Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Разбира се, че това е нормалният начин.Като продаваш маратонки не е нужно да пуснеш една тема за лявата и една за дясната.Сутринта около 7 ч. направих забележка на sotirov12j в първата от шестте му теми, понеже беше най-отгоре и не я ъпвах, а Раптор вместо да ги слее в една и да ми изтрие поста, реши да ме награди с 20%, че опитвам да му върша работата.

Edited by magnum6671
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Много благодаря, но няма нужда да ми вършиш работата, нито имаш ти работа да спамиш в чужди обяви. Прочети точка 12 от Правилата на раздела. Между другото автоматчето в подписа ти освен че е анимирано превишава и максималната височина от 100 пиксела - два броя нарушения. Коригирай ги сам, за да не ти се месим ние.

 

НЯМА правило, което да забранява това, което е направил юзъра. Следователно той си решава да ли да пусне за всяка стока обява поотделно или всички да ги слага в една. Ние няма за какво да го санкционираме в случая.

Link to comment
Share on other sites

... не е ли редно когато се продават много еднакви стоки да са в една тема, така няма да се избутват другите надолу и ще си ъпват темите с намаляне само на една цена.

 

От гледна точка на прегледността е по-добре , но когато става дума за ъп , май не е - давам пример - продавам 10 различни продукта:

Вариант 1 : пускам всички продукти в една тема и всеки ден намалям цената само на един продукт (според правилата е ), като така темата ми ще е най-отгоре с минимални корекции на цените

Вариант 2 : пускам всяка стока в отделна тема , но така няма да последват безброй много ЪП-ове , защото бързо ще достигна някакъв минимум на цената и темата ми ще замине назад в страниците

 

Кой вариант Ви се струва по-добър ? :)

Link to comment
Share on other sites

От гледна точка на тези които четат - първия вариант (по-прегледно е).

От гледна точка на продавача - пак първия вариант.

 

Броя възможни смъквания на цени за 5 продукта да кажем е 5 за всеки.

Дали 5 пъти ще ъпне 5 теми или 25 пъти ще ъпне 1 тема - еднакъв брой пъти измества другите назад.

Разликата е, че нещата в общата тема ще бъдат видяни 25 пъти от много повече хора и форума няма да се пълни с безброй теми ;)

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

...

Дали 5 пъти ще ъпне 5 теми или 25 пъти ще ъпне 1 тема - еднакъв брой пъти измества другите назад.

Разликата е, че нещата в общата тема ще бъдат видяни 25 пъти от много повече хора и форума няма да се пълни с безброй теми ;)

 

Има и друга разлика - че при 25 ъпа на една и съща тема , може да се наложи да я гледаме всеки ден в продължение на 1-2 месеца на първа страница. А ако ъпне 5-те теми (предполагам по едно и също време ) => то те ще стоят в началните страници не повече от седмица. Но ,както казаха, няма строго определено правило за това и се действа на кой,както му е удобно :)

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да се оплача от един потребител. "lolopicolo" (GSM: 0898625529). Преди няколко дена купих от него един LCD монитор 15" без адаптер. Приех на доверие, че работи, но уви... Монитора седя около 4-5 дена в къщи без да съм го включвал защото нямах адаптер на 24 волта. Вчера намерих адаптер и като го пуснах монитора... Тъмен екран. Диода му свети, че работи но не се изключва от копчето, свети си постоянно зелено. Както и да е явно монитора не фунгционира. Звъня му аз на въпросния потребител, но не си вдига телефона. Писах му и лично съобщение, но никакъв отговор. Моля яко някой го познава лично да го накара да се свърже с мен по някакъв начин.

Принципно останах с добро впечатление към човека, но явно има нещо много гнило за да не ми вдига.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да се оплача от един потребител. "lolopicolo"

Последно е влизал във форума днес в 18:26, така че няма как да не е видял ЛС-то ти. Прати му още едно и продължавай да го търсиш по телефона.

Link to comment
Share on other sites

Днеска потребителя се свърза с мен, но явно няма намерения да си изясним ситуацията. Моля ако някой знае сервиз в който се ремонтират LCD монитори да се обади.

Link to comment
Share on other sites

ЖК Тракия бл. 171; тел. 680175. Николай Панамски е човека, 2 пъти съм му носил монитори и 2та пъти ги оправи и повече не съм имал ядове с тях :) иди при него

Link to comment
Share on other sites

Потребителя се отзова на обажданията след 1 ден. И си му върнах монитора да се оправя, естествено парите ми бяха възстановени. Що годе работата се оправи с изключение на 2-та дена нерви които брах.

Link to comment
Share on other sites

Е...и това е нещо, все пак се е намерило решение на въпроса. Съветвам и останалите, които се оплакват от даден потребител, при разрешаване на случая, отново да пишат тук с кратко обяснение.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

От 3 год. съм във форума и въпреки малкото ми постове ,съм си купил доста неща(предпочитам л.с. или директно телефон),а и съм продал нещичко.Винаги обаче ме е дразнело и ми е създавало неудобство правилото за ъпване на обява.Имам регистрации в още 8 форума където също се купуват и продават различни лични стоки и навсякъде ъпа е не по-рано от 48ч. без ограничения в цените.Наблюденията ми са ,че всичко си е точно.Никой не се чувства ощетен дори поста му да се е оказал за 2 дни и на 20стр.Понеже правилата са за всички,ако е заинтересуван, след 48ч.също ще си ъпне темата,а и няма нужда от постояни корекции на цената защото обикновенно след 1-2 ъпа нещата си идват на мястото.В тази връзка имам предложение към модераторите за съответната промяна на правилата с убеждението ,че ще са от огромна полза за всички.Възможно е да се направи и една анкета в отделна тема най-горе.С оглед на това ,че има около 40-50 постоянни потребителя които всеки ден са във форума по няколко пъти,мисля че 2-3 дни ще са достатъчни за гласуване.

Поздрави на всички!

Link to comment
Share on other sites

Този въпрос сме го обсъждали многократно. Резонът за забрана на ъпването е следният - при положение, че стоката не се е продала за първите 48 часа, няма резон да се продаде на същата цена и в следващите 48 часа. Т.2 от правилата дава доста гъвкава възможност за намаление на цената с разрешени ъпове. Като добавка - тема може да се ъпне с добавяне на някоя екстра към стоката или с приелото вече практика 'съобщаване за продадена друга стока' (когато се продават повече неща наведнъж) или пък 'запазване на стока за някого си'. А който в края на краищата търси нещо конкретно и това нещо вече е на 3-та страница, не виждам какъв е проблема да ползва търсачката като ограничи резултатите по време, за конкретна стока и т.н.

И в момента има много хора, които не спазват правилата, а камо ли ако се разреши дори и частично ъпването - друга голяма част от хората ще започнат да спекулират с нововъведението и ще се превърнем в поредния 'стандартен' търговски форум, където модераторите ник'ви ги няма, всеки трети пост е "ъп" или просто ще има по 2-3 последователни еднакви обяви (за по-добро забелязване), защото лично аз ще съм първият, който ще се откаже да модерира такъв тип форум.

Сори, това е моето мнение - ако админите решат да се ъпва, ОК - ще се съобразя разбира се, но вече като обикновен потребител. :inqn

Link to comment
Share on other sites

...

 

Абослютно съм съгласен. Наистина и без това в момента има даже повече от достатъчно варианти да се ъпне темата. В противния вариант ще стане мазало. Справка форума на Ауди, във всеки пост продава има толкова ъп-ъп-ъп-ъп, че се губи ориентация и става безидейно чак да пускаш изобщо тема и ако не живееш само за форума и да го следиш 24 часа и да се надъпваме каквото и да си пуснал изчезва от първа страница обикновено за секунди, даже не и минути... и питам се каква е идеята :confused Тук в нашия форум и без това има не малко търговци с по 20 -на обяви - само те да си ги ъпнат и няма да има място за нищо друго...

 

Едит:

... дори поста му да се е оказал за 2 дни и на 20стр...

 

Не за 2 дни на 20-та страница, а за 30 секунди на 2-ра :), за 2 дни не знам къде ще е !

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

според мен ще е хубаво да може да се актира и самото заглавие на темата?

Да, мислех, че с тази версия на форума това ще може да се прави, но уви. Засега остава варианта да пускате по едно ЛС, когато искате да се сменя заглавието. ;)

Link to comment
Share on other sites

Имам предложение-Да се забрани да се пише в форума с латиница. Писна ми да контактувам с хора които пишат на шльокавица. Предлагам теми и коментари написани на шльокавица да бъдат изтривани от модераторите. Не възприемам оправдания от рода на - не съм на своя комп и тук няма кирилица. Живеем в България и сме Българи. Всеки може да настрои компютъра си да пише и на Български, било то лаптоп, PDA,GSM. Както аз мога да пиша на Български от изброените устройства, така може и всеки освен ако не го мързи. Няма да отговарям на постове написани на шльокавица.

Link to comment
Share on other sites

Имам предложение-Да се забрани да се пише в форума с латиница. Писна ми да контактувам с хора които пишат на шльокавица. Предлагам теми и коментари написани на шльокавица да бъдат изтривани от модераторите. Не възприемам оправдания от рода на - не съм на своя комп и тук няма кирилица. Живеем в България и сме Българи. Всеки може да настрои компютъра си да пише и на Български, било то лаптоп, PDA,GSM. Както аз мога да пиша на Български от изброените устройства, така може и всеки освен ако не го мързи. Няма да отговарям на постове написани на шльокавица.

И аз.

Напълно съм съгласен.

Бойкот на шльокавицата!

 

ЕДИТ: В повечето форуми, които знам, писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

Edited by GeorgeCh
Link to comment
Share on other sites

ааааа....няма такива

опитахте във форума ... не стана

опитахте в тракера .... не стана

ся в раздел ли ???

 

87481440.jpg

Link to comment
Share on other sites

Бойкот на шльокавицата!

 

А писането на 4 вместо Ч и 6 вместо Ш брои ли се? Защото мен ме дразни неописуемо повече отколкото ако всичко е написано на латиница...

 

И колкото до това дали може или не - има моменти когато машината нито е твоя нито имаш права да инсталираш подобен софтуер така че има варианти при които наистина човека да не може да инсталира кирилизация. Иначе всеки е свободен да чете или да не чете написаното - няма такъв вариант - задължително четене на всичко независимо от азбуката на която е написано :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми се е налагало няколко пъти да пиша от телефона. Пълно мъчение си е да го напиша на кирилица, понеже има изобразени само латинските букви по копчетата. На някои от компютрите в училище също няма. Аз лично предпочитам да чета грамотно написан текст на латиница, отколкото кирилица с 430958430958309 правописни грешки в 2 реда. Аз съм против.

Link to comment
Share on other sites

Въобще това какво общо има с проблемите в раздела buy/sell :confused

Общо взето - нищо, като изключим факта, че в този раздел пишат най-много хора. Така и така стана приказка за n-ти път и изхождайки от по-горното мнение на afsjr, ще споделя какво е становището на модераторския/административния екип.

Преди време...пак по ваше предложение (и мое отдавнашно желание това да стане) предложих на колегите да пуснем анкета "За и Против Кирилицата". Не се прие, тъй като в момента всеки има равни права и както този, който пише на кирилица има това право - същото това право на избор има и този с латиницата, а първият има "правото" да не му чете постовете ако не иска (аз често ползвам това дадено ми "право" :P ). С въвеждането на такова правило ще се изгонят хората, които пишат от телефони, от работата (на някои места), чужбина и др.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...