Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Да си представим, че примерно искате да продадете нещо пък му искате много пари. Какво правите? Ъпвате докъто не се намери някой дето му трябва спешно за да му смъкнете кожата. Вместо Ъп трябва да има редукция на цената, ама това вас не ви устройва. И като не ви устройва се почват едни хвъркати реплики и оправдания защото пак никой не си е прочел правилата на раздела. Като сравнявате другите форуми, защо не споменахте, че има форуми в които се плаща за обява?!

И не само тук, ъпа е забранен!

 

 

А би ли желал и ключа от апартамента в който си държа парите?

 

Когато започнеш да си ПЛАЩАШ за публикуване на обяви, ще имаш право да изискваш разни работи. Докато никой не ти иска пари за пускане на обяви, никой не е длъжен да ти дава обяснения и да ти осигурява всичко, което на теб ти харесва и те прави щастлив.

 

Какво ще кажеш за следното предложение: пускане на обява в раздела - безплатно, първо "ъпване" на същата обява - 20 лева, всяко следващо ъпване на същата обява - 10 лева, повторно публикуване на същата обява като нова - 50 лева, трето и следващи публикувания - 75 лева. Пък тогава изисквай обяснения от хората, дето се грижат за сайта.

 

Всичко е много добре обяснено в тия два поста! Ако и сега е неразбираемо вече не знам какво трябва да се каже.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това с безразборното Ъп-ване е голяма глупост - все ще има пубертети, нямащи работа по цял ден, които да ни карат да гледаме едни и същи КУЦИ оферти на първа страница на вестника, защото са толкова абсурдни, че дори няма такъв балък да отърве форума от тях ......

След като нещо е на 5та страница => на тази цена -> там му е мястото :)

 

Много съм съгласен - предпочитам като влезна днес във форума и да ме посрещнат новите оферти на първите страници, а не с месеци да гледам едни и същи най-отгоре. Моето мнение е, че забраната за ъпване е малък минус за тези, които продават, но ГОЛЯМ ПЛЮС за тези, които купуват, а те са мнооого повече :blink:

Link to comment
Share on other sites

Не знам не е ли дискутирано по-рано, имам някакви спомени че AlBundy беше го споменавал преди, но ако се направят няколко подраздела в Buy/Sell секцията за различни видове стоки няма да е лошо - примерно телефоните да са на едно място, хардуера на друго, дрехите и шапките на трето...

 

 

Не следиш...дискутирано е. :)

 

Така си е... освен това цял ден ме боли глава но ми се струва добра идея

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Какво ви пречи ъпа да е на 2 дни примерно

Няма смисъл от подобно нещо и без друго правилата на фирума имат доста странични вратички от които всеки може да се възползва и да си ъп-ва обявата достатъчно често когато си поиска :lol:

 

EDIT:

Да...и някои го правят доста редовно. :P

Ако някъде се казва "Бог е навсякъде" аз бих го преобразувал за нашия случай като "Midex е навсякъде" :tongue имам чувството че гледаш всеки пост който се пише във форума :pirate

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

Да...и някои го правят доста редовно. :P

 

П.П. Да напомня нещо, дето го пише в допълнителния пост към правилата на раздела, аз самият също съм го казвал неколкократно, но тъй като има доста новорегистрирани - напомнянето е за тях...

 

Ако сте пуснали пост или тема и не я виждате, значи може да има няколко причини за този (д)ефект:

- Пишете под мод-режим

- Пишете само с главни букви, голям шрифт, цветно и т.н.

- Постът/темата е офтопик

- Нарушили сте добрия тон за комуникация

- Нарушили сте някоя точка от правилата, даваща право на модератора да изтрие поста/темата без предупреждение

- Още не сте минали валидацията

- Грешка на модератора (пуснете ЛС със запитване)

- Някоя друга причина, за която не се сещам в момента

:)

Link to comment
Share on other sites

Доста пъти съм се замислял по повод на случаи като например този във тази тема.

Според правилата темата е затворена, но....дали това е достатъчна мярка?

Потребителят е търсил начин да си up-не темата, и го е получил, като е отворил тема-близнак.

Да, получил е затваряне на темата, но, макар и затворена, темата все пак си стои, т.е. - up-ването е сполучливо...

Може би при такива нарушения не е достатъчно просто затварянето на темата, а е редно тя директно да се изтрива.

Link to comment
Share on other sites

Тук също си има две неща, които могат да се кажат - някой път е наложително темата с коментара вътре да остане известно време, за да я види "съгрешилият" ; както знаете потребителите не могат да си виждат процентите един-друг, така че не може да знаеш дали teddko не е бил 'наказан' с %, заедно със затварянето на темата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако някъде се казва "Бог е навсякъде" аз бих го преобразувал за нашия случай като "Midex е навсякъде" :tongue имам чувството че гледаш всеки пост който се пише във форума :pirate

 

Ти защо си мислиш, че само Мidex го прави :rolleyes:

 

Едит: Да, но Господ го прави първи! :lol:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди време попитах нещо, но не получих отговор, който да (ми) върши работа. Поради това питам отново.

 

Хипотезата е следната :

 

1. Пускам обява, че купувам козел.

2. Оказва се, че в момента няма козли, или тези, които са налични, се продават на цената на слон (възрастен).

3. Поради липса на козел в момента, обявата ми заминава на майната си, тоест на 10-а страница.

4. Аз все още търся козел.

5. У съфорумец се появява излишен козел, но моята обява междувременно е заминала на 15-а страница, а съфорумецът от малък е учен да чете обявите само до 10-а страница, в следстие на което той не я вижда, и си бие козела в главата, докато аз си бия главата за козела.

6. Поради страх Божи (тоест страх от тежки warn-атеми и други мъки), аз не смея да си преместя обявата, че купувам нещо на по предно място, въпреки, че боязливо съм приготвил текст "Все още купувам, щото преди не се намери, и аз та това ...")

7. В крайна сметка аз оставам без козел, а ми трябва, а лицето Х си държи козела, дето не му трябва.

 

Моля за решение от екипа от модератори! Голяма част от тях умеят да мислят, в което съм се уверявал лично! А останалите ... те са по-скоро разсилни.

 

Желая на всички приятна вечер и ползотворна работа!

Edited by cheese
Link to comment
Share on other sites

А още по-просто решение е и двамата да пуснете едно елементарно търсене с думата "козел", и да прегледате темите, в които се споменава тази дума, или, което е още по-ефективно - темите, в заглавието на които има думата "козел"

Вярвайте ми, много помага! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

ти пък... ще пускат търсене във подфорума за думата козел... не виждаш ли,че си имат по-важна работа -единия да си бие козела в главата, а другия да си бие главата за козел... добре че има сравнително малко козли във форума...

 

а cheese специално ще продължи да пита докато не получи точно тоя отговор който му трябва на него - всички останали отговори просто ще биват игнорирани, защото не съвпадат с неговия Отговор...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Аха ! Събудиха се разсилните!!!!

 

Забравих, че само Вие, ov3rm4n, имате изначално и иманентно право на Отговори. С главна буква. Успех Ви желая !!!!

 

Очаквам евентуално решение (отговор) на моя въпрос, на лично съобщение. Останалото ... е мълчание.

 

Р.S. Моля, не занимавайте с моите глупости ov3rm4n (слава Ему,)!!! Ще ми бъде достатъчно решение и от люде от по-ниско ниво. Въпросът ми е дребен, все пак!

Edited by cheese
Link to comment
Share on other sites

И аз търсих Remote control за PC, което дажe не знам на коя страница отиде, защото го търсих само през моя профил :laughing: . Но щом аз не мога да го намеря , едва ли някой ще иде на 50-та страница да види какво съм търсил АЗ :laughing: (btw - наложи се да си купя ново.)

Проблема е, че тези които продават , не проверяват дали някой е търсил RAM , защото ако напише RAM в "search" и ще чете до утре най малко.

 

Преди бях дал предложение. Пак го предлагам :rolleyes:

Да се раздели buy/sell - на - подфорум BUY и подфорум SELL

 

Но тежката дума не е моя :)

Link to comment
Share on other sites

....Но тежката дума не е моя :)

Макар и доста хора да ме олицетворяват с раздела Buy/Sell и по тази причина постоянно да съм засипан с въпроси и изисквания на ЛС, все пак да уточня, че и "тежката дума" също не е моя. Аз съм от "разсилните", които просто спазват съществуващите в момента правила и евентуално предлагам от време на време някоя наложителна според мен или анонсирана тук промяна. Дали ще се приеме или не (респ. дали ще се добави към правилата) зависи от много фактори - целесъобразност, дискусия между останалите колеги, наистина 'тежката дума' на админите и т.н.

 

За проблема на cheese с козела - след като този, дето продава козел е научен да чете само до 10-та страница и не е чувал за search бутона, решенията са две: или да се научи как се борави с търсачката, или cheese, който вече знае, да я ползва по предназначение в търсенето си кой продава в момента козел. Всъщност има и трета възможност - cheese да се изтарикати както много го правят и да пусне пост в темата си, че вече купува и овца, освен козела, а на предложенията за овца да отказва, поради високата цена или ниската млекодайност например...Рискът в случая е, че ако след някой ден пусне нов пост, че вече купува и крава, темата му да бъде затворена поради факта, че след време cheese все още е без овца и крава, а вече пуска нов пост за търсене на кон. ;)

 

@CyberHill, търсачката има доста опции и ако ограничиш търсенето на въпросната RAM само в раздела Buy/Sell, зададеш да се проверяват само актуалните в последните месец-два обяви...няма да е необходимо да четеш резултатите цял ден. Да не говорим, че може да зададеш да се проверяват само заглавията на темите, в резултатите да излизат не целите теми, а само отделните постове с въпросната RAM и т.н.

 

Edit:

Но Наблюдвай къде ще иде моята тема ( в която търся 2.5" HDD ) до утре. Най вероятно на 3-та страница....

Не си мисли, че ако отпадне ограничението за "ъп", темата ти пак няма да е на 3-та, да не кажа на 6-та страница, защото ти разсъждаваш само от своята си гледна точка, но човекът е такова същество (поне голямата част от представителите му), че когато няма правила да го ограничават, той започва да си прави каквото му е кеф. Всеки, който търси или предлага ще иска темата му да е най-отгоре и съответно най-често ще виждаме едни и същи теми на тези, които са най-нахални и имат постоянен достъп до интернет. Много ми се ще някакси да навия колегите само за месец-два да махнем ограничението за ъпване да видите резултата какъв ще е. ;) Пак казвам, че легално ъпване може да се прави не само с намаляне на цената, стига да не се спекулира умишлено...

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм Midex, просто казвам какво би било според мен от полза.

Аз се оправям и не ми тежи.

Но Наблюдвай къде ще иде моята тема ( в която търся 2.5" HDD ) до утре. Най вероятно на 3-та страница. Реално , ако аз не следя , дали някой продава това което търся, едва ли някой ще ми предложи след два дни HDD ;)

Което лично на мен ми говори, че е безсмислено да пускам обява buy , а просто да ровя и следя за стоката, дали евентуално някой продава или е продавал и т.н.

Все пак 90% от обявите са SELL.

Не е болка за умиране , но все пак...

 

 

Btw - Като цяло секцията е перфектна!

Edited by CyberHill
Link to comment
Share on other sites

Midex search бутона, а и цялата търсачка има определени пропуски. Поне в момента задавам за търсене думата "очила" в buy/sell раздела и ми казва, че няма никой, а на първа страница си има такава тема, а предполагам и на доста още, но реално всичко е погребано. Да не говорим за изначалното й ограничение за това, че под 3 буквени думи не търси. Като цяло доста неудобно и реално, този който е пуснал тема за "купува", ако не е на първите страници да забрави някой да му види темата.

Link to comment
Share on other sites

^според теб ако може да се търсят под 3 символа и няколко идиота търсят "на" или "от" по едно и също време, няма ли това да е "леко" натоварващо :wacko: ?

Link to comment
Share on other sites

Midex search бутона, а и цялата търсачка има определени пропуски. Поне в момента задавам за търсене думата "очила" ...

Е, стига с тия очила де - нали се разбрахме за тях в другата тема? Това не е конкретен проблем за този раздел, а за целия форум, освен това не проявява винаги и с всички думи, така че го смятам по-скоро за изолиран случай.

А за забраната, когато се търсят 2-буквени думи, предполагам, че по подразбиране е било прието, че повечето от тях са съюзи и др. помощни елементи.

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим за изначалното й ограничение за това, че под 3 буквени думи не търси.

Това ограничение го има в почти всички форуми.

Бъди благодарен, че не е включен и флууд контрол-а... в търсачката :)

Link to comment
Share on other sites

Представи си, ако можеше да търсиш по две букви... представи ли си? Ще ти извади едва ли не ВСЕКИ един пост от подфорума търсачката... Кому би било нужно?!

Link to comment
Share on other sites

Представи си, ако можеше да търсиш по две букви... представи ли си? Ще ти извади едва ли не ВСЕКИ един пост от подфорума търсачката... Кому би било нужно?!

Представи си, че някой въведе изключения в търсачката. Има фирми като LG, които са с по две букви. При добро желание може да стане всичко, но от българин работа не се иска... само пари и положение (власт) :laughing:

 

/edit

... Което ме кара да ти честитя със закъснение оставката.

Edited by REDBiRD
Link to comment
Share on other sites

Представи си, ако можеше да търсиш по две букви... представи ли си? Ще ти извади едва ли не ВСЕКИ един пост от подфорума търсачката... Кому би било нужно?!

 

Kолегата ме е изпреварил за един не особено дълъг лист с изключения, каквито са предлози, съюзи и др. подобни части на речта.

Така ще стане доста по-функционална и полезна защото не са малко двубуквените думи. Отделно, че и на много трибуквени, които определено ги има във форума не връща резултат. Примерно "цел".

 

А и ov3rm4n опитваш се да се правиш на остроумен какъвто явно далеч не си, съвсем не на място. Ако разбира се можеш да си го представиш.

Аман от многознайковци дето вместо начини търсят причини.

Edited by Echelon
Link to comment
Share on other sites

Чудесно, хайде двамката да седнете и да реализирате код на търсачката с изключения и прочие - идеи имате, а можете ли да ги реализирате? Или естествено то това не е ваша работа. Може би вашата работа е да давате акъл и да изисквате? Нека ви светна, че тези които поддържат сайта и му плащат разходите НЕ печелят нито от него, нито от раздела за покупко-продажби. Следователно - каквото ви предложат, това ще е. Ако искате екстри и ако можете да ги направите - сигурен съм, че няма да имат нищо против да ги имплементират, както се е случвало много пъти преди. Но ако само ще мрънкате и ще сочите недостатъци и ще искате някой друг да ги оправи - не се уцелили нито тона, нито отношението. Защото никой не ви е длъжен за нищо в този форум. Представяш ли си го това Echelon?

 

Аман от многознайковци дето вместо да предложат решение, търсят кусури на всичко.

 

Echelon, между другото, един бърз преглед на постовете ти показва, че основно Buy/Sell раздела те интересува тук... Въртиш си търговийка, лошо няма. Но е малко нагло, при положение, че никой не ти иска пари за ползване на форума за търговия, ти да изискваш от хората, които ти дават възможност за безплатни обяви... Щото даже си недоволен, че не може още по-добре да върви алъшвериша. Но то явлението "срам" е нещо непознато по нашия край, та какво ли се учудвам.

 

За твое сведение - има възможност да си платиш съответната сума и твоята обява да стои винаги най-отгоре на раздела. Или ако ще се плаща не те интересува?

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...