Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/kitayskiyat-poslanik-na-13-may-zapochva-spasyavaneto-na-boyan-petrov-sega-vremeto-e-surovo

Тия китайци са изкарали бая народ. Не ми се вярва да го намерят жив обаче :(. След толкова дни и с този диабет.

 

Жалко наистина... Дано поне намерят тялото, макар че такива хора като ги знам предпочитат да си останат там горе. Иначе определено най-големият ни алпинист. 

 

Така става обаче с тия търсения на силни усещания в смъртоносни условия. Това и за тебе важи с пълна сила. Винаги съм казвал - има места, където нямаме работа. А щом сме отишли, смъртта трябва да се приема като нещо напълно нормално.  

 

За съжаление, вероятно този няма да го намерят. Не е удобен на нашата власт, нищо чудно и тук да са го светнали някъде. Основен участник във всички протести за парк Пирин и т.н., тоест пречи им на кражбите. Затова толкова се замота всичко. Дано да греша де...

 

Брат ми, кво си пил?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За съжаление, вероятно този няма да го намерят. Не е удобен на нашата власт, нищо чудно и тук да са го светнали някъде. Основен участник във всички протести за парк Пирин и т.н., тоест пречи им на кражбите. Затова толкова се замота всичко. Дано да греша де...

Не ми се вярва такъв заговор чак. Те така или иначе се задействаха близките му, а не държавата. Просто китайците в момента май го обърнаха на PR и ще хвърлят много усилия за да направят каквото могат.

 

Дано да грешим в преценката си... Гледайки към книгата "touching the void", спасяването му изглежда напълно вероятно и възможно.

Много дни минаха вече. Не забравяй, че е с доста тежка форма на диабет. Говореше се, че няма достатъчно инсулин за целият период. От друга страна има този диабет от много години. Не ми се вярва да не се подсигури с такъв за по - сериозен период от време. 

 

Така става обаче с тия търсения на силни усещания в смъртоносни условия. Това и за тебе важи с пълна сила. Винаги съм казвал - има места, където нямаме работа. А щом сме отишли, смъртта трябва да се приема като нещо напълно нормално.

Аз миналият месец за малко да получа кесонна(декомпресионна) болест заради един идиот. И всичко това в стремежа си да опитам да го предпазя и да не прави глупости. Всичко се размина без никакви проблеми накрая, но в даден момент даже се ядосвах на себе си как заради друг човек можеше аз да пострадам. Не мога обаче да оставя човек под водата.

Другата седмица започвам поредното си обучение на водолазна тема. Минавам от отворен на затворен цикъл. Ще рече, че повече няма да правя мехурчета, а издишаните от мен газове ще бъдат обогатени с килослород, филтрирани от въглероден двуокис и пак се вдишват. Доста рисково оборудване, но и с определени предимства.

Link to comment
Share on other sites

Другата седмица започвам поредното си обучение на водолазна тема. Минавам от отворен на затворен цикъл. Ще рече, че повече няма да правя мехурчета, а издишаните от мен газове ще бъдат обогатени с килослород, филтрирани от въглероден двуокис и пак се вдишват. Доста рисково оборудване, но и с определени предимства.

 

Така, така - търси си белята... Поне се гмуркайте за кеф по плиткото да разглеждате подводни красоти... Кому чепа дирите на 100 метра???

Link to comment
Share on other sites

И аз си мислех преди, че Боян ходи по планините заради единия адреналин и его, а всъщност тези негови експедиции мотивират много хора да не се отказват от живота и да продължават да се борят и да следват мечтите си.

Все пак е успял е два пъти да победи рака и да държи под контрол диабета си. Имам приятели-диабетици и постиженията на Боян ги върнаха към живота... 

Link to comment
Share on other sites

Нали той се беше засилил да изкачи всички 8 хилядници? Или греша? Не съм добре информиран - този не беше ли последният в списъка? 

Link to comment
Share on other sites

Така, така - търси си белята... Поне се гмуркайте за кеф по плиткото да разглеждате подводни красоти... Кому чепа дирите на 100 метра???

Аз имам много по - опасния гмуркания от тези на по 100 метра. Не само дълбочината е фактор. Престоят е даже по - голям фактор. Примерно 25 минути на 60 метра, дават по - дълга декомпресия отколкото 10 минути на 100 метра. Със затворен цикъл ще мога да стоя хем по - дълго време, хем с по - кратко изплуване(декомпресия). Това до момента в който оборудването на даде фира.

Нали той се беше засилил да изкачи всички 8 хилядници? Или греша? Не съм добре информиран - този не беше ли последният в списъка?

Беше планирал Еверест да е също този месец. Не го беше изкачвал. Самият Еверест не е най - трудният.
Link to comment
Share on other sites

Е, то това е преди 1990 година, след това води Кангчендзьонга :) 

Иначе поляците направо ги мачкат тези върхове при зимните изкачвания ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвам нищо за руснаците, не знам защо се гледа все в тяхното канче. Между другото факт е, че имат брилянтни програмисти и направиха страхотни неща в последните години - далеч не всичко се е изнесло... Те тепърва има да изкарват неща завбъдеще, дето се вика - ей сега почнаха... Освен това едва ли всичко, което измислят и правят е публично и се публикува... Довчера всичко бе концентрирано във военно-промишления комплекс. 

Само уникален МИСИР може да надипли подобни глупости! Всичко било концентрирано във военно-промишления комплекс, а стига бе! И що така, не им достигат силите за нормалните неща в живота ли? Щото всичко е концентрирано във военно-промишления комплекс (каквото и да означава това, макар и наскоро да им изпариха 300 "ихтамнетовци" в Сирия ей така на майтап), затова ли все още карат на дворни селски кенефи със септична дупка и комуналки с общи бани на всеки етаж? Да те върна обаче към фактите, че много се размисирства с уникални глупости. Ето, изброявам ти една малка част фактите на "краварски" изобретения, от които се ползва целият свят:

  • електричество
  • електрическа крушка
  • грамофон
  • радио
  • самолет
  • транзистор
  • микрочип
  • лазер
  • телевизор
  • микровълнова печка
  • копирна машина
  • памперси
  • кредитна карта
  • компютър
  • компютърен софтуер/операционни системи и т.н.
  • интернет и 99% от всички технологии свързани с него
  • дигитална музика и видео
  • GPS
  • смартфон

Когато ФАКТИТЕ говорят, МИСИРИТЕ трябва да мълчат - древна китайска мъдрост! :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Новината я няма в нито един друг сайт. Възможно е да не е истина.

 

Има я в още няколко - просто закъсняват с поместването.

 

Не погребвайте Боян.

 

Абе...знаеш, че надеждата умира последна, но предвид от колко дена е изчезнал сам и без сателитен телефон, че го няма в нито един от лагерите, и в допълнение нечовешките условия, които са там - шансовете му все още да е жив са толкова минимални, че да не кажа нищожни.

Link to comment
Share on other sites

Екипировката не излъчва ли някакви координати, все съм си задавал този въпрос? На тия хора екипировката е много скъпа, все трябва да има нещо такова?

Link to comment
Share on other sites

Екипировката не излъчва ли някакви координати, все съм си задавал този въпрос? На тия хора екипировката е много скъпа, все трябва да има нещо такова?

Такова нещо не съм чувал до момента. Поради незнайна причина си е оставил и сателитният телефон. Едно от най - важните му неща ако се случи нещо. Не мога да си обясня защо.
Link to comment
Share on other sites

Може все пак да е в лагер 2. В ранния следобед ще стигнат по земя да проверят двете окопани палатки: 

https://btvnovinite.bg/bulgaria/akcijata-za-bojan-petrov-v-lager-3-njama-palatka-sherpite-varvjat-barzo-kam-lager-2.html

 

А за сателитния телефон - не го е взел по всяка вероятност защото тежи и батерията му издържа 3-4 дни. Така или иначе даже и да беше го взел със себе си, батерията му отдавна щеше да е с паднал заряд. 

Link to comment
Share on other sites

Стара ти е информацията - наземните екипи не са го намерили в лагер 2 и вече продължават нагоре по маршрута. А относно телефона - преди да му падне батерията той е можел да подаде координатите си, понеже в момента го търсят абсолютно навсякъде, което е малко като игла в купа сено.

Link to comment
Share on other sites

Слушах от други алпинисти, че тия телефони никога не се взимат, винаги ги оставяли в лагерите.

 

https://gizmodo.com/350480/spot-gps-tracking-device-is-perfect-for-remote-climbers-and-jealous-girlfriends

Link to comment
Share on other sites

And again...

Искам сега да видя алкохолизирания адвокат на това моме, какви ще ги дъвче... Ако изобщо е в състояние да си каже заглавието...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Дай нещо по-ново.

Потърси "Бунището Еверест". Мисля, че на NG беше статията.

Link to comment
Share on other sites

And again...

Искам сега да видя алкохолизирания адвокат на това моме, какви ще ги дъвче... Ако изобщо е в състояние да си каже заглавието...

 

Тая еднодневка няма ли кой да я прибере?

Да си се взимат с Пачо Пачо и да си ходят в планината, където им е мястото.

Аз ако бях на мястото на това момиче, щях да намеря някакви връзки в НАП и да изискам да направят данъчна проверка на "бизнеса" на Пачо Пачо, щото със сигурност има мноооооооооого нередности. Да си звънят един друг по затворски.

Link to comment
Share on other sites

Тя явно има сериозен проблем с дрогата. Това не е никак нормално поведение. При условие, че си насрана до уши, под гаранция си, не трябва да излизаш от вкъщи по-далече от магазина за хляб. Тая на бар, друса в кенефа и става "безсмъртна". Нали се сещаш, че ще свърши в някой бардак или канавка... Момичето е за клиника, ако питат мен. Личи и, че друса, при това сериозно и не трева - или бело или амфети, като такива прояви, по-скоро са в ефекта на амфета. За нея е добре да я приберат, да полежи, макар и в ареста, дано и дойде акъла, но надали де.

Link to comment
Share on other sites

Това че докато е под гаранция е тръгнала да се шматка по дискотечки и кафенета, е отговорност вече и на родители ѝ. С какъв акъл са ѝ позволили да излиза пак свободно. И какъв точно се явява тоя Пачо, че чак и собствен бизнес. От тия една-две снимки ми изглежда като да е пишлигар. 

 

Сега би трябвали не особено трудно, при положение че вече има едно провинение, при това съвсем скорошно, след което е все още под гаранция и най-вероятно я е нарушила, вече да я осъдят ефективно поне на една година. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...