Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Анонс: Към Т.2 от правилата на раздела е добавено следното изречение:

 

Когато намаляте цени - винаги оставяйте и предишните, за да се вижда хронологията на редукцията!

 

На всички е ясно защо е добавено, така че няма да го обяснявам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Спешно - как става продаването с куриер?

 

Отиваш в офиса на избраната от теб куриерска фирма, опаковаш си стоката хубавичко да не ти я потрошат по пътя, казваш за кой и за къде ще пътува, казваш колко пари наложен платеж има стоката ти и на другия ден стоката ти е при получателя, той взима стоката, плаща наложения платеж, после ти отиваш в офиса от където си го пратил със заверката (едно листче със номерче дето ще ти дадът като си пратиш стоката) и си взимаш парите.

 

Общо взето това е :)

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=76953

 

Няма ли да се измисли някакво правило за закриване на теми? След като нещата от нея са продадени, коригира се първия пост и се пуска репорт темата да се затвори/прехвърли в раздел "Приключили продажби"?

Link to comment
Share on other sites

Няма ли да се измисли някакво правило за закриване на теми? След като нещата от нея са продадени, коригира се първия пост и се пуска репорт темата да се затвори/прехвърли в раздел "Приключили продажби"?

Правилата така и така са достатъчно много и дори половината от тях да се спазват редовно и масово - пак ще сме доволни. :rolleyes:

Засега рапортуването за затваряне на тема е "на добро желание". Някои пускат рапорти, други го указват с нов пост, а трети правят двете неща едновременно ; четвърти обаче редактират само първия си пост без да правят горните 2 действия и такива теми могат да останат пропуснати. Ако има достатъчно модератори онлайн, няма проблем, тъй като обикновено се влиза във всяка тема, за да бъде проверена за евентуални нарушения, но когато модераторите са само 1-2-ма - тогава се разчита на бдителността на останалите потребители, както и на самосъзнанието на автора на темата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте , искам да се оплача от един съфорумец DELUXE https://www.bulforum.com/index.php?showuser=2716 . Става дума за бартер от тази тема https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=75460&hl= , той ми писа лично че има карта ati radeon 9550XT и се разбрахме да ги разменим. Доверих му се без да пробвам картата някъде , даже онзи ден я пробвах за първи път понеже нямах възможност и се оказа че е с дефекти. Пазя си всичките лични съобщения с него. Не ми пука за някакъв адаптер или 30 лева , но защо ще ме лъже така.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте , искам да се оплача от един съфорумец ...

В момента се обсъжда дали не е възможно със сегашната софтуерна версия на форума да се въведе "рейтинг на продавача" - скоро ще се знае. Ако технически не е възможно да стане, предполагам, че ще стане със сигурност в новата версия, която рано или късно ще бъде въведена.

Link to comment
Share on other sites

В момента се обсъжда дали не е възможно със сегашната софтуерна версия на форума да се въведе "рейтинг на продавача" - скоро ще се знае. Ако технически не е възможно да стане, предполагам, че ще стане със сигурност в новата версия, която рано или късно ще бъде въведена.

 

Не точно анонимен рейтинг, а коментари в профила. Много по удобно и явно е.

Link to comment
Share on other sites

Не точно анонимен рейтинг, а коментари в профила. Много по удобно и явно е.

 

С възможност за реплика (една само, без повече реплики от други за да не става като тема) от страна на продавача за поясняване и другата гледна точка какво е в ebay. Стават някой път недоразумения и може и 2мата да имат вина в случая.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Получих оплакване от 2-ма потребители, че kukuruz е изпращал ЛС-та със съдържание "Публикувай обявата си и тук", като е давал линк към някакъв форум, в който предполагам той е модератор или админ.

 

Правилата по принцип не забраняват даването чрез ЛС на линкове към други форуми.

От друга страна обаче спамът тук не се толерира по никакъв начин нито в темите, нито чрез ЛС-тата.

 

Тъй като има подозрения, че доста повече потребители са получили същите ЛС-та, но не са се оплакали, ще помоля на ЛС да ми потвърдят за получаването на спама.

 

П.П. Имена няма да бъдат цитирани.

Link to comment
Share on other sites

Получих оплакване от 2-ма потребители, че kukuruz е изпращал ЛС-та със съдържание "Публикувай обявата си и тук", като е давал линк към някакъв форум, в който предполагам той е модератор или админ.

 

Правилата по принцип не забраняват даването чрез ЛС на линкове към други форуми.

От друга страна обаче спамът тук не се толерира по никакъв начин нито в темите, нито чрез ЛС-тата.

 

Тъй като има подозрения, че доста повече потребители са получили същите ЛС-та, но не са се оплакали, ще помоля на ЛС да ми потвърдят за получаването на спама.

 

П.П. Имена няма да бъдат цитирани.

И аз получих такива съобщения...
Link to comment
Share on other sites

И аз получих такива съобщения...

И не само ти...съдейки от тези, дето ми писаха на ЛС, явно кампанията е била доста мащабна. ;)

 

П.П. Вече му е отнета възможността да праща спам чрез ЛС.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Некоректен продавач - thebeast . На 2.04.09 от тази тема: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=77100&hl= разбрах че има диск за продан. Писах му на ЛС и той определи цена 55 лева за диска която аз приех и се разбра че няма нужда да пуска тема след като ще го купя със сигурност. Отначало се бяхме разбрали това да стане в понеделник но вчера се разбрахме за днес в 14.00ч. да отида да го взема. Предложих му той да го донесе на което не ми отговори. Днес когато на обед си пуснах компа видях - Nqma da stane taq.Kupuvacha idva na mqsto ako ne te ustroiva-kandidati bol . Това съобщение ми го е изпратил в 6.46ч сутринта. Звъннах му на телефона да му кажа че няма проблем - аз ще отида да го взема и в разговора той ми заяви че вече го бил продал защото аз съм отказал да дойда да го взема. Не пазя хронологията на ЛС защото редовно я почиствам но ако той я пази нека да я помести тук за да видат всички кога точно съм се отказал. Или мотива е - продаден на по висока цена от уговорената. Нямах възможност да разбера защото ми затвори телефона когато поисках обяснение. НЕКОРЕКТЕН ПРОДАВАЧ !!!!!!

Edited by geronimo
Link to comment
Share on other sites

Geronimo не ставай смешен.Целия форум те знае с циганските ти пазарлъци.Заради теб пуснах темата чак днес.И само за останалите колеги съобщение от снощи- "Щом си с кола няма да е проблем да се разходиш до Кичука. Утре е почивен ден и няма да има навалица по пътя. Адреса ми е ул.Дрин№38 и можеда се види тук: http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=1dab2cd...mp;initsearch=0 пак в14.00ч."Колко нахално предложение от твоя страна(чак и линк с улицата).Как разбра че няма да ми е проблем само?И ти писах 2 съобщения едното че няма да дойда на което не отговори и другото че съм намерил друг купувач-2 часа по-късно- тъй като нямам намерение да се занимавам с тебе.Това че блееш си е твой проблем.Айде разходи се някъде другаде.

И нека хората на които съм продал нещо да коментират не ти.Остани си със здраве

Link to comment
Share on other sites

И ти писах 2 съобщения едното че няма да дойда на което не отговори и другото че съм намерил друг купувач-2 часа по-късно- тъй като нямам намерение да се занимавам с тебе.Това че блееш си е твой проблем.

 

 

Моля най учтиво Модераторите да проверят ако може колко и какви съобщения съм получил днес от thebeast , за да са докаже лъжовноста на неговите хипотези.

 

 

След последното ти съобщение в 05.46ч по часовника на форума съобщения не съм изтрил. Къде са тези 2 събщения които посочваш. Това какъв съм и кой ме знае като циганин си е твое мнение. Помествам последното ти съобщение като отговор на блеенето ти:

 

 

 

QUOTEQUOTEQUOTEQUOTEПриятел днес си купих новия хард и до довечера ще съм си прехвърлил всичко.Ако ти е удобно може да се видим утре или вдругиден.Ако не в понеделник.

Утре е удобно в неделя съм 12ч. дневна а в понеделник нощна. Кажи къде и кога.

Ами аз съм зает сутринта в 14.00 на ОМВ Ленинград става ли?До 1ва колонка има една алейка за паркиране.Ще дойда с митсубиши ван сиво- синьо.Телефона ми е 0896 898223 Генко.

Щом си с кола няма да е проблем да се разходиш до Кичука. Утре е почивен ден и няма да има навалица по пътя. Адреса ми е ул.Дрин№38 и можеда се види тук: http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=1dab2cd...mp;initsearch=0 пак в14.00ч.

Nqma da stane taq.Kupuvacha idva na mqsto ako ne te ustroiva-kandidati bol

 

 

 

Нали беше зает сутринта - как го продаде тогава? Не само некоректен ами и лъжеш за 2те съобщения.

Edited by geronimo
Link to comment
Share on other sites

И ти писах 2 съобщения едното че няма да дойда на което не отговори и другото че съм намерил друг купувач-2 часа по-късно- тъй като нямам намерение да се занимавам с тебе.Това че блееш си е твой проблем.

Моля най учтиво Модераторите да проверят ако може колко и какви съобщения съм получил днес от thebeast , за да са докаже лъжовноста на неговите хипотези.

След последното ти съобщение в 05.46ч по часовника на форума съобщения не съм изтрил. Къде са тези 2 събщения които посочваш. Това какъв съм и кой ме знае като циганин си е твое мнение. Помествам последното ти съобщение като отговор на блеенето ти:

QUOTEQUOTEQUOTEQUOTEПриятел днес си купих новия хард и до довечера ще съм си прехвърлил всичко.Ако ти е удобно може да се видим утре или вдругиден.Ако не в понеделник.

Утре е удобно в неделя съм 12ч. дневна а в понеделник нощна. Кажи къде и кога.

Ами аз съм зает сутринта в 14.00 на ОМВ Ленинград става ли?До 1ва колонка има една алейка за паркиране.Ще дойда с митсубиши ван сиво- синьо.Телефона ми е 0896 898223 Генко.

Щом си с кола няма да е проблем да се разходиш до Кичука. Утре е почивен ден и няма да има навалица по пътя. Адреса ми е ул.Дрин№38 и можеда се види тук: http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=1dab2cd...mp;initsearch=0 пак в14.00ч.

Nqma da stane taq.Kupuvacha idva na mqsto ako ne te ustroiva-kandidati bol

Нали беше зает сутринта - как го продаде тогава? Не само некоректен ами и лъжеш за 2те съобщения.

Нека новия собственик да каже дали съм некоректен не ти.И от къв на къв ще идвам да ти го нося бе да не си ми орал на нивата.И ти писах че е продаден това че си изтрил съобщението е ясно.Айде спри да ме занимаваш с глупости.Помня скоро че един колега продаваше хард 400 ата и ти му предлагаше доста по-ниска от неговата цена защото имало за толкова пари сата.Както казах циганиите ти нямат край.И един съвет излез навън времето е хубаво стига си кибичил в тоя форум :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нека новия собственик да каже дали съм некоректен не ти.И от къв на къв ще идвам да ти го нося бе да не си ми орал на нивата.И ти писах че е продаден това че си изтрил съобщението е ясно.Айде спри да ме занимаваш с глупости.Помня скоро че един колега продаваше хард 400 ата и ти му предлагаше доста по-ниска от неговата цена защото имало за толкова пари сата.Както казах циганиите ти нямат край.И един съвет излез навън времето е хубаво стига си кибичил в тоя форум :lol:

 

Усещам че може да спорим до безкрайност. Цената от 55 лева е определи ти и аз се съгласих с нея без коментар. Колко съм давал за друг диск.....това не е другият диск, не отбивай от пътя. Раздразнил си се от предложението да дойдеш - разбираемо е. Когато прочетох съобщението ти - разбрах и затова ти се обадих по телефона - да ти кажа че няма проблем аз да дойда....но ти беше ме осъдил вече без да чакаш отговор. А това за 2те съобщения го измисли за да оправдаеш действията си. Но ако Модераторите съдейсват ще докажа лъжовноста на твърденията ти. Много ми е интересно какво ще измислиш тогава? Аз нищо не съм трил днес и това може да се докаже, за съжаление не от мен.

 

Благодаря за добрият съвет - ще разкарам малко мотора времето наистина е хубаво.

 

Няма повече да коментирам този въпрос - не си заслужава.

Edited by geronimo
Link to comment
Share on other sites

Усещам че може да спорим до безкрайност. Цената от 55 лева е определи ти и аз се съгласих с нея без коментар. Колко съм давал за друг диск.....това не е другият диск, не отбивай от пътя. Раздразнил си се от предложението да дойдеш - разбираемо е. Когато прочетох съобщението ти - разбрах и затова ти се обадих по телефона - да ти кажа че няма проблем аз да дойда....но ти беше ме осъдил вече без да чакаш отговор. А това за 2те съобщения го измисли за да оправдаеш действията си. Но ако Модераторите съдейсват ще докажа лъжовноста на твърденията ти. Много ми е интересно какво ще измислиш тогава? Аз нищо не съм трил днес и това може да се докаже, за съжаление не от мен.

 

Благодаря за добрият съвет - ще разкарам малко мотора времето наистина е хубаво.

 

Няма повече да коментирам този въпрос - не си заслужава.

Точно така.Само че и аз не съм некоректен всичко което съм продал тук е реално.Ти ми предложи нещо което не ме устройва и го продадох на друг колега.Това си е мое право-нито си ми дал пари нито аз съм ти дал нещо.2ро съобщение ти пратих въпреки че не бях длъжен-мога да си продам харда на който ми е кеф.Пожелавам ти всичко хубаво.

Link to comment
Share on other sites

мога да си продам харда на който ми е кеф.Пожелавам ти всичко хубаво.

разбира се, че можеш. Но щом си го обещал на някой и после си го продал на друг, това се нарича некоректност

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

разбира се, че можеш. Но щом си го обещал на някой и после си го продал на друг, това се нарича некоректност

Нарича се некоректност да кажа че примерно няма лоши сектори а да е бъкан с такива или нещо такова.В случая некоректен е jeronimo на който в 8 му написах че няма аз да ходя,той го бил прочел в 10,второто не го получил,а да на говорим че ми се обади в 12.Много интересно 2 часа ли чете съобщения.Както и да е като съм му го обещал не значи че ще ме разиграва-в събота нямало коли и незнам си какво и линк към улицата-като продавам нещо хората идват и си го зимат и са доволни.

Link to comment
Share on other sites

Няма да се намесвам в спора ви...само ще уточня, че модераторите нямаме достъп до личните съобщения на потребителите - дори не може да видим кой колко и до кого е пускал. Само админите могат да направят сверка, но ме съмнява някой от тях да се навие да проверява за този случай, тъй като не е станал кой знае какъв генерален проблем.

Link to comment
Share on other sites

thebeast некоректност е да разиграваш хората както ти правиш. Не те ли е поне малко срам. Човека ти е предложил да му го донесеш. Никъде нито той нито ти не сте споменали, че jeronimo ти се е тръшкал и, че ако не си му го донесъл той се отказва от харда. Сега ти се правиш на циганин. Безсрамник.

Link to comment
Share on other sites

thebeast некоректност е да разиграваш хората както ти правиш. Не те ли е поне малко срам. Човека ти е предложил да му го донесеш. Никъде нито той нито ти не сте споменали, че jeronimo ти се е тръшкал и, че ако не си му го донесъл той се отказва от харда. Сега ти се правиш на циганин. Безсрамник.

А бе, колега кво се месиш където не ти е работата бе.Къде пък пише че ми се е тръшкал.И ти какво изказваш мнение като едва ли си купувал или продавал нещо от форума.Брей много почитатели много нещо тоя jeronimo.И ви казах питайте новия собственик дали е доволен -diggarrs.Jeronimo е ясно че не е доволен тъй като изпусна хард с 2 години гаранция на добра цена.Почва да ми писва да се занимавам с най-разнообразни мнения на хора които не знаят за какво става въпрос.Харда го продадох за 20 минути и аз доволен и новия собственик доволен.Предлагам да си намерите друга тема за обсъждане-за мен аз съм прав за jeronimo-той.Всеки си защитава позицията.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...