Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

10. Този форум/раздел е предназначен за продаване и купуване на лични стоки. Това означава, че ако сте фирма/ET и искате да продавате масово даден продукт, то мястото на обявата ви не е тук, а някъде където ще трябва да си платите. Такива теми до момента бяха затваряни, а от този момент нататък ще бъдат трити директно...

 

ти още ли не си усетил, че в този форум има търговци (ЕТ или най-общо казано "прекупвачи"), но просто пускат нещата си в отделни теми и по 1-2 бройки ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Този е наказан и озаптен, излишните теми са махнати, като е оставена само най-старата. Благодаря, че ми го показа.

 

добре де, това https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=75525 не е ли точно такава тема?

 

Забележете продаваМЕ, разваляМЕ и тн.

 

Този юзър заплаща ефективно обявите си. Няма основания да бъде наказан.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искам да попитам за едно положение дали попада в точка 13 а именно :

13. Забранява се предлагането на подобна стока в тема пусната от друг потребител. Ако имате еднаква стока за продаване сте длъжни да я обявите в нова тема. При неспазване, 20% уорн и триене на мнението !

 

При това положение ТОВА попада ли като нарушение към точка 13.

 

Питането ми е от лично естество дали е правилно това или не е .

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам за едно положение дали попада в точка 13 а именно :

13. Забранява се предлагането на подобна стока в тема пусната от друг потребител. Ако имате еднаква стока за продаване сте длъжни да я обявите в нова тема. При неспазване, 20% уорн и триене на мнението !

 

При това положение ТОВА попада ли като нарушение към точка 13.

 

Питането ми е от лично естество дали е правилно това или не е .

 

В този случай е допустимо, защото двамата ТЪРСЕЩИ няма как да си пречат. Ако обаче някой продава стока и някой тръгне в темата му да предлага своя еднаква такава - това вече е нарушение и конфликт на интереси.

Link to comment
Share on other sites

Още повече, че май колата е блъскана отпред - фаровете са различни и накриво, капака не е на едно ниво с калниците.

Питах съвсем в нормален тон дали това е така и някой модератор ми изтри мнението :confused

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=76401

 

 

добре де, това тук не е ли тенденциозно ъпване ... една цена в първия пост и след това безсмислени уточнения, които могат да се прибавят още в началото като се редактира мнението в началото.

освен това май тоя пинизи с "снимки на скайп, мейл ...' :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Питах съвсем в нормален тон дали това е така и някой модератор ми изтри мнението :confused

Аз поне не съм бил със сигурност, щото ме нямаше във форума доста време. :bgrin:

А за километрите - най-вероятно е пропуснал една нула накрая. Цената наистина доста абсурдна, но е негово право да си определи цена, а ако започне да я ъпва редовно с малки редукции...тогава ще затворим темата.

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=76401

добре де, това тук не е ли тенденциозно ъпване ... една цена в първия пост и след това безсмислени уточнения, които могат да се прибавят още в началото като се редактира мнението в началото.

освен това май тоя пинизи с "снимки на скайп, мейл ...' :wacko:

 

Нищо ново...дребни номерца, които немалко хора правят тук редовно. Обикновено затварям такива теми, когато се прекалява с "новата" информация, която никой не иска или най-малкото сливам следващия пост с предишния, но тъй като вече има и други постове в темата засега ще си стои и ще наблюдавам продавача да не продължава с "новата" информация.

Link to comment
Share on other sites

Оплакването ми може да ви се стори малко глупаво, но защо след като продам нещо или стане въпрос за затваряне на тема от моя страна, аз пиша нов пост темата да се затвори, също така натискам бутона report и пиша пак темата да се затвори. Ама нищо.

Link to comment
Share on other sites

Оплакването ми може да ви се стори малко глупаво, но защо след като продам нещо или стане въпрос за затваряне на тема от моя страна, аз пиша нов пост темата да се затвори, също така натискам бутона report и пиша пак темата да се затвори. Ама нищо.

А защо правиш и двете неща едновременно? Пусни само рапорт например...или само пиши, че темата е за местене/затваряне и по някое време все някой колега или аз ще я видим...

Link to comment
Share on other sites

Ако има възможност всеки сам да си затваря темата и тя автоматично да отива в Приключени Сделки, ще се спести доста спам...и доста усилия на модераторите.

 

 

 

Също ще е добре и да може всеки да си трие постовете.

 

Така няма да им "опа сбърках да се изтрие" или "горният ми пост е грешка"!?!

Link to comment
Share on other sites

Оплакването ми може да ви се стори малко глупаво, но защо след като продам нещо или стане въпрос за затваряне на тема от моя страна, аз пиша нов пост темата да се затвори, също така натискам бутона report и пиша пак темата да се затвори. Ама нищо.

 

Вместо да пишеш нов пост, че стоката е продадена или купена, да ъпнеш темата си и да изместиш стотина други, можеш просто да си редактираш последния или първия пост и да пуснеш репорт да ти затворят темата. Това сме го дъвкали по 10 пъти!

 

Друго което ми направи впечатление (дори и аз не съм го спазвал този метод) е след като една стока й се намали цената в първия пост да си остане първоначалната цена, да се задраска или подчертае и след това до нея намалената цена. В друг форум ми изтриха тема точно заради тази практика. Поне от моя гледна точка, така ще улесним модераторите и ще намалим броя на "мушингийте". Идеята е да се види първоначалната цена и крайната. Също така да няма опити за ъпване на тема с уж нова цена а като се коригира цената в първия пост никой да не е запомнил каква е била старата. По този начин и по-лесно се проследява стъпката на сваляне на цената и темата няма да се пълни с постове от потребители обясняващи правилата на раздела. :)

Link to comment
Share on other sites

Именно затова е предложението ми:

 

Напротив. По добрия вариант е никой да не може да си трие и редактира мнението примерно 20 мин след публикуване
Link to comment
Share on other sites

Ами ако има нов отговор от друг потребител?

Според мен по-добрият вариант е да не може да пише нов пост за 20 минути само ако предишния пост е бил също негов. Да се избегне флууд, което пък всеки потребител е длъжен да избягва.

Link to comment
Share on other sites

Тези, дето ползват практиката да си трият старата цена не са много и тъй като модераторите няма как да запомнят всяка обява с началната й цена, поне аз лично ги предупреждавам такива с ЛС или направо в темата от тук нататък да не трият старите цени.

А за затварянето на темите от самите потребители - това сме го обсъждали и преди и е било отхвърлено, било поради технически ограничения от страна старата версия на софтуера (скоро ще се ъпгрейдва, както някои вече знаят)...а и админите надали ще разрешат тази екстра на всеки един потребител, дори и софтуерът да го позволява. Ако се замислите - с всяко едно действие в повече (за раздела Buy/Sell) би могло да се спекулира...ако всеки си спазва правилата, всичко е ОК, но за съжаление има и такива, които умишлено или поради незнание бъркат постоянно.

Link to comment
Share on other sites

В uroci.net имаше един урок да се сложи скрипт с който потребителите ще могат да затварят сами темите си. Не давам линк към урока, защото нещо компа забива, но може да влезнете в уроци и да напишете форум трябва да излезне.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали ще е полезно (аз мисля, че да) но във форум (не помня кой точно) при публикуване на тема първото мнение не можеше да се променя. Следващите - да, но първото не можеше. Мисля че ще е добре ако има върможност с обновяването да стане и поне за купува/продава - винаги ще може да се види какво точно е публикувал потребител, щото сега могат да се променят без грижи.

Link to comment
Share on other sites

Това е тъпо. Няма да ровя 1 страница, за да разбера кой какво е продал, добавил е какво му е останало.

Вероятно се изискват огромни усилия...

Сигурен съм, че ако искаш да видиш дали е продал или добавил нещо винаги преглеждаш до края или поне само края, ако ще и 5 страници да е темата.

Link to comment
Share on other sites

Е да , ама първата страница седи винаги отгоре , което е супер , дари да си на 12-та страница.

Аз съм по съгласен само първата да може да се редактира , но не и следващите....

Link to comment
Share on other sites

Вероятно се изискват огромни усилия...

Сигурен съм, че ако искаш да видиш дали е продал или добавил нещо винаги преглеждаш до края или поне само края, ако ще и 5 страници да е темата.

При хората с големи разпродажби от примерно 20 неща... Като само се добавят и изчезват неща какво става ? 2 страници гледаш да видиш какво е останало.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...