Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

 

Братя Галеви събраха родата на пищен банкет в САЩ - Хай честито и тези се оказаха невинни - "Галеви празнуват и наскоро сваленото у нас разследване срещу тях за организиране на престъпна група и фалшификация на документи. Оказва се, че делото е безславно приключило още през лятото и така няма никакви доказателства, че са изпрали едни над 35 млн. лв."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Братя Галеви събраха родата на пищен банкет в САЩ - Хай честито и тези се оказаха невинни - "Галеви празнуват и наскоро сваленото у нас разследване срещу тях за организиране на престъпна група и фалшификация на документи. Оказва се, че делото е безславно приключило още през лятото и така няма никакви доказателства, че са изпрали едни над 35 млн. лв."

Това ми звучи като доста сериозен фейк нюз. Установили се с фалшиви самоличности в САЩ, ама цялото село ги знае, че и яки купони въртят, а мармоти им завиват шоколадчета. :lol:

 

Пеевски се сдоби с изба, бивша резиденция на Живков
Link to comment
Share on other sites

 

Това ми звучи като доста сериозен фейк нюз. Установили се с фалшиви самоличности в САЩ, ама цялото село ги знае, че и яки купони въртят, а мармоти им завиват шоколадчета. :lol:

 

 

Как фейк нюз бе - ти не разбра ли, че са спечелили зелени карти и са отишли да работят там като шофьори на дълги разстояния...е, с Бентлита, но това са подробности. :P

 

--------------------------------

 

А в Саудитска Арабия явно се променят. След това...

 

11d59cf5fc21b5033740e82e0a090184.jpeg?75

 

...вече са разрешили и това...

 

n-SAUDI-WOMEN-large570.jpg

 

Жени присъстват днес за първи път на футболен мач на стадион в Саудитска Арабия, предаде Франс прес, цитирана от БТА

Разрешението за жени да присъстват на спортни прояви е част от намаляването на ограниченията, наложени на жените в монархията.

Освен правото да присъстват на спортни прояви жените в Саудитска Арабия получават и правото от юни да шофират.

Link to comment
Share on other sites

 

Това вероятно важи за плащане на местно и европейско ниво, докато при онлайн покупки извън ЕС таксите продължават да се удържат...поне в моята банка, към която ми е картата.

 

П.П. Всъщност сега забелязах, че влиза в сила от вчера, а днес все още не съм си поръчвал нищо. ;)

Link to comment
Share on other sites

поне в моята банка, към която ми е картата.

Сменяй банката. Не се сещам в последните 10 години да съм имал карта при която да има такси за онлайн поръчки.

Link to comment
Share on other sites

Сменяй банката. Не се сещам в последните 10 години да съм имал карта при която да има такси за онлайн поръчки.

 

Може би не се изразих правилно - банката ми удържа такси, всеки път когато Пейпал дръпне сума от сметката, както и когато Пайпал върне пари от някой рефунд.

 

--------------------

 

А иначе "различните" (лесбийки, гей мъже, бисексуални, трансджендър и интерсекс хора (ЛГБТИ) пак са поискали среща с бат' Бойко и са поставили (отново) исканията си.

 

Наред с редовните:

 

- Узаконяване и равнопоставеност на всички семейства, независимо от пола, половото самоопределение и ориентация на партньорите.

- Въвеждане на достъпна и безплатна административна процедура за промяна на гражданския пол от органите по гражданското състояние.

- Ефективен достъп до адекватни здравни услуги, които обслужват специфичните нужди на ЛГБТИ хората и се предоставят в приемаща тези идентичности професионална среда.

...и т.н.

 

...забелязвам и следното искане:

 

- Интегриране на актуална и научна информация, касаеща ЛГБТИ хората, в учебните програми по общообразователните учебни предмети в системата на училищното образование.

Link to comment
Share on other sites

Има няколко поляка, които са на моето мнение, че всичката тая измет трябва да стане на хумус. Гаранция по широкия свят има още няколко човека дето мислят така. Да еба наглите гнусни твари

Link to comment
Share on other sites

Сменяй банката. Не се сещам в последните 10 години да съм имал карта при която да има такси за онлайн поръчки.

Сигрен ли си, че нямаш? :)

Мога да кажа със сигрност, че Уникредит, ПИБ, Сосиете Дженерал и ДСК имат такси.

На ПИБ съм си активирал един пакет, който премахва таксите, но по подразбиране има такси за онлайн разплащания.

Link to comment
Share on other sites

Сигрен ли си, че нямаш? :)

Мога да кажа със сигрност, че Уникредит, ПИБ, Сосиете Дженерал и ДСК имат такси.

На ПИБ съм си активирал един пакет, който премахва таксите, но по подразбиране има такси за онлайн разплащания.

Точно на Уникредит съм от 8-9 години и никога не съм имал такси за плащане онлайн.

 

https://www.unicreditbulbank.bg/bg/individualni-klienti/bankovi-karti/debitni-karti/debitna-karta-visa-classic/

 

Погледни долу в раздела с таксите. Преди беше в един pdf файл. Поръчвам много онлайн, понякога и за доста големи суми. Не бих плащал с карта която да има такси за такива неща.

Link to comment
Share on other sites

Точно на Уникредит съм от 8-9 години и никога не съм имал такси за плащане онлайн.

 

https://www.unicreditbulbank.bg/bg/individualni-klienti/bankovi-karti/debitni-karti/debitna-karta-visa-classic/

 

Погледни долу в раздела с таксите. Преди беше в един pdf файл. Поръчвам много онлайн, понякога и за доста големи суми. Не бих плащал с карта която да има такси за такива неща.

 

Теглене на пари в брой от банкомат:

 

на банката в България

Без такса

на друга банка в България

3 евро + 1%

 

Нищо чудно, че нямаш таксата от 0.25% за покупки онлайн. Те си я избиват само един път ако изтеглиш кеш от банкомат на друга банка. :D

 

Явно съм се заблудил за Уникредит или е настъпила някаква промяна. На никоя карта нямат такси за онлайн плащания.

Преди и аз нямах такси, но изведнъж се появиха. Без значение - супер доволен съм си от пакета, който плащам по 3лв на месец. Никакви такси за теглене от всеки банкомат в страната, никакви такси за онлайн плащания, безплатни СМС известявания, 2 безплатни междубанкови превода и неограничен брой вътрешнобанкови.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Забравяш обаче и една друга подробност. Нямат такса за теглене от техен банкомат в чужбина. Да не ти казвам колко хиляди левове съм спестил от такси в това отношение. А в Бг не тегля от други банкомати. Като цяло гледам всичко да плащам с картата. Ако ми трябват в брой винаги има от къде да намеря техен. Дори в квартала в близост има 3: на ОМВ, на сточна гара и на Петрол-а до надлез Родопи. Имам си винаги и резервен вариант. Имам карта Vpay която има такса от 1 лев от чужд банкомат. Ако толкова е на зор, че да не мога да отида до техен, прехвърлям в нея. Сега и една друга подробност. От банкоматите на Уникредит с техни карти може да се тегли повече от 400 лева на транзакция. Казаха ми, че лимита е 2000 лева, но в сайта им пише, че е 4000. Аз лично миналата седмица изтеглих 1000 с една транзакция. Изобщо съм си мега доволен от тях.

Link to comment
Share on other sites

Теглене на пари в брой от банкомат:

 

на банката в България

Без такса

на друга банка в България

3 евро + 1%

 

Нищо чудно, че нямаш таксата от 0.25% за покупки онлайн. Те си я избиват само един път ако изтеглиш кеш от банкомат на друга банка. :D

 

 

Като гледам това се отнася до дебитната на Visa.MasterCard в случай че няма банкомат на банката наблизо и теглиш от на друга банка е 1 лв.

Link to comment
Share on other sites

Уникредит имат такси към epay. И освен това много зависи каква е картата. Аз имам vpay-карта и visa electron. И двете нямат такси за онлайн плащания освен към epay, и двете нямат такси теглене от банкомат на банката в страната и в чужбина, и двете имат левче такса от друг банкомат в бг и не знам си колко в чужбината, и двете имат такса за вътрешнобанков превод и изобщо най-много ме дразни таксата за депозита...всеки месец 2 кинта за това, че работят с моите пари...поддръжка на депозитна сметка, бахти кретените...каква поддръжка за

Бога има? Но пък мобилното банкиране е голямо удобство. Честно казано предпочитам да ми взимат 2 кинта за разплащателна сметка (не че не взимат де, цял лев и петдесет), и да няма такса на депозита...вбесява ме това....

Link to comment
Share on other sites

Забравяш обаче и една друга подробност. Нямат такса за теглене от техен банкомат в чужбина. Да не ти казвам колко хиляди левове съм спестил от такси в това отношение. А в Бг не тегля от други банкомати. Като цяло гледам всичко да плащам с картата. Ако ми трябват в брой винаги има от къде да намеря техен. Дори в квартала в близост има 3: на ОМВ, на сточна гара и на Петрол-а до надлез Родопи. Имам си винаги и резервен вариант. Имам карта Vpay която има такса от 1 лев от чужд банкомат. Ако толкова е на зор, че да не мога да отида до техен, прехвърлям в нея. Сега и една друга подробност. От банкоматите на Уникредит с техни карти може да се тегли повече от 400 лева на транзакция. Казаха ми, че лимита е 2000 лева, но в сайта им пише, че е 4000. Аз лично миналата седмица изтеглих 1000 с една транзакция. Изобщо съм си мега доволен от тях.

Срещу Тромпета има даже клон на "бъдещето" 24/7 има работещ терминал за разплащания и ВНОСКИ...В банкирането имат опция за заключване на карта в реално време,това не съм го виждал при друга банка изобщо...аз също съм супер доволен от тях.

Link to comment
Share on other sites

Не знаех за този клон. Като цяло аз само тегля. Внасянето е под един път на няколко години. Онлайн банкирането е доста добро, но и 1-2 забележки имам. През приложението не мога да прехвърлям между две еврови сметки. Може само между левови или ако правиш обмяна на валута от една в друга. Не може от евро разплащателна да се прехвърли в друга еврова сметка. А това ми са едно 80% от преводите които правя :(. Новата им услуга М-Токен много ми харесва и е нещо от което наистина имаше нужда. Друго нещо от което се възползвам е, че почти всичко правя чрез имейл до личният банкер. За нищо не съм получил отказ. Хич не обичам да си губя времето и да ходя по разни институции. Сега ми предстоят някои промени и реших да обиколя из другите банки да видя как са условията. Реших да проверя в Алианц понеже уж според сайта им имат даже по - добри условия. Е всичко се оказа само според сайта им. На живо се оказа, че не е точно така както го описват. От учтивост не си тръгнах по средата на разговора. Може би и да случих на малоумна служителка, но... Рядко срещано неадекватно поведение от служител в такава институция.

Link to comment
Share on other sites

Не знаех за този клон...Като цяло аз само тегля....Новата им услуга М-Токен много ми харесва и е нещо от което наистина имаше нужда.

Много е удобен новия клон да свършиш работа вечер примерно има къде да се спре с кола.От външния банкомат тегля като спирам до него направо с мотора :-)Иначе токен-а е супер,като се сетя че си купих от Дск преди време хардуерен такъв, дето винаги като ми затрябва не е в мен.Банкирането има един два кусура ама като цяло е ок.Иначе по количество офиси и банкомати май са на кантар с Дск.Според новата директива се премахват всички такси (ако има такива)за плащане освен през интернет и на пос терминал в целия ЕС....

Link to comment
Share on other sites

Много е удобен новия клон да свършиш работа вечер примерно има къде да се спре с кола.

От външния банкомат тегля като спирам до него направо с мотора :-)....

Off/ Сега е модерно друго - спираш вечер с мотора, слагаш бутилката със сгъстен въздух... :blowup: ...после само събираш колкото можеш и отпрашваш с мотора. :evil

Link to comment
Share on other sites

А иначе "различните" (лесбийки, гей мъже, бисексуални, трансджендър и интерсекс хора (ЛГБТИ) пак са поискали среща с бат' Бойко и са поставили (отново) исканията си.

 

Наред с редовните:

 

- Узаконяване и равнопоставеност на всички семейства, независимо от пола, половото самоопределение и ориентация на партньорите.

- Въвеждане на достъпна и безплатна административна процедура за промяна на гражданския пол от органите по гражданското състояние.

- Ефективен достъп до адекватни здравни услуги, които обслужват специфичните нужди на ЛГБТИ хората и се предоставят в приемаща тези идентичности професионална среда.

...и т.н.

 

...забелязвам и следното искане:

 

- Интегриране на актуална и научна информация, касаеща ЛГБТИ хората, в учебните програми по общообразователните учебни предмети в системата на училищното образование.

 

Днес пък чух, че разни активисти от "чужбинските" ЛГБТИ ходели по детските градини (за щастие все още не в BG) и им изнасяли беседи как те всъщност не били момченца и момиченца щото все още били малки и неосъзнати и как щяло да се самоопределят чак когато пораснат. :wir

То аз съм толерантен, толерантен, ама с цялата ми толерантност хич не знам какво ще му се случи на някой такъв ако го видя да изнася образователни лекции на детето ми какво всъщност е... :woot

 

Усещате ли как малко по малко настъпват под предлог, че си защитават някакви несъществуващи или ненарушени права - днес приемат това, утре друго...

Link to comment
Share on other sites

То аз съм толерантен, толерантен, ама с цялата ми толерантност хич не знам какво ще му се случи на някой такъв ако го видя да изнася образователни лекции на детето ми какво всъщност е... :woot

 

Усещате ли как малко по малко настъпват по предлог, че си защитават някакви несъществуващи или ненарушени права - днес приемат това, утре друго...

 

Тва е така щото не си широко скроен, демек - тесногръд си :lol: :lol:

Сигрен ли си, че нямаш? :)

Мога да кажа със сигрност, че Уникредит, ПИБ, Сосиете Дженерал и ДСК имат такси.

На ПИБ съм си активирал един пакет, който премахва таксите, но по подразбиране има такси за онлайн разплащания.

И ДСК нямат. 1-2 пъти на няколко месеца ги хващам с някакви 15 ст. на транзакция, но не ми се разправя за 30-60 стотинки на година.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...