Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Хайде да не ми пишете, господине, с големи букви, и да ми казвате кога да се обаждам по темата и кога не. Дали имам понятие или не, не сте Вие човека, който ще определи, такива "заповеднически" неща само на съпругата и децата Ви вкъщи. Не сте ми никакъв, че да ми говорите /пишете/ по този начин. 

Изчел съм много и не само по тази тема. Господинът над Вас с препоръките какво и как да чета също. Камо ли да казвам дали е едно и също или не, така че ако обичате.

И въпросът ми беше прост, не казвам че едните са добри или че не лъжат, избиват хора и т.н. далеч съм то тази мисъл, ама да се защитава яросто другата страна, която е също не толкова 'ангелче', е не разбирам.

 

 

 

Приятелски съвет давам веднъж - винаги може да продължиш да се излагаш бетер кифладжия, то си е твоя работа. Само не искам да бъркаш в реципрочие приятелския съвет с даване на наклон, че и споменаване на семейството ми, че тогава може да стане неприятно. Мисленето определено не ти е силна страна и нямаме какво да си кажем. Дерзай на воля, винаги имаме нужда от нещо да се посмеем.   

 

Да ги определяш като добри и лоши, трябва да си още дете! Никой от изброените не убива хора за кеф, а само и единствено за пари и геополитическо влиание. Всяка защита на други освен националните интереси би била малоумна и резултат от повърхностен промит мозък!

 

Белким вдене кво му казваш, ама надали. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Разликата е, че едните плащат на терористи да им върши черната работа и да избиват християни, а другите са там, защото са поканени да защитят една суверенна държава.

Link to comment
Share on other sites

 Просто ми е чудно защо тук винаги  едните трябва винаги да се защитават яростно, а другите да се хулят още повече. Това ми беше а.пропо питането. 

 

"Тук" сме образно казано извадка от цялото общество и затова е напълно естествено да има същото разделение, както и в цялата страна, така че не се учудвай. А иначе и едните, и другите си имат достатъчно трески за дялане, но след избирането на Тръмп, мисля, че треските на едните станаха доста повече...

Link to comment
Share on other sites

"Добри" и "Лоши" беше метафорично. Вижте, не е мястото да се обяснявам толкова подоробно, насяно съм защо се случват тези неща. Просто ми е чудно защо тук винаги  едните трябва винаги да се защитават яростно, а другите да се хулят още повече. Това ми беше а.пропо питането. 

В момента хулим педалчетата отвъд океана, защото цялата тази свинщина в Сирия си я създадоха те, както и ИСИС, както и последното едностранно нарушаване на международен договор, налгайки санкции на Иран, въпреки че всички доклади на наблюдаващи и други страни казват, че те си спазват договорените условия! Защото ако се замислиш, в последните десетилетия Русия освен нападението над Грузия и Крим не се е изаквала другаде, докато САЩ карат наред! Лошото е ако продължат да играят по свирката на евреите и в наглостта си опитат да настъпят Иран с военни действия, ще стане доста голямо и миризливо аки!

Link to comment
Share on other sites

"Добри" и "Лоши" беше метафорично. Вижте, не е мястото да се обяснявам толкова подоробно, насяно съм защо се случват тези неща. Просто ми е чудно защо тук винаги  едните трябва винаги да се защитават яростно, а другите да се хулят още повече. Това ми беше а.пропо питането. 

Защото всичките са маскари! Тук освен дето се пошляпваме приятелски зад вратовете, се говори основно за това, кой колко дълбоко е затънал в лайната и кой продължава да го прави с ентусиазъм. Схвана ли нюанса? ;)

Друго, по отношение на по-предната ти тирада... Едните след края на ВСВ са нападнали само една държава, а другите НЕ са спрели да нападат суверенни държави. Естествено ползвайки така удобната си трета ръка, наречена НАТО.

 

 

 

Защото ако се замислиш, в последните десетилетия Русия освен нападението над Грузия и Крим

Всъщност не ти е много правилно замислянето. Крим си е част от Русия още от преди СССР (виж кога и под каква форма се придава към Украйна). А грузинците откровено си ги провокираха, разчитайки на натовски гръб.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

... Едните след края на ВСВ са нападнали само една държава, а другите НЕ са спрели да нападат суверенни държави. Естествено ползвайки така удобната си трета ръка, наречена НАТО.

 

...в която членуваме и ние и добре, че си нямаме техника и ресурси да се месим навсякъде с големите, та по тая причина и никой не ни отразява...

 

Крим си е част от Русия още от преди СССР (виж кога и под каква форма се придава към Украйна).

 

Да.

Link to comment
Share on other sites

 Защото ако се замислиш, в последните десетилетия Русия освен нападението над Грузия и Крим не се е изаквала другаде, докато САЩ карат наред!

 

Аз изакване не виждам хич, но да речем хипотетично, че е тотално изакване с подфърганиье - ПАК не може да стигне американската сган срещу тях да бяга. 

Link to comment
Share on other sites

Хайде да не ми пишете, господине, с големи букви, и да ми казвате кога да се обаждам по темата и кога не. Дали имам понятие или не, не сте Вие човека, който ще определи, такива "заповеднически" неща само на съпругата и децата Ви вкъщи. Не сте ми никакъв, че да ми говорите /пишете/ по този начин. 

Изчел съм много и не само по тази тема.

Тук ще вметна, че каквото и да напишеш на господина, няма смисъл. Той си е такъв и смята форума за негов.

Така, че не му прави забележки. Няма смисъл.

 

Господинът над Вас с препоръките какво и как да чета също. Камо ли да казвам дали е едно и също или не, така че ако обичате.

И въпросът ми беше прост.

Моя милост ви препоръча, защото видя че слагате да теглите в общ кантар плодове, зеленчуци и месо а си мислите че теглите прясно мляко.

Какво сте чели и какво - не, си е лично ваша работа. Поне не се излагайте публично. Защото може и да сте чели, но не сте научили.

 

Имам един още по-прост въпрос към вас: кое е общото между имената Сюлейман и Соломон?

 

...в която членуваме и ние и добре, че си нямаме техника и ресурси да се месим навсякъде с големите

И що нямаме? :lol:

Русия е виновна! И Путин!

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

 

И що нямаме? :lol:

 

...не е темата на настоящата дискусия...

 

П.п. Пламене, мъни има! Я ги виж наследниците на бившата номенклатура и сегашни мутрократи как се натискат да са във властта! Това не ти ли говори, че има ощи адски много за доостъргване и усвояване?

Друг е въпросът, че именно по настояване на сегашния ни голям брат си ебахме мамата на армия, оръжейна индустрия и стратегическо въоръжение. последното пък под предлог, че било старо, не надежно и опасно за нас самите. Пък там едни нЕкви, продължават точно с такивата стари и опасни за самите тях системи да си гарантират териториалната цялост, съвсем успешно при това  ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Щото няма мъни, а ако искаш мога да обясня защо няма мъни, ама няма смисъл...

Ми чи обясни. Европата с радост и разбиране шъ тъ изчете :lol:

...не е темата на настоящата дискусия...

Що? Нали сме в НАТО, ЕС и САЩ :)

А нас точно те ни наебаха. Ествествено имаше и предатели дето ни свалиха гащите :)

Link to comment
Share on other sites

Приятелски съвет давам веднъж - винаги може да продължиш да се излагаш бетер кифладжия, то си е твоя работа. Само не искам да бъркаш в реципрочие приятелския съвет с даване на наклон, че и споменаване на семейството ми, че тогава може да стане неприятно. Мисленето определено не ти е силна страна и нямаме какво да си кажем. Дерзай на воля, винаги имаме нужда от нещо да се посмеем.   

 

 

Белким вдене кво му казваш, ама надали. 

 

Извинявам се но, прочее трябва да Ви възприема като един крайно невъзпитан човек. Как може изобщо да съдите за някой дали мисли или не по нещо написано във форум, което даже не сте разбрали, или не сте се опитали?

И тези заплахи как ще стане по-лошо, отново не ги отправяте към правилния човек. 

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се но, прочее трябва да Ви възприема като един крайно невъзпитан човек. Как може изобщо да съдите за някой дали мисли или не по нещо написано във форум, което даже не сте разбрали, или не сте се опитали?

И тези заплахи как ще стане по-лошо, отново не ги отправяте към правилния човек.

Имаш бира или каквото там пиеш от мен!
Link to comment
Share on other sites

На мен обаче друго ми е интересно. Опитвам се да схвана идеята на силните, дърпащи конците на Перучко с това търсене на теле под ирански вол. Хем дето още при първото писукване, кракване и туитване стана ясно, че там теле няма да намерят, а на вола "нянката". И това им се каза не само от некви си държавици там, ами и от такивата им заклети подлоги и ибрикчии, като англичани и французи.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се но, прочее трябва да Ви възприема като един крайно невъзпитан човек. Как може изобщо да съдите за някой дали мисли или не по нещо написано във форум, което даже не сте разбрали, или не сте се опитали?

И тези заплахи как ще стане по-лошо, отново не ги отправяте към правилния човек. 

 

А дали си от вчера в този Форум, дали пишеш за пръв път? И ако все пак дори беше така - дали има значение, когато се пишат глупости дали някой ги пише за пръв или пореден път? 

 

Относно възпитанието, младежо - аз написах изрично "приятелски съвет", ти тръгваш да намесваш семейството ми. Нещо познаваме ли се, що ли? Кой тук е невъзпитаният? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност не ти е много правилно замислянето. Крим си е част от Русия още от преди СССР (виж кога и под каква форма се придава към Украйна). А грузинците откровено си ги провокираха, разчитайки на натовски гръб.

То реално и с Крим нямаше да стане баш това, ама САЩ организираха смяната на властта и искаха да разполагат бази на НАТО баш под носа на Русия, та пак си ги провокираха...

 

На мен обаче друго ми е интересно. Опитвам се да схвана идеята на силните, дърпащи конците на Перучко с това търсене на теле под ирански вол. Хем дето още при първото писукване, кракване и туитване стана ясно, че там теле няма да намерят, а на вола "нянката". И това им се каза не само от некви си държавици там, ами и от такивата им заклети подлоги и ибрикчии, като англичани и французи.

Идеята е, че преди 3 дни изборите в Ливан ги спечелиха Хизбула, отделно Иран пращат доста военна помощ на Асад и това им бърка в здравето на еврейчетата. Та от изборите насам усилено стрелят по ирански обекти и явно са звъннали на другата им ръчичка САЩ да пляснат с ръце.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Идеята е, че преди 3 дни изборите в Ливан ги спечелиха Хизбула, отделно Иран пращат доста военна помощ на Асад и това им бърка в здравето на еврейчетата. Та от изборите насам усилено стрелят по ирански обекти и явно са звъннали на другата им ръчичка САЩ да пляснат с ръце.

Не мисля, че израелската сватбарска пукотевица и щуротиите, дето Перучко ги твори по заповед на щуката имат общо.

Освен това тъпашкото оттегляне на щатите от такова ключово споразумение никак не ми прилича на северно корейския валс с надпърдяване. Най-малкото заради реалните стъпки, които се предприемат.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

 И това им се каза не само от некви си държавици там, ами и от такивата им заклети подлоги и ибрикчии, като англичани и французи.

Те така или иначе се гледат лошо с Щатите в момента заради търговията със стомана и алуминии. А тази глупост с Иран може да доведе до американски санкции над европейски компании и банки... 

Интересно до къде ще го докарат

Link to comment
Share on other sites

Галицин добре го е казал - валс с надпърдяване. Само чакам да видя кога перчемлиев ще се насере тотално до ушите. Всъщност те одавна киснат в говна, но така и не идва заветния миг... 

Link to comment
Share on other sites

Галицин добре го е казал - валс с надпърдяване. Само чакам да видя кога перчемлиев ще се насере тотално до ушите. Всъщност те одавна киснат в говна, но така и не идва заветния миг... 
А дано, ама надали! Пак всички ще им плащаме вересиите.
Link to comment
Share on other sites

Те така или иначе се гледат лошо с Щатите в момента заради търговията със стомана и алуминии. А тази глупост с Иран може да доведе до американски санкции над европейски компании и банки... 

Интересно до къде ще го докарат

Щатите с откровено хилбилското си поведение в момента са нужни на света, точно колкото и кихавица във водолазна маска. Нека се замислим и какъв точно им е приносът в икономически аспект. Освен генериране на задлъжнялост и печатане на никомуненужни хартийки, аз друг не виждам. Щото виртуалните пари не са пари, фючърсните печалби не са печалби, особено, когато се опитваш да ги осребриш, години преди да са се случили. (Дет се вика - По-добре врабче в ръката, от колкото патка в задника) А тва е кофти бира, когато се отнася до световната финансова система. Не, че алтернативата на тези хартийки обсъждана по някое време на втората световна война щеше да е по-читава. Щото на даден етап, предвид наистина крехкия неутралитет на Швейцария се е мислило кое да е, щатския долар или руската рубла.

Отплеснах се малко в разсъжденията си, ама тънката ми мисъл е, че кликата дето ръчка задника на перучко в момента дуе нефелна мускулатура пред Китай (дето започва да върти сделки по борсите във собствената си валута) и Индия, която зае позицията от преди петнадесет години на китайците. Аз лично смятам, че чудото ще е за три дни. Ама както казват французите - Пожевем, увидем....

 

Инак Европа когато и да открие, че има и топки и излезе от така приятното и събмисив положение спрямо онази селяшко-шоуменска държава, все ще е късно, но се надявам да е в обозримо бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

Щатите с откровено хилбилското си поведение в момента са нужни на света, точно колкото и кихавица във водолазна маска. Нека се замислим и какъв точно им е приносът в икономически аспект. Освен генериране на задлъжнялост и печатане на никомуненужни хартийки, аз друг не виждам. Щото виртуалните пари не са пари, фючърсните печалби не са печалби, особено, когато се опитваш да ги осребриш, години преди да са се случили. (Дет се вика - По-добре врабче в ръката, от колкото патка в задника) А тва е кофти бира, когато се отнася до световната финансова система. Не, че алтернативата на тези хартийки обсъждана по някое време на втората световна война щеше да е по-читава. Щото на даден етап, предвид наистина крехкия неутралитет на Швейцария се е мислило кое да е, щатския долар или руската рубла.

Отплеснах се малко в разсъжденията си, ама тънката ми мисъл е, че кликата дето ръчка задника на перучко в момента дуе нефелна мускулатура пред Китай (дето започва да върти сделки по борсите във собствената си валута) и Индия, която зае позицията от преди петнадесет години на китайците. Аз лично смятам, че чудото ще е за три дни. Ама както казват французите - Пожевем, увидем....

 

Инак Европа когато и да открие, че има и топки и излезе от така приятното и събмисив положение спрямо онази селяшко-шоуменска държава, все ще е късно, но се надявам да е в обозримо бъдеще.

Не че изгарям от желание да се включа в такава безсмислена полемика, но просто ми стана адски смешно като си представих как си стигнал то това уникално прозрение и още по-важното, как самото прозрение стига до настоящата публика, благодарение изцяло на презрените от теб хамерикански технологии и постижения, от които цял свят се ползва, включително и така мразещите Америка (а може би най-вече от тях). Визирам неща като Интернет, операционната система и софтуера, с които си успял да популяризираш въпросното си гениално прозрение, както и всички знайни и незнайни технологични компоненти, включени в играта. Та не знам за кихавицата във водолазната маска, но ако не беше въпросната кихавица, най-вероятно тия твои прозрения щяха единствено да стигнат до твърде ограничения кръг на участниците в мохабета в кварталната кръчма. :lol:

 

ПП. Горното важи и за всички останали американомразци. Не искам дори да си представям какво би представлявал съвременния свят, ако се водеше от любимата ви северноазиатска матушка, в която препаратите за вана са нормално питие, а дворната тоалетна с дупка е все още повсеместен стандарт.

Link to comment
Share on other sites

Щатите с откровено хилбилското си поведение в момента са нужни на света, точно колкото и кихавица във водолазна маска. Нека се замислим и какъв точно им е приносът в икономически аспект. Освен генериране на задлъжнялост и печатане на никомуненужни хартийки, аз друг не виждам. Щото виртуалните пари не са пари, фючърсните печалби не са печалби, особено, когато се опитваш да ги осребриш, години преди да са се случили. (Дет се вика - По-добре врабче в ръката, от колкото патка в задника) А тва е кофти бира, когато се отнася до световната финансова система. Не, че алтернативата на тези хартийки обсъждана по някое време на втората световна война щеше да е по-читава. Щото на даден етап, предвид наистина крехкия неутралитет на Швейцария се е мислило кое да е, щатския долар или руската рубла.

Отплеснах се малко в разсъжденията си, ама тънката ми мисъл е, че кликата дето ръчка задника на перучко в момента дуе нефелна мускулатура пред Китай (дето започва да върти сделки по борсите във собствената си валута) и Индия, която зае позицията от преди петнадесет години на китайците. Аз лично смятам, че чудото ще е за три дни. Ама както казват французите - Пожевем, увидем....

 

Инак Европа когато и да открие, че има и топки и излезе от така приятното и събмисив положение спрямо онази селяшко-шоуменска държава, все ще е късно, но се надявам да е в обозримо бъдеще.

Икономиката им е достатъчно голяма генерират реални пари също. Дълга като цяло им е огромен, но спрямо GDP всъщност не е толкова страшно по-голям спрямо доста от другите големи икономики. 

Но за Европа съм съгласен, а политиката на перучко в последно време взе да разбутва европейските политици. Може и да е за добро в крайна сметка. 

 

@Godfather - всъщност WWW си е европейско творение :D

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Визирам неща като Интернет

Защото не знаеш какво е ОГАС

СССР както винаги е бил няколко крачки пред САЩ. Виж, ако говорим за комерсиализацията на www, тук си прав.

И, понеже си убеден, че руснаците произвеждат само летящи трактори, погледни тук:

https://www.rosalinux.ru/products/

Според теб, с какво програмно обезпечение работеха компютри като ИМКО, ИЗОТ, и т.н.?

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...