Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

earache: и това е широко разпространено схващане... май няма единно решение прието по въпроса...

 

host, нали и аз това казвам :)

 

и между другото примерно програмистите броят от нула...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
тоя спор сме го водили много пъти...

 

десетилетието започва от 2000 и свършва през 2009 - брой... календара започва така.

 

объркването идва от различния смисъл на изразите "шестото десетилетие" и "шестдесетте години" - когато се говори за десетилетие се има предвид десетте години от 0 до 9... а когато се говори за шестдесетте - се има предвид годините със шест в позицията на десетиците - от 60 до 69... или нещо такова беше... факт е, че първото десетилетие на 21 век свършва през 2009... 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Този спор си спомням, че го водих с един учител по математика. Невероятен човек беше. За съжаление вече не е между живите :(. Накрая успя да ни убеди, че краят на предният век е 2000-та година и 2001-ва е началото на новият век/хилядоление/десетилетие. В съвременният календар няма година 0. Новата ера започва от първата година след Христа. Започваш от 1 и свършва с 10. Програмирането е измислено много след календара :laughing:.

Link to comment
Share on other sites

календара е само концепция, общоприета за удобство конвенция... също както и приетата конвенция в програмирането да се брои от нула... от линка на хост към уикипедия става ясно, че дори в момента тази конвенция търпи промени - и де факто, последно общоприетата конвенция по въпроса - тази, която е приета за межднароден стандарт - включва година 0 и според нея 2000 е първата от ХХI. :)

 

 

всъщност сега се зачетох в тоя стандарт. прави сте вие. защото годината 0000 по ISO отговаря на година 1 от рождението. тоест 21в почва от 2001. десетилетието заврършва през 2010. и вичко това защото в Европа нулата дошла къснчко :)

Link to comment
Share on other sites

Смених уиндоуса и - о, небеса - вече не се появяват гадните черти при по-рязко движение на екрана! Почти 2 години бях убеден, че проблемът е в монитора. Направо ми се късаше сърцето, че дадох 660 лв за него, а сега съм като волна птичка :)

Link to comment
Share on other sites

Твое или мое средно избираш преди колелото на късметЯ?

 

Сега догледах почти сезон 1 от X-Files ... = pure fun :) чиста проба кеф (тоя кеф май ми прецака изпита днеска ама здраве да е, ще го вземем другия път :D ).

Link to comment
Share on other sites

We have 27143 registered members

.........................................................

No members are celebrating a birthday today

То е ясно, че една част не са писали нищо, друга част са излъгали...ама чак ни един... ;)

Link to comment
Share on other sites

Моля - пак заповядай... лаик съм :) Последно съм се спускал в пещери и съм се катерил по скали преди 20тина години

 

Аз пък днес пак няма да спя... щото отивам да карам ски :)

Link to comment
Share on other sites

Вчера вечерта разбрах че индийското орехче може да се ползва като наркотик :) В умерени количества де иначе тоиваш в Dream World и не се знае от къде можеш да скочиш :(

Link to comment
Share on other sites

Ама разбира се! Затова е във всеки магазин и е почти без пари! А балъците ходят да се харчат за дрога.

 

Чакай да ти кажа и друго - вземи три дълги косъма и ги завържи в средата на морски възел, остави ги в буркан с вода 10 дни на балкона и ще се превърнат в змийче.

Link to comment
Share on other sites

Ръководство за мъже – Как да си направим ябълков пай.

Вземете от хладилника 10 яйца, оставете седемте здрави на масата, сега изтрийте пода и следващия път бъдете по внимателни.

Вземете голяма купа разбийте в ръба й яйцата и изсипете тяхното съдържимо в купата. Изчистете масата и столовете от жълтъците, бъдете внимателни.

И така, имаме 5 жълтъка в купата. Сега вземете миксер, сложете му накрайниците за бъркане и разбийте жълтъците – нищо, пробвайте пак да поставите накрайниците…

Сега разбивайте. Измийте си лицето, шията ръцете и гърба, махнете жълтъка от ушите. И тъй сега имаме в купата 2 разбити желтъка, колкото и са ни необходими за пая.

Сега облепете стените и прозорците на кухнятя с вестници, покрийте мебелите с някакви стари тъкани…

Време е да добавим брашното, сипете в чаша 200 грама, изсипете чашата в купата при жълтъците, останалите 800 грама внимателно съберете и върнете в пакета.

След като се убедите че стените и прозорците са наистина добре облепени, започнете разбиването на сместа. Вземете душ.

Вземете 4 големи ябълки и остър нож, предварително изтичайте до аптеката за йод, пластир и бинт. Време е да пристъпим към чистенето на ябълките, обработете палеца с йод и го бинтовайте.

Нарежете ябълките на кубчета и помнете че са ни необходими 2 ябълки, така, че в процеса на приготвянето може да изядете само половината, така че обработете с йод показалеца и средния пръст и ги бинтовайте. Единствената останала и вече нарязана на ленти ябълка я прибавете в купата. Останалите ги съберете от земята и ги изхвърлете.

Разбърквайте отново с миксера, измийте хладилника, защото ако засъхне се мие трудно. Сега изсипете готовата смес в леко намазана с олио тава и я сложете във фурната. Почакайте час и ако няма видими промени включете фурната. Като се събудите не звънете в пожарната, а отворете прозорците и фурната.

След всичко преживяно идете в близката кръчма.

Link to comment
Share on other sites

Вчера вечерта разбрах че индийското орехче може да се ползва като наркотик :)

 

Да , и аз така бях чувала,че съм и пробвала даже!:) Нищо не става. Това са само слухове. Едни познати шмъркаха ванилия като бяхме по-малки. :)

Link to comment
Share on other sites

Ти колко хора познаваш които на домашен купон пият само черен етикет ?

Щото аз не много.....

Аз искам да познавам повече такива :D

 

 

Иначе...

Куверт за ресторант - 25 лв.

Такси до ресторанта - 5 лв.

Да видиш шефовете си фиркани, отдел кадри да мята бесни гюбеци, износа - се е изнесала сама с три цифри ракия, спедицията да заваля, а секретарката да те скача по краката по време на балада - хАПСОЛЮТЛИ ПРАЙСЛЕС!

Link to comment
Share on other sites

Пампорово, работен ден и има малко хора, снега е почти перфектен току-що утъпкан, слънцето грее... какво би могло да бъде по-добро от това.... а да лифта е безплатен :)

 

МУХАХА!

 

 

И оооохххх гепи сега тая мускулна треска щото последните 2 години не си ставал от компютъра за да идеш (пеша) по-далече от хладилника или евентуално гаража... но кефа е пълен!

Link to comment
Share on other sites

Ако си пил - СЛЕЗ! Искам и аз да мятам гюбеци от масата....

 

Мля...Свърши червеното вино...след 5 часа - ставане и тръгване на дупка.

Link to comment
Share on other sites

Ама разбира се! Затова е във всеки магазин и е почти без пари! А балъците ходят да се харчат за дрога.

 

Чакай да ти кажа и друго - вземи три дълги косъма и ги завържи в средата на морски възел, остави ги в буркан с вода 10 дни на балкона и ще се превърнат в змийче.

Еми щом казваш че става :) Ще ти повярвам.То пише по сайтове ама колко е вярно дали те пука като трева или друго нз.

ПС:Дедо мраз бахти късмета човек.Сега купи с тия 50 лв. Джони и ни черпи :)

ПС2:Еми Пампорово ще го виждам до 5 години през кривия макарон :( Нема пари а трябва да се изуча :(

Link to comment
Share on other sites

Ръководство за мъже – Как да си направим ябълков пай.

Вземете от хладилника 10 яйца, оставете седемте здрави на масата, сега изтрийте пода и следващия път бъдете по внимателни.

Вземете голяма купа разбийте в ръба й яйцата и изсипете тяхното съдържимо в купата. Изчистете масата и столовете от жълтъците, бъдете внимателни.

И така, имаме 5 жълтъка в купата. Сега вземете миксер, сложете му накрайниците за бъркане и разбийте жълтъците – нищо, пробвайте пак да поставите накрайниците…

Сега разбивайте. Измийте си лицето, шията ръцете и гърба, махнете жълтъка от ушите. И тъй сега имаме в купата 2 разбити желтъка, колкото и са ни необходими за пая.

Сега облепете стените и прозорците на кухнятя с вестници, покрийте мебелите с някакви стари тъкани…

Време е да добавим брашното, сипете в чаша 200 грама, изсипете чашата в купата при жълтъците, останалите 800 грама внимателно съберете и върнете в пакета.

След като се убедите че стените и прозорците са наистина добре облепени, започнете разбиването на сместа. Вземете душ.

Вземете 4 големи ябълки и остър нож, предварително изтичайте до аптеката за йод, пластир и бинт. Време е да пристъпим към чистенето на ябълките, обработете палеца с йод и го бинтовайте.

Нарежете ябълките на кубчета и помнете че са ни необходими 2 ябълки, така, че в процеса на приготвянето може да изядете само половината, така че обработете с йод показалеца и средния пръст и ги бинтовайте. Единствената останала и вече нарязана на ленти ябълка я прибавете в купата. Останалите ги съберете от земята и ги изхвърлете.

Разбърквайте отново с миксера, измийте хладилника, защото ако засъхне се мие трудно. Сега изсипете готовата смес в леко намазана с олио тава и я сложете във фурната. Почакайте час и ако няма видими промени включете фурната. Като се събудите не звънете в пожарната, а отворете прозорците и фурната.

След всичко преживяно идете в близката кръчма.

Ах колко напомня на мен в кухнята...

Link to comment
Share on other sites

След повече от 60 часа под сняг колата запали от воле!

Радвам се, защото предишната не го можеше този номер и се налагаше да прибягвам до "помощ от приятел".

 

Ще си пусна Diesel Power, ама на слушалки, че народът спи :)

 

Ц, не ме кефи, предпочитам

 

It's gettin', it's gettin', it's gettin' kinda hectic!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...