Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз не милея по време, което не познавам. Но познавайки това, в което живеем, не е гот. Всичко тотално се маргинализира, опорочи.

Чувала съм една реплика на бай Тошо: "Това, дето го построихме не можете да го боядисате". Ами съгласна съм.

Хиляди пъти, минавайки през Шипка, съм си мислила кой и с какви усилия е направил елекропреносната мрежа. Огромни съоръжения, много къртовски труд... Разхождайки се по стената на язовир Кърджали, си мислех пак това. Хора, може да плюете, но е имало мисъл. Имало е производство, имало е износ.

Естествено има хиляди други неща, които са били под всякаква критика, начело с Народния съд... Според мен в каквото и време да живеем, ние сме си такива, каквито сме. Не знам защо си мисля, че и робството не ни е виновно. Някак си ни е в гените да си гледаме един на друг в паниците, да си завиждаме и пр.

Имало е живот по селата... Знам, че сега ще кажете, ами върни се ти там да живееш, да дадеш пример... Всеки път като си ида на Старосел, ми се насълзяват очите. На Дълбок извор вече остана само къщата... Празна... Да ви кажа, моето детство толкова го обичам, с такава носталгия ще разказвам на Ваня за него. И винаги ще изпитвам голям яд, че тя не може да има същото детство. За какво са ѝ мъфини и браунита, за какво са ѝ скъпи торти... Филия с домашна лютеница и курабийки, топлички от фурната на баба. И не ми казвайте, че не усещате аромата им като четете... Ами ние сме някакво вече прецакано поколение, никога не можем да дадем толкова от себе си за деца и внуци, тези частици, които на нас са ни дали. Не говоря за пари, а за чиста обич, възпитание и ценности. Така си мисля. Не ангажирам никого с мнението си.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Аз не милея по време, което не познавам. Но познавайки това, в което живеем, не е гот. Всичко тотално се маргинализира, опорочи.

Чувала съм една реплика на бай Тошо: "Това, дето го построихме не можете да го боядисате". Ами съгласна съм.

Хиляди пъти, минавайки през Шипка, съм си мислила кой и с какви усилия е направил елекропреносната мрежа. Огромни съоръжения, много къртовски труд... Разхождайки се по стената на язовир Кърджали, си мислех пак това. Хора, може да плюете, но е имало мисъл. Имало е производство, имало е износ.

Естествено има хиляди други неща, които са били под всякаква критика, начело с Народния съд... Според мен в каквото и време да живеем, ние сме си такива, каквито сме.

Галче, твоето изказване е типично на човек, който няма никаква представа от икономика! Като е имало толкова производство и износ, защо наследяваме 11 милиарда долара външен дълг, а не резерв? Нали сме била мощна и ефективна икономика и световна сила? Искаш да ми кажеш, че ако взимам пари назаем и строя големи заводи където и както ми скимне, без да ми пука каква възвращаемост и рентабилност имат те съм много умен? Питай някой, който разбира от икономика защо Кремиковци, например, е бил обречен на фалит от самото му създаване, ако съществува в пазарни условия, или кой гений е измислил да направи КЦМ в най-плодородната си долина!!

Link to comment
Share on other sites

Филия с домашна лютеница и курабийки, топлички от фурната на баба. И не ми казвайте, че не усещате аромата им като четете... Ами ние сме някакво вече прецакано поколение, никога не можем да дадем толкова от себе си за деца и внуци, тези частици, които на нас са ни дали. Не говоря за пари, а за чиста обич, възпитание и ценности. Така си мисля. Не ангажирам никого с мнението си.

 

Снощи вечерях филии с лютеница. Не виждам какво те спира да правиш на детето си и сега. :)

Курабийките също.

 

Знам какво точно имаш предвид, но точно това сравнение не беше уместно. :)

Link to comment
Share on other sites

Не разбрирам нищо от икономика, така е.

Наистина не съм запозната с външния дълг сега и тогава. Нима сега е по-малък, щото сме по-напред? Нима сега политиците ни вземат по-правилни решения? Нима сега лижем по-малко г*зове? Всичко се протака години, вярно е, има конкуренция, вярно е, има по-голямо разнообразие, вярно е, пътуваме неограничено... А по-спокойно ли живеем? Обаче никой не може да ме убеди, че е нормално едно Коматевско да се прави колкото години минаха... И "Руски", и "Васил Априлов"... И това е най-малкото.

Не искам да споря, не съм веща по темата, казвам това, което мисля просто.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам какво те спира да правиш на детето си и сега. :)

Курабийките също.

 

Да, ама не са на баба - нито лютеницата, нито курабийките, така че напълно я разбирам. ;) ...отделно малко ми е жал за всички вас (или почти всички), защото никога не сте яли истински домат и никога няма да може да го опитате, защото сортът беше безвъзвратно унищожен още през 90-те...

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, не е същото. Не за друго, а си мисля, че нямам толкова много в себе си, колкото има моята баба (да е жива и здрава). В смисъл топлината, която ми е дала... Сега сме малко темерути, не става дума за самата филия или курабийка.

На село, гледайки в тавана отраженията на пламъците от печката, а на нея се вари чай от липа... Сложен в битова купичка... Сиренце и топъл хляб. И фъстъци, печени пак на такава печка на дърва. Домашен суджук в жарта на печката. Ами не, не е същото.

Моето мнение и усещане е, че нашето поколение и поколенията след нас са метално-стъклени в сравнение с топлината на ореха, която за мен са поколенията на нашите баби и прабаби. Нали ме разбирате, че не става дума за самото ядене, а за начина, по който се чувства човек, израснал по начина, по който аз примерно. С друг от форума няма как да дам пример.

Пламене, домат, откъснат от градината на село... И чушките, и грахът, и пресният лук, чесън, леща, царевица, картофи...

И кюфтета от кал сме правили... А сега сме едни чистофайници...

Link to comment
Share on other sites

Не разбрирам нищо от икономика, така е.

Наистина не съм запозната с външния дълг сега и тогава. Нима сега е по-малък, щото сме по-напред? Нима сега политиците ни вземат по-правилни решения? Нима сега лижем по-малко г*зове? Всичко се протака години, вярно е, има конкуренция, вярно е, има по-голямо разнообразие, вярно е, пътуваме неограничено... А по-спокойно ли живеем? Обаче никой не може да ме убеди, че е нормално едно Коматевско да се прави колкото години минаха... И "Руски", и "Васил Априлов"... И това е най-малкото.

Не искам да споря, не съм веща по темата, казвам това, което мисля просто.

Ами не, не е нормално, но това е заради волското търпение и нулевото гражданско мислене, което е останало от "така хубавото време", когато сме цъфтяли и вързвали! Защото едно нормално гражданско общество няма да понесе толкова време да се подиграват така с него - не само че тези ремонти продължават векове, ами и струват доста по-скъпичко от нормалното, колодруми за 60 милиона, братя на кмета взимат огромни имоти в центъра на града, хотел Империал расте и става по-гъзарски всяка година. Защото по времето, за което говориш са свикнали хората да навеждат глава и да изпълняват каквото им кажат или ще съжаляват! Затова хора като Цветан Цветанов го осъждат на 4 години ефективна присъда, връщат делото за преразглеждане и го местят в Пловдив (тук са в съда са най-послушни на властта) и изведнъж се губи тефтерчето (основно доказателство по делото) и няма проблем, човека продължава да си е във властта все едно нищо не е станало, или как един депутат едната година има 20-30 хиляди в банката, а следващата акции в предприятия за над 300 милиона...

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен, не можем да виним за това робството, защото след него сме имали някакъв подем. Лошото е когато "братята" ни налагат режима 45 година и тогава приключва всякакъв граждански дух и чувство за общество! От тогава е насадено чувството, че всичко което не е твое е общо и ако можем ще го завлечем, нищо че може да е фирмата в която работиш или плочки от общината, която ти прави тротоара пред вас. Всичкото е чуждо и трябва да се изгърби по всякакъв възможен начин, стига да не те хванат!

 

Аз викам да попрочетеш малко история. 

 

Галче, твоето изказване е типично на човек, който няма никаква представа от икономика! Като е имало толкова производство и износ, защо наследяваме 11 милиарда долара външен дълг, а не резерв? Нали сме била мощна и ефективна икономика и световна сила? Искаш да ми кажеш, че ако взимам пари назаем и строя големи заводи където и както ми скимне, без да ми пука каква възвращаемост и рентабилност имат те съм много умен? Питай някой, който разбира от икономика защо Кремиковци, например, е бил обречен на фалит от самото му създаване, ако съществува в пазарни условия, или кой гений е измислил да направи КЦМ в най-плодородната си долина!!

 

Наясно ли си колко ти е външния дълг в момента? Не бяха 11, а къмто 7 и имаше много за събиране от Либия, Ирак и т.н. Пак питам - сега наясно ли си колко е външния дълг? И колко пари се висят по идиотски кредити? 

Кремиковци разбира се не си е на мястото, но някак си до днес не е фалирал, а не един мултимилонер направи, един милиардер със сигурност. И си работи и до днес. КЦМ е ултра печелившо предприятие, което се оценява на над милиард. Що не се опиташ да си купиш акции от него? Джокер - не можеш. Няма да казвам защо. 

Link to comment
Share on other sites

Аз викам да попрочетеш малко история. 

 

 

Наясно ли си колко ти е външния дълг в момента? Не бяха 11, а къмто 7 и имаше много за събиране от Либия, Ирак и т.н. Пак питам - сега наясно ли си колко е външния дълг? И колко пари се висят по идиотски кредити? 

Кремиковци разбира се не си е на мястото, но някак си до днес не е фалирал, а не един мултимилонер направи, един милиардер със сигурност. И си работи и до днес. КЦМ е ултра печелившо предприятие, което се оценява на над милиард. Що не се опиташ да си купиш акции от него? Джокер - не можеш. Няма да казвам защо. 

Попрочел съм, не се притеснявай! Аз викам да попрочетеш малко икономика и икономически данни! За 25 години: Дългът на Живков остана 11 млрд.Копирано от standartnews.com. Ако имахме нормално управление, последните години беше идеалното време за пускане на дълг и завъртането на парите в икономиката, защото лихвите бяха на рекордно ниски нива. Кремиковци не е фалирал викаш? Сцепва се да работи??!?!?! КЦМ не съм казал, че не е печелившо предприятие, а че е дебилно да сложиш такъв замъсител в най-плодородната ти долина, не се опитвай да ми извърташ думите!

Link to comment
Share on other sites

Нещо не си чел достатъчно тогава. За дълга няма да си губя времето да споря, но нека за твое удобство да приемем, че е бил 15. Пак питам - имаш ли си някаква представа колко е сега? 

В един тънък момент фамилията на Симеон рЕзко забогатя именно покрай нашия дълг, който можеше и да не съществува в един момент през 90-те, но трябва да благодарим на костовите червенотиквеничета по случая. Как точно рЕзко забогатя оставям на теб да се сетиш, понеже явно си много напред с финансите и икономиката.

Кремиковци си мислиш че не работи ли? Верно?  

Link to comment
Share on other sites

Нещо не си чел достатъчно тогава. За дълга няма да си губя времето да споря, но нека за твое удобство да приемем, че е бил 15. Пак питам - имаш ли си някаква представа колко е сега? 

 

В един тънък момент фамилията на Симеон рЕзко забогатя именно покрай нашия дълг, който можеше и да не съществува в един момент през 90-те, но трябва да благодарим на костовите червенотиквеничета по случая. Как точно рЕзко забогатя оставям на теб да се сетиш, понеже явно си много напред с финансите и икономиката.

 

Кремиковци си мислиш че не работи ли? Верно?  

Кремиковци АД /в несъстоятелност/ - Последна промяна

16 март, 10:38 - айде нали като правиш твърдения ги подкрепяй с факти, иначе е пиянски махленски спор зад блока!

 

Пак казвам, ако не бяха икономически инвалиди нашите управници, щяха да изтеглят колкото се може повече външен дълг последните години и да го завъртят в икономиката под формата на правителствени разходи, за да потръгне и в последствие да има по-голям БВП, откъдето щеше да има повече държавен бюджет и по-голяма каца за крадене! Как точно щеше да изчезне дългът ни 90-те години?

Link to comment
Share on other sites

 

Само да вметна, че това е БРУТНИЯТ външен дълг (информацията "услужливо" липсва от страницата на БНБ). Нетният, по спомени беше към 8.3 милиарда долара. При официален курс лев/долар (около 92 ст./1USD), дългът барабар с лихвите е бил 10.12 милиарда, а нетният - 7.636.

И един въпрос: Имущество на каква стойност имаше държавата към ноември 89-та и към днешна дата :lol:

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Да ви кажа, моето детство толкова го обичам, с такава носталгия ще разказвам на Ваня за него. И винаги ще изпитвам голям яд, че тя не може да има същото детство.

 

Ахъм...днешните растат с телефон в ръка и гледат "Отмъстителите" за заспиване, а ние телефони нямахме и ни приспиваха с "Лека нощ деца". ;)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=JuOchUOTzTI

 

П.П. Търсих оригинала от по-предишните години, но не го открих...а между другото Слава Рачева днес навършва 80.

Link to comment
Share on other sites

Ахъм...днешните растат с телефон в ръка и гледат "Отмъстителите" за заспиване, а ние телефони нямахме и ни приспиваха с "Лека нощ деца". ;)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=JuOchUOTzTI

 

П.П. Търсих оригинала от по-предишните години, но не го открих...а между другото Слава Рачева днес навършва 80.

За жалост е така. Ваня засега достъп до телефон, таблет и ПС няма, но предполагам, че рано или късно ще стане зомби и тя :(
Link to comment
Share on other sites

Ахъм...днешните растат с телефон в ръка и гледат "Отмъстителите" за заспиване, а ние телефони нямахме и ни приспиваха с "Лека нощ деца". ;)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=JuOchUOTzTI

 

П.П. Търсих оригинала от по-предишните години, но не го открих...а между другото Слава Рачева днес навършва 80.

Днес има Youtube, спокойно им се пускат същите анимации на телевизора, избор голям. ;)

Пък като не заспиват с Сънчо, ще заспиват с Маша и Медвед примерно или нещо подобно.. :D

Link to comment
Share on other sites

Днес има Youtube, спокойно им се пускат същите анимации на телевизора, избор голям. ;)

Пък като не заспиват с Сънчо, ще заспиват с Маша и Медвед примерно или нещо подобно.. :D

 

Изобщо, ама изобщо не е същото...и няма как да бъде другояче, защото всяко нещо си е за времето.

Link to comment
Share on other sites

 Как точно щеше да изчезне дългът ни 90-те години?[/size]

Аз също си нямам понятие от макро икономика, но имам едни смътни проблясъци, че можеше да се случи, ако :

- Си бяхме прибирали вересиите, вместо да ги опрощаваме или подаряваме!

- Не бяхме си съсипали основните енергийни мощности в полза на френски и турски интереси. А вторичните не ги бяхме подарили в полза на... американски интереси.

- Не си бяхме тотално скопили оръжейната индустрия в името на... О, чудо! Америкаски, френски, английски и... чешки интереси.

- Не си бяхме тотално изнасилили земеделието в полза на турски и гръцки интереси. И тук не става въпрос какъв точно пазар сме според световните критерии! Става въпрос за това, че и сам можеш да провериш кои стоят зад фондовете, крупни държатели на българска обработваема земя. И къде отива огромната част от продукцията от същата тази земя.

 

Мога и още да изброявам, ама знам, че пак ще мръднеш леко у лево и ще започнеш да дърдориш тъпотии за плановата икономика... Която обаче няма да имат нищо общо с това, което съм написал.

 

П.п. А лютеницата, кьопоолуто и сладката на баба бяха култови! Онзи аромат на пушек от варенето им на открит огън, който оставаше в тях... Аз, бр'ачедите и половината хлапета от махалата се въртим около къкрещата тава на огъня, а баба (светла и памет) с напуканите си ръце маже филии директно от тавата и раздава на всички... За тестените й и ръчно приготвени изделия пък изобщо няма да споменавам. Майка ми до някъде е добра в това, но наистина ми се ще да вярвам, че докато съм жив, поне веднъж ще мога да опитам като бабините.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Изобщо, ама изобщо не е същото...и няма как да бъде другояче, защото всяко нещо си е за времето.

Кое не му е същото в същите анимации ? :))

Е, няма нужда да чакат до 5ч за да гледат анимациите по един от двата канала, и ако пропуснат - това е за днес.. :) 

Ако държа, и Мишел Ваян ще им изнамеря да гледат :D

Link to comment
Share on other sites

Кремиковци АД /в несъстоятелност/ - Последна промяна

16 март, 10:38 - айде нали като правиш твърдения ги подкрепяй с факти, иначе е пиянски махленски спор зад блока!

 

Пак казвам, ако не бяха икономически инвалиди нашите управници, щяха да изтеглят колкото се може повече външен дълг последните години и да го завъртят в икономиката под формата на правителствени разходи, за да потръгне и в последствие да има по-голям БВП, откъдето щеше да има повече държавен бюджет и по-голяма каца за крадене! Как точно щеше да изчезне дългът ни 90-те години?

 

 

Asked and answered. Честно казано не знаех, че работата е отишла на разкостване, което е нещо нормално за предприятие на възможно най-грешното място посред бананова република. Живи и здрави НАДИН. Пак ще бъдат изсурнати милиони в големи количества.  

 

Но това, което знам и се опитвах да ти кажа е следното, което пак е творение на мангала Костов, съсипник на България:

 

Той продаде комбината за 1 долар, а по-късно „Кремиковци“ бе прехвърлян на няколко пъти и общата сума на тези препродажби е около един милиард лева.

 

Наскоро пък главанаците край Станишев се опитаха да пробутат идеята комбинатът да бъде одържавен; има един мишок в неговия кръжец, който е особено настойчив в това отношение — но ако искате да си осигурите забавно лятно четиво, питайте за това Сашо Томов, ако е луд да си отвори устата.

 

Но в крайна сметка и „Кремиковци“ беше само един параван, както и авиокомпанията „Балкан“, тя пък направо бе подарена на един лаком евреин, който по-късно дори осъди България — зад тези налудни сделки бяха скрити хиляди други далавери

 

 

 

Та върху тези цифри помисли и пет пъти питам имаш ли представа колко е дългът ни към днес? Аз признавам, че нямам, но само последното изсрано лайно бе за 16 милиарда евро, което ако не греша бие по всички параграфи де що е било през социализъма... Тоя пусти лош социализъм... 

 

Относно дълга, по време на едно от служебните правителства имаше уникална ONE TIME оферта от Дойче банк. Само да те светна, че към този момент дългът се търгуваше на под 30 цента за долар. Разни безподобни тъпаци докато си изприказват тъпотиите по телефоните, времето изтече и мандалото лопна. Подробности по случая няма да давам в публично пространство. 

 

За жалост е така. Ваня засега достъп до телефон, таблет и ПС няма, но предполагам, че рано или късно ще стане зомби и тя :(

 

Радост играе редовно на телефона ми, но дотам. В никакъв случай не мога да говоря за зависимости, дори често липсва интерес. Много повече ме притеснява телевизията мен... Иначе с Мими обичат да гледат Маша и плейлистата ми в  Ютюб. Мине не мине и Мими ми казва " Тати, пеи пеи!"...  :laughing1: 

 

А една от основните прични да ги водя на село сега в тази възраст е именно това - да са навън, да са сред природа, да свикват да познават растения, животни, да имат адекватно отношение към Природата. 

 

================================================

 

Ясене, случай чичо си Пламен. Изобщо, ама изобщо не е същото! Да, сега мога лесно и Волтрон да си пусна ако реша, но преди 28 години ако го изпусна в точния час по телевизията край. Ако изтърва Пинко във Всяка неделя - край до другата неделя и негледан епизод. Едно време имаше малко и затова се ценеше. Сега има всичко и много и стойността е на практика никаква. И това прави разликата огромна, но трябва да си го изживял, а не да си чувал просто за тези неща. 

Link to comment
Share on other sites

Кое не му е същото в същите анимации ? :))

Е, няма нужда да чакат до 5ч за да гледат анимациите по един от двата канала, и ако пропуснат - това е за днес.. :)

Ако държа, и Мишел Ваян ще им изнамеря да гледат :D

 

Добил съм представата, че си интелигентен и отворен човек - моля те, не ми разваляй представата. :)) Помисли пак и ще се сетиш какво искам да кажа...не съм чак такъв буквалист, че да ме приемаш така директно...

Link to comment
Share on other sites

Кмного повече ме притеснява телевизията мен... Иначе с Мими обичат да гледат Маша и плейлистата ми в Ютюб. Мине не мине и Мими ми казва " Тати, пеи пеи!"... :laughing1:

 

А една от основните прични да ги водя на село сега в тази възраст е именно това - да са навън, да са сред природа, да свикват да познават растения, животни, да имат адекватно отношение към Природата.

И аз Ваня обожавам да я водим на Старосел, обичах и на Дълбок извор, макар да сме нямали възможност много често да ходим. Тези чувства не се заменят.

Ние сме изгледали всички Рапунцели и принцеси, но сякаш повече обича да рисува с боички, моливи и пр. Всяко детско се гледа 10 мин., после стои за фон. А песнички също обича да слуша, но тях само в колата на диск ;)

На телефона се е случвало броени пъти да пускам песни, докато чакаме автобус или пред лекаря. Лошото е, че и ние сме малко загубени без технологии и примерът, който даваме не е ок. Знам го, но не винаги се спирам с телефона. То не е само необходимост, а и тъп навик вече.

Link to comment
Share on other sites

 

Това ясно, и все пак ако имахме акъл просто щяхме да го изплатим и да го изтеглим на рекордно ниските лихви в последно време, в което всеки се впускаше да пуска дълг на мижави проценти! Всичката тази расипия на икономиката я има, ама това не означава, че преди това сме били цъфнали и вързали! Щото прехода не стана никакъв преход, а нов бардак със старите курви!

 

Asked and answered. Честно казано не знаех, че работата е отишла на разкостване, което е нещо нормално за предприятие на възможно най-грешното място посред бананова република. Живи и здрави НАДИН. Пак ще бъдат изсурнати милиони в големи количества.  

 

Но това, което знам и се опитвах да ти кажа е следното, което пак е творение на мангала Костов, съсипник на България:

 

 

Та върху тези цифри помисли и пет пъти питам имаш ли представа колко е дългът ни към днес? Аз признавам, че нямам, но само последното изсрано лайно бе за 16 милиарда евро, което ако не греша бие по всички параграфи де що е било през социализъма... Тоя пусти лош социализъм... 

 

Относно дълга, по време на едно от служебните правителства имаше уникална ONE TIME оферта от Дойче банк. Само да те светна, че към този момент дългът се търгуваше на под 30 цента за долар. Разни безподобни тъпаци докато си изприказват тъпотиите по телефоните, времето изтече и мандалото лопна. Подробности по случая няма да давам в публично пространство. 

 

Не разбирам каква е била тази One Time оферта? Искали са да ни погасят дълга ли, на 30% от цената му? Кредиторите съгласни ли са били? Защо им е било да го правят и какво са искали в замяна? Нациналния ни дълг към този момент е: 25 770 034 643лв :) Знаеш ли каква е лихвата по 10 годишните облигации - 1.23%!

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Не разбирам каква е била тази One Time оферта? Искали са да ни погасят дълга ли, на 30% от цената му? Кредиторите съгласни ли са били? Защо им е било да го правят и какво са искали в замяна? Нациналния ни дълг към този момент е: 25 770 034 643лв :) Знаеш ли каква е лихвата по 10 годишните облигации - 1.23%!

 

Както казах, повече подробности тук няма да казвам. Всеки случай ще ти се доплаче ако разбереш какво можеше да бъде.

 

Тази информация за дълга няма как да е вярна. Цифрата е доста по-голяма и в евро.  

Link to comment
Share on other sites

Ясене, случай чичо си Пламен. Изобщо, ама изобщо не е същото! Да, сега мога лесно и Волтрон да си пусна ако реша, но преди 28 години ако го изпусна в точния час по телевизията край. Ако изтърва Пинко във Всяка неделя - край до другата неделя и негледан епизод. Едно време имаше малко и затова се ценеше. Сега има всичко и много и стойността е на практика никаква. И това прави разликата огромна, но трябва да си го изживял, а не да си чувал просто за тези неща. 

Изживял съм го, просто съм бил по-малък от теб тогава ;) Момента с Пинко го бях забравил :)

Да, сега няма опасност да го "пропусне", понеже ще му го пусна аз. Съответно ще играе в парка колкото си иска, вместо специално да се прибира както ние правехме, че да гледа детското :)

 

 

Добил съм представата, че си интелигентен и отворен човек - моля те, не ми разваляй представата. :)) Помисли пак и ще се сетиш какво искам да кажа...не съм чак такъв буквалист, че да ме приемаш така директно...

Добре де, по твое време наистина детските са били нещо специално :P

Но не смятам, че липсата на избор и рядкото им пускане по телевизията е нещо което си струва да ни липсва. По-скоро добавяме малко розов елемент в цялата история. 

Но както на мен и брат ми не ни даваха да висим по цял ден пред телевизора или компютъра, така и аз не бих позволил на дечко да виси пред екраните. 

 

Пък проблема с бабите съм го решил, няма да е романтиката спомената по-горе, но при едната ще се хапва нещо украинско, а при другата българско... Все повод за спомени :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...