Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=73943

 

тази тема не се ли пуска за втори път :unsure:

 

здравейте,аз съм автора на темата :) в предишната бях помолил да се изтрият всички постове без първия,но явно е била забърсана цялата тема,та затова пуснах нова.Иначе евала за организацита във форума,доста добре замислен от към правила и спазването им :punk

Link to comment
Share on other sites

@Overdrive & останалите, как мислите - трябва ли да се наказват подобни деяния или модераторите да се ограничат само със затварянето на темите и недопускането на нови подобни обяви с подобни цени?

Link to comment
Share on other sites

тоя е олигофрен и то 29 годишен с образование , аз още горе казах че е тъп стотинкаджия който е преоткрил интернета и сега се опитва да изкара някой лев...... няма да коментирам ония "реплики" щото става вече смешно..... ти му даваш снимка на 1-то и на другото той ти вика тва е едно и също......само му погледнете бездарният сайт , мисля че е правен от някой бавнозацепващ...... :angry1

Link to comment
Share on other sites

От бая време гледам как се развива сериала с този златен форумен член... И вече трябва да попитам, щото много съм озадачен...

 

Очевидно този има онлайн магазин... (не коментираме качеството на "сайта"). Очеизвадно си прави реклама на сайта във всяка тема която пуска. Направо е ослепително ясно, че не е човек, който е решил да продаде старата си шапка/видео/гуменка, а си е поставил за цел да развива търговия. Всичките му постове са обяви за продажба... Трябва да си с четвърт мозък, за да не видиш, че навсичко от горе се опитва във всяка обява да "премята" евентуалния си купувач с хватки, далеч от това което би нарекъл "добросъвестна търговска практика"... И въпреки всичко това продължава необезпокоявано да си прави каквото си прави. Няма дори предупреждение... Вместо да понесе наказание, става предмет на риторични въпроси - да го накажем ли такъв, да го не накажем ли... от кога такива решения се взимат след общонародно допитване?! Има правила. Или има нещо друго, което масата не знаем и което го прави по-специален този? Плаща си за реклама в сайта?! Или нещо друго?

 

p.s. - и BTW като му затворите темата, какъв точно ефект постигате?! Линка към "магазина" му си е там... рекламата си върви... а вие се питате "да го накажем ли, да го затворим ли"...

Link to comment
Share on other sites

@овърмен, под аватара ти все още стои "Group: Moderators" - защо не приложиш това, което сметнеш за необходимо? ;)

Вместо да се чудиш кое какво и защо, банни го направо и приключваме случая...аз не мога да огрея навсякъде, а напоследък май само аз и Виден вършеем в раздела и не само там. Достатъчно хора в последно време съм баннал, модерирал в режим, наказал с процент и предупредил лично... ;)

Link to comment
Share on other sites

@овърмен, под аватара ти все още стои "Group: Moderators" - защо не приложиш това, което сметнеш за необходимо? ;)

Вместо да се чудиш кое какво и защо, банни го направо и приключваме случая...аз не мога да огрея навсякъде, а напоследък май само аз и Виден вършеем в раздела и не само там. Достатъчно хора в последно време съм баннал, модерирал в режим, наказал с процент и предупредил лично... ;)

тцъ. не са били достатъчно, трябвало е и този. лично мнение ми е - нали затова правиш допитване.

 

добре че не съм сред вас, щото например завидния речников запас на злобил щеше да бъде доста ограничен.

Link to comment
Share on other sites

@mobo, може би имаш право, че към някои е необходимо по-твърдо поведение, още повече, че по технически причини едва вчера са валидирани хората от поредния пакет от нови потребители, който се изразява в 4-цифрено число :excl: и очаквам масови нарушения в идните дни (дори още днес го забелязвам и вече прилагам наказателни мерки), но ми кажи - защо само аз трябва да го правя?? Ако чукнеш на moderating team-а ще видиш, че освен мен има още 12 човека + още 6 локално за разделите. ;)

Смятам, че добре се справям с моята си част от поддържането на Buy/Sell раздела, тъй като отделям предостатъчно време - и от свободното си, и от 'заетото' си даже. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

квото и да си говорим подфорум buy/sell = bulforum ... това е тенденцията. за съжаление.

едва ли голяма част от потребителите през последната година са се регистрирали заради подфоруми hardware, software, movies, p2p, той и тя ... потребителите, които са от доста години в тези форуми знаят за какво намеквам.

Link to comment
Share on other sites

Ами то няма лошо...стига да си спазват правилата и изобщо да се навият някога да си ги прочетат, които правила всъщност са доста подробни и обхващащи много ситуации, но като се има предвид човек за какво и колко си губи времето всеки ден, мисля че не е особено губи-време да се отделят 15-20 мин. за разглеждането им.

А който си има желание, покрай търговския раздел, ще хвърля по един поглед и на останалите раздели и малко по малко ще се приобщи към съществуващата тук общност.

Link to comment
Share on other sites

@mobo, може би имаш право, че към някои е необходимо по-твърдо поведение, още повече, че по технически причини едва вчера са валидирани хората от поредния пакет от нови потребители, който се изразява в 4-цифрено число :excl: и очаквам масови нарушения в идните дни (дори още днес го забелязвам и вече прилагам наказателни мерки), но ми кажи - защо само аз трябва да го правя?? Ако чукнеш на moderating team-а ще видиш, че освен мен има още 12 човека + още 6 локално за разделите. ;)

Смятам, че добре се справям с моята си част от поддържането на Buy/Sell раздела, тъй като отделям предостатъчно време - и от свободното си, и от 'заетото' си даже. :ph34r:

ами и аз това не ти разбирам, отделил си от времето си, за да разгледаш казуса, а си го оставил нерешен. дъглас адамс доста е написал по темата за "не е моя работа", та мисля да не го повтарям.

грам идея си нямам що всичките ти колеги се скатават, но пък от друга страна защо ли да работят и те ако ти успешно вършиш всичко?! основен инженерен принцип: ако бачка - не пипай повече ;)

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Моето кредо е - "Веднъж стомна за вода, втори път.... и на третия..." - разбираш какво искам да кажа. Горният потребител съм го предупредил и лично аз му изтрих още с пускането на темата линка към сайта, след което той се извини в темата и каза, че повече няма да дава директен линк. След това ако съм пропуснал някоя негова тема с линк не смятам да сезирам Върховния съд за това. ;)

Link to comment
Share on other sites

към Midex

 

относно https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=63849

Позволявам си да напомня, че освен правилата на секцията Bye/Sell са в сила и ОБЩИТЕ ПРАВИЛА на форума.

 

След като цитирате репорта на ******** в част, която е достъпна за всички потребители, не се ли нарушават т.1 и т.2 от тези правила, защото това си е точно използване на обидна дума и пряка характеристика, както и неуважение към участници във форума.

 

Ще се самонакажете ли сега?

Погазването на т. 2. или 3. се счита за грубо нарушение. Пост с такова съдържание се редактира или трие, а авторът му се наказва с предупреждение (warn)

 

А сега по темата.

Освен посочените линкове и спецификации могат да се намерят и други, в които обаче се казва, че WAN-порта е 10/100.

Вместо да кажете на продавача да уточни характеристиките на стоката, която продава, цитирахте в общодостъпна част на форума обидни квалификации.

За щастие, няма как да се засегна от човек, който е способен да "генерира" пет правописни грешки само в едно изречение.

Link to comment
Share on other sites

към Midex....

 

Ще се самонакажете ли сега?

...

 

Естествено Midex и другите модератори веднага ще започнат да се самобичуват. :) Изпляскала работа.

#plameni ако имаш и друго предложение сега е момента да го дадеш.

 

П.П. Точно към #Midex да имаш претенции за тона и за изобщо нещо ...?!?

 

Разбирам към някой като #ov3rm4n да са претенциите:

 

...четвърт мозък...Жалък...плямпаш...избършеш гъза...словесен дрисък...грънци, аре стига с тия кухи фрази...Смешник...

... и прочее и прочее и прочее :)

Edited by neslomim
Link to comment
Share on other sites

@plameni, ти правиш ли изобщо разлика в подтекста на това, дето си го цитирал в червено? Цитирал съм рапорта, за да покажа, че на хората започва да им писва от безсмислените ъпвания и на всичкото отгоре рапортуващият не се обръща лично към някой от вас, а изразява индиректно мнение. Ти нали загуби интерес към продажбата - защо тогава пусна още 2 поста под моя да критикуваш колко правописни грешки бил допуснал в рапорта си - да ги върна ли да ти ги припомня? Линк с подробни данни към продукта е даден още в първия пост - който го интересува, ще види това, което му е необходимо.

 

П.П....и с какво точно предлагаш да се накажа - да спра да модерирам форума за 3 дена ли...че да пуснеш още 22 поста в спорове?

Link to comment
Share on other sites

plameni не съществува възможност членове на Екипа да бъдат наказвани, да се самонаказват и прочее - въпросът ти е абсурден. Ако се позамислиш ще разбереш какво имам предвид...

 

Сега по случая:

 

Още в първия си пост в тази тема нарушаваш Правилата на Търговския раздел:

 

Доста висока е цената.

При днешните скорости на достъп до Интернет, само някой неразбиращ би се набутал с рутер, който поддържа до 10 Mb/s на WAN-интерфейса си.

 

Тук да припомним точка първа - Абсолютно се забранява коментара на цените, които са определени от продавача........Всеки има правото да реши сам каква е цената на стоката която продава. Това е свободен пазар, както и съвсем първото изречение, което винаги е на екран - Писането на коментари без интерес е абсолютно забранено и се наказва строго (warn + moderated).

 

Оттам нататък започвате някакъв спор с продавача, сякаш сте на Четвъртък пазара и обсъждате кило домати. Ти му обясняваш за някакви 20Mbps, че са 10, той си пее, че сваля с 3 мб/с и така до откат... в разрез със споменатите Правила, като ти нарушаваш и точка 9.

 

Елементарната логика показва, че поне по три показателя има повод да получиш 20%, каквито не виждам да си получил. Което откровено казано отчитам като грешка на колегата и му се чудя защо е търпял целия този панаир.

 

След като виждаш проблем с продаваната стока и си запознат с Правилата на раздела можеше съвсем спокойно и интелигентно с един пост да опишеш разминавката, да си дадеш линковете и да поискаш обяснение от продавача. Това нямаше да е нарушение, тъй е като е под формата на уточнителен въпрос, а ВСЕКИ евентуален купувач като го види ще си направи сам проверката и сметката.

 

Това че колегата е показал чуждия репорт е негово решение и е негово право. И понеже си направил релация с основните форумни правила, нека ти припомня може би най-важното от тях:

 

Правилата в този форум се определят от правоимащите. С присъствието си тук Вие автоматично се съгласявате с тях и се задължавате да ги спазвате.
Link to comment
Share on other sites

#plameni ако имаш и друго предложение сега е момента да го дадеш.

 

П.П. Точно към #Midex да имаш претенции за тона и за изобщо нещо ...?!?

 

Претенциите ми не са към тона, а към това, че се разпространява анонимна обидна квалификация към членове на форума.

Предложението ми е да се редактира въпросният пост по начин, който не обижда мен и продавача.

Link to comment
Share on other sites

Интересно защо тази квалификация не обиди продавача, след като беше направена и към двама ви, а и не смятам, че думата, която беше използвана в рапорта беше чак толкова остра, че да предизвика такава реакция у теб, но....хора най-различни....преди малко изтрих използваната дума, но впоследствие изпълних и друго по-логично за темата действие (по молба на продавача) - просто изтрих спора ви. Така бъдещите поколения, посещаващи нашия форум няма да знаят с какво ви е обидил анонимният репортьор. ;)

Link to comment
Share on other sites

Интересно защо тази квалификация не обиди продавача, след като беше направена и към двама ви, а и не смятам, че думата, която беше използвана в рапорта беше чак толкова остра, че да предизвика такава реакция у теб, но....хора най-различни....преди малко изтрих използваната дума, но впоследствие изпълних и друго по-логично за темата действие (по молба на продавача) - просто изтрих спора ви. Така бъдещите поколения, посещаващи нашия форум няма да знаят с какво ви е обидил анонимният репортьор. ;)

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам да се отдели Buy/Sell от основния форум. Като търся най-нови, все едно се озовавам на руския пазар. От коли до кисело зеле.

Samkijot е абсолютно прав. За съжаление, този форум, който толкова много ми допадаше се е превърнал в Интернет версия на Капалъ Чаршия. :huh:

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=74057

 

ако може да се поизчисти спама и мненията на "псевдо" разбирачите ,а също и за неспазване на правилата да се наложат справедливи наказания иначе все така ще я караме ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...