Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

...

Днес следобяда смятам да започнем проучването на обществените настроения към шльокавицата. :rolleyes:

Трябва да се забрани тотално. Отвратително е да се чете каквото и да е написано на шльокавица.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Трябва да се забрани тотално. Отвратително е да се чете каквото и да е написано на шльокавица.

Абсолютно съм съгласен! За мен писането на шльокавица е израз на неуважение към Българския език! Всеки, който има претенциите да се нарича БЪЛГАРИН, трябва да пише на БЪЛГАРСКИ.

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм върдо съм "ЗА" забрана на шльокавицата!

Има и други форуми, където това е направено, и те си съществува и развиват съвсем нормално!

Който иска да пише - наистина - да положи поне малко усилия, за да покаже, че уважава останалите колеги!

Link to comment
Share on other sites

Значи проблема се мести в Others

ще чакаме темата :P

Бас хващам, че 95 % ще са за махането,

но дали ще се спазва :unsure: е отделен въпрос :)

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е много чудно защо след като една сделка е обявена за приключена, не се изтрива цялата тема, ами се мести в специален раздел "приключени сделки"....аз например бих искал темите ми да се трият за да не се задръствам с такива :(

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен! За мен писането на шльокавица е израз на неуважение към Българския език! Всеки, който има претенциите да се нарича БЪЛГАРИН, трябва да пише на БЪЛГАРСКИ.

 

А какво следва да се прави с постове написани на полу-български със заместено Ч с 4, ш с 6 и т.н. - мен лично това ме дразни много повече отколкото пост написан с латиница...

Link to comment
Share on other sites

А какво следва да се прави с постове написани на полу-български със заместено Ч с 4, ш с 6 и т.н. - мен лично това ме дразни много повече отколкото пост написан с латиница...

Следва да си направим извод за грамотността на пишещия и дали искаме да имаме вземане-даване с такъв човек.

"заместено Ч с 4, ш с 6 и т.н." - според мен това пак си е шльокавица, нищо че е написано на кирилица. Даже по-лошо - написано е на кирилица, но не е на БЪЛГАРСКИ.

Link to comment
Share on other sites

Ами кво да се прай ?

То нека да стане едно от правилата да се пише на бг.

и квото се напише на друго осен Бг да се трие или нещо,

А пък за пристрастените към шльокавицата

 

http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

 

КИРИЛИЗАТОР

 

 

Edit:

Btw нали мидекс щеше да прави анкета в Others :woot

Edited by waren
Link to comment
Share on other sites

На мен ми е много чудно защо след като една сделка е обявена за приключена, не се изтрива цялата тема, ами се мести в специален раздел "приключени сделки"....аз например бих искал темите ми да се трият за да не се задръствам с такива :(

Съгласен съм. Доста по лесно ще е да се трият темите, а не да се затварят. Дори в 1 друг форум те се трият автоматично като мина 1-2 седмици :)

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е много чудно защо след като една сделка е обявена за приключена, не се изтрива цялата тема, ами се мести в специален раздел "приключени сделки"....аз например бих искал темите ми да се трият за да не се задръствам с такива :(

Ти пък интересно от какво се задръстваш и къде точно, след като темите ти отиват в съвсем друг подраздел, в който даже и не може да пишеш дори и да поискаш??

А когато потребител А е купил от потребител В за 5 лв. нещо и после ти го продаде за 10, защото преди това сме му изтрили темата за покупка - как ще се почувстваш ако разбереш след като вече си го купил?

Или ако потребител С пусне тема, че продава хард с лоши сектори и потребител D го купи, а ние междувременно изтрием и тази тема - после потребител D ти продаде като напълно читав диска, защото ти търсиш такъв в момента и после ти каже, че ти си го изпуснал и т.н......сега схвана ли идеята за съществуването на раздела "Приключени сделки"? Да оставим настрана, че друга полезна страна на подраздела е точно незадръстването на основния раздел с вече приключени и ъпнати с пост "продадено" продажби.

Да не говорим, че си много настрана изобщо от това какви възможности имат някои от потребителите, по колко ъкаунта са си открили и какви далавери си въртят....изобщо не визирам безобидните ъпвания на обяви.

Така че не се оплаквай от нещо, което изобщо не те засяга и бърка, а кажи едно "мерси", че имаш възможност да прегледаш във всеки един момент всички приключили вече сделки.

Доста по лесно ще е да се трият темите, а не да се затварят.

Абсолютно си прав! За да изтрия една тема ми е достатъчно да направя само 3 кликвания с мишката, а за да преместя тема от основния раздел в подраздела "Приключени сделки" (и то без да я затварям) ми трябват цели 10...за затварянето й ми трябват още 3.

Така че сам си направи сметката по колко теми местим всеки ден и го умножи по 10 кликвания за всяка тема....поне аз в скоро време май трябва да си купувам нова мишка само заради местенето на темите.

Btw нали мидекс щеше да прави анкета в Others :woot

Мидекс днес реши да поработи малко за пари, че от поддръжката на форума не се вадят финанси, че и никой не се навива да го корумпира даже... :bgrin:

След малко ще я отворя...

 

------------------------------------------------

 

Едит: Утре ще я отворя, след като първо се обсъди с останалите колеги и админите

 

@alchemy, вероятно може със скрипт, но засега го карам така - досадно и тягостно е да го правиш за всяка тема, но се свиква. Ето например за онзи хубавец горе, дето се жалва, че сме му местели темите, вместо да ги трием - само за тазвечершните 4 бр. негови теми, които беше ъпнал наведнъж и така беше смъкнал с 4 позиции надолу активните все още продажби...съм направил точно 52 кликвания....само за него. :woot

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

...За да изтрия една тема ми е достатъчно да направя само 3 кликвания с мишката, а за да преместя тема от основния раздел в подраздела "Приключени сделки" (и то без да я затварям) ми трябват цели 10...за затварянето й ми трябват още 3.

Така че сам си направи сметката по колко теми местим всеки ден и го умножи по 10 кликвания за всяка тема....

Няма ли начин да се напише скрипт, автоматизиращ процеса?
Link to comment
Share on other sites

А какво следва да се прави с постове написани на полу-български със заместено Ч с 4, ш с 6 и т.н. - мен лично това ме дразни много повече отколкото пост написан с латиница...

 

Копие от друг форум:

 

Правила на форума

Във форума се пише на КИРИЛИЦА, но и на Български език.
Забранено е писането с латински букви, както и заместването на буквите Ч,Ш,Щ и други с цифрени означения.
Общите правила на форума може да видите ТУК, а правилата на раздела ТУК

!!! Всеки пост, в който не са спазени общите правила на форума и правилата на раздела, ще бъде изтрит без предупреждeние.

Ето някои от основните правила:
- Оставете начин за връзка с Вас, различен от ЛС или пост във темата
- Цена (ако са голям асортимент, поне няколко примерни цени)
- Местоположение (град/село) - в кое населено място се намира това което продавате
- Не дублирайте обяви от друг раздел във форума
- Всеки излишен коментар или оффтопик ще се трие!

 

текста е в началото на страницата и се вижда във всеки момент.

Link to comment
Share on other sites

Никъде в правилата не пише, че заместването на някои букви или латиницата са забранени.

Винаги е имало и ще има неграмотни хора, но при една сгрешена буква или дума и 200 човека да се налеят...

Link to comment
Share on other sites

Искам да обърна внимание за един член на форума който се "изгаври" с мен специално и ми загуби целият неделен ден.

skream, се е писал,

прояви интерес за един лаптоп който пордавам ,цяла вечер ме засипваше с въпроси ,изиска актуални снимки... , но това са нормални неща.

Оставили сме телефони за контакт.

На срещата не се появи никой,на телефона който ми е даден се обажда човек който си няма и понятие за случая.

Аз съм запалил колата и съм го донесъл този лаптоп на тепсия тук в Пловдив в уговорения час , и накрая няма никой ,пък и грешен телеефон е оставил.Точно си помислих че е застанал някой отстрани и се присмива.

По скайпа поисках разяснение за случая,защото всичко се случва,но до момента ни вест ни кост.

А човека продължава да си влиза в форума.Последно е бил в 13:30 .Не е писал и Л.С.

Дадох му моя телефон , поне да се беше обадил че няма да дойде за да не се разкарвам.

Много гад се е навъдила последно време в тоя форум бреййй,да се не начудиш.

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

Да, добре е да се споделят такива "преживявания", за да бъдат спестени на останалите, които смятат да правят в бъдеще сделки с такива хора. Разбира се ако получиш извинения и обяснение за случката, не е зле отново да ги споделиш тук.

 

Що се отнася до задължителното въвеждане на кирилицата - анкетата "Да или Не" се отлага.

Взех мнението на колегите, които казаха, че не е добра идея да се ограничават правата за избор на потребителите да пишат на латиница или кирилица. Един вид... "той избира да пише на шльокавица, а аз избирам да не му чета писаното". Мисля, че звучи разумно правата на всички да са равни, още повече, че не са много хората, които продължават да използват шльокавицата. Допълнителен довод също е, че някои пишат еднакво неграмотно и на кирилица, и на шльокавица.

Така че засега положението остава така както си беше.

 

Едит: Тъй като всеки ден получавам доста ЛС-та с най-различни молби или обяснения - от понеделник до сряда вкл. ще отсъствам от Пловдив и ще съм доста зает, затова не се чудете защо не отговарям. Колегата Raptor също е доста отзивчив, така че се обръщайте към него. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=75399&hl=

 

Възможно е и аз да се бъркам, но обява за тази кола съм сигурен че е имало и преди.

 

Edit: не, не се бъркам, в кеша на гугъл я има предната - http://209.85.129.132/search?q=cache:XLkwE...;cd=2&gl=bg.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Предната му обява е затворена заради ЪП, за който е наказан. Следователно е и махната. В момента е в коша, така че тази може да остане.

Link to comment
Share on other sites

... предлагам, който използва словосъчетанието последна цена, ако пусне нова (по-ниска) цена след "последната', да му бъде заключвана темата. струва ми се се, че доста често почна да се използва този трик ... щом като не си сигурен, че това ти е последната цена, няма смисъл да го пишеш. на мен ми изглежда като "ако не го купите сега (на определената цена), няма да имате втора възможност" ...

Link to comment
Share on other sites

... предлагам...

Не се приема....поне от мен. Ако започнем и за това да затваряме теми....а и реално в такъв случай не се нарушава никое правило. Нека си пишат 'последна цена'...като не им изнася на купувачите, след някой и друг ден ще има 'още по-последна цена'...с тия евтини трикове никого не могат да заблудят. ;)

Link to comment
Share on other sites

Относително е, има някои, които си държат на последната цена и не я променят, обикновено темата им отива много назад и най-вероятно е да я срещнещ в подписа им, ако евентуално са решили да я сложат там, но има и такива, коита пишат последна цена, после още една последна и след това следват няколко последни... Няма да споменавам определени хора, но ми се е случвало при покупка на нещо за определено на последна цена продавачите да се отмятат от сумата, коята са обявили, а отделно ми се е случвало продавача да пусне тема, че продава нещо, а действително не е така просто я пуска да трупа постове. Забелязвал съм и случаи, в които един и същ човек си пуска теми и си отговаря с друг username, за да си вдигне темата.

Link to comment
Share on other sites

1.Цената в тая тема е супер нереална

За сравнение тук и тук.

 

 

Еми иди си я купи от там закво трябва да ми пишеш в темата ... кретен!

Иди викай кретен на баща ти.Да ти начука манерката да влезе малко акъл в нея.

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

1.Цената в тая тема е супер нереална

За сравнение тук и тук.

Иди викай кретен на баща ти.Да ти начука манерката да влезе малко акъл в нея.

 

На това се отговаря - ми продай му я на него тук балъците са на изчезване а и знаят къде да гледат преди да купят за 100лв нещо дето струва 10.

Link to comment
Share on other sites

На това се отговаря - ми продай му я на него тук балъците са на изчезване а и знаят къде да гледат преди да купят за 100лв нещо дето струва 10.

Нещо не схванах.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не схванах.

 

След като ти обяснява че си кретен и се ядосва че му спамиш темата (за което аз съм бил отнасял наказания между другото и то не един път) отговора ми би бил горния (един вид ако бях на твое място). Пфу пак объркано го обясних ама май се разбира повече тоя път :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...