Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Linux kernel - не е руски

Mandriva - френски

Redhat - американски ..

Кое е руското в цялото творение? Всеки втори линукс ентусиаст си прави собствено дистро :D

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защото не знаеш какво е ОГАС

СССР както винаги е бил няколко крачки пред САЩ. Виж, ако говорим за комерсиализацията на www, тук си прав.

И, понеже си убеден, че руснаците произвеждат само летящи трактори, погледни тук:

https://www.rosalinux.ru/products/

Имах нужда тази вечер да се посмея до припадък. Ти май ще вземеш приза от онзи с прабългарските бойни изкуства.  :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Linux kernel - не е руски

Mandriva - френски

Redhat - американски ..

Кое е руското в цялото творение? Всеки втори линукс ентусиаст си прави собствено дистро :D

Линукс не е и американски :lol:

Айде попрочети малко от горния линк и тогава да се включиш.

Имах нужда тази вечер да се посмея до припадък. Ти май ще вземеш приза от онзи с прабългарските бойни изкуства.  :lol: :rofl:

Аз вече се посмях, сега е ред и на други :lol:
Link to comment
Share on other sites

Линукс не е и американски :lol:

Айде попрочети малко от горния линк и тогава да се включиш.

Да съм казал, че е американски? ;)

Но дистротота им са базирани на американско такова и френско ;) 

Софтуера рънващ в дистрото им в голямата си част е оупън сорс ... Та ? ;)  А за роса линукс знам от години, та хайде пробвай да ми обясниш колко е руско ;)

Link to comment
Share on other sites

Да съм казал, че е американски? ;)

Но дистротота им са базирани на американско такова и френско ;) 

Софтуера рънващ в дистрото им в голямата си част е оупън сорс ... Та ? ;)  А за роса линукс знам от години, та хайде пробвай да ми обясниш колко е руско ;)

Естествено, че е американско. Извинявай, сега погледнах и разбрах, че се прави от американски специални сътрудници, базирани в Русия.

Той и Торвалдс е американец. Абе всичко е американско. Те са го измислили.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Естествено, че е американско. Извинявай, сега погледнах и разбрах, че се прави от американски специални сътрудници, базирани в Русия.

Той и Торвалдс е американец. Абе всичко е американско. Те са го измислили.

Хайде пробвай да прочетеш пак какво съм написал  ;) Редхат е американско дистро, но за линукс не съм казал, че е американски

От друга страна да показваш форк на RHEL 6.9 и да го хвалиш като руско творение е смешно ;)

Link to comment
Share on other sites

Имах нужда тази вечер да се посмея до припадък. Ти май ще вземеш приза от онзи с прабългарските бойни изкуства.  :lol: :rofl:

 

Аз го правя всеки път, когато се опитваш да величаеш американската сган, която никога на практика не може да бъде целокупна нация и е сбирщайн от де що се сетим народи по света и се е пръкнала от курви и престъпници... 

 

(да не забравя - това как били измислили не знам си кво и как технологиите дошли от тях ТРОШИ ДЕ ЩО ИМА КЕРАМИКА :laughing1:  :laughing1:  :laughing1: ) 

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че е американско. Извинявай, сега погледнах и разбрах, че се прави от американски специални сътрудници, базирани в Русия.

Той и Торвалдс е американец. Абе всичко е американско. Те са го измислили.

 

5 минути с Роса води до следното

 

Очевидно се хостват с Федора : http://share-web.s3-website-eu.object.vdc.interoute.com/rosa/fedora.png , или не им е стигнал акъла да сменят дефолт страничката след като са я форкнали :D

Инсталатора им е Анаконда, редхатският инсталатор http://share-web.s3-website-eu.object.vdc.interoute.com/rosa/anaconda.png

И разбира се най-любимият ми момент е, че версията им стои в RedHat Release файла : http://share-web.s3-website-eu.object.vdc.interoute.com/rosa/redhat-release.png

 

Евала на рашките, избрали са добро Американско дистро да си форкнат :)) Гледам експерементират си със 7-цата, но май още не са готови :)))

Link to comment
Share on other sites

Ясене, да не вземеш и ти с тая тъпотия с "американския" произход на всичко само... Не залитай по тия глупости на промитите мозъци! 

Link to comment
Share on other sites

Ясене, да не вземеш и ти с тая тъпотия с "американския" произход на всичко само... Не залитай по тия глупости на промитите мозъци! 

Защо всичко?

Конкретното примерче на биодизайна коментирам. Съвсем точно са взели американският редхат и са го прекръстили на Роса. :) Даже стила на името са запазили : Redhat Enterprise Linux / ROSA Enterprise Linux Server

Всъщност сега забелязвам, че в името на кърнъла са оставили редхатската абревиатура el6 :D

Link to comment
Share on other sites

САЩ определя/налага политиката и действията на НАТО.

В голяма заблуда си. И тук ми напомня приказката за това как като повториш една лъжа много пъти и се превръща в истина.

 

А относно къде и как се намесва НАТО. Ето ви малко информация какви операции са провеждани през годините:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/NATO#Military_operations

 

 

А това за руските технологии е виц, нали? Толкова са напреднали, че не могат да си добиват дори петрола без западни технологии. Да изградят газопровод също не могат. Транспрот на газ пак същата работа. То май е по - лесно да се изреди какво могат. Там списъкът е мизерен.

Link to comment
Share on other sites

Защо всичко?

Конкретното примерче на биодизайна коментирам. Съвсем точно са взели американският редхат и са го прекръстили на Роса. :) Даже стила на името са запазили : Redhat Enterprise Linux / ROSA Enterprise Linux Server

Всъщност сега забелязвам, че в името на кърнъла са оставили редхатската абревиатура el6 :D

 

Защото визирам на Момчил глупостите, не просто този точен пример, за който нищо не разбирам. Но предвид кой го е дал, най-вероятно е в грешка... 

 

А това за руските технологии е виц, нали? Толкова са напреднали, че не могат да си добиват дори петрола без западни технологии. Да изградят газопровод също не могат. Транспрот на газ пак същата работа. То май е по - лесно да се изреди какво могат. Там списъкът е мизерен.

 

Викаш по време на студената война СССР изгради всичко със западни технологии - ама разбира се! 

Link to comment
Share on other sites

Викаш по време на студената война СССР изгради всичко със западни технологии - ама разбира се!

СССР умря отдавна. Само мумията на сифилистика остана. руснаците обаче още живеят в онези години и с онези мераци. Светът се развива и хората(голяма част) гледат напред и се развиват. Какви руски съвременни технологии или продукти използваш в момента?

А за промишленият шпионаж по време на студената война да кажеш нещо?

Link to comment
Share on other sites

Това че е умрял не променя фактите по време на съществуването му. Руснаците с какви мераци живеят нито аз, нито ти знаем, така че нека не ги коментираме. Също както и останалия свят, така и те се развиват. И то след 50 години застой. Не зная какви руски технологии позлвам в моента, не съм правил анализи, но съм сигурен, че не ползвам почти никакви американски. 

Относно промишления шпионаж викаш той еднопосочен, нали....  :laughing1: 
 

Link to comment
Share on other sites

 

Дай да изредим няколко неща от ежедневието.

Някое от тези неща да ти е руско: телевизор, телефон, кола, бойлер, дрехи, помпата за аквариума... То до безкрайност мога да ги изреждам. Даже и сървъра на който е форума няка нищо руско в него. Американска марка произведена в Китай.

Link to comment
Share on other sites

Нищо американско няма в изброеното - говорим за изобретение, не за собственост на фирми.

Добре. Дай изобретение от последните 20 години. Аз не се сещам. Който имаше познания там отдавна се е изнесъл.
Link to comment
Share on other sites

Добре. Дай изобретение от последните 20 години. Аз не се сещам. Който имаше познания там отдавна се е изнесъл.

 

Аз не казвам нищо за руснаците, не знам защо се гледа все в тяхното канче. Между другото факт е, че имат брилянтни програмисти и направиха страхотни неща в последните години - далеч не всичко се е изнесло... Те тепърва има да изкарват неща завбъдеще, дето се вика - ей сега почнаха... Освен това едва ли всичко, което измислят и правят е публично и се публикува... Довчера всичко бе концентрирано във военно-промишления комплекс. 

Link to comment
Share on other sites

Това е нагледно как една демокрация и един свободен пазар работят, оставяме на страна американската мечта....

Link to comment
Share on other sites

Ох, как чакам аз Китай да тропне яко по масата и да си поиска парите! Как мечтая само! Ама да си поиска не в няколко тона хартия така... Тоя тъпак перчемлиев колко се е объркАл само да подритва баш тоя кошер...  

Link to comment
Share on other sites

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/kitayskiyat-poslanik-na-13-may-zapochva-spasyavaneto-na-boyan-petrov-sega-vremeto-e-surovo

Тия китайци са изкарали бая народ. Не ми се вярва да го намерят жив обаче :(. След толкова дни и с този диабет.

Link to comment
Share on other sites

Даже и сървъра на който е форума няка нищо руско в него. Американска марка произведена в Китай.

Хич не си прав. Златото и среброто в чиповете като нищо може да са руски :)
Link to comment
Share on other sites

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/kitayskiyat-poslanik-na-13-may-zapochva-spasyavaneto-na-boyan-petrov-sega-vremeto-e-surovo

Тия китайци са изкарали бая народ. Не ми се вярва да го намерят жив обаче :(. След толкова дни и с този диабет.

 

За съжаление, вероятно този няма да го намерят. Не е удобен на нашата власт, нищо чудно и тук да са го светнали някъде. Основен участник във всички протести за парк Пирин и т.н., тоест пречи им на кражбите. Затова толкова се замота всичко. Дано да греша де...

Link to comment
Share on other sites

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/kitayskiyat-poslanik-na-13-may-zapochva-spasyavaneto-na-boyan-petrov-sega-vremeto-e-surovo

Тия китайци са изкарали бая народ. Не ми се вярва да го намерят жив обаче :(. След толкова дни и с този диабет.

Дано да грешим в преценката си... Гледайки към книгата "touching the void", спасяването му изглежда напълно вероятно и възможно.

 

А за забавянето - причината е лошото време. То ако беше хубаво отдавна да са се качили горе.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...