Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Не съм в Пловдив от известно време и днес, включвайки се във форума попаднах на зародилата се продължителна дискусия тук. Като модератор и представител на първата група от цитата по-горе :P , ще споделя накратко някои мои разсъждения по темата.

Често съфорумци са ме занимавали на ЛС точно по такива проблеми - да вземем (аз и колегите) отношение при възникнала подобна ситуация. И сега ще го повторя - това са чисто морални взимоотношения, касаещи двете страни и нефигуриращи никъде като точка от правилата. Точно затова е създадена тази тема - да споделяте случките си, за да може останалите потребители да си направят извода кой какъв е, в зависимост от техните разбирания за живота...видя се и в тази случка, че и едната, и другата страна си имат поддръжници. Някой ще каже - ама няма как човек да се ориентира за някого, с когото иска да извърши сделка какъв е, защото не може да изчете всичко написано. Така е, но си има търсачка, която може да ограничите само в търговския раздел и едновременно с това да търси само писаното за дадения човек...така лесно ще намерите какво е писано в тази тема за някой си.

Личните ми разбирания са, че когато някой е определил цена - силно препоръчително за него е (а за мен си е абсолютно задължително) да спази продаването на стоката на тази цена, независимо кой колко му е предложил впоследствие.

Тъй като и аз съм продавал/купувал доста неща в раздела - мога да изкарам поне 5 мои теми, в които съм обявявал цена на нещо си, впоследствие някой в самата тема или на ЛС ми предлага повече (дори двойно), но аз го продавам на първия, с който съм се уговорил.

Също така мога да изровя и чужди теми, в които съм писал първи (1-2 мин, след пускането на темата) с желанието да закупя стоката и впоследствие ми се казва, че току що някой си бил звъннал по телефона (без да е даден телефон за връзка) и бил преди мен и няма да стане. В този случай отговарям - "ОК, няма проблем - ти си продавачът, ти си решаваш на кого ще продадеш стоката си и дали изобщо ще я продадеш..."...тегля вътрешно една майна и имам едно наум за продавача ако реша друг път пак да купувам от него.

 

Та такива ситуации обикновено са много "на кантар", в зависимост от разбиранията на конкретния човек. Аз, дори и неистово да ми трябват пари, няма да се отметна от първоначалното си обещание към съфорумец, дори и друг да ми е дал двойно, но едновременно с това се опитвам да разбера и приема обратното на моето мислене...в крайна сметка хората сме различни...има 'търговци' и 'нетърговци'...

Така че не очаквайте в скоро време в правилата да бъде добавено нещо, третиращо подобни ситуации... ;)

 

 

 

Давам пример за Мидекс :

преди доста време пусна едни микрометри (3 броя) на поне 3 пъти по ниска цена от реалната им!(почти същата работа като с гарнитурата)... аз ги поисках след което няколко човека му писаха за тях с по-добри цени но човека ги даде на мен! Точно по същия начин както холовата не ми трябваха ... купих ги защото бяха хубави,запазени и евтини. Спомням си бегло случката но в общи линий това беше :).... Не познавам лично Мидекс , но тази случка говори достатъчно за него!

Edited by lithrone_s
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....Занимавам се с търговия по професия, но никога не съм попадал на такава ситуация, но смятам, че пазарната икономика е валидна при всички случаи. Ако някой е готов да даде повече от предложената цена от него за стока която продава, и при положение че е готов да съдейства при поставените условия по телефона, а имено да вземе холовата до 17:30 часа днес, понеже идва другата, ааа и имаш още 5 предложения на цена 200 и нагоре лева дали ще се откаже заради черните очи на някого на когото се е обадил и говорил с него не знам колко пъти заради предложение от този сорт и жестът е заради бързото му обаждане?

 

.............

 

А вие си преценете дали е педерастки номер...

 

Търговия? Далече са ти принципите на коректна търговия, каквото и да продаваш. Такива търговци нямат уважението към клиентите си, както и те нямат уважение към търговеца. Ама кво ти пука за уважението, 100 лева си отгоре. От де да знаеш че утре или другия ден няма да ти потрябва някой от клиентите да ти направи услуга или нещо от този сорт, а и лошите постъпки са с къде къде по-голяма тежест от добрите. Пазарната икономика си е пазарна икономика, не е това което си го представяш...

 

 

lithrone_s незнам какво ревеш толкова ? Аз ако съм много ясно , че ще е дам на който даде повече хаха , не майна щи е дам на теб за 170 ( някакъв от форума който нито ми е приятел нито дори съм виждал ) вместо да взема 80 кинта повече , хайде стига се дръж детски надали сме някви богаташи тука , че 80 кинта да ги захвърлим с лека рака и то заради "форумен приятел" , извинявай много ама е тъпо да го смяташ не мислиш ли ?

 

И ти ще порастнеш някой ден, било то на годинки или на акъл, ще разбереш че не е баш така.

 

 

 

......но в крайна сметка АЗ съм собственикът и решавам какво да правя с нея и дали по МОЯ преценка ще я продам или не на някого или на другиго.Прди да си платил нещо, не можеш да имаш претенции към него нали?

 

.......

 

Съжалявам, че изобщо се обяснявам, защото не дължа обяснение на никого, но мисля че много се изписа, без да се проумеят основните неща:

1.Разговарял съм с lithrone_s преди да я продам на друг,който каза, че не представлява интерес за него на тази цена по време на разговорите ни.

2.Цената е по-висока, защото беше предложена такава и изглежда търсенето е високо.

 

 

Все пак сте направили някаква уговорка, колкото и неформална да е, изявил е желание да я купи. По-горе спомена че си търговец, само че сериозно ти убягват търговските маниери. Ако знаеше как да продаваш или какви уговорки да правиш, можеше хич да не стигнеш до тук. Пример - "с тази цена 150 лева ми звънни след Х дена/часа, ако не е продадена е твоя" - метода работи, изпитано.

 

 

Когато се е променила дадена уговорка не е така :)

А относно моралните и финансови щети, не мога да коментирам...не разбрах, колко финанси е загубил...и колко морал също...

 

Не е ясно той колко финанси и морал е изгубил, ти засега от второто си изгубил много. Още няколко такива "продажби", и ще започнеш да губиш и други неща освен "морал".

Link to comment
Share on other sites

Търговия? Далече са ти принципите на коректна търговия, каквото и да продаваш. Такива търговци нямат уважението към клиентите си, както и те нямат уважение към търговеца. Ама кво ти пука за уважението, 100 лева си отгоре. От де да знаеш че утре или другия ден няма да ти потрябва някой от клиентите да ти направи услуга или нещо от този сорт, а и лошите постъпки са с къде къде по-голяма тежест от добрите...

Не е ясно той колко финанси и морал е изгубил, ти засега от второто си изгубил много. Още няколко такива "продажби", и ще започнеш да губиш и други неща освен "морал".

 

Sad but true !

Link to comment
Share on other sites

В един класически български роман ( за едни - роман, за други - цикъл разкази)

от един класически български писател ( за едни - писател, за други - сатирик)

има

един класически български герой ( за едни - смешен, за мен - тъжен), който явно е жив и до днес....

Поздрави за Бай-connect ( за едни - прав, за други - крив, за мен - тъжно смешен)

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги.Станало е едно объркване с една памет, която продадох.Бях я обявил за 256, но момчето което я купи, казва, че е 128 мб.Мисля, че всеки може да сгреши, а аз допускам, че съм го направил.Ако има желание, ще си му върна парите - става дума за 5 лв.Извинявам се публично!

Link to comment
Share on other sites

.Занимавам се с търговия по професия.....

 

Според мене трябва да си смениш професията.... никой не харесва търгаши... опа търговци като тебе.....

 

.За 100лв става въпрос...Слушай lithrone_s, ела да ти дам 50лв и да млъкнеш, а?Май това те обижда, ами и мен ме обижда "мъжкарското" ти поведение.

 

С такова отношеие търговец не се става , предполагам си доста по-голям от мене , жалко че не си го осъзнал .... клиента се уважава а ти такова нещо не показваш дори за секунда не помисляш колко глупав и цигански номер си направил и що за някви си 100лв ..... не съм виждал добър търговец който за 100лв да си продава името..... другото вече е мъжка приказка , чесна дума и т.н. .... неща които ОПРЕДЕЛЕНО не са ти ясни :angry:

Link to comment
Share on other sites

В един класически български роман ( за едни - роман, за други - цикъл разкази)

от един класически български писател ( за едни - писател, за други - сатирик)

има

един класически български герой ( за едни - смешен, за мен - тъжен), който явно е жив и до днес....

Поздрави за Бай-connect ( за едни - прав, за други - крив, за мен - тъжно смешен)

 

Браво, много добре казано. Направо гали ушите, отделно че е вярно ! /И аз попрочетох какво е станало./

Link to comment
Share on other sites

Не, че нещо, ама политиците се нагълтаха с милиони, вие тука сте се захванали с човека за 50 лв. Големи хора сте, държите се като деца. Защо го дъвчете този случай още?

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Не, че нещо, ама политиците се нагълтаха с милиони, вие тука сте се захванали с човека за 50 лв. Големи хора сте, държите се като деца. Защо го дъвчете този случай още?

 

Да ама политиците не четат и пишат тука :P

Link to comment
Share on other sites

Ей още ли я дъвчете тая история с диваните? Ей затова е по-правилно да се подходи по-дипломатично за да няма засегнати и недоволни - единия ако бил мъж щял да направи еди как си, ама той точно щото бил мъж казал какво е свършил, другия не че му пука всъщност ама пък защото това не било мъжка постъпка и се почуствал задължен да сподели всичко във форума и се почва една дълга и широка дето спрях да я чета в един момент. За мен и двамата са прави обаче всичко е приключило без някой да завлече другия и няма измамени освен малко загубено време. Извинявам се ама цялата дискусия започна да ми прилича на женските истории от продавалник.ком които жена ми редовно ми споделя - там за 5лв ще си издерат очите направо

Link to comment
Share on other sites

Ей още ли я дъвчете тая история с диваните? Ей затова е по-правилно да се подходи по-дипломатично за да няма засегнати и недоволни - единия ако бил мъж щял да направи еди как си, ама той точно щото бил мъж казал какво е свършил, другия не че му пука всъщност ама пък защото това не било мъжка постъпка и се почуствал задължен да сподели всичко във форума и се почва една дълга и широка дето спрях да я чета в един момент. За мен и двамата са прави обаче всичко е приключило без някой да завлече другия и няма измамени освен малко загубено време. Извинявам се ама цялата дискусия започна да ми прилича на женските истории от продавалник.ком които жена ми редовно ми споделя - там за 5лв ще си издерат очите направо

 

 

 

дядомразе , като ти видя аватара и ми се присира още преди да съм ти видял ника ;) (нищо против аватара и ника ..просто се сещам че си ти )

нямаш един пост намясто "брато" на всяка манджа меродия си ( то и за това са ти толкова постовете)

пишеш предимно тъпотий и незнайно защо във всеки трети или четвърти пост споменаваш жена си :laughing:

има още двама трима такива тука дето ми тровят престоя в булфорум със постове от сорта на "Бартери интересуват ли те? Погледни в подписа ми ;) " и т.н.

Edited by shrimp
Link to comment
Share on other sites

...

 

Край! Срина ме! Сега сигурно трябва да наведа глава засрамено и да се скрия в някоя миша дупка...

 

Нещо не стана ясно кое точно те дразни и трябва ли да се ограничавам до някой конкретен раздел на форума ли какво ли... и като толкова те дразни някой защо просто не го игноре-неш че да не му четеш постовете или четеш постове които те дразнят за да си каляваш нервите.

 

Това е форум "брато" и всеки може да се изкаже дори ти да не си съгласен с него - свиквай. В живота има и хора които са на различно мнение от теб и о изненада - на тях не им пука за твоето мнение. По тоя повод сега ще се почеша и ще си го преместя в другия крачол за да ми стане по-хубаво :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Чудя ви се защо се карате, като всеки от вас ако попадне в ситуация да избира между клиенти, то със сигурност ще избере клиента който дава най-много в най-краткия срок...

 

Това което се прави във форума с тези "запазвания" е просто добро желание от страна на този който продава. Хората отдавна са измислили КАПАРОТО като решение.

Link to comment
Share on other sites

И какво е по-различно на капарото от устната уговорка? Ако съм тарикат, дори и с капаро, пак мога да се отметна, какво ще ме спре?

Link to comment
Share on other sites

И какво е по-различно на капарото от устната уговорка? Ако съм тарикат, дори и с капаро, пак мога да се отметна, какво ще ме спре?

 

 

Ами има разлика и то голяма! Ако си взел капаро значи си запазил със сигурност. Друг е въпроса ако си лекенце и отмениш уговорката без да върнеш капарото. Знай, че големите тарикати, голям бой отнасят. 5 човека ще завлечеш и шестия ще ти разбие устата. А недай си Боже да си отнесеш шамарите още на първия който завлечеш. Това е в краен случай разбира се. И така предполагам се сещаш, че тук повечето се знаем и един път да направиш мизерия на някой това ще се отрази на бъдещите ти сделки във форума.

 

В крайна сметка всеки който продава гледа да вземе на стоката си повече пари, а тези които купуват гледат да я вземат за по-малко пари.

Link to comment
Share on other sites

Кой е казал, че няма да връщам капарото? Това дали си лекенце и несериозен търговец, според мен няма нищо общо с капарото - ако човека е такъв, дори и капаро да са му дали, ако му се предложи по-висока цена, какво пречи да върне капарото на човека, с който се е уговроил на по-ниската цена?

 

А тва за боя...просто не мисля да го коментирам...

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Бих желал да получа на ЛС мненията на всички АДМИНИ и МОДЕРАТОРИ (които са прегледали пост-а ми) за това какво мислят относно предложението ми!

 

Бих искал да поговоря с някой от администраторите в този форум, по повод това, че според мен тук има няколко проблема, ще ви разкажа накратко за какво говоря...

 

Направих топик, ъп-нах го и получих 20% Warn не споря за това, правилата са за всички, просто като направя топик-а на 2-рия ден той е на 5-6 страница ако някой има това което търся няма да види топика и да постне в него, и от там аз търся нещото за което съм постнал повече и повече, понякога даже е спешно, затова имам предложение, не вярвам да се приеме но все пак трябва да опитам а ето го и него:

 

Сърфирал съм в много форуми и в почти всички има 4-8-12 часово ЪП правило, от което всички се възползват, ако и тук се въведе не мисля, че ще има проблем а и много от нещата за които постваме ще се КУПУВАТ / ПРОДАВАТ доста по бързо, бих желал да премислите това от ваша собствена гледна точка и да ме уведомите за отговорите ви. БЛАГОДАРЯ!

Edited by deskata-rulez
Link to comment
Share on other sites

Бих желал да получа на ЛС мненията на всички АДМИНИ и МОДЕРАТОРИ (които са прегледали пост-а ми) за това какво мислят относно предложението ми!

 

Бих искал да поговоря с някой от администраторите в този форум, по повод това, че според мен тук има няколко проблема, ще ви разкажа накратко за какво говоря...

 

Направих топик, ъп-нах го и получих 20% Warn не споря за това, правилата са за всички, просто като направя топик-а на 2-рия ден той е на 5-6 страница ако някой има това което търся няма да види топика и да постне в него, и от там аз търся нещото за което съм постнал повече и повече, понякога даже е спешно, затова имам предложение, не вярвам да се приеме но все пак трябва да опитам а ето го и него:

 

Сърфирал съм в много форуми и в почти всички има 4-8-12 часово ЪП правило, от което всички се възползват, ако и тук се въведе не мисля, че ще има проблем а и много от нещата за които постваме ще се КУПУВАТ / ПРОДАВАТ доста по бързо, бих желал да премислите това от ваша собствена гледна точка и да ме уведомите за отговорите ви. БЛАГОДАРЯ!

Специален поздрав за теб с песента на Цеца - "Заборави" :)

http://vbox7.com/play:01c9d381

Link to comment
Share on other sites

Бих желал да получа на ЛС мненията на всички АДМИНИ и МОДЕРАТОРИ (които са прегледали пост-а ми) за това какво мислят относно предложението ми!

 

Бих искал да поговоря с някой от администраторите в този форум, по повод това, че според мен тук има няколко проблема, ще ви разкажа накратко за какво говоря...

 

Направих топик, ъп-нах го и получих 20% Warn не споря за това, правилата са за всички, просто като направя топик-а на 2-рия ден той е на 5-6 страница ако някой има това което търся няма да види топика и да постне в него, и от там аз търся нещото за което съм постнал повече и повече, понякога даже е спешно, затова имам предложение, не вярвам да се приеме но все пак трябва да опитам а ето го и него:

 

Сърфирал съм в много форуми и в почти всички има 4-8-12 часово ЪП правило, от което всички се възползват, ако и тук се въведе не мисля, че ще има проблем а и много от нещата за които постваме ще се КУПУВАТ / ПРОДАВАТ доста по бързо, бих желал да премислите това от ваша собствена гледна точка и да ме уведомите за отговорите ви. БЛАГОДАРЯ!

 

 

 

За абсолютно същото имам 40% само тук ЪП-а е забранен Исусе, та това го няма и зад граница... Какво ви пречи ъпа да е на 2 дни примерно

Link to comment
Share on other sites

За абсолютно същото имам 40% само тук ЪП-а е забранен Исусе, та това го няма и зад граница... Какво ви пречи ъпа да е на 2 дни примерно

 

Продавалници, Мродавалници , Дати,Мати ...

Link to comment
Share on other sites

За абсолютно същото имам 40% само тук ЪП-а е забранен Исусе, та това го няма и зад граница... Какво ви пречи ъпа да е на 2 дни примерно

Исус в случая няма пръст в цялата работа...правилата за раздела са написани малко след създаването на форума и постепенно са допълвани във времето. Цитирам само 2 точки от тях:

2. Абсолютно се забраняват постове с цел да вдигнат една тема по нагоре или да я върнат на първата страница. UP постванията са строго забранени ! Това също важи и за UP-ване на много стари и най-вероятно вече невалидни теми за покупко-продажби. Вдигането на тема може да се осъществи само в случай, че се предлага нова по-атрактивна цена или някакъв бонус към продаваната стока. Сваляния на цени с 1-2-3 лев са несериозни и също се наказват. Те, разбира се, зависимо общата цена не трябва да се ползват просто за вдигане на темата, а за реално и практично намаление на цената. Примерно ако продавате нещо за 150 лева ако го намалите на 147 надали някой ще го купи щом на 150 не го е купил. При неспазване се прилага наказание с 20% уорн !

 

- За продукти с цена под 10 лева, минималното понижение на цената е 1 лев.

- За продукти с цена между 10 лева и 25 лева, минималното понижение на цената е 2 лева.

- За продукти с цена между 25 лева и 100 лева, минималното понижение на цената е 5 лева.

- За продукти с цена между 100 лева и 400 лева, минималното понижение на цената е 10 лева.

- За продукти с цена между 400 лева и 1000 лева, минималното понижение на цената е 25 лева.

- За продукти с цена между 1000 лева и 2000 лева, минималното понижение на цената е 50 лева.

- За продукти над 2000 лева, минималното понижение на цената е 100 лева.

 

Когато намаляте цени - винаги оставяйте и предишните, за да се вижда хронологията на редукцията!

 

3. Не е позволено да се създават няколко теми, за един и същ обект на продажба, на покупка или на замяна. Това се наказва с уорн и модерейтид моуд. Правилото дублира вече съществуващо такова от общите правила на форума, но е добавено, заради зачестилите нарушения.

 

По точка 3 ти би трябвало да бъдеш наказан и с мод-режим както сам виждаш, но имаш единствено предупреждение за тройната тема за колата (което и ти обясних подробно на ЛС).

Защо са забранени ъповете ли? След като известно време на дадената цена не се продава стоката, по-бързото й продаване може да стане ако се намали тази цена или се добави някакъв бонус към стоката. Ама темата вече била надолу и не се виждала, та затова не се продавала - а тази търсачка за какво е сложена? Всеки случай не за красота, а за бързо намиране на конкретна стока, която те интересува.

Така, че правилата тук са такива каквито са, всички (вкл. и модераторите) сме длъжни да ги изпълняваме, защото през годините се е установило, че така има най-добър ред в раздела, ако и на някои да не им харесва рестрикцията за директни ъпове. За моето мнение по въпроса не ме питайте - споделял съм го многократно в тази и други теми.

А както казах и на deskata-rulez, винаги може да занимае с предложението админите и ако те се съгласят да има ъпове през определен период от време, ние (модераторите) ще изпълняваме и ще се съобразяваме с новите условия.

Link to comment
Share on other sites

За абсолютно същото имам 40% само тук ЪП-а е забранен Исусе, та това го няма и зад граница... Какво ви пречи ъпа да е на 2 дни примерно

 

Да си представим, че примерно искате да продадете нещо пък му искате много пари. Какво правите? Ъпвате докъто не се намери някой дето му трябва спешно за да му смъкнете кожата. Вместо Ъп трябва да има редукция на цената, ама това вас не ви устройва. И като не ви устройва се почват едни хвъркати реплики и оправдания защото пак никой не си е прочел правилата на раздела. Като сравнявате другите форуми, защо не споменахте, че има форуми в които се плаща за обява?!

И не само тук, ъпа е забранен!

Link to comment
Share on other sites

Бих желал да получа на ЛС мненията на всички АДМИНИ и МОДЕРАТОРИ (които са прегледали пост-а ми) за това какво мислят относно предложението ми!

 

 

А би ли желал и ключа от апартамента в който си държа парите?

 

Когато започнеш да си ПЛАЩАШ за публикуване на обяви, ще имаш право да изискваш разни работи. Докато никой не ти иска пари за пускане на обяви, никой не е длъжен да ти дава обяснения и да ти осигурява всичко, което на теб ти харесва и те прави щастлив.

 

Какво ще кажеш за следното предложение: пускане на обява в раздела - безплатно, първо "ъпване" на същата обява - 20 лева, всяко следващо ъпване на същата обява - 10 лева, повторно публикуване на същата обява като нова - 50 лева, трето и следващи публикувания - 75 лева. Пък тогава изисквай обяснения от хората, дето се грижат за сайта.

Link to comment
Share on other sites

Това с безразборното Ъп-ване е голяма глупост - все ще има пубертети, нямащи работа по цял ден, които да ни карат да гледаме едни и същи КУЦИ оферти на първа страница на вестника, защото са толкова абсурдни, че дори няма такъв балък да отърве форума от тях ......

След като нещо е на 5та страница => на тази цена -> там му е мястото :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...