Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Днес пък чух, че разни активисти от "чужбинските" ЛГБТИ ходели по детските градини (за щастие все още не в BG) и им изнасяли беседи как те всъщност не били момченца и момиченца щото все още били малки и неосъзнати и как щяло да се самоопределят чак когато пораснат. :wir

То аз съм толерантен, толерантен, ама с цялата ми толерантност хич не знам какво ще му се случи на някой такъв ако го видя да изнася образователни лекции на детето ми какво всъщност е... :woot

 

Усещате ли как малко по малко настъпват под предлог, че си защитават някакви несъществуващи или ненарушени права - днес приемат това, утре друго...

Това е защото боя много липсва в съвременното общество! Да дойде да обяснява на моето дете и ще му измисля много кофти неща да му причиня след като се отделим от свидетелите :D Както и на тоя дето ми оставя вече два пъти някакви брошурки със заглавие "Последно предупреждение" на чистачките на колата!

 

 

Преди месец и половина Витоша ски е взело нов кредит от ПИБ за 17.75 млн лева. Дано да е за подмяна на лифовете, а не за покриване на настоящи и бъдещи загуби, които от приватизацията до 2016 година са за общо 20 млн лева. Въобще инвеститорите от Кипър и Британските Вирджински острови явно не разбират от ски, след като инкасират такива огромни загуби всяка година. Добре, че имат банка, която вярва в тях и стои зад гърба им. И която не се притеснява да отпуска кредити на компании с отрицателни нетни активи 

26904293_1736386189738788_51990982629725

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

И ДСК нямат. 1-2 пъти на няколко месеца ги хващам с някакви 15 ст. на транзакция, но не ми се разправя за 30-60 стотинки на година.

 

Как така нямат, пък ги хващаш? :)

Те са толкова таксите. 0.25% от сумата.

 

В сайта им обаче пише, че нямат такси за Интернет плащане в чужбина. Или са го сменили, или съм се заблудил и за тях. Явно само ПИБ жулят по подразбиране. И Сосиете Дженерал.

Link to comment
Share on other sites

Как така нямат, пък ги хващаш? :)

Те са толкова таксите. 0.25% от сумата.

 

В сайта им обаче пише, че нямат такси за Интернет плащане в чужбина. Или са го сменили, или съм се заблудил и за тях. Явно само ПИБ жулят по подразбиране. И Сосиете Дженерал.

 

Ами така - нямат. Изтеглих документа за таксите и комисионите и видях откъде идват тези 15 стотинки. Те са такса за плащане на битови сметки. Обаче пак не ми се вързва. Аз плащам 7-8 сметки всеки месец на различни доставчици. А тези 15 стотинки се начисляват по веднъж на няколко месеца. Не са 7-8 по 15 всеки месец.

Онлайн пазарувам почти през ден. И плащам основно през Пейпал, като се е случвало да плащам и директно. Досега нямам начислена такса. Директните плащания обаче са само до страни от ЕС. За смешната такса от 1.25 на месец какво повече да иска човек. Сега може и са я вдигнали някоя стотинка, не съм проверявал.

 

Сосиете..., само като прочетох и ми се вдигна кръвното. Бях клиент кратковременно на тази банка и заклевам се: никога вече, ако ще и помпа да ми опрат на главата. По-големи измамници от тях няма.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

А при някой спрени ли са изобщо техните канали?

 

Ама Булсатком каква салата сътвориха на двата спътника. И вместо да я пооправят, омазват и новия спътник в момента с алогични действия... Взето е решение, но никой не го е разбрал точно и всеки си прави нещо :grin:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Кво станало с Булсатя, я раздуй клюката де :lol:


 

А, тия дет нямат права да я излъчват ше я препредават :lol:

Link to comment
Share on other sites

Покрай скорошното разместване в класацията на най-богатите хора в света и новозаетата първа позиция на шефа на Амазон Jeff Bezos с над 100 милиарда долара (като не е много ясно това "над" на колко още милиарда се равнява), се сещам и за една прясна новина, която ми направи впечатление:

 

Amazon отваря вратите на първия си физически магазин, в който няма касиери и опашки, съобщава Re/Code.

Amazon Go работи с нова технология, чрез която компанията смята, че ще елиминира чакането на опашки на касите напълно.

В магазина има богато разнообразие от храни и напитки. Визуално той прилича на супермаркет, но с по-луксозен дизайн.

Клиентите просто влизат в магазина, като сканират приложението Amazon Go от телефона си на входа, взимат продуктите, които искат, слагат ги в торбата си, и си излизат.

През това време специална система проследява покупките на потребителя, изчислява общата стойност на пазаруването и го начислява към сметката автоматично.

Системата дори може да проследява ако потребителят вземе продукт от рафта, за да прочете етикета или пък размисли и го върне обратно.

Link to comment
Share on other sites

...се сещам и за една прясна новина, която ми направи впечатление:

Аз пък се сещам за едни хора дето "пазаруването" от тоя магазин ще им хареса много ...

Link to comment
Share on other sites

Надали са го направили толкова елементарно, че всеки мангал да влезе и да си прибере безплатно каквото му е кеф. ;)

 

П.П. На изхода вероятно има автоматично задействащи се пушки-помпи за тия, дето не са си платили чрез приложението, а отвън, вместо външни камери има монтирани автоматични снайпери ако случайно са те пропуснали пушките, а ти си се отдалечил прекалено бързо. :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Мисля, че тази новина единствено ще направи безсънни нощите на Чефо. :D

Всичко е от ден до пладне...ще има реакции известно време и ще свикнат...както свикнаха, че БМВ може да прави коли и с предно предаване...или пък Порше да има модел с 4 врати. ;)

Link to comment
Share on other sites

или пък Порше да има модел с 4 врати. ;)

И дизели ;).

Нямам търпение да напреднат малко с батериите и да мога да се метна на някой тролей :). И цените тъкмо ще са паднали малко.

Link to comment
Share on other sites

Покрай скорошното разместване в класацията на най-богатите хора в света и новозаетата първа позиция на шефа на Амазон Jeff Bezos с над 100 милиарда долара (като не е много ясно това "над" на колко още милиарда се равнява), се сещам и за една прясна новина, която ми направи впечатление:

Ами в към днешна дата е 108.1 милиарда :)

 

1% от населението държи 82% от световното богатство
Link to comment
Share on other sites

от светата троица единствено ЛаФерари не се движи на ток защото цитирам:"ние не се интересуваме от електромобили". Та ще видим. Дано това е някаква партенка или шега.

 

Двете марки имат още само в огледалата и 4те гуми. Едното е пародийна пазарска чанта, другото е икона

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Дано това е някаква партенка или шега.

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-16/ferrari-has-plans-to-make-an-electric-supercar-marchionne-says

Това достатъчно надежден източник ли е?

Не коментира, че ще пускат и suv. Дали няма да видим и дизел по някое време?

Link to comment
Share on other sites

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-16/ferrari-has-plans-to-make-an-electric-supercar-marchionne-says

Това достатъчно надежден източник ли е?

Не коментира, че ще пускат и suv. Дали няма да видим и дизел по някое време?

Защото не съм чел. Това, че ги харесвам не значи, че чета абсолютно всяка една новина.
Link to comment
Share on other sites

Кефи ме обаче Ферари какви фурнаджийски лопати са и как се насират до уши в собствени говна, вечно плямпайки от някаква имагинерна позиция на "величие" и надмощие на всички останали, което е само и единствено в кухите им тикви. И електрическа кола ще направят, и дизел ще направят и товарен бус може да направят, стига да има изгода и им се нареди отгоре. Едно обаче е сигурно - не ги виждам скоро да млъкнат и да спрат да се правят на велики...

Link to comment
Share on other sites

Кефи ме обаче Ферари какви фурнаджийски лопати са и как се насират до уши в собствени говна, вечно плямпайки от някаква имагинерна позиция на "величие" и надмощие над всички останали, което е само и единствено в кухите им тикви. И електрическа кола ще направят, и дизел ще направят и товарен бус може да направят, стига да има изгода и им се нареди отгоре. Едно обаче е сигурно - не ги виждам скоро да млъкнат и да спрат да се правят на велики...

Не млъкват, защото има промити мозъци, които им вярват, че са величие и нещо специално...

 

5 причини за края на Bitcoin

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали са велики Ферари, но не знам друга подобна марка да има толкова крайни фенове и фобове/или там както е обратното на фенове :-)/

Link to comment
Share on other sites

Ферари са тотални тъпанари. Няма да се плашите.

 

Така, а сега обратно на планетата Земя. При бай Петко или чичо Бончо карате голфовете за смяна на амбриЯж

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали са велики Ферари, но не знам друга подобна марка да има толкова крайни фенове и фобове/или там както е обратното на фенове :-)/

 

ХА! Феновете създават голяма част фобовете, от мен да го знаеш. Останалото са нагли надувки на изпърдян плондир - туй  ръководството.  :laughing1:

 

Иначе вЕрвай ми - на мен грам не ми пука за тия отпадъци, но все се навират в полезрението ми. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...