Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Дали съм точен продавач или купувач няма да коментирам, но факт е че колегата lithrone_s забрави да каже , че ми каза да я продавам на 250 лв и че се отказва, нали?И че започна да ми обяснява че само малоумник би се вързал на такова вдигане на цената.Занимавам се с търговия по професия, но никога не съм попадал на такава ситуация, но смятам, че пазарната икономика е валидна при всички случаи. Ако някой е готов да даде повече от предложената цена от него за стока която продава, и при положение че е готов да съдейства при поставените условия по телефона, а имено да вземе холовата до 17:30 часа днес, понеже идва другата, ааа и имаш още 5 предложения на цена 200 и нагоре лева дали ще се откаже заради черните очи на някого на когото се е обадил и говорил с него не знам колко пъти заради предложение от този сорт и жестът е заради бързото му обаждане?

 

Ако не му се бях обадил и я бях продал, разбирам, ама му звъннах и в двата случая,но както и да е...Само искам да допълня, че въпреки отправените обвинения към мен , колегата lithrone_s е доста коректен, като купувач и нямам забележки към него, никакви.

 

А вие си преценете дали е педерастки номер...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пазарната икономика си е пазарна икономика, но тя няма нищо общо със честността, мъжката дума, личното достойнство и коректността.

Да ме извинява колегата connect, ама неговото си е наистина кофти изпълнение.

След като си дал дума, ако си мъжкар, ще си я отстояваш независимо на каква цена.

Ако си искал търг, да беше го обявил според правилата - никой копче нямаше да каже, ако ще и 1000 лв да беше стигнала цената.

Ама в такива случаи като този си личи дребната душица, която е готова да изтъргува своето име , почтеност и реноме за "няколко долара повече".

 

П.П.

По едно време се заговори за рейтингова система за оценка....или поне за коментари към даден потребител - както е в някои чужди форуми...

Все пак, ако не друго, поне в тази тема може да се споделят оценки и коментари по отношение на некоректни търговци...

Link to comment
Share on other sites

И все пак кънект щеше да се издъни ако беше бутнал тва което продава на цената която го устройва , без да информира човека по-горе . От всички търговци във форума , смея да твърдя че кънект е най-печеният , най-коректният и най-точният . Много пъти съм купувал неща от него , но на негово място и аз бих направил така .

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Всъщност , стоката си е на този човек и той преценя на кой за колко да я даде . В тоя живот всеки си гледа интереса и тва че той е обявил 200 , а друг му дава 250 и се получава едно микро наддаване е само в негов интерес :) . Мисля че педерастки номер е това да се пазариш за 50 лв , което си е чист български манталитет ... щото половината кеф бил в пазарлъка разбираш ли :) .

Гледай сега, как си противоречиш - хем казваш, че е педерастки номер да се пазариш за 50лв, пък хем защитаваш продавача... Ай сега ми кажи кой е некоректен и в кой е българския манталитет?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност , стоката си е на този човек и той преценя на кой за колко да я даде . В тоя живот всеки си гледа интереса и тва че той е обявил 200 , а друг му дава 250 и се получава едно микро наддаване е само в негов интерес :) . Мисля че педерастки номер е това да се пазариш за 50 лв , което си е чист български манталитет ... щото половината кеф бил в пазарлъка разбираш ли :) .

 

Ми като му е хубав дивана с фотьойлите и табуретките ... що не каза веднага - давам 200 лв и давай да се разбираме на момента ? Аз поне така правя и също се имам за супер сериозен и точен купувач :)

 

Всъщност не става дума изобщо за това кой кво преценя ! Става дума за това дали си точен или не си ! Втоя живот аз знам колко педали има и за това си го преместих в другия крачол! Криво ми е не заради насраната гарнитура... не заради парите ами за тва че не държи на думата си и че си уредих транспорт а после го отказах.... човека си заряза работата заради мен!

А ти за къв манталитет ми говориш ?! човека е писал коментар аз питам какъв и той казва " идвай я зимай за 150"

 

 

Има два варянта: човека да е по принцип коректен търговец който държи на думата си но в момента да е супер гладен и да загърбва принципите си (ако е това ок трябваше просто да ми каже )

 

или да е супер нагляр по природа -такиа хора не обичам :)

 

 

а относно тоя пост дето казваш че би постъпил по същия начин pazu.... кво да ти кажа братле.... ти явно си също толкова гладен щото когато ти поисках телефон за контакт ти направо ми запази стоката хах кво да ти кажа..... квото и да кажа е излишно дет се вика за някой лев сичко ще си дадеш-евала !

Edited by lithrone_s
Link to comment
Share on other sites

А и казва, че по принцип се занимавал с търговия - тъжна история...

 

 

 

оле братоооо просто идея си нямаш колко тъжна.... това с търговията и по тела ми го говори снощи.... абе живи и здрави да сме другото вятър работа

Link to comment
Share on other sites

Тъжна е историята, да.А проблемът беше да си махна холовата, смях и половина.За 100лв става въпрос...Слушай lithrone_s, ела да ти дам 50лв и да млъкнеш, а?Май това те обижда, ами и мен ме обижда "мъжкарското" ти поведение.

Щом толкова си искал холовата, що не изкара 250.01лв и да я вземеш бе пич?Хем не ти е за насраната холова (както се изразяваш) , хем не ти е за парите, щот цената била добра, хем плачеш като малко дете на което са взели играчката.

Научи че в този живот не може винаги да си отгоре...има и такива случаи.Еби му майката за холовата ...по-добре ела да те почерпя една бира и да поговорим отколкото да мрънкаш...Майната й на холовата, ще си купиш друга.А и да ти кажа , достатъчно съм наясно как можех да излезна от ситуацията...Ако питаш как, щях да ти кажа че просто щях да я сваля от продажба и да я подаря на някой, но не го направих, нали?

Още веднъж майната му , каквото станало е станало.

Link to comment
Share on other sites

И все пак кънект щеше да се издъни ако беше бутнал тва което продава на цената която го устройва , без да информира човека по-горе . От всички търговци във форума , смея да твърдя че кънект е най-печеният , най-коректният и най-точният . Много пъти съм купувал неща от него , но на негово място и аз бих направил така .

 

 

 

Не бе.. кво да се дъни просто дава на цената на която се е спазарил -това е начинът по който би постъпил един мъжкар ИЛИ ако иска да е мизерник да го направи по деликатно поне ...да микаже "пич сори ама брат ми днес дойде в нас и като разбра че ще продавам холовата пойска да я купи и нали ми е брат ... как да му зема пари... подарих му я ....." - пак щеше да бъде некоректен ама поне нямаше да си проличава колко е гладен търговеца!

 

Тъжна е историята, да.А проблемът беше да си махна холовата, смях и половина.За 100лв става въпрос...Слушай lithrone_s, ела да ти дам 50лв и да млъкнеш, а?Май това те обижда, ами и мен ме обижда "мъжкарското" ти поведение.

Щом толкова си искал холовата, що не изкара 250.01лв и да я вземеш бе пич?Хем не ти е за насраната холова (както се изразяваш) , хем не ти е за парите, щот цената била добра, хем плачеш като малко дете на което са взели играчката.

Научи че в този живот не може винаги да си отгоре...има и такива случаи.Еби му майката за холовата ...по-добре ела да те почерпя една бира и да поговорим отколкото да мрънкаш...Майната й на холовата, ще си купиш друга.А и да ти кажа , достатъчно съм наясно как можех да излезна от ситуацията...Ако питаш как, щях да ти кажа че просто щях да я сваля от продажба и да я подаря на някой, но не го направих, нали?

Още веднъж майната му , каквото станало е станало.

 

 

Писах вече какво ме обижда.... ако теб те обижда "мъжкарското" ми поведение... ЛОШО :laughing: .... не говори добро за теб самия .

Доста по възрастен си от мене човече... не ти прави чест !

 

Относно левовете които ми предлагаш за да млъкна... не искам да коментирам селяндурското ти изказване...

А и ти казах още вчера че имам същата по светла.... дори не ми трябва брато ама не е там работата пак казвам хах

 

 

Относно кой прав кой крив можеш да видиш колко човека ще подкрепят мен и колко теб(брата Хаус :laughing: ) ... тука брато по-голямата част от пичовете са точни само искам да ти кажа точно за тва съм толкова засегнат от твоята постъпка ;)

Edited by lithrone_s
Link to comment
Share on other sites

А и ти казах още вчера че имам същата по светла.... дори не ми трябва брато ама не е там работата пак казвам хах

 

След като не ти трябва всичко е наред , нали?

Лека вечер!Поздрави на останалите, които четат темата, а тези които ме познават лично, знаят за какво става въпрос :)

Link to comment
Share on other sites

След като не ти трябва всичко е наред , нали?

Лека вечер!Поздрави на останалите, които четат темата, а тези които ме познават лично, знаят за какво става въпрос :)

 

 

По горе писах къде си го преместих... лека и на теб и евала отново

Edited by lithrone_s
Link to comment
Share on other sites

CONNECT действията ти са в разрез с правилата на форума. Неможеш да обявяваш една цена/и то с коментар/ а да продаваш на по висока. Ако ти се смяташ за коректен то аз съм Юри Гагарин. В случея си търгаш а не търговец. Сериозноста с която се отнасяш към своята неотговорност е сериозна заплаха за този форум. И други хора могат да си помислят че могат да правят другите на маймуни и да последват примера ти безнаказано. Казаната дума за теб нищо не означава и явно за теб правилата са за балъците. Ако искаш да си коректен - не се отмятай.

Link to comment
Share on other sites

lithrone_s незнам какво ревеш толкова ? Аз ако съм много ясно , че ще е дам на който даде повече хаха , не майна щи е дам на теб за 170 ( някакъв от форума който нито ми е приятел нито дори съм виждал ) вместо да взема 80 кинта повече , хайде стига се дръж детски надали сме някви богаташи тука , че 80 кинта да ги захвърлим с лека рака и то заради "форумен приятел" , извинявай много ама е тъпо да го смяташ не мислиш ли ?

Link to comment
Share on other sites

Connect , ти се заниваш с търговия на какво? краставици и домати ли?

Когато сте се разбрали за една цена , а ти я сменяш няколко пъти след това - ква пазарна икономика ми говориш?

Това е олицетворение на бг търговията . Кво налапал си се веднъж и тва е . Кой ще купи след това от тебе?

Ама нали даи да направим "УДАРА" - 100 лв сме отгоре.....

И пазарлъка се прави в началото, нали? Не да кършиш "ръчички" и да мрънкаш.

При положение че си се рабрал с него 2 пъти, думата , която най-много ти подхожда е несериозен, каквото и да говориш, и ако изобщо се занимаваш с няква търговия го знаеш мн добре това.

Link to comment
Share on other sites

lithrone_s незнам какво ревеш толкова ? Аз ако съм много ясно , че ще е дам на който даде повече хаха , не майна щи е дам на теб за 170 ( някакъв от форума който нито ми е приятел нито дори съм виждал ) вместо да взема 80 кинта повече , хайде стига се дръж детски надали сме някви богаташи тука , че 80 кинта да ги захвърлим с лека рака и то заради "форумен приятел" , извинявай много ама е тъпо да го смяташ не мислиш ли ?

 

 

Ето за това вредно влияние писах преди малко. Може да сме "Дон Кихотовци" на тема МОРАЛ и ЕТИКА но нали това е заложено като морални правила в същноста на раздела? Ами да го прекръстим тогава на - ПРЕЕБИ ДРУГАРЧЕ!

Link to comment
Share on other sites

Ти представяш ли си - примерно се съгласява и на 250 и тръгва, по пътя му се обажда още 2 пъти и стигат до 350, накрая може и до 500лв да стигне по тоя начин... Аз още след първия път щях да се оттегля. Щом му сваля 100 лева без пазарлък, явно не е толкова на зор. Алчността е голяма работа, ей... Обаче според мен принципите трябва да са на първо място. Ако ще ги прави тия маймунджулъци - да беше предупредил от преди това, че който даде най-висока цена, той ще го вземе...

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

lithrone_s незнам какво ревеш толкова ? Аз ако съм много ясно , че ще е дам на който даде повече хаха , не майна щи е дам на теб за 170 ( някакъв от форума който нито ми е приятел нито дори съм виждал ) вместо да взема 80 кинта повече , хайде стига се дръж детски надали сме някви богаташи тука , че 80 кинта да ги захвърлим с лека рака и то заради "форумен приятел" , извинявай много ама е тъпо да го смяташ не мислиш ли ?

 

Не рева а ви се възхищавам....

Edited by lithrone_s
Link to comment
Share on other sites

Ден година храни ... като идете на кафе да не би случайно да се пазарите после за сметката ? Ако ви оттърва купувате - ако не , ставате :) . Както каза някой по-горе не всички тука сме подбрани богаташи и можем да захвърлим 80 кинта ей така за благото на някой дето дори не познаваме . Я питайте някой с 2 деца дали му трябват 80 лв и за колко хиляди неща точно може да ги даде :)

 

А относно телефон за връзка ... за какво ти е ако не го взимаш ? Да ме запишеш в указателя и да ти порасне пишката с един сант че имаш един "авер" повече ?

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Оле, кви са тия глупости дето ги говориш бе? Ако отидеш в кафето, поръчаш, кажат ти 5лв и накрая преди да станеш ти кажат 10, какво ще направиш? И кви са тия глупости "ден година храни"? Ако беше така, щеше ли да пада със 100лв, кажи-речи без уговорки?

 

Пазо, ти добре ли си бе? Телефон за връзка значи 100%, че ще го вземе, така ли? Ами ако иска само да ги види на живо?

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

.........

Тва да не е сергия ? Или може би вече и такса за гледане тряя има ... като иска да ги види - дал съм снимки . Аз тука нямам излишно време да се разкарвам и да правя изложби ..

Link to comment
Share on other sites

А относно телефон за връзка ... за какво ти е ако не го взимаш ? Да ме запишеш в указателя и да ти порасне пишката с един сант че имаш един "авер" повече ?

 

 

Разбирам че не ти идва на акъла за това обяснявам аз как ги виждам нещата:

 

Виждам въпросната стока и искам да я взема но не съм сигурен дали ще имам време след работа... не знам даже следващия ден дали ще имам време както и по следващия за това ти искам телефон и ако евентуално никой не е купил сстоката ,когато аз се наканя ти звъня и се разбираме....така не те задържам не те юркам не те карам да ме чакаш защото дори аз самия не знам кога аджеба ще ми остане временце... според мен така се прави защото ако 10 пъти съм запазвал нещо за някой за 2или 3 дни то в 7 от случайте хората просто не са се обаждали ... темата отива подяволите а мераклийте след човека за който е запазена стоката в повечето случай вече или са загубили интерес или нямат възможност да я закупят.

 

иначе това с пишката и указателя беше яко... ти така ли правиш :confused

 

 

 

 

за да не се чудят колегите за кво говорим пук сека обяснявам:

 

pazu беше пуснал тема за един часовник и един портофейл ART (марката е страшна... мн качествени работи) като го видях му писах ПМ със заглавие портофейл и съдържание "дай телефон за контакт" при което pazu направо писа в темата " запазено за lithrone_s ... не се сърдя просто обяснявам за какво съм изкал тела :)

 

ето я темата :

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=79078

Edited by lithrone_s
Link to comment
Share on other sites

Ден година храни ... като идете на кафе да не би случайно да се пазарите после за сметката ? Ако ви оттърва купувате - ако не , ставате :) . Както каза някой по-горе не всички тука сме подбрани богаташи и можем да захвърлим 80 кинта ей така за благото на някой дето дори не познаваме . Я питайте някой с 2 деца дали му трябват 80 лв и за колко хиляди неща точно може да ги даде :)

 

А относно телефон за връзка ... за какво ти е ако не го взимаш ? Да ме запишеш в указателя и да ти порасне пишката с един сант че имаш един "авер" повече ?

 

 

Имаш ли такава холова гарнитура у вас? Сменяш ли я за по хубава?

Никой не пренебрегва 80 лева. В случея става въпрос какво казваш - рестриктивно пишеш - и какво правиш след като си казал.

Link to comment
Share on other sites

Да, за това става въпрос!

 

Понеже нямам никаква идея колко струва холовата затова и цената беше такава...не се занимавам с холови гарнитури или нещо подобно...А идеята пак повтарям беше, че съм на зор да я махна, защото днес ми пристигна поръчаната отпреди един месец.Тази гарнитура, както обясних на lithrone_s имаше вариант и да не се продава изобщо,но варианта отпадна, понеже се оказа, че не мога да я вкарам през вратата и това се разбра снощи малко преди да пусна темата.На някой може да не му харесва идеята, но в крайна сметка АЗ съм собственикът и решавам какво да правя с нея и дали по МОЯ преценка ще я продам или не на някого или на другиго.Прди да си платил нещо, не можеш да имаш претенции към него нали?Защо по вашата логика не дойде момчето да я капарира,а?Да не говорим, че се чудеше дали да я взимал още докато говорихме първия път по телефона, даже му предложих да дойде да я види веднага, но почнахме да говорим за цената и като търговец започна да ме пита колко може да направя коментар на цената.Казах му 150лв,да!Откъде да знам че ще има такъв интерес, имах 5 или 6 кандидата за нея до днес на обяд.След което се обадих на lithrone_s и го попитах какво правим...

 

Съжалявам, че изобщо се обяснявам, защото не дължа обяснение на никого, но мисля че много се изписа, без да се проумеят основните неща:

1.Разговарял съм с lithrone_s преди да я продам на друг,който каза, че не представлява интерес за него на тази цена по време на разговорите ни.

2.Цената е по-висока, защото беше предложена такава и изглежда търсенето е високо.

 

И по отношение на краставиците и доматите, като си ги купуваш от магазина на една и съща цена ли са всеки ден или има разлика?Цената се определя според реалната заплатена сума към момента на покупко-продажбата.Ама това че съм се бил уговорил с него на 150лв,а после на 170лв, а съм я продал на 250лв е според търсенето.

Основната идея е, че не съм го излъгал деликатно,нали?

 

А ако някой си мисли, че ще си пренебрегне интересът като собственик на дадена стока просто греши.Може да се случи, но при равни други условия,а в ситуацията ,тези условия не са равни, освен това да се вземе в определено време.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...