Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

значи като гледам не мога да си намеря темата за монитора...

та искам да попитам в такъв случай кой "умник" я е изтрил и с какво право ???

Явно някои хора тук превишават правата си и направо злоупотребяват с тях :angry:

Edited by torbalan
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Явно някои хора тук превишават правата си и направо злоупотребяват с тях :angry:

'Айде да успокоим малко нервите, а? ;)

Погледнах за коя тема става дума (лесно беше, тъй като имаш само една :P ) и си обяснявам какво точно е станало. Първоначално си пуснал монитора без цена (нарушение на Т.7) и тъй като правилата забраняват това (добре е да им хвърлиш един поглед), в самата тема двама съфорумци са ти направили забележка да сложиш цена. Междувременно трети съфорумец е пуснал рапорт за темата ти без цена. Ти обаче си видял двата поста и си добавил изречението "щом трябва - ориентировъчно към 200 лв.". Да, ама явно точно по същото време някой колега е прочел рапорта, влезнал е в темата ти и в момента в който ти си добавял изречението, той е изтрил темата - въпрос на няколко секунди един след друг, където той явно не е забелязал едита (или тогава още го е нямало). Не знам кой е бил колегата, но такива работи се случват от време на време...дори и при мен е имало 2-3 подобни случая преди месеци.

Тъй като вече си разбрал, че трябва да има цена - пусни си нова тема...няма да се третира като нарушение, но не пиши "ориентировъчно към ххх лв.", а дай точна цена и пиши, че може да има коментар по нея.

Link to comment
Share on other sites

значи като гледам не мога да си намеря темата за монитора...

та искам да попитам в такъв случай кой "умник" я е изтрил и с какво право ???

Явно някои хора тук превишават правата си и направо злоупотребяват с тях :angry:

 

Силно ти препоръчвам това да ти е последното подобно изак..., изказване. Следващото подобно ще ти бъде последно, гарантирам. В този Форум има ред и Правила, които се спазват от потребителите му. Добре е да ги прочетеш внимателно.

Link to comment
Share on other sites

Не ми става ясно в тази обява дали колегата иска да купува принтер или да прави разбор на колегите от форума?!! :angry: Лоше впечетление ми направиха квалификациите,които пише по адрес на един потребител!!

Link to comment
Share on other sites

трябва да намалиш цената минимум с 25 лева

 

А е хубаво ти да ползваш "репорт" бутона. Така вместо да се улеснява работата на модераторите , хората трябва да трият и такива постове...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.

Този мод режим, който даже и не разбрах с какво съм заслужил заедно с бан-а за 1 месец, пермаментен ли е или има определена продължителност?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.

Този мод режим, който даже и не разбрах с какво съм заслужил заедно с бан-а за 1 месец, пермаментен ли е или има определена продължителност?

Ако в момента имаше бан, този пост просто нямаше да излезе. :P

По въпроса за мод-режима - твоят не е постоянен, а със срок, който изтича след 728 часа (от този момент в който пиша този пост). Защо колегата TAZ ти го е дал - сам може да видиш като чукнеш върху процентите си, а там пише: "Нарушаване на 1 и 2 от Правилата на Форума", което ще рече, че си нарушил добрия тон и нормалната комуникация с другите съфорумци. Ето малък цитат:

Хайде само не ме обиждай бе!!! ...Ако си жълт - гледай си селския отбор....какво ли се занимавам да отговарям на неграмотните ти постове...
....ей такива разни... ;)
Link to comment
Share on other sites

Оспамиха ми темата и не аз пръв започнах да се заяждам. star_net ми каза, че съм бил наркоман и някакви такива глупости за Локото. Бан-а вече изтече, явно не си ме разбрал. Както и да е... просто исках да знам за този мод-режим. Мерси. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ето тази тема поставя интересни казуси....

От една страна, писалите в темата тотално нарушават правилата 1, 8, 12 и 14 от Правилата на раздела.

От друга страна е съвсем нормално при цена, която очевидно не съответства на качеството и на характеристиките на съответния продукт, да се намесят хора, които аргументирано да дадат съвети на продавача за ценообразуването на предлаганата стока.

От гледната точка на човек, който е по-навътре в нещата, съм съгласен с колегите, които са писали в темата...

Но пък има една максима, че една стока струва ТОЧНО ТОЛКОВА, за колкото се продаде....

Проблемът направо ми се струва като този за това кое е първичното - яйцето или кокошката...

В случая си мисля каква е задачата на този раздел, и чии права трябва да пази - на продавачите, или на купувачите?

Кое ли е по-морално - някой да се "излъже" и да плати астрономическа сума за дадена стока, или, другия вариант - продавачът да бъде принуден ( о-о-о-о, познаваме доста такива случаи ) да продаде дадена стока далеч под нормалната й цена...

Добре, че не съм модератор, за да се налага аз да решавам! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да , но човека каза - пазарлъци на скайп.

Този продукт струва еди си колко си ! Цената е съобразена с нов такъв. А какво става всъщност ? Някой който не е виждал такъв процесор , камоли да го е ползвал , почва да дава алтернативи ?! Някой иска ли алтернативи ?

Човека продава това на цена която той е решил. Като няма интерес ( което е сигурно ) ще започне да корегира цената и най накрая ще си го задържи. К'во се коментират алтернативни конфигурации или съпоставки на еди си какво ?!

Ами не е правилно! @w00x се опита да защити продавача , но в случая т.н. купувачи без капка интерес сравняват , анализират и казват каква била реалната цена...

Edited by CyberHill
Link to comment
Share on other sites

И наистина реалната цена е значително по-ниска от неговата - сигурно си видял и линковете към калдата, където преди половин година се продаваше за 600 същия.

Аз го питах ако може да ми обясни разликата, тоест с какво е по-хубав от не-екстремния и ако ми беше обяснил нормално можеше да ме убеди да дам 1000лв.

 

А това за скайпа май е с цел да не коментира никой в темата му и да се хване някой неграмотен.

Тук обаче няма правило хората, които имат интерес да пишат само на скайп.

 

Изненадва ме, че още не е почнал с убидите - пусни една търсачка в калдата и ще видиш що за човек е ;)

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Видях му глупостите...

Но на тази цена едва ли някой ще го купи , а било то и неграмотник ( който ще си каже за какво ми е Core2Quad X za 1000лв , по добре да си взема Celeron ;) )

Не мислиш ли, че малко хора има които нищо да не разбират и да си купят от форума процесор за 1200лв , без да знаят какво купуват.

 

btw а мен ме направихте на нищо в една обява за кола , към която даже имах интерес :)

 

 

едит: Аз за това си имам правило! Купувам само от познати хора във форума , а не от user с 2 posta , единия от които е продавам н95 за 200лв ;) :)

 

edit2: Цената вече е 1000лв , след 5 дни ще е 500лв както я е захванал. Тогава ще видим... колко бил лош процесора :)

 

Едит3: Всъщност вече е 800 лв. :P

 

Едит4: Вече сме на 599 лева. :laughing:

 

Едит5: 575 лева.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Едит3: Всъщност вече е 800 лв.

 

Да...

Тя трябваше да е началната както в дата.бг. когато по едно и също време са пуснати и 2-те обяви.

Там 800лв,тук-1200лв.

Link to comment
Share on other sites

Спокойно...засега съм го оставил да се развива в темата си, но вече е маркиран с червена точка и ще бъде наблюдаван.

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос относно раздела... След като е забранено ъпването на теми, защо темите не се затриват или местят в архив след определен срок от време? В data.bg например е направено да става автоматично след 7 дена, при което можеш отново да си пуснеш обявата... Не казвам че и тук трябва да е след една седмица, а просто че трябва да го има. Или ако го няма защо не се разреши ъпването да речем след Х период от време? Например аз съм пуснал обява че търся нещо на което е трдно да се постави цена, като искам да ъпна темата какво да правя? Извинявайте ако проблема е дискутиран вече, нямам време да чета тема от 70 страници...

 

 

п.п. видях че има раздел в който се местят приключилите обяви, но в основния има такива още от 2003-та...

Edited by Milen_Haskovo
Link to comment
Share on other sites

п.п. видях че има раздел в който се местят приключилите обяви, но в основния има такива още от 2003-та...

Това е защото този раздел се създаде впоследствие и в него започнаха да се местят приключилите сделки от датата на създаването му. Подразбира се, че продажба от 2004-та година например, която не е дискутирана от тогава, вече не е актуална.

А по въпроса за ъпването - това е обсъждано вече няколко пъти и се стигна до извода, че за продажбите е по-добре да си остане така. За търсенето на дадена стока също има легален начин за ъпване - като предложиш по-висока цена от първоначалната, като разшириш моделите на търсената стока, като предложиш бартер за нея и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Авторът на темата влиза, чете, не реагира и след това следва: всичко е продадено, моля затворете :angry:

Да, неприятно е - разбирам да си писал дни или седмици от последния му пост, но ти си писал 2 часа и половина след като е намалил цената и вечерта той приключва темата. За съжаление нямаме точка за такива случаи, тъй като това опира до желанието на човека дали да ти отговори или не...

Link to comment
Share on other sites

Мара пичове

Искам напиша някой друг ред за колегата connect щото ми направи много педераски номер и то два пъти :)

 

Случи се следното нещо

 

Пуска той вчера тема в която пише че продава холова гарнитура ... минути след което виждам темата и както в повечето теми обичам да пиша направо написах "купена" защото се имам за мн коректен и човек на място... като кажа нещо -няма лабаво... мн колеги знаят!

чухме се с него ... попитах го какъв коментар е готов да направи на цената(защото беше писал в темата "коментар" и да се разбираме за час в който да я отнеса... той каза 150 кинта... съгласих се( аз бях съгласен и на 200 да я зема по принцип..цената е СУПЕР дори и да не беше свалил щях да я отнеса) ... намерих си веднага бус с който да си я докарам до вкъщи понеже си купих къща извън града и не живея в плд... както и да е звъннах пак на човека да му кажа че съм пазарил транспорт и да питам къде се намира в плд... разбрахме се и затворихме телефоните... след 30 мин ми звани тела ... вдигам и connect ми казва че др човек му се е обадил и е готов да даде 200 лева за гарнитурата ( ако си мъж намясто ако ще и 300 да ти дават щом си се разбрал не трябва да се отмяташ.. поне аз съм такъв и смятам че е редно да е ттака)

казах му ок човече ок (аз така или иначе щях да я зема за 200 :) но той ме изпревари и ми каза че понеже не обичал такива работи щял да ми я даде на мен за 170 понеже съм бил пръв хахах подхилих се и казах ок щото има мн неточни хора на тоя свят но какво да се прави гарнитурата е хубава и дори на 170 лв дори на 200 да е цената е супер! разбрахме се за 17.00 днес да я зема ... буса ми еореден сичко е 6+

и днес в 16.00 телефона ми звани (кажи речи тамън тръгваме с буса!) вдигам и братото вика "пич то малко кофти се получава ама положението е мн напечено тука един човек ми дава 250 кинта...кво ще правим ся?" при което преценете вие как се чувствам аз в тоя момент :)

казах му че и 250 е добра цена но САМО ЕДИН МАЛУМНИК БИ ДОПУСНАЛ ДА СЕ ЕБАВАТ ПО ТОЯ НАЧИН С НЕГО И ТО 2 ПЪТИ!.... и без да му тегля майните който определено заслужава му пожелах приятен ден .

Edited by lithrone_s
Link to comment
Share on other sites

...

 

Всъщност , стоката си е на този човек и той преценя на кой за колко да я даде . В тоя живот всеки си гледа интереса и тва че той е обявил 200 , а друг му дава 250 и се получава едно микро наддаване е само в негов интерес :) . Мисля че педерастки номер е това да се пазариш за 50 лв , което си е чист български манталитет ... щото половината кеф бил в пазарлъка разбираш ли :) .

 

Ми като му е хубав дивана с фотьойлите и табуретките ... що не каза веднага - давам 200 лв и давай да се разбираме на момента ? Аз поне така правя и също се имам за супер сериозен и точен купувач :)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Стоката си има цена,която по правилата на форума се обявява,разу ще извиняваш но аз

за търг не прочетох.И като се почнат едни пазарлъци в темата или на ЛС,които в повечето

случаи си остават само празни приказки.Всеки е в правото си при положение че продавача

е писал възможен коментар,да се пазари.Много от колегите,повече коментират от колкото

имат реален интерес и в крайна сметка сделка няма.

Много добре направи колегата,в такива ситуации хубаво е занапред да знаеш колко е

"точен" този продавач. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Всъщност , стоката си е на този човек и той преценя на кой за колко да я даде . В тоя живот всеки си гледа интереса и тва че той е обявил 200 , а друг му дава 250 и се получава едно микро наддаване е само в негов интерес :) . Мисля че педерастки номер е това да се пазариш за 50 лв , което си е чист български манталитет ... щото половината кеф бил в пазарлъка разбираш ли :) .

 

Ми като му е хубав дивана с фотьойлите и табуретките ... що не каза веднага - давам 200 лв и давай да се разбираме на момента ? Аз поне така правя и също се имам за супер сериозен и точен купувач :)

 

 

Не смятам че си прав,все пак те са договорили цена,и колегата connect се е съгласил...Никой не го е карал на сила...И наистина който и след това да ти дава повече пари,ти вече си казал "да" на друг човек,ако предния се откаже,вече си говори нови цени....Смятам че колегата connect е виновния и некоректен в случая... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...