веднъж съм го правил. марули и репи вървят на ракия...

Link to comment
Share on other sites

И аз съм съгласен с Овъра,мастичката е хубава,верно махмурлука е тежичък и без да се усетиш отрязва след което започва едно яко потъване ама това става след 4 или 5 облак(100 на 100).което си е доста алкохол все пак :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ский ся, нали знаеш че понякога нещата не се планират а и всеки си има вкусове. Всички мезета, които спомена са си точни, като изключим комбинация мастика-месо - туй нещо не ми се връзва изобщо. Ракия лятно време например едва ли ще ме видиш да пия. 10-на литра бира обаче мога да ги лашна. А ти щом се справяш с 5 броя облаци явно или си доста едро момче или ти е много здрава главата. Аз концентрат със сладко отдавна спрях да смесвам (дори и безалкохолно). Опитвам се да си пазя главата.

Link to comment
Share on other sites

Ами да едричък съм :laughing: аз и чиста си я пиивам мастичката,но понякога ми идва малко остра!Иначе главата не ми е проблем виж от уискито ми е много гадно на стомаха,затова винце,мастичка, :beerchug биричка

И докато някой не ни се е скарал може да си продъкжим дискусията за алкохолите и последствията в съответната тема!

Link to comment
Share on other sites

5 облака 100 мастика + 50 мента са си доста..... аз дето пия доста ще ми дойде бая , на другият ден 100% ще съм като пребит

 

Иначе пещерската и на мене не ми харесва , последно лятото пийнах 3-4 големи и на другия ден главата ми беше .... тихо. Тсанталито май е по-добре , макар че в сферата на мастиката съм аматьор

 

 

 

ПС : Относно сладкото и аз съм съгласен , 1 време пиех алкохол само със сладък разредител портокалов сок + водка , кола + уиски и т.н. ама след като замених захарта със сода или с вода ми е доста по-добре.

Link to comment
Share on other sites

и съм едричко, и главата ми е здрава... а има и друго - не си спиртосвам черния дроб редовно, както правят хората тук, поне според думите им... пия по бира на седмица и чаша вино на вечеря примерно в неделя... и съм твърдо убеден, че именно понеже рядко сядам да пия и то само ако всички необходими условия за качествено пиене са налице, нямам никакъв проблем с алкохола и количеството му. обикновено към четири през ноща ми става скучно, понеже всички около мен вече са в стадий тотално неадекватни, въпреки че сме пили наравно... за това и не пия по заведения, защото доста скъпо ми излиза... не е като да ми стигнат едно-две големи, пък те там без пари не наливат, а надценките яко удрят в кръста.

Link to comment
Share on other sites

От икономическа гледна точка си прецакан... :)

И аз винаги съм си мечтал да се напивам от 1-2 малки уискита .... ма не става дейба.

 

 

И чесно казано това че пиеш повече от другите едва и се дължи на това че пиеш рядко , по-скоро организъм.....

Link to comment
Share on other sites

И аз не съм професионалист,даже за аматьор май не се класирам,по-скоро любител рядко пия,но качествено,не до откат,а до установената от опит граница.

Link to comment
Share on other sites

И аз винаги съм си мечтал да се напивам от 1-2 малки уискита .... ма не става дейба.

А, според мен е голяма грешка да седнеш да пиеш с идеята да се напиеш! В напиването няма никакъв fun, още по-малко в махмурлука след това.... Пак според мен удоволствието от поркането е до моментът в който направиш главата, след това само се хаби пиенето и кепазиш сам себе си.... (особено извън дома)

Link to comment
Share on other sites

От икономическа гледна точка си прецакан... :)

И аз винаги съм си мечтал да се напивам от 1-2 малки уискита .... ма не става дейба.

 

 

И чесно казано това че пиеш повече от другите едва и се дължи на това че пиеш рядко , по-скоро организъм.....

 

Васко, това е спомен от времето, когато човек започва да пие - 1-2 х 100 и ти се затуманва гарнизонта. След 3 - чортики пред глаза :laughing:

 

И аз като излезна после ме боли портфейла много...

Link to comment
Share on other sites

А, според мен е голяма грешка да седнеш да пиеш с идеята да се напиеш! В напиването няма никакъв fun, още по-малко в махмурлука след това.... Пак според мен удоволствието от поркането е до моментът в който направиш главата, след това само се хаби пиенето и кепазиш сам себе си.... (особено извън дома)

 

о, не става дума да пием, за да се отрежем като донски казаци... ако целта е да се самоубиеш - люскай водки без мезе и нямаш грижа... говорим за пиене с цел повишаване на настроението и отпускане на задръжките, но все пак да останеш приятен събеседник, без да изпадаш до "ти мен уаажааа ли ма", безцелно зяпане в една точка или опити да развалиш купона на всички...

Link to comment
Share on other sites

5 облака 100 мастика + 50 мента са си доста..... аз дето пия доста ще ми дойде бая , на другият ден 100% ще съм като пребит

 

Иначе пещерската и на мене не ми харесва , последно лятото пийнах 3-4 големи и на другия ден главата ми беше .... тихо. Тсанталито май е по-добре , макар че в сферата на мастиката съм аматьор

 

 

 

ПС : Относно сладкото и аз съм съгласен , 1 време пиех алкохол само със сладък разредител портокалов сок + водка , кола + уиски и т.н. ама след като замених захарта със сода или с вода ми е доста по-добре.

 

От старите пияници знам, че алкохол АКО изобщо го разреждаш - само с газирана вода. Аз често го пия чисто :confused

 

Иначе сега през главата ми минава. Коняк "Наполеон", шоколад Милка и Весна Змианац - 100 живота :laughing:

Link to comment
Share on other sites

о, не става дума да пием, за да се отрежем като донски казаци... ако целта е да се самоубиеш - люскай водки без мезе и нямаш грижа... говорим за пиене с цел повишаване на настроението и отпускане на задръжките, но все пак да останеш приятен събеседник, без да изпадаш до "ти мен уаажааа ли ма", безцелно зяпане в една точка или опити да развалиш купона на всички...

Точно за това говорих и аз. Човек трябва да знае колко му носи "вратарчето" и да спре в точният момент.... (друг е въпросът колко хора са му хванали цаката на този номер....)

Link to comment
Share on other sites

Точно за това говорих и аз. Човек трябва да знае колко му носи "вратарчето" и да спре в точният момент.... (друг е въпросът колко хора са му хванали цаката на този номер....)

 

докато си бях в Пловдив си имахме традция: веднъж в месеца, с двете ми най-добри приятелчета, оставяхме всякакви жени да вървят при майка си, събирахме се у един от нас с голяма туба хубав червен пелин, сиренце с червен пипер и зехтинче, много ябълки и дюли, тихо джазче или някой стар рокаджия - и цяла нощ мързеливи приказки и лениво поцъкване на някоя адвентчърка на плейстейшъна... много ми липсва това сега...

 

 

п.с. то номера не е в спирането на време, номера е така да си пийваш, че да не се стига до там да се налага да се спираш, номера е в намирането на правилния ритъм :) щото не е гот и посредата на забавата да спреш да пиеш, понеже си стигнал тавана си...

Link to comment
Share on other sites

Абе тия американци (и безмозъчните им последователи у нас и по света) как правят класации на десетилетието без да е изминала календарната 2010г? Или те нея я пропускат, защото са по-умни от всички.

 

Само за пример поредната такава класацийка >

http://www.dnevnik.bg/sport/2009/12/18/832...tki_na/?ref=rss

И още

http://curious.actualno.com/news_276440.html

 

__________________

 

А за пийнито... отминаха годините когато се е случвало толкова да нямаме акъл, че да се драйфа и пак сяда на масата нашата скромна личност и хваща чашата за още едно. Няма по-жалко същество от пияния човек... (за себе си говоря).

Link to comment
Share on other sites

Абе тия американци (и безмозъчните им последователи у нас и по света) как правят класации на десетилетието без да е изминала календарната 2010г? Или те нея я пропускат, защото са по-умни от всички.

 

Само за пример поредната такава класацийка >

http://www.dnevnik.bg/sport/2009/12/18/832...tki_na/?ref=rss

И още

http://curious.actualno.com/news_276440.html

 

 

тоя спор сме го водили много пъти...

 

десетилетието започва от 2000 и свършва през 2009 - брой... календара започва така.

 

объркването идва от различния смисъл на изразите "шестото десетилетие" и "шестдесетте години" - когато се говори за десетилетие се има предвид десетте години от 0 до 9... а когато се говори за шестдесетте - се има предвид годините със шест в позицията на десетиците - от 60 до 69... или нещо такова беше... факт е, че първото десетилетие на 21 век свършва през 2009... 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Link to comment
Share on other sites

В какъв смисъл календара? Тоя довод ми звучи тотално недостоверен. Защо подяволите ще броя нулевата година към новата петилетка или десетилетка. Я не ме парзаляй! 1-ва година преди х.р. как ся броили? Биде година 0 ли? И от 0 до 9 са десет?

 

________________

 

Да не стане грешка ;) 80s, 70s е друго. Ама то е различно от десетилетие!

 

________________

 

Хм... т.е. 2001 е втората година от XXI век?

Link to comment
Share on other sites

Ама защо броя 0, като не може летоброенето да започва от нулева година бре човек. Как е започнало след осъществяването на Християнството като официална религия? Как е решено на събора по тоя повод питам? Броили са нулева година ли? Съмнявам се, но приемам инфо, защото действително не знам. Сега и аз ще потърся.

 

_____________

 

Аз май като пича в тоя анекдот или виц http://aroundcny.com/technofile/texts/decademath.htm

 

_____________

 

Да видим дали стоплих... ако сме съвременници на тоя събор (не можах да го намеря) какво пишем в дневника си.

 

Днес е 18.12.0 г т.е. нейните дванайдесет месеца съотвестват на година 0. И първото десетилетие е свършило на 31.12.9г, а второто започнало на 1.1.10 нали това е което ми обясняваш (да не съм се объркал пак).

Link to comment
Share on other sites

ами според мен е логично - това че казаш "първата" година не противоречи на това да е с индекс нула. едното е бройно, другото е редно.

Link to comment
Share on other sites

не те пързалям. брой. 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 иначе 2000 остава последната година от последното десетилетие на 20 век ли?! ти ме пързаляш.

Ми да, 2000 е последната година на 20 век.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...