Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

След като ти обяснява че си кретен и се ядосва че му спамиш темата (за което аз съм бил отнасял наказания между другото и то не един път) отговора ми би бил горния (един вид ако бях на твое място). Пфу пак объркано го обясних ама май се разбира повече тоя път :)

Те тава е малко по-сформирано.

Междудругото много мразя някой да пусне нещо,дето в магазина е по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А, аз мога ли да предложа нещо...

Ако някой пуска за продаване нещо за продаване да си проверява предварително цените на ново такова и да поставя нормална цена. Ако се намери има по-ниска цена на същото но НОВО - темата да бъде затваряна. Не сме балъци да купуваме нещо по-скъпо от тук, ако можем да си го вземем НОВО от магазина по-евтино и с гаранция.

Link to comment
Share on other sites

А, аз мога ли да предложа нещо...

Ако някой пуска за продаване нещо за продаване да си проверява предварително цените на ново такова и да поставя нормална цена. Ако се намери има по-ниска цена на същото но НОВО - темата да бъде затваряна. Не сме балъци да купуваме нещо по-скъпо от тук, ако можем да си го вземем НОВО от магазина по-евтино и с гаранция.

 

Работата е там че е леко спорен момент. В някои магазини има стоки ужким от същата марка но произведени другаде и със съответно малко по-различно качество. Има и доста сходни модели. Не можеш така да затваряш теми защото някой е репортнал по-ниска цена. Наскоро някой беше споменал за една компютърна фирма намаляща цените на компонентите които ги нямат в наличност и като идеш да купуваш ти казват да дойдеш след седмица. След седмица обаче като дойдат нещата и цената е с 50% отгоре. Чудно, а? :)

Link to comment
Share on other sites

Работата е там че е леко спорен момент. В някои магазини има стоки ужким от същата марка но произведени другаде и със съответно малко по-различно качество. Има и доста сходни модели. Не можеш така да затваряш теми защото някой е репортнал по-ниска цена. Наскоро някой беше споменал за една компютърна фирма намаляща цените на компонентите които ги нямат в наличност и като идеш да купуваш ти казват да дойдеш след седмица. След седмица обаче като дойдат нещата и цената е с 50% отгоре. Чудно, а? :)

 

... хубаво ама нали в правилата пише следното във втория абзац:

8. Цената се определя от продавача. Предлагане на цени, които са с голяма разлика под цената определена от продавача, ще се трият директно.
От друга страна - определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената, така че сверявайте цената си, преди да я поставите! Помислете, че никой няма да предпочете да купи от човек дадена стока, при положение, че абсолютно същата стока се продава в магазина нова и с гаранция.

 

Защо не се спазва? Правилата са за всички, нали?

Edited by Ranko
Link to comment
Share on other sites

1.Цената в тая тема е супер нереална

За сравнение тук и тук.

Иди викай кретен на баща ти.Да ти начука манерката да влезе малко акъл в нея.

 

По принцип ти нямаш право да му коментираш цената без интерес - наказуемо е. За това, че обижда, юзърът е съответно наказан. Ти защо следваш примера му и на свой ред обиждаш в поста си? Няма много смисъл в такива действия.

 

Отдавна е коментиран проблема с такива продавачи и сме обяснили, че всеки купувач е длъжен да се грижи за интересите си и да проверявеа цените на няколко места.

 

А, аз мога ли да предложа нещо...

Ако някой пуска за продаване нещо за продаване да си проверява предварително цените на ново такова и да поставя нормална цена. Ако се намери има по-ниска цена на същото но НОВО - темата да бъде затваряна. Не сме балъци да купуваме нещо по-скъпо от тук, ако можем да си го вземем НОВО от магазина по-евтино и с гаранция.

 

С теб се познаваме и знам, че си коректен търговец и симпатяга. Искам да те попитам обаче какви възнаграждения би определил на модераторите, които ще сверяват цените от обявите на всеки продавач? Тъй като и пълен работен ден може да не им стигне...

 

Отново повтарям - ВСЕКИ купувач е длъжен да провери от официален източник (поне един) цената на стоката, която купува, за да се предпази от волни и ли неволни измами. Екипът НЕ НОСИ отговорност за некоректни цени, публикувани от потребители.

Link to comment
Share on other sites

... хубаво ама нали в правилата пише следното във втория абзац:

....

Защо не се спазва? Правилата са за всички, нали?

 

Хем си прав хем не може да се провери навсякъде. А и като отчетем че цената чат пат е една като тръгнеш да го купуваш е леко различна - вземи пример www.mobilebulgaria.com - има телефони на доста ниски цени и ужким нови само че аз от тези не бих рискувал да купя.

 

Пък и както RaptoR каза - не може да се провери абсолютно всичко...

 

Някой хубав ден ако ми остане време (може би идната петилетка) може и да си поиграя да разпиша сайт за продаване на разни неща (то всъщност има няколко, обаче на всичките им намирам кусури). Та ако направя такова нещо (хем снимки, едно друго ще са по-добре подредени и т.н. ... ама има едно голямо АКО - ако ми остане време и ми е скучно)... та тогава може да се направи автоматична проверка...

Link to comment
Share on other sites

Отдавна е коментиран проблема с такива продавачи и сме обяснили, че всеки купувач е длъжен да се грижи за интересите си и да проверявеа цените на няколко места.

Абе то добре.Ще види,че това дето реално е 10 кинта,той го е обявил за 100,ще се осъзнае и ще смъква 1месец с по 5 лева и постоянно темата ще му е на 1-во място.

 

 

Ти защо следваш примера му и на свой ред обиждаш в поста си? Няма много смисъл в такива действия.

Стана ми ясно,че няма смисъл,ама-казана дума-хвърлен камък.Най-много да отнеса 20%,пък ако си пич-ще мина между капките :laughing:

Link to comment
Share on other sites

С теб се познаваме и знам, че си коректен търговец и симпатяга. Искам да те попитам обаче какви възнаграждения би определил на модераторите, които ще сверяват цените от обявите на всеки продавач? Тъй като и пълен работен ден може да не им стигне...

 

... не може ли да се ползва репорт бутона като се пише и причина? (признавам си че не разбирам - просто ми хрумна, не се смейте ако не става :D )

... вземи пример www.mobilebulgaria.com - има телефони на доста ниски цени и ужким нови само че аз от тези не бих рискувал да купя.

 

.....

Нямах предвид обявите там (сайта не е магазин), нито фалшиви намаления от 50% на стока която не е налична, а истински магазини с истински цени но ... както и да е

 

Спирам :)

Link to comment
Share on other sites

... не може ли да се ползва репорт бутона като се пише и причина?

 

E те точно тоя бутон е за тая работа всъщност. Ако има кой да го спомене модератор може и да вземе отношение иначе те няма как да видят всичко - това ми беше мисълта.

 

 

 

Абе то добре.Ще види,че това дето реално е 10 кинта,той го е обявил за 100,ще се осъзнае и ще смъква 1месец с по 5 лева и постоянно темата ще му е на 1-во място.

 

Точно за този случай е и онази точка от правилата :)

 

 

Стана ми ясно,че няма смисъл,ама-казана дума-хвърлен камък.Най-много да отнеса 20%,пък ако си пич-ще мина между капките :laughing:

 

Ааа никакви такива - това е модераторско пристрастие а те трябва да са строги и справедливи. Затова за "наши хора" - 40% :P

Link to comment
Share on other sites

... не може ли да се ползва репорт бутона като се пише и причина? (признавам си че не разбирам - просто ми хрумна, не се смейте ако не става :D )

 

Нямах предвид обявите там (сайта не е магазин), нито фалшиви намаления от 50% на стока която не е налична, а истински магазини с истински цени но ... както и да е

 

Спирам :)

 

Може да се ползва репорт бутона, разбира се, но съпоставка на ВСЯКА една цена е невъзможна. Ако искаш пробвай се 2-3 страници с обяви назад да провериш цените на продавачите и засечи времето :bgrin:.

 

E те точно тоя бутон е за тая работа всъщност. Ако има кой да го спомене модератор може и да вземе отношение иначе те няма как да видят всичко - това ми беше мисълта.

 

Виждаме всичко, Ники, но не можем да сверяваме на всички цените.

Link to comment
Share on other sites

Може да се ползва репорт бутона, разбира се, но съпоставка на ВСЯКА една цена е невъзможна. Ако искаш пробвай се 2-3 страници с обяви назад да провериш цените на продавачите и засечи времето :bgrin:.

Виждаме всичко, Ники, но не можем да сверяваме на всички цените.

 

... не рабирам дали може да се направи а и до сега не съм го ползвал този бутон (не знам какво точно става като го натисне човек :( ), ама все пак при използване на репорт да може да се пише и ОБОСНОВАНА ПРИЧИНА за него.

 

Ееей.. а щях да спирам ;)

Edited by Ranko
Link to comment
Share on other sites

(не знам какво точно става като го натисне човек :(

 

Е как какво - излиза от екрана един модератор с голям чук и те удря по главата задето си го натиснал :lol:

 

 

 

ама все пак при използване на репорт да може да се пише и ОБОСНОВАНА ПРИЧИНА за него.

 

Точно това става. Пробвай някой път - не боли :P

Link to comment
Share on other sites

Е как какво - излиза от екрана един модератор с голям чук и те удря по главата задето си го натиснал :lol:

Точно това става. Пробвай някой път - не боли :P

:lol: разсмя ме :lol:

Ще пробвам, ама нали трябва да има повод.

Мога да репорнта това за чука например :rofl:

 

 

П.П. моля за малко едит в тази тема: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=73899

Link to comment
Share on other sites

... и друго ми прави впечатление. почнаха да се появяват разни обяви, които са очевидно препродаване на стоки закупени от ebay, dealextreme и още някой друг голям онлайн "магазин" (ebay е трудно да се определи като магазин :lol: ) ... то разбирам да си сложиш 50-60% отгоре на цената, на която си купил въпросната стока, ама да слагаш някви хави от порядък на +200% ... все пак интернета не е само abv и skype. може да има рибки, дето да се ловят на кукучките, ама други които също купуват за собствено ползване от посочените места се дразнят на подобна спекулативна търговия. особено в този форум ...

Link to comment
Share on other sites

ама други които също купуват за собствено ползване от посочените места се дразнят на подобна спекулативна търговия. особено в този форум ...

 

Айде сега и ти като мацките от prodavalnik.com според които сайта им бил за взаимопомощ и разни мами си обличали децата и спестявали и за себе си като купуват от там.

 

Преди време бях пуснал за продажба едни лаптопи DELL като поне 5 човека ми обясниха че можели същия модел да го намерят и по-евтино. Само че моите бяха с по-хубава матрица и други дребни екстри отделно доставката отделно ДДС-то... а да не забравяме и че докато дойдат и т.н. бяха минали 2 месеца а цените знаем че се променят.

 

Не че защитавам някой конкретно, просто ми се струва че си ги пропуснал тези подробности...

Link to comment
Share on other sites

Според мен няма какво да се дразните. Всеки да си продава на цена каквато иска.

Вече за спекулативното вдигне с цел постване на повече постове с цел UP съм съгласен, но като цяло всеки си има глава на раменете и си продава каквото иска ( без забранените от закона стоки и т.н.) на каквато цена си иска. Аз лично предпочитам да дам 50лв повече , но да не чакам 25-30 работни дни от ebay. Всеки си има преоритети. За мен е БЪРЗО , а ebay са СУПЕР Бавно , т.е. съм готов да платя повече, ако ще го имам даденото нещо сега :)

By the way - сега си поръчах един cooling pad от ebay за проба, та като дойде ако имам още лаптоп ще е добре :D

Link to comment
Share on other sites

Айде сега и ти като мацките от prodavalnik.com според които сайта им бил за взаимопомощ и разни мами си обличали децата и спестявали и за себе си като купуват от там.

 

Преди време бях пуснал за продажба едни лаптопи DELL като поне 5 човека ми обясниха че можели същия модел да го намерят и по-евтино. Само че моите бяха с по-хубава матрица и други дребни екстри отделно доставката отделно ДДС-то... а да не забравяме и че докато дойдат и т.н. бяха минали 2 месеца а цените знаем че се променят.

 

Не че защитавам някой конкретно, просто ми се струва че си ги пропуснал тези подробности...

 

дай ми конкретика, че пак ми говориш общи приказки ...

 

... Аз лично предпочитам да дам 50лв повече , но да не чакам 25-30 работни дни от ebay. Всеки си има преоритети. За мен е БЪРЗО , а ebay са СУПЕР Бавно , т.е. съм готов да платя повече, ако ще го имам даденото нещо сега :)

By the way - сега си поръчах един cooling pad от ebay за проба, та като дойде ако имам още лаптоп ще е добре :D

 

повече от 10 дни за доставка от ebay не съм имал ... думата ми е за това, че в темите не се позволява да се напише това го има еди къде си на ниска цена, а в същото време се оставят хората да се лъжат (които не са информирани) и да се хващат като шарани. това лично мен ме дразни и дори си позволявам да го правя в темите или на лично, дори и да ме накажат с някой и друг warn.

Link to comment
Share on other sites

дай ми конкретика, че пак ми говориш общи приказки ...

 

Коментирах твоите общи приказки. Ако искаш почни ти с конкретиката че да не говорим наизуст и по принцип. Става ли?

Link to comment
Share on other sites

думата ми е за това, че в темите не се позволява да се напише това го има еди къде си на ниска цена, а в същото време се оставят хората да се лъжат (които не са информирани) и да се хващат като шарани. това лично мен ме дразни и дори си позволявам да го правя в темите или на лично, дори и да ме накажат с някой и друг warn.

 

Сигурно обикаляш и по кварталните магазинчета и обясняваш на хората как сиренето или салама е по-евтин в Метро и Била, и ги убеждаваш да не пазаруват в бакалийките?! Не?! А защо не правиш така? Как спиш нощем, като знаеш, че ежедневно се прецакват хорицата като купуват кило сирене с 30 стотинки по-скъпо при Генчо Бакалина от колкото в Била? Лелеее...

 

:lol:

 

Смешен си с тая будна гражданска съвест. Предлагам от тук насетне всеки който търси да купи нещо, вместо да разглежда обяви и да обикаля из Интернет сайтове, да дава парите директно на теб, а ти ще му го намираш на най-далаверската цена! Става ли?

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

не, просто смятам, че форумите (не визираните от теб търговските обекти) са за споделяне, за информиране, за взаимопомощ ... а не за търсене на полза/изгода от други като него, там където в някоя друга област примерно може да му се наложи да се допита за нещо си.

 

бе, кво се правя и аз на дон кихот ... винаги ще има царивичка и винаги ще има кой да я кълве. тарикатлъка е национална черта, после що се обиждаме като ни изтопосат нейде си, представяйки ни за някакви си ... ами ние сме си ориента откъдето и да ни подхванеш.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

.....

 

Медала винаги има 2 страни. Не винаги става дума за тарикатлък - може най-нормално да си е тази цената и пак да се намери някъде по-ниска. Не можеш да провериш всички сайтове случайно няма ли по-евтино а в щатите много неща са доста по-евтини но си има подробности. Ей примерно Nissan Murano - там е $35,000 с всички екстри. Тука е 105,000лв отделно екстрите... а не съм чул долара да струва 3 лева... Компютрите същата работа - тръгни да купуваш тука SCSII дискове да видиш какви цени ще намериш, а там един приятел намери по $50 парчето едни 72gb-тови 15krpm. Мисълта ми е че точно с ebay трудно би могъл да сравниш цени отделно че си има и подробности. Пробвай да купиш оттам лаптоп и моментално ще те "ударят" 20% ддс.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

говорим за съвсем различни "параметри" и неща ... но както и да е. теб те знам, че си само за спорта и ще продължиш да "разясняваш", така че аз ще прекратя тук. :)

 

общо взето всеки си има глава на раменете и нека си я чупи (нали така го разбираме ние българите - щом не опира до мен, кво ме засяга?!)

Link to comment
Share on other sites

говорим за съвсем различни "параметри" и неща ... но както и да е. теб те знам, че си само за спорта и ще продължиш да "разясняваш", така че аз ще прекратя тук. :)

 

Ами ти говориш общи приказки, как да разбера какво имаш предвид. Може и да се съглася с теб даже но след като си говорим по принцип до момента, какво друго да кажа?

Link to comment
Share on other sites

Това https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=75795

това https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=75773&hl=

и това https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=75649&hl=

са за един и същ лаптоп.

 

 

 

10. Този форум/раздел е предназначен за продаване и купуване на лични стоки. Това означава, че ако сте фирма/ET и искате да продавате масово даден продукт, то мястото на обявата ви не е тук, а някъде където ще трябва да си платите. Такива теми до момента бяха затваряни, а от този момент нататък ще бъдат трити директно...

 

добре де, това https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=75525 не е ли точно такава тема?

Не продаваме датчици, комплектите са цели и не ги разваляме за продажба на отделни елементи.

Забележете продаваМЕ, разваляМЕ и тн.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...