Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ни са ибавайте с момчето е! Само на 23 е. Има го в японски сайтове, даже във възбуда.дот.ком го има :lol:

 

Все правиш някакви "компетентни" коментари ей... ( гледаш да си на всяка манджа мерудия ).

Човека се оказа много точен ( купих адаптер-а ) и е тъпо ( детинско ) такова отношение, без да го познаваш.

Link to comment
Share on other sites

Все правиш някакви "компетентни" коментари ей... ( гледаш да си на всяка манджа мерудия ).

Човека се оказа много точен ( купих адаптер-а ) и е тъпо ( детинско ) такова отношение, без да го познаваш.

 

Ок. Щом ти е продал адаптор значи е точен пич. Аз може да не го познавам, но Гугъл го познава. И защо скачаш на единствения човек, който е казал нещо за подкрепа? Ако искаш ела да те довърша в темата за тази цел :pirate

Link to comment
Share on other sites

аз имам един въпрос - защо някои хора след като продадат нещо, махат снимките и изтриват цената, на която е било пуснато? :unsure:

Никаква представа...трябва да питаш всеки един поотделно. Много пъти съм правил забележки в темите, когато видя някой да пусне нов пост с нова цена и едновременно с това да си е редактирал първия пост като е изтрил старата цена и е написал само последната. ;)

Link to comment
Share on other sites

аз имам един въпрос - защо някои хора след като продадат нещо, махат снимките и изтриват цената, на която е било пуснато? :unsure:

 

Ми за да не се объркват другите (според мойте виждания) в моята тема всичко което се продаде изчезва от първия пост и остават неща който още се продават, на мен лично ми се е случвало няколко пъти да пращам ЛС за нещо което е било продадено :)

Link to comment
Share on other sites

По-неграмотно написана обява трудно може да се намери: https://www.bulforum.com/index.php?showtopi...entry1495231345 :lol:

Ми то не само неграмотно ми и е**хти обявата всичко ми става ясно.....сигурно продава HTC tytin ма поне да си го напише кат ГРАМОТНИТЕ хора :lol:

Edited by waren
Link to comment
Share on other sites

А откъде сте сигурни, че е грамотен? И защо трябва да може да пише правилно, за да пусне обява - нали го разбрахте, к'во повече ви трябва... ;)

Нагледал съм се на всякакви изпълнения и варианти в писането, но все още се дразня на писането - тип SMS - на латиница, без всякакви препинателни знаци, главни букви и за още по-лесно...със заместващите '4' и '6'... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

без всякакви препинателни знаци

eee, стига и ти де, има цяла една точка!

"продажам хтц тът за 200 лева" - в златната класика на форума! не го трийте, моля ви! нека остане за поколенията!

Edited by inherit.hit.bg
Link to comment
Share on other sites

То бива да го е написал неграмотно ами хем е на кирилица хем все едно е писал на латиница. Не мога да разбера как изобщо някой може да го свърши това и да не забележи.

Link to comment
Share on other sites

и защо го мислите за такъв?

ТУК

 

Щото пише на шльокавица :music

Link to comment
Share on other sites

и защо го мислите за такъв?

ТУК

 

Ами конкретната обява която аз бях цитирал - просто трудно можеше да се напише по-неграмотно. Това е стил "чукча писател, чукча не читател" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами конкретната обява която аз бях цитирал - просто трудно можеше да се напише по-неграмотно. Това е стил "чукча писател, чукча не читател" :lol:

То това е ясно, ама явно продава на още по големи неграмотници.

Link to comment
Share on other sites

Баси...ужас да го сложим на модерейтед :lol: докъто се научи да пише или само на шлокавица, или на кирилица.Т'ва дето той го ползва е ужасно.

Link to comment
Share on other sites

Е че какъв проблем виждаш в това? Просто поредният неразбрал ме...като че ли ти самият може да третираш правилно емотиконите, ама хайде... :rolleyes:

 

Вчера и друг имаше...аз му слагам усмивка накрая, той вика "аман от псевдомодератори"...явно и Виден спада към групата на псевдо-тата, понеже го беше наказал преди това за нещо, а аз обрах парсата. :)

 

Всъщност в случая наистина има лек проблем, но е от морално естество - и друг път съм засичал хора като него да купуват нещо евтино от форума и пак да го продават във форума, но на по-висока цена. Реално никой не забранява това действие, но е гадно към останалите, които също четат темите... :inqn

Link to comment
Share on other sites

Ами преди време по моя инициатива (пак по повод конкретни случаи) добавихме към точка 5 изречението:

При участие в търг, участвайте със суми, които наистина може да заплатите ако спечелите търга! Ако след края на търга се откажете по някаква (уважителна) причина - уведомете максимално бързо за това продавача и/или някой модератор. При неспазване на последното се получават 20% + временна забрана за писане във форума (по усмотрение)

Вероятно ще трябва да се добави още едно, този път третиращо некоректните продавачи...но засега го нямаме => единственото, което може да се направи е да се обсъжда тук. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, Трябва да се забрани и шльокавицата :music

Отвсякъде ми е писнало да четъ' постове с шльокавица,

Ено време като бях Мод на форумите на импулс.бг (вече не съм защото стана адски тъпо и пълно с ...... айде да не споделям с какви) но когато някой напишеше нещо на шльокавица редактирах пост-а му по

този начин

 

само че там ставаше толкова малко че не можеше да се чете хич :devil

Edited by waren
Link to comment
Share on other sites

Трябва да се забрани и шльокавицата

Това не е проблем на раздела, а проблем изобщо за форума.

Ако става въпрос аз съм един от най-върлите противници на шльокавицата - особено дългите постове писани с нея, хич и не си правя труда да ги чета и изобщо не приемам за оправдание обясненията от рода - "Ама аз така съм си свикнал" ; "В момента пиша от лаптопа" и др.

Ако имаш желание да пишеш на родния си език, с нормалните за него букви и положиш минимално усилие за това - ще го направиш. В повечето случаи нещата опират до 90% нежелание за писане и само 10% липса на техническа възможност в конкретния момент.

За съжаление в общите правила нямаме такава точка, а аз не мога и нямам намерение на своя глава да слагам такива генерални забрани, освен да добавям от време на време някои дребни допълнения към правилата за покупко-продажби, които се налагат от системната практика на някои не много съвестни потребители.

На този етап бихме могли да предложим на админите и останалите ми колеги това, което и на мен много ми се иска отдавна да е станало. Преди това обаче мисля, че е добра идея да пуснем анкета в "Others", за да се види колко процента искат това да стане, колко са против и на колко въобще им минава през някъде... ;)

Днес следобяда смятам да започнем проучването на обществените настроения към шльокавицата. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...