Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Чудесно, хайде двамката да седнете и да реализирате код на търсачката с изключения и прочие - идеи имате, а можете ли да ги реализирате? Или естествено то това не е ваша работа. Може би вашата работа е да давате акъл и да изисквате? Нека ви светна, че тези които поддържат сайта и му плащат разходите НЕ печелят нито от него, нито от раздела за покупко-продажби. Следователно - каквото ви предложат, това ще е. Ако искате екстри и ако можете да ги направите - сигурен съм, че няма да имат нищо против да ги имплементират, както се е случвало много пъти преди. Но ако само ще мрънкате и ще сочите недостатъци и ще искате някой друг да ги оправи - не се уцелили нито тона, нито отношението. Защото никой не ви е длъжен за нищо в този форум. Представяш ли си го това Echelon?

 

Аман от многознайковци дето вместо да предложат решение, търсят кусури на всичко.

Никой нищо не иска от никого, най-малко от теб!

Училището е тук:

http://forums.invisionpower.com/

Ако има някой, който е могъл да го направи - вече щеше да е направено. След като го няма... значи никой от администраторите не знае как става.

И както сам отбеляза: бордът не е наш, проблемите му - също.

Няма нужда да изливаш злъч - всички те знаят прекрасно :lol:

 

/edit

 

Виждам, че говориш само за платени обяви. Нищо лошо. Аз съм - ЗА. Но тогава, освен да плащам за обява... - ще изисквам. И никакви ограничения няма да търпя, нито наказния. Защото ЩЕ съм си платил!

А преди да платя ще поискам и статистика - също като при рекламния бизнес :) Ти... какво ще ми предложиш? Вестник Марица се чете от над 100 000 души дневно при цена на обява от 2 лева...

Тук колко ще е цената, при положение, че уникалните посещения в този раздел едва ли превишават 2000 дневно?

Айде да не говорим наизуст.

Edited by REDBiRD
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

да, така си и мислех... блаблаблаблабла... но опре ли до това да се направи нещо наистина - аааа, ма то не е наш проблем... оправяйте си се вие, ние само приказваме тука моабет да става...

Link to comment
Share on other sites

---

 

 

Моят тон за разлика от твоят е съвсем премерен и добронамерен. Не съм забелязал да изисквам нещо, единственото което правя е да предлагам, за да стане тук по-добре за всички.

 

Иначе за какво ползвам форума и за какво не, представи си, ако можеш естествено, въобще не е твоя работа.

Всъщност след също кратък преглед на твоите постове забелязвам, че работата ти е да лееш злоба и да обиждаш - види се разбрали са го всички в този форум, може би без мен и най-новите, е нищо сега и аз го знам. И моля без злоба, без обиди и без квалификации.

 

И се напъвай по-малко, че е опасно за отделителната ти система.

Edited by Echelon
Link to comment
Share on other sites

Баси наглите джамбази дето се нароиха в този форум! Или правете платена група "Търговец" или не си хабете нервите повече заради разни тарикатчета

Link to comment
Share on other sites

разни тарикатчета

 

Айде да си припомним точка 10 от правилника:

10. Този форум/раздел е предназначен за продаване и купуване на лични стоки. Това означава, че ако сте фирма/ET и/или искате да продавате масово даден продукт, то мястото на обявата ви не е тук, а някъде където ще трябва да си платите...

 

Айде сега да се разровим из форума и да видим колко хора си рекламират сайта в който си продават стоките от собствената си фирма! Тук има хора които масово си продават дъната, мониторите и чарколяците и не плащат грам.

 

А относно онзи хубавец дето разправя за обявата в Марица: Марица е ежедневник и ти ще си платиш като поп за обява която е в рамките на 20 символа и ще се прочете само в 1 ден и след това ще стане подложка за салатата на някой гладен пенсионер! Така, че като си платиш тук няма да имаш никакви права, нито да ъпваш непродаваемата си стока, нито да пишеш глупости!

Link to comment
Share on other sites

Айде да си припомним точка 10 от правилника:

 

Айде сега да се разровим из форума и да видим колко хора си рекламират сайта в който си продават стоките от собствената си фирма! Тук има хора които масово си продават дъната, мониторите и чарколяците и не плащат грам.

 

Абсолютно си прав и това не подлежи нито на съмнение, нито на опревержение.

 

А относно онзи хубавец дето разправя за обявата в Марица: Марица е ежедневник и ти ще си платиш като поп за обява която е в рамките на 20 символа и ще се прочете само в 1 ден и след това ще стане подложка за салатата на някой гладен пенсионер! Така, че като си платиш тук няма да имаш никакви права, нито да ъпваш непродаваемата си стока, нито да пишеш глупости!

Тук не си прав.

1. Марица го дадох за пример на платени обяви. В Марица символите са 32 или 34 (не помня точно, но никога не са били 20)

2. Марица се чете. Случвало ми се много пъти да ми звънят месеци след като съм пуснал обява. Така, че теорията ти за 1 ден не е вярна. Предполагам доста хора ще потвърдят моите думи.

3. Когато платя (а и не само аз) това означава, че трябва да получа. А за да получа - не може да имам НИКАКВИ ограничения (с изключение на нещата, които са извън закона). Защото само човек в лошо психическо здраве би платил за да го ограничават. За какво плащам: за да си продам нещото или да търпя ограничения?

4. Много си прав за това, че се пускат много неща за продан, които и клошар би подминал. Но след като е безплатно е така. По тази причина има и рестрикции, които ако ги нямаше щеше да е пълен хаос. По тази причина е добре преди да пишеш - да помислиш. Аз не съм против правилата. Аз съм против заобикалянето им и тълкуването им според това за кого се отнасят. В края на краищата изобщо не ме и вълнува дали и как се спазват. В България няма форум в който нещо да се спазва. То... законите и Конституцията не се спазват от власт имащите... какво остава за форумите и мравките ;)

 

Лека вечер и успешен утрешен ден ти желая :)

 

 

Баси наглите джамбази дето се нароиха в този форум! Или правете платена група "Търговец" или не си хабете нервите повече заради разни тарикатчета

Бъди така добър да псуваш у вас. Тук четат и малолетни (като изключим правилата).

Теб специално много те търпят и толерират тук. Не знам по каква причина, но... псуваш често и още по-често квалифицираш хората с обидни думи.

Време е те поозаптят малко.

Edited by REDBiRD
Link to comment
Share on other sites

Баси наглите джамбази дето се нароиха в този форум! Или правете платена група "Търговец" или не си хабете нервите повече заради разни тарикатчета

 

Тези обидни думички предполагам са адресирани до теб и може би наистина не трябва да се хабя да пиша по въпроса, но... ако все пак се отнасят до мен бих искал да попитам: как точно ме определяш като джамбаз-търговец ? След като много добре се вижда какво съм купил или продал в този форум, и то е далече от търговците във форума, които далеч не са малко и за разлика от мен - може би излизат извън рамките на правилата. Най-вероятно и ти не знаеш какво точно и за кого си го написал.

Единственото за което пиша тук е търсачката на форума, определено е слаба и има някои бъгове. Естествено нито мога, нито съм изисквал от някой нещо.

 

Е, веднага се намериха "остроумни" форумни стихоплетци като ov3rm4n, които явно няма къде другаде да блеснат и затова се мъчат тук. Сега гледам, че и двамата (Ал и ov3rm4n) имате по няколко хиляди поста и тъй като не сте модератори - явно сте меродията на всяко гърне/тема във форума, така че вероятно не трябва да Ви се обръща някакво внимание.

Edited by Echelon
Link to comment
Share on other sites

... Сега гледам, че и двамата (Ал и ov3rm4n) имате по няколко хиляди поста и тъй като не сте модератори - явно сте меродията на всяко гърне/тема във форума...

 

:laughing: Идеален довод,няма 'що . Така като гледам ,ти, ако прекараш тяхното време във форума ще ги задминеш многократно по постове,но нали не си мислиш,че ще те издигнат на пиедестал затова,че имаш 32141135113135 поста и ще ти дадат админски права :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Айде и държавата и конституцията се намесиха и работата стана дебела... "Бойко ще ни оправи спокойно" (след 4 години в аптеките ще има само вАзелин и Аспирин). шега<

 

С тези 30-40 символа само името и телефона за връзка ще си напишеш. ЕДНОКРАТНО при това. Примера с вестника не е много добър според мен. А това с ограниченията просто няма смисъл така както сте го написали. Ще си платиш за да ти се види обявата, ето за това си плащаш, за да се покаже. Какви ограничения, какви психично нестабилни хора... Аз казвам, че обявата трябва да се плаща от юридическите лице а не от физическите! Този така наречен "ъп" си е против правилата! Тука се знаят кои хора представляват фирми и кои продават личното имущество. Фирмаджийте излизат с номера: "ами това си е моя лична стока" ама тя без да иска се продава и на рафта зад витрината на магазина или в склада" или "еми аз си купих този артикул с отстъпка заради фирмата ми и сега не ми е нужен - гаранция 1 ден мъни/бек"

Link to comment
Share on other sites

Midex, ВИНАГИ съм бил ПРОТИВ UP-a! Само давам предложение.

Много пъти съм казвал и пак ще го кажа : Това е един от най поддържаните форуми , а buy/sell е супер добре контролирана. За това има и толкова хора, които ги вълнува. А за хора които си въртят бизнес , да си го въртят , има поне 3-ма ( аз познавам ) които с това се занимават активно. Но лично на мен това не ми пречи , а даже е плюс. Има конкуренция , асортимент и т.н.

Не го приемай лично. Просто пак казвам изказах предложение. :rolleyes:

 

За предните кометари - No Comment.

Edited by CyberHill
Link to comment
Share on other sites

Е, веднага се намериха "остроумни" форумни стихоплетци като ov3rm4n, които явно няма къде другаде да блеснат и затова се мъчат тук. Сега гледам, че и двамата (Ал и ov3rm4n) имате по няколко хиляди поста и тъй като не сте модератори - явно сте меродията на всяко гърне/тема във форума, така че вероятно не трябва да Ви се обръща някакво внимание.

 

Аз като гледам и на модераторите не се мазниш. Що се отнася до броя и вида на мненията, си има едно меню откъдето можеш да ги прочетеш, а не да лежиш на догадки.

Link to comment
Share on other sites

Мрънкането и остроумниченето настрана, но аз поне си мисля че up-ване през 10тина дена няма да навреди особено още повече ако има и ограничение за брой такива ъп-вания. Така в най-лошия случай ще виждаме подобни обяви 1 път на седмица и след 3тото им виждане пак ще изпаднат назад. Случвало ми се е да видя нещо след нечий въпрос - 2-3 седмици по-късно... Помня и като продавах едно захранване момчето което го взе ми каза че не го е видял първия път и ако го е бил видял е щял да го вземе още тогава...

 

 

PS: Echelon, не мислиш ли че леко прекаляваш с "тропането с крак".

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

... up-ване през 10тина дена няма да навреди особено още повече ако има и ограничение за брой такива ъп-вания.

Стига да не се спекулира с това (което изобщо не го виждам как ще стане) и да се измисли някаква автоматика за следене, защото и ако започна да броя на всеки разрешените и неразрешените ъпове, още от сега трябва да подам молба за развод, молба за напускане на работата си, да си взема един лаптоп със сателитен интернет и да стана отшелник в някоя изолирана пещера, където по цял ден ще смятам дали Пешо и Гошо са направили в определения срок по 3 или 4 ъпа... :woot

Отделно ъпването с намаляне на цена е в пряка полза на купуващите тук, а за продаващите, както нееднократно сме казвали, има и други способи да си опресняват темата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Отделно ъпването с намаляне на цена е в пряка полза на купуващите тук, а за продаващите, както нееднократно сме казвали, има и други способи да си опресняват темата. ;)

 

Да бе ама е леко смешно като вземе някой да подарява и използвана каишка за часовник просто колкото да се ъп-не темата :)

 

Иначе идеята за лаптопа и сателитния интернет ми хареса :P - А идеята за молбата за развод - на жена ми. :lol:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Стига да не се спекулира с това (което изобщо не го виждам как ще стане) и да се измисли някаква автоматика за следене, защото и ако започна да броя на всеки разрешените и неразрешените ъпове, още от сега трябва да подам молба за развод, молба за напускане на работата си, да си взема един лаптоп със сателитен интернет и да стана отшелник в някоя изолирана пещера, където по цял ден ще смятам дали Пешо и Гошо са направили в определения срок по 3 или 4 ъпа... :woot

Отделно ъпването с намаляне на цена е в пряка полза на купуващите тук, а за продаващите, както нееднократно сме казвали, има и други способи да си опресняват темата. ;)

 

:lol: Абсолютно :woot

Абе тея up-ове не са начин....

Link to comment
Share on other sites

Анонс: В точка 7 от правилата на раздела е добавена думата "реалистична" и Т.7 в момента изглежда така:

 

:excl: 7. Задължително е при продажба на някаква стока, продавачът да определи реалистична цена. При неспазване на това правило се трие темата ! :excl:

 

Думата е добавена заради неразбирането (неволно или умишлено) на някои съфорумци, относно задължителното поставяне на цена. Без думата "реалистична", всеки може да спори, че "цена за правилата - 1 лв." не е в разрез с точка 7.

 

Моля да го имате предвид от тук нататък!

Link to comment
Share on other sites

Анонс: В точка 7 от правилата на раздела е добавена думата "реалистична" и Т.7 в момента изглежда така:

Какво ще кажете за темата на val4an ТАЗИ . Да започне със 100 лева за тази каса, която е и пообгоряла, но дори и чисто нова би струвала по-малко и от 70 лева.

Или нещо не е в час или се прави на такъв. При регистрирането на нови потребители трябва да се въведе тест за интелигентност, алкохолен тест и тест за наркотици :laughing:

 

П.М. Сега като се загледам по-внимателно в обявата наистина забелязвам че само продавача изказва странни мисли и разсъждения.... пиян ли пише, дрогиран ли. Някой мод да разбере какво става, че не вярвам на някой да му се струва логична тази обява.

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

Какво ще кажете за темата на val4an ТАЗИ . Да започне със 100 лева за тази каса, която е и пообгоряла, но дори и чисто нова би струвала по-малко и от 70 лева.

Или нещо не е в час или се прави на такъв. При регистрирането на нови потребители трябва да се въведе тест за интелигентност, алкохолен тест и тест за наркотици :laughing:

 

П.М. Сега като се загледам по-внимателно в обявата наистина забелязвам че само продавача изказва странни мисли и разсъждения.... пиян ли пише, дрогиран ли. Някой мод да разбере какво става, че не вярвам на някой да му се струва логична тази обява.

 

темата верно е култова :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос. Кога най-сетне ще се забрани писането на шльокавица и в този форум, както е в повечето читави форуми?

Пояснение: НЕ визирам писането на латиница - когато е направено грамотно с коректна транскрипция, то е поносимо, въпреки че според мен всеки уважаващ себе си българин ще намери начин да пише на Български с Кирилица. Имам предвид ШЛЬОКАВИЦАТА! Това си е обида към езика ни.

Link to comment
Share on other sites

Време е към правилата да се добави задължително присъствие на "Реплика" в заглавието, когато става въпрос за продажба на реплики на стоки.

Link to comment
Share on other sites

Време е към правилата да се добави задължително присъствие на "Реплика" в заглавието, когато става въпрос за продажба на реплики на стоки.

 

Напълно подкрепям и добавям предложението потребители които умишлено или не са пропуснали да споменат за тази особеност да бъдат наказвани.

Link to comment
Share on other sites

Шегуваш се, нали?!

Едва ли има точни критерии за грамотно писане на МАЙМУНИЦА....и едва ли една рота модератори ще се наеме да сортира постовете на - трагичен, зле, чете се, разбира се, става, мн. добър, перфектен...

 

Че защо ще си правят труда да определят и сортират постовете написани на цигански. Има едно копче DELETE за тази работа. Разбирам обявата да е на английски - добре, но шльоковицата е наистина отвратителна. Вече в повечето форуми има автоматичен (вграден) кирилизатор и това е факт. Ако вече има проблеми и с редактора, то най-малкото което може да се направи е човека да се извини, че ползва шльоковица.

Link to comment
Share on other sites

Че защо ще си правят труда да определят и сортират постовете написани на цигански. Има едно копче DELETE за тази работа. Разбирам обявата да е на английски - добре, но шльоковицата е наистина отвратителна. Вече в повечето форуми има автоматичен (вграден) кирилизатор и това е факт. Ако вече има проблеми и с редактора, то най-малкото което може да се направи е човека да се извини, че ползва шльоковица.

Много съм съгласен. А това за вградения кирилизатор е много добра идея.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...