Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Няма да се намесвам в спора ви...само ще уточня, че модераторите нямаме достъп до личните съобщения на потребителите - дори не може да видим кой колко и до кого е пускал. Само админите могат да направят сверка, но ме съмнява някой от тях да се навие да проверява за този случай, тъй като не е станал кой знае какъв генерален проблем.

 

Midex надявам се че ако някой от Вас - модераторите ги помолят, админите няма да откажат проверката. Вярно че не е станал генерален проблем, но става дума за лъжа и то казана пред целия форум. Все още настоявам че на 04.04.09 дата освен съобщението което цитирах, не съм получавал други съобщения от thebeast. Получил съм го в 05.46ч. по часовника на форума. Тези 2 измислени съобщения целят да оправдаят действията на thebeast и да ме покажат в светлината на некоректен, и лъжец. Моля за правото да докажа обратното и да защитя името си. Ако не съм прав в случея нека бъда изгонен от форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А бе, колега кво се месиш където не ти е работата бе

Затова е форум-всеки който иска да си каже мнението, на теб ако не ти харесва - друг въпрос.

Колко нахално предложение от твоя страна(чак и линк с улицата).

И какво му е нахалното? Къде в правилата на форума е записано, че купувача трябва да ходи при продавача? Има редица примери (няма да ги изброявам сега) когато продавача отива при купувача, какво лошо има?

Нарича се некоректност да кажа че примерно няма лоши сектори а да е бъкан с такива или нещо такова

На това повечето в този форум му викаме - ИЗМАМА. Некоректност е друго.

Помня скоро че един колега продаваше хард 400 ата и ти му предлагаше доста по-ниска от неговата цена защото имало за толкова пари сата.Както казах циганиите ти нямат край

Това се нарича ПАЗАРЕНЕ, не цигания, щом правилата го позволяват, защо да не се пазари, твърдата цена - на магазина.

thebeast не че защитавам geronimo , но така ги виждам аз нещата, форум е, имам право да се изкажа, ти пък имаш правото да не се съгласиш с мен, по конкретния случай не взимам отношение, вие си вадете доказателства и се оправяйте кой прав, кой крив.

Здраве и весела седмица. :)

Link to comment
Share on other sites

Затова е форум-всеки който иска да си каже мнението, на теб ако не ти харесва - друг въпрос.

 

И какво му е нахалното? Къде в правилата на форума е записано, че купувача трябва да ходи при продавача? Има редица примери (няма да ги изброявам сега) когато продавача отива при купувача, какво лошо има?

 

На това повечето в този форум му викаме - ИЗМАМА. Некоректност е друго.

 

Това се нарича ПАЗАРЕНЕ, не цигания, щом правилата го позволяват, защо да не се пазари, твърдата цена - на магазина.

thebeast не че защитавам geronimo , но така ги виждам аз нещата, форум е, имам право да се изкажа, ти пък имаш правото да не се съгласиш с мен, по конкретния случай не взимам отношение, вие си вадете доказателства и се оправяйте кой прав, кой крив.

Здраве и весела седмица. :)

Така е братле,но нещата не се представят реално в тоя форум.Jeronimo я ми бясни факта за какво каза че си прочел съобщението в 10 (че не ме устройва) а ми се обади в 12.Чакай да помисля-тогава си прочел 2 рото (което незнайно как не си получил)че се отказвам от теб като купувач (поне на мен така ми се връзват нещата)и ми звънна -не се ядосвай.Не се ядосвам ама го бях продал вече.Весела седмица и от мен.

Edited by thebeast
Link to comment
Share on other sites

Така е братле,но нещата не се представят реално в тоя форум.Jeronimo я ми бясни факта за какво каза че си прочел съобщението в 10 (че не ме устройва) а ми се обади в 12.Чакай да помисля-тогава си прочел 2 рото (което незнайно как не си получил)че се отказвам от теб като купувач (поне на мен така ми се връзват нещата)и ми звънна -не се ядосвай.Не се ядосвам ама го бях продал вече.Весела седмица и от мен.

 

Ще ти го напиша още един път, дано този път го прочетеш правилно / написал съм го и в първия пост по този случей /:" Днес когато на обед си пуснах компа видях - Nqma da stane taq.Kupuvacha idva na mqsto ako ne te ustroiva-kandidati bol . Това съобщение ми го е изпратил в 6.46ч сутринта. Звъннах му на телефона да му кажа че няма проблем - аз ще отида да го взема " В 10ч. както казваш още съм си спял в леглото и станах чак в 12ч. когато ти се обадих. Не бях погледнал че си пуснал тема и си го продал. Не предположих защото имахме уговорка за 14ч. и ми беше писал че сутринта си зает. Първото което се появи когато влязох в форума беше твоето собщение от 05.46ч. и ти звъннах веднага без да разглеждам обявите в форума. След като ми затвори телефона разгледах обявите и разбрах какво е станало - продал си го на цена по висока от уговорената с теб. Няма лошо ако се беше свързал с мен и ме беше предупредил че се отказваш от сделката. Вместо това ти измисляш второ съобщение което аз ужким съм бил изтрил и което е лъжа.

 

pamporov гледа обективно на ситуацията без да взема нечия страна. Не се и опитвай да внушаваш на другите твойто лично мнение, всеки има право на мнение различно на нашето собствено. Молбата ми към Модераторите за съдействие пред Админите е изпратена и в скоро време ще се разбере кой е крив и кой е прав. Не отправяй повече въпроси към мен - няма да ти отговарям че ми писна да обяснявам едно и също нещо.

 

 

 

Р.С. - Разликата от 05.46ч. и 06.46ч. идва от реалното време и времето отчетено по часовника на форума който е с един час назад. 06.46ч. - реално време а 05.46ч. отчетено по часовника на форума, което е едно и също.

Още един път да ти го изтълкувам на ново?

Не се правя на важен отговарям на въпросите ти. Не е необходимо Админите да въстановяват нищо тъй като ще установят че такова не е изпратено. Най вероятно би ми казал "доста неща" не се съмнявам. Налагало ми се е като продавач да ходя при купувача и не съм го имал за обида към мен. Когато ходя аз, искам точният адрес за да го окрия в BGMaps. Разбрах че съм допуснал грешка с моето предложение и ти се обадих да я поправя, но.... такива претенциозни като мене не те кефят.

Edited by geronimo
Link to comment
Share on other sites

Ок бъди щастлив писна ми да се занимавам :lol: един път 5.46 6.46 7.46 нещо си противоречиш.И ти бях написал в съобщението че с такива претенциозни купувачи не се занимавам.Може да не е било правилно но това с линка на твоята улица преля чашата.Всеки си реагира по негов си начин.Пак и казвам за мен аз съм прав за теб ти.И само да подчертая че тук съм продавал поне 15 различни компонента за 1ви път сменям купувача явно съм имал причина.Всичко хубаво!

P.S Много на важен се правиш и доста неща бих ти казал но има правила на форума за съжаление.Ако ти си го изтрил това съобщение как ще го възстановат админите бе?И пак ти казвам такива претенциозни като тебе не ме кефят-тук ела там ела това ще ти е проблем това няма да ти е проблем-като искаш нещо отиваш и си го зимаш приятелю иначе ти го зимат под носа.Вземи се научи малко как се пише че само в 1вото изречение на последния пост имаш 5 правописни грешки :lol:

Edited by thebeast
Link to comment
Share on other sites

Новите потребители ИЗОБЩО не ги е хал за правилата на секцията.Смъкват цени, ъпват бе трагедия :punk

 

А най-ме обижда като видя примерно цена която според правилата трябва да се смъкне с 2лв а те я смакват с 1... :)

Link to comment
Share on other sites

А най-ме обижда като видя примерно цена която според правилата трябва да се смъкне с 2лв а те я смакват с 1... :)

Ти пък сега...какво издребняваш за 1 лв.... :P ...днес имаше цена 220 лв., "намалена" на 219 лв...и съответно моментално беше изтрита + беше добавен копи/пейст от редукциите в Т2. към поста с 220-те лева. Наказание нямаше, защото човекът беше наказан оня ден само за половин час с 3Х20%+мод-режим. :blink:

 

П.П. ZGAN, отворих пак тази тема, за която явно става дума, тъй като имаше рапорт за нея, но вероятно не си видял, че за 15 лв. е продавал 2-та джойстика+кабелчето, а сега за 14 лв. подава 3-те джойстика+падовете+кабелчето. :)

Link to comment
Share on other sites

Виж му последният пост в темата :)

Е, аз затова я отворих де...да може да си напише последния пост. :bgrin:

Някои хора наистина не си знаят интереса... :inqn

Link to comment
Share on other sites

А бе, колега кво се месиш където не ти е работата бе.Къде пък пише че ми се е тръшкал.И ти какво изказваш мнение като едва ли си купувал или продавал нещо от форума.Брей много почитатели много нещо тоя jeronimo.И ви казах питайте новия собственик дали е доволен -diggarrs.Jeronimo е ясно че не е доволен тъй като изпусна хард с 2 години гаранция на добра цена.Почва да ми писва да се занимавам с най-разнообразни мнения на хора които не знаят за какво става въпрос.Харда го продадох за 20 минути и аз доволен и новия собственик доволен.Предлагам да си намерите друга тема за обсъждане-за мен аз съм прав за jeronimo-той.Всеки си защитава позицията.

Отбиваш номера със това - "Попитайте новия собственик". Абе няма повече да коментирам. Това са цигански истории. Обещал си го на jeronimo, а после да питам новия собственик дали е доволен.

Link to comment
Share on other sites

@Midex : Искам обяснение защо затвори и после изтри моята тема след като получи този email:

 

subject: заключване на тема неоснователно

 

body: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=68781

това е темата къдетo си продавам копютъра. Някой от вас си мисли, че изкуствено вдигам темата, но забележете, че темата е пусната повече от 7 месеца. Тогава се продаваше компа цял и сега реших да го пусна на части. Какво трябваше да направя, да спамя с нова тема????? Последният отговор, който съм написъл е, че компютъра се продава на части, има и нови цени. Моля да отключите темата веднага. Благодаря!

 

ПС: Имаш ли си на идея колко време съм си играл да я напиша? Не може с лека ръка да затриваш труда на хората. Свържи се с мен и кажи, че ще изтриеш темата, да го обсъдим. Ако не си платил GSM сметката ти пращат съобщение, че предстои спиране на телефона. Така е и с други услуги. Като си станал модератор си върши работата както хората.

Edited by mynkow
Link to comment
Share on other sites

@Midex : Искам обяснение защо затвори и после изтри моята тема след като получи този email:

 

subject: заключване на тема неоснователно

 

body: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=68781

това е темата къдет си провавам копютъра. Някой от вас си мисли, че изкуствено вдигам темата, но забележете, че темата е пусната повече от 7 месеца. Тогава се продаваше компа цял и сега реших да го пусна на части. Какво трябваше да направя, да спамя с нова тема????? Последният отговор, който съм написъл е, че компютъра се продава на части, има и нови цени. Моля да отключите темата веднага. Благодаря!

 

ПС: Имаш ли си на идея колко време съм си играл да я напиша? Не може с лека ръка да затриваш труда на хората. Свържи се с мен и кажи, че ще изтриеш темата, да го обсъдим. Ако не си платил GSM сметката ти пращат съобщение, че предстои спиране на телефона. Така е и с други услуги. Като си станал модератор си върши работата както хората.

Имаше рапорт за 'ъп' в темата и поради дългите писания на параметрите в първия пост (където също пише, че се продава на части) съм пропуснал едита най-долу - случва се, безгрешни хора няма. Сега ако кажеш, че грешката не е поправена веднага след като пусна поста...ще си изкривиш душата. Освен това ако бях последователен, по правилата би трябвало да имаш %+мод-режим, а ти ги нямаш, нали? :)

 

П.П. И онова "ПС" спокойно можеше да не го пишеш май? Нито ти, нито някой друг може да ми казва как да си върша работата във форума, след като съм отделил безвъзмездно от времето си за поддръжка на реда в него толкова време, колкото изобщо не можеш да си представиш. ;)

Link to comment
Share on other sites

... Ако не си платил GSM сметката ти пращат съобщение, че предстои спиране на телефона. Така е и с други услуги. Като си станал модератор си върши работата както хората.

 

:lol: Със съществената разлика, че за ползването на GSM си плащаш соленко, а тук всичко ти е безплатно - включително и модераторския труд. Така че не виждам как можеш да искаш някой да ти звъни по телефона да обсъждате нещо си :confused

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми е проблем, че си ми сложил warn еди колко си %. На мен ми трябва информацията, която беше в темата. Разбирам, че си пропуснал последния пост, но кажи дали е възможно да се върне темата или поне информацията?

 

DONE: Благодаря RaptoR

Edited by mynkow
Link to comment
Share on other sites

Пратил съм ти "великата информация" на ЛС. Вчера забелязах, че колегата може би е пропуснал факта, че си добавил, че се продава и на части и щях да отворя темата, НО - ти така "мъдро" си си редактирал и първия пост, че си изглеждаше като чист ъп и я махнах. А когато модерирам 200-300 обяви и твоята е 237-мата (примерно) и от тоя ферман дето си го изпраскал нищо не може да се разбере, е нормално да се получи грешка. Кой те бие по главата да си едитваш стартовия пост с абсолютно същото изречение??? Аз как да знам кое кога си написал? По същия начин си подвел и колегата. Виновен си си сам за премахването на обявата. Ние все още не сме екстрасенси... Многократно колегата е правил забележки да не се едитват в първите постове първоначалните цени, това важи и за първоначалните условия за продажба. Това е с цел именно да не се получават подобни недоразумения.

Link to comment
Share on other sites

А може ли да видим въпросната тема?

Аз само я затворих (после като забелязах едита пак я отворих), а Раптор междувременно я беше преместил в скрития раздел и все още си е там, тъй като продавачът си е пуснал нова тема.

Ще преместя старата в раздела "Приключени продажби" и така ще може да я разгледаш - линк към темата.

 

Само да отбележа нещо - ние никога нищо не трием, така че няма как да се загуби нечий труд при писането на някаква обява. При забелязване на пропуск от наша страна, темата винаги може да се върне на мястото си, както и да бъде премахнат процента, с който евентуално е бил наказан този, дето я е пуснал.

Link to comment
Share on other sites

AFAIK - дата и часа на всяка редакция на всеки пост са изписани в края на поста. Датата и часа на оригиналния пост са изписани в заглавната му част. Добър ориентир кое кога е написано, дописано и пр.

Link to comment
Share on other sites

mynkow не е трябвало да пускаш нов пост, а само да оставиш едита на първия пост. Или да пукнеш пост без да едитваш първия. Няма какво да се обясняваш. Мидекс според мен можеш да му махнеш уорна и да изтриеш последния пост.

Edited by Michael Jackson
Link to comment
Share on other sites

mynkow не е трябвало да пускаш нов пост, а само да оставиш едита на първия пост. Или да пукнеш пост без да едитваш първия. Няма какво да се обясняваш. Мидекс според мен можеш да му махнеш уорна и да изтриеш последния пост.

Вземете го направете тоя колега един модератор моля ви.Живо се интересува от проблемите на форума чак и акъл на Midex почна да дава :lol:

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=72859&hl= тази тема може би е била затворена, защото е станало 31 декември, но продавача днес пак е пуснал тема, със същата цена - https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=77286

 

Така на всеки като не му върви продажбата може да каже "Сваля се от продажба" и след месец да пусне същата тема със същата цена :wir

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Мидекс според мен можеш да му махнеш уорна и да изтриеш последния пост.

Процентът му е махнат още в мига, в който забелязах едита в първия му пост и отново отворих темата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да не би да има нови модератори за раздела Купува/Продава :blink: Гледам напоследък някои момчета влизат в тая роля и обясняват надълго и нашироко как не трябва да се намаля цената или как не трябва да се пускат няколко теми за едно и също нещо (а същевременно те нарушават правилата). Не им ли е по-лесно с бутона "report",не знам ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...