Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кой и къде е казал, че трябва да отговаря на твоя въпрос? 

 

Цитирал си моето мнение. Предполага се, че отговаряш на моя въпрос.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Цитирал си моето мнение. Предполага се, че отговаряш на моя въпрос.

 

Не, ясно се вижда, че добавям към твоя въпрос, който между другото е в нищото.

Link to comment
Share on other sites

Е как в нищото?

Питам HEMO защо нещата ще станат лоши като Тесла са изгубили пари. Директно под поста с въпросната статия е.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Е как в нищото?

Питам HEMO защо нещата ще станат лоши като Тесла са изгубили пари. Директно под поста с въпросната статия е.

Те върнаха не малка част от движението...

Link to comment
Share on other sites

Е как в нищото?

Питам HEMO защо нещата ще станат лоши като Тесла са изгубили пари. Директно под поста с въпросната статия е.

Нещата са прости:

Ако акционерите решат веднага да фалират дружеството, губят едни 4+ милиарда.

В бизнеса, в такива ситуации е важно да излезеш на нула или на малка/поносима загуба.

Ако наистина, това което е обявено може да се направи, то акционерите ще налеят още пари.

Ако е съмнително или блъф, тогава лошо. Най-безболезненият вариант ще бъде да се опитат да продадат каквото могат и да пият една луксозна, студена вода.

Изказванията на швабите са абсолютно логични: те са им конкуренция и Тесла са на върха на перото на пресата. Може, колкото и невероятно да звучи, да искат да свалят цената на компанията и да я купят на безценица, особено ако разполагат с вътрешна информация.

Швабите са мръсни човечета и от тях може да очакваш всички възможни гадости. И имат сериозни позиции навсякъде.

Обикновено, от такива статии се забавлявам, особено ако излезнат в българска медия. Защото в 99.99999% са скъсана партенка.

Времето ще покаже каква е истината.

Реално, никой не може да отговори на въпроса ти. Защото няма необходимата вътрешна информация.

Вариантите са малко, нюансите са много :)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Аз питах точно това, което написах.

Защо нещата не вървят на добре? Все едно Тесла като фалират - ще стане гражданска война.

Link to comment
Share on other sites

Аз питах точно това, което написах.

Защо нещата не вървят на добре? Все едно Тесла като фалират - ще стане гражданска война.

Не разбира се,не вървят на добре за ТЯХ.Чак война...Иначе съм леко скептичен,че ще фалират най-вероятно ще ги подпре държавата.Това поне го могат(да събират пари).

Link to comment
Share on other sites

Нещата са прости:

Ако акционерите решат веднага да фалират дружеството, губят едни 4+ милиарда.

В бизнеса, в такива ситуации е важно да излезеш на нула или на малка/поносима загуба.

Ако наистина, това което е обявено може да се направи, то акционерите ще налеят още пари.

Ако е съмнително или блъф, тогава лошо. Най-безболезненият вариант ще бъде да се опитат да продадат каквото могат и да пият една луксозна, студена вода.

Изказванията на швабите са абсолютно логични: те са им конкуренция и Тесла са на върха на перото на пресата. Може, колкото и невероятно да звучи, да искат да свалят цената на компанията и да я купят на безценица, особено ако разполагат с вътрешна информация.

Швабите са мръсни човечета и от тях може да очакваш всички възможни гадости. И имат сериозни позиции навсякъде.

Обикновено, от такива статии се забавлявам, особено ако излезнат в българска медия. Защото в 99.99999% са скъсана партенка.

Времето ще покаже каква е истината.

Реално, никой не може да отговори на въпроса ти. Защото няма необходимата вътрешна информация.

Вариантите са малко, нюансите са много :)

Как ги решаваш тия "прости" неща така? Как точно акционерите решават и фалират Тесла, чиято пазарна капитализация е 51.47 милиарда долара, какви 4 милиарда те гонят?? Акцията падна само и единствено заради държанието на Мъск с анализаторите от Wallstreet, а не заради нещо което един кой си казал...

Link to comment
Share on other sites

Как ги решаваш тия "прости" неща така? Как точно акционерите решават и фалират Тесла, чиято пазарна капитализация е 51.47 милиарда долара, какви 4 милиарда те гонят?? Акцията падна само и единствено заради държанието на Мъск с анализаторите от Wallstreet, а не заради нещо което един кой си казал...

Много просто се решават. Викат му общо събрание на акционерите. В едно акционерно дружество акционерите колят и бесят. Тва не ти е нито ЕТ, нито ООД/ЕООД.
Link to comment
Share on other sites

Много просто се решават. Викат му общо събрание на акционерите. В едно акционерно дружество акционерите колят и бесят. Тва не ти е нито ЕТ, нито ООД/ЕООД.

Стига бе наистина ли? Тесла не е ЕТ?? Ти уби всичко детско в мен... И викаш на общото събрание изведнъж се събират и решават да фалират компанията с 51.47 милиарда капитализация ей така  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Стига бе наистина ли? Тесла не е ЕТ?? Ти уби всичко детско в мен... И викаш на общото събрание изведнъж се събират и решават да фалират компанията с 51.47 милиарда капитализация ей така  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Викам да приключим с тази материя, че като гледам, много вестници четеш :)

Само да вметна, че и по-големи компании отидоха и ще отиват в небитието. 

Link to comment
Share on other sites

Илън Мъск изкупи акции на Tesla за $9,85 милиона

Нищо чудно "лошите" му изказвания преди дни да са добре премерен ход :lol:

 

И на мен ми мина през главата, ама за толкова малко акции не си струва... Купил е акции за няма и 10 милиона, а преди това има акции за над 10 милиарда.

 

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Викам да приключим с тази материя, че като гледам, много вестници четеш  :)

Само да вметна, че и по-големи компании отидоха и ще отиват в небитието. 

Не позна, не чета никакви вестници, работата ми е свързана да следя тези неща, та не са ми толкова далечни като на теб. Мда това има доста общо, че по-големи компании си отидоха - както си вървяха и хоп на едно общо събрание решават и фалират  :Facepalm:  :Facepalm: Особено акционерите винаги нямат търпение да влязат във фалит, понеже взимат парите си първи и никога не изгарят с тях  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:
 
 
Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Как ги решаваш тия "прости" неща така? Как точно акционерите решават и фалират Тесла, чиято пазарна капитализация е 51.47 милиарда долара, какви 4 милиарда те гонят?? Акцията падна само и единствено заради държанието на Мъск с анализаторите от Wallstreet, а не заради нещо което един кой си казал...

 

Брат, не си губи времето с този, просто стой отстрани и се смей като мене... Тоя уникум наскоро обяви как избягалите затворници най-лесно щяли да напуснат страната през летището... И общо взето с всяко следващо обаждане по каквато и да е тема троши порцелана, гипса, изобщо де що има керамика наоколо. Просто чакам да обиди някого и ще му дам дълга лятна почивка. 

Link to comment
Share on other sites

Брат, не си губи времето с този, просто стой отстрани и се смей като мене... Тоя уникум наскоро обяви как избягалите затворници най-лесно щяли да напуснат страната през летището... И общо взето с всяко следващо обаждане по каквато и да е тема троши порцелана, гипса, изобщо де що има керамика наоколо. Просто чакам да обиди някого и ще му дам дълга лятна почивка. 

Аз не се вързвам особено на никого, но ми е забавно как се говорят пълни глупости със завидна сигурност :D

 

БЪЛГАРИЯ НЕ УСВОЯВА ЕВРОПАРИ ЗА ЧИСТ ВЪЗДУХ И НАВОДНЕНИЯ - там явно нещо не може да се краде и не са на дневен ред тези пари, нищо че свързани директно със здравето на олигофрените, които отговарят за това, че даже и на техните роднини...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Не позна, не чета никакви вестници, работата ми е свързана да следя тези неща, та не са ми толкова далечни като на теб. Мда това има доста общо, че по-големи компании си отидоха - както си вървяха и хоп на едно общо събрание решават и фалират  :Facepalm:  :Facepalm: Особено акционерите винаги нямат търпение да влязат във фалит, понеже взимат парите си първи и никога не изгарят с тях  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

Драго ми е да общувам с един млад милиардер..., от български произход.

С най-голямо удоволствие бих посещавал лекциите ти по икономика, стига да кажеш къде ги четеш :)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Добре де, САЩ, НАТО, ЕС и не знам още кой са лоши, мнооого лоши, убиват хора за собствения си кеф или каквато и да е там причина и т.н. Приемаме това. Обачеее, защо за бога другата страна (Русия) бива защитавана толкова от вас не знам и не мога да си обясня. Нима те са ангели, безобидни, радетели за мир в целия свят? Никога Русия по никакъв начин не е нападала други държави и т.н.? Че дори защитаваната от вас държава в момента има военни части в Сирия. какво толкова ги защитавате или виждате в тях не си обяснявам за бога. Колкото едни са лоши и каквито там ги изкравате, толкова са и другите. И вие прекрасно го знаете. Просто два блока продъжлават да си мерят знаете кое... Няма добри и лоши в този сценарии, има само ощетени, както е в случая със сирийския народ. 

Link to comment
Share on other sites

Добре де, САЩ, НАТО, ЕС и не знам още кой са лоши, мнооого лоши, убиват хора за собствения си кеф или каквато и да е там причина и т.н. Приемаме това. Обачеее, защо за бога другата страна (Русия) бива защитавана толкова от вас не знам и не мога да си обясня. Нима те са ангели, безобидни, радетели за мир в целия свят? Никога Русия по никакъв начин не е нападала други държави и т.н.? Че дори защитаваната от вас държава в момента има военни части в Сирия. какво толкова ги защитавате или виждате в тях не си обяснявам за бога. Колкото едни са лоши и каквито там ги изкравате, толкова са и другите. И вие прекрасно го знаете. Просто два блока продъжлават да си мерят знаете кое... Няма добри и лоши в този сценарии, има само ощетени, както е в случая със сирийския народ. 

 

Как да си отговориш на въпроса след като за теб е едно и също:

държава (САЩ), военно-политическа организация (НАТО) и икономико-политическо обединение на група държави (ЕС), част от които са и във военно-политическата организация.

САЩ определя/налага политиката и действията на НАТО.

Какво общо имат трите държави от ЕС, които определят/налагат политиката на ЕС?

Прочети историята на Първата и Втората Френски колониални империи, Британските колонии и Германската колониална империя и ще ти се изясни връзката между горе изброените държави/империи.

Когато изчетеш горните неща ще ти стане ясно каква е връзката между САЩ, Франция, Велобритания и Германия.

Още повече ще ти се изяснят нещата когато научиш как и от кого се е прекроявал света от Руско-Турската война насам, включвайки в уравнението и двете световни войни, като краят на 1-та световна война е пряко свързан и със Сирия.

Като добавиш към САЩ и НАТО и изкуствено създадената държава Израел, картинката ще ти стане напълно ясна и такива въпроси няма да задаваш, както и няма да ги смесваш с категориите "добро" и зло".

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Добре де, САЩ, НАТО, ЕС и не знам още кой са лоши, мнооого лоши, убиват хора за собствения си кеф или каквато и да е там причина и т.н. Приемаме това. Обачеее, защо за бога другата страна (Русия) бива защитавана толкова от вас не знам и не мога да си обясня. Нима те са ангели, безобидни, радетели за мир в целия свят? Никога Русия по никакъв начин не е нападала други държави и т.н.? Че дори защитаваната от вас държава в момента има военни части в Сирия. какво толкова ги защитавате или виждате в тях не си обяснявам за бога. Колкото едни са лоши и каквито там ги изкравате, толкова са и другите. И вие прекрасно го знаете. Просто два блока продъжлават да си мерят знаете кое... Няма добри и лоши в този сценарии, има само ощетени, както е в случая със сирийския народ. 

 

След това писание - изключително приятелски съвет повече ГРАМ да не се обаждаш по темата. Ти си нямаш НИКАКВО понятие какво се случва явно. Спри да се излагаш.

Link to comment
Share on other sites

След това писание - изключително приятелски съвет повече ГРАМ да не се обаждаш по темата. Ти си нямаш НИКАКВО понятие какво се случва явно. Спри да се излагаш.

 

Хайде да не ми пишете, господине, с големи букви, и да ми казвате кога да се обаждам по темата и кога не. Дали имам понятие или не, не сте Вие човека, който ще определи, такива "заповеднически" неща само на съпругата и децата Ви вкъщи. Не сте ми никакъв, че да ми говорите /пишете/ по този начин. 

Изчел съм много и не само по тази тема. Господинът над Вас с препоръките какво и как да чета също. Камо ли да казвам дали е едно и също или не, така че ако обичате.

И въпросът ми беше прост, не казвам че едните са добри или че не лъжат, избиват хора и т.н. далеч съм то тази мисъл, ама да се защитава яросто другата страна, която е също не толкова 'ангелче', е не разбирам.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Драго ми е да общувам с един млад милиардер..., от български произход.

С най-голямо удоволствие бих посещавал лекциите ти по икономика, стига да кажеш къде ги четеш :)

На следващото ви събрание на акционери, когато ще фалирате някое предприятие, ще дойда да ви обясня, защо най-вероятно няма да видите и стотинка от парите си!

 

Добре де, САЩ, НАТО, ЕС и не знам още кой са лоши, мнооого лоши, убиват хора за собствения си кеф или каквато и да е там причина и т.н. Приемаме това. Обачеее, защо за бога другата страна (Русия) бива защитавана толкова от вас не знам и не мога да си обясня. Нима те са ангели, безобидни, радетели за мир в целия свят? Никога Русия по никакъв начин не е нападала други държави и т.н.? Че дори защитаваната от вас държава в момента има военни части в Сирия. какво толкова ги защитавате или виждате в тях не си обяснявам за бога. Колкото едни са лоши и каквито там ги изкравате, толкова са и другите. И вие прекрасно го знаете. Просто два блока продъжлават да си мерят знаете кое... Няма добри и лоши в този сценарии, има само ощетени, както е в случая със сирийския народ. 

Да ги определяш като добри и лоши, трябва да си още дете! Никой от изброените не убива хора за кеф, а само и единствено за пари и геополитическо влиание. Всяка защита на други, освен националните интереси би била малоумна и резултат от повърхностен промит мозък!

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

"Добри" и "Лоши" беше метафорично. Вижте, не е мястото да се обяснявам толкова подоробно, насяно съм защо се случват тези неща. Просто ми е чудно защо тук винаги  едните трябва винаги да се защитават яростно, а другите да се хулят още повече. Това ми беше а.пропо питането. 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...