Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=68358

 

как трябва да се тълкува ей това:

Имам и един компютър от тази тема с проблемни

кондензатори на дъното за 49 лв. и антена за безжична връзка

на около 10км от тази тема.

 

:unsure: ... продаваш нещо, ама между другото даваш в темата линк и към други твои теми :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

как трябва да се тълкува ей това:...

Видях го още вчера, но го оставих, защото най-долу е писал "Който вземе повече неща накуп ще има промоция :-) " - един вид, ако някой вземе колонките и/или процесора + още нещо от изброените неща в двете теми...ще има намаление. Малко странно е обявено, но не виждам друг начин да го направи, освен ако не помоли някой модератор да слее темите или нещо друго от този род... ;)

Link to comment
Share on other sites

не че нещо ама не смятате ли че почвате да издребнявате.... какво като си е направил реклама на другите продукти ? то ако това се смята за нарушение то и потребителите които в подписите си слагат "продавам това" , "продавам онова" също трябва да бъдат санкционирани , при тях дори това се натрапва във всяка тема в която са писали......

Link to comment
Share on other sites

Използвам тази тема за едно съобщение...

 

Тази вечер ще замина за няколко дена и към края на месеца ще се прибера в Пловдив за 1 ден, след което отново ще замина (може би за месец и нещо) и ще съм на място където нямам достъп до интернет.

 

Тъй като доста хора свикнаха да ми пращат ЛС с молби и запитвания относно техни и чужди теми...нека се обръщат към другите модератори поне до началото на септември.

 

Доволен съм, че вече има постоянен линк към правилата на раздела, който седи постоянно и се набива на очи с червения си цвят, докато всеки е в секцията Buy/Sell. Не забравяйте, че с ползването на бутона p_report.gif помагате доста на модераторския екип за поддържането реда в раздела и изобщо в целия форум...така че натискайте го при необходимост. :)

Едит: Както често се случва при мен, малко ми се отлага заминаването (с още 2-3 дена), така че ще имам щастието да ви се порадвам още някой и друг ден. :P

Link to comment
Share on other sites

тая вечер се кефя на темата с парфюмите :D раздвоен съм, нямам 100%-во становище....мисля, че и модераторите са раздвоени.....

Като се има предвид каква тема е пуснал в раздела за работа.....

Link to comment
Share on other sites

За мен това е същото, като сайтовете за кликания, като търговците по вратите... Нали подобна реклама е забранена? Ако махни цените на пЪрфИУмите и остави само %-тите е добре. А и 20 лева на ден е смешно. Как ша продадеш 4*45... Както и да е. Тия пЪрфИУми ги правят Салчо и Бедри в гаража до нашия...

Link to comment
Share on other sites

Потребителят N3M3s1s погазва правило 15

 

"15. За особено тежък спам в темите за покупко-продажби ще се считат фалшивите линкове, водещи до гласуване и/или трупане точки на съответния човек."

 

Ето я темата му:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=68798

 

Може би и аз щях да кликна на посочения от него сайт, ако не бях видял какво са написали тези преди мен

Link to comment
Share on other sites

Потребителят N3M3s1s погазва правило 15

Нито е първият, нито ще е последният - добре, че ме е нямало, когато е пуснал обявата, защото нямаше да се размине само с 10-те дена, дадени му от empty soul...утре пак заминавам за месец...мамка му...и няма да имам интернет. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Продавам Пежо 405, 2800лв

 

сив металик, 220 000 реални км. 9г. е била в гараж - отлично запазена:

90кс, италианска АГУ, ел. огледала, галванизирано купе - не избива ръжда, аларма, имобилайзер, отличен интериор, CD MP3, халогенни фарове, радар детектор, годишна винетка, ГО, ГТП до 05.2009г.

 

Нови: Водна и бензинова помпи, нов торсион, нови свещи, кабели, палец и дистрибуторна капачка, мината на стенд, ново гърне на ауспуха, нови гумички на клапаните, консумативи (масла, филтри) на 1500 км, ангренажен ремък на 20 000км (дават му 70 000 км пробег, аз го сменям на 50 000).

 

Разгод на газ: 7,9л/ 100 км при 90км/ч ; 8,9л/100км при 120 км/ч ; смесено градско - извънградско 10 - 10,2л/100км; Отлична центровка за газ - пали на газ и при минус 20 градуса.

Сядаш и караш. Продавам я поради предстоящо заминаване в чужбина. Възможен коментар на цената на място.

 

Стоян Иванов,

Пловдив,

моб: 0877 50 91 71

 

 

1. Леко не се връзвам на новите части от човек, който пали на газ, за да не гори бензин

2. При -20 градуса, бутана е в течна фаза! Значи палиш с ниска концентрация на Пропан и мъгла от Бутан :) - хайде не на нас

Link to comment
Share on other sites

1. Леко не се връзвам на новите части от човек, който пали на газ, за да не гори бензин

2. При -20 градуса, бутана е в течна фаза! Значи палиш с ниска концентрация на Пропан и мъгла от Бутан :) - хайде не на нас

 

Това че човека пали на ГАЗ незначи че го прави заради това да пести бензин.... а и невиждам какво те учудва, ако изпарителя му е хубав.

Ако невярваш зимата ела да видиш моята ланча на - 20 как пали на газ, без да се зачуди ;)

Хората на паркинга гледат :blink: , даже спечелих миналата година един бас от комшия :D

Вярно е, че изгасиш ли е веднага няма палене, ама това е нормално ;)

Link to comment
Share on other sites

В общи линии преди около месец потребител с ник Sympozium беше постнал обява че купува определени игри за PS1. Понеже имах една от желаните игри се свързах с него. По време на обсъждането как да стане доставката той по всички начини даде да се разбере че не става доставката с друга фирма освен с ЕКОНТ. Това ме усъмни понеже работя с друга фирма за доставки и знам начина им на работа и не изпратих играта. Днес прочетох пост в дир.бг, който потвърди съмненията ми.

Ето линк ЕКОНТ

Link to comment
Share on other sites

Тва е голямо прецакване, ама то от еконт ли зависи, той нали подава жалба в полицията, по тази логика не може ли да те измами така с всяка куриерска фирма???

Link to comment
Share on other sites

В общи линии преди около месец потребител с ник Sympozium беше постнал обява че купува определени игри за PS1. Понеже имах една от желаните игри се свързах с него. По време на обсъждането как да стане доставката той по всички начини даде да се разбере че не става доставката с друга фирма освен с ЕКОНТ. Това ме усъмни понеже работя с друга фирма за доставки и знам начина им на работа и не изпратих играта. Днес прочетох пост в дир.бг, който потвърди съмненията ми.

Ето линк ЕКОНТ

 

Това са пълни глупости.

Еконт не могат да приемат отворена пратка след два часа, а получателя да твърди, че е не получил каквото трябва.

Още по-малко пък могат да ти искат наложения платеж, тъй като той е дължим на ТЕБ, а не на тях. Те само взимат 1.5% от него, разпределени между теб и получателя.

Ясно колко работиш с куриерски фирми.

Еконт че са зле - зле са, ама това е прекалено... ;)

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Има решение на проблема - "Виж преди да платиш" . Така получателя няма да има основание за жалба след като е видял стоката преди да я е платил. B)

Link to comment
Share on other sites

Това са пълни глупости!

Точно заради това има опция да отвориш преди да пратиш, ако те устройва това което си поръчал и съответства с договореното плащаш и заминаваш, а това за двата часа.... смях.

Той видял ли е в присъствието на куриера за какво става дума, видял е така че....

Лично съм получавал доста неща така и съм оглеждал по 10мин това за което давам пари, никога не е имало проблем и тогава плащам ;)

Link to comment
Share on other sites

Не ползвам куриерски фирми много често, но когато това се наложи, най-често ползвам Еконт, и за мен са едни от най-добрите.

Оплюващата статия е пълна с грешки и невероятни изказвания.

99% съм сигурен че статията е действие на някоя конкурентна фирма (или тийнейджър с болна фантазия).

Можеш да огледаш и възразяваш само ако изрично е упоменато "получателят може да отвори пратката преди да плати". Кой ще ти даде да ходиш някъде си за 2 часа и да правиш неизвестно какво с пратката и после да възразяваш.

А това че има хора твърдящи че работят само с Еконт не е странно, а реално (примерно офисът е наблизо, или са най-доволни именно от тази фирма, и др.)

Все пак, бих препоръчал следното: ако сте изпращач, пращайте пратки с не много голяма стойност, за да е по-малък рискът.

Ако сте получател, предварително накарайте изпращачa да упомене, че получателят може да отвори пратката преди да плати, и наистина отворете и пробвайте преди да платите (така пробвах един лаптоп, даже накарах Еконт да ми предоставят контакт). И пак се старайте да не става дума за много големи суми.

В крайна сметка, ако е някаква супер изгодна сделка между Пловдив и София и става дума за над 1000 лв, пътните разходи са някакви си 30 лв - двамата по-добре да попътуват и да се срещнат наживо, вместо да рискуват.

И за PS игри, едва ли някой ще тръгне да разиграва толкова сложна схема.

Edited by inherit.hit.bg
Link to comment
Share on other sites

Не ползвам куриерски фирми много често, но когато това се наложи, най-често ползвам Еконт, и за мен са едни от най-добрите.

Оплюващата статия е пълна с грешки и невероятни изказвания.

99% съм сигурен че статията е действие на някоя конкурентна фирма (или тийнейджър с болна фантазия).

Можеш да огледаш и възразяваш само ако изрично е упоменато "получателят може да отвори пратката преди да плати". Кой ще ти даде да ходиш някъде си за 2 часа и да правиш неизвестно какво с пратката и после да възразяваш.

А това че има хора твърдящи че работят само с Еконт не е странно, а реално (примерно офисът е наблизо, или са най-доволни именно от тази фирма, и др.)

Все пак, бих препоръчал следното: ако сте изпращач, пращайте пратки с не много голяма стойност, за да е по-малък рискът.

Ако сте получател, предварително накарайте изпращачa да упомене, че получателят може да отвори пратката преди да плати, и наистина отворете и пробвайте преди да платите (така пробвах един лаптоп, даже накарах Еконт да ми предоставят контакт). И пак се старайте да не става дума за много големи суми.

В крайна сметка, ако е някаква супер изгодна сделка между Пловдив и София и става дума за над 1000 лв, пътните разходи са някакви си 30 лв - двамата по-добре да попътуват и да се срещнат наживо, вместо да рискуват.

И за PS игри, едва ли някой ще тръгне да разиграва толкова сложна схема.

 

 

за темата наистина е една голяма боза посочения линк е писан наистина от конкуреннтна фирма (SPEEDY) другото което е че дори вече няма и риск и с големи суми и няма защо да трепериш разбирасе че защитавам еконт все пак съм тяхен представител и ако някой се съмнява за сумата на стоката която изпраща затова в еконт сме измислили опцията обявена стойност ако нещо се случи със стоката ви ви се изплаша доказаната от вас обявена стойност така се застраховате за вашата пратка това е от мен мноо поздрави на SPEEDY ;)

Link to comment
Share on other sites

А защо да не са? Хайде да помислим какъв процент е един лев надолу от тия шест...

 

Помежду другото ето и извадка от правилата по въпроса:

 

П.П. Получих въпроси за минималната редукционна сума за стоки с ниски цени (под 15-20 лв.) - за тях се допуска обясним компромис и не се прилага правилото за намаляне с 5 лв. (както е за цялата група стоки с обявена цена под 100 лв., описано в Т.2 от правилата по-горе). Напълно допустимо е нещо, което струва 10 лв....да бъде намалено с 1-2 лв. при пускане на нов пост.

Въпреки, че все още не е прието като официално правило, ползвайте следното като ориентир - препоръчително е да придържате редукциите си около 10% от началната цена. Ето някои случайно избрани примери:

 

- за продукт с цена 1000 лв. - 100 лв.

- за продукт с цена 700 лв. - 70 лв.

- за продукт с цена 300 лв. - 30 лв.

- за продукт с цена 80 лв - 8 лв.

- за продукт с цена 10 лв - 1 лв.

Link to comment
Share on other sites

По този повод, а и по повод плаващото разбиране за намаляне с 1-2 лева при ниските цени (наскоро колега беше наказал потребител, който ми се оплака) - реших по собствено усмотрение да фиксирам всички граници в цените и респ. минималната сума за редукция. Тъй като не съм го съгласувал с останалите колеги, ако има някаква промяна впоследствие, тя ще бъде обявена в тази тема.

А сега ето и допълнението, което направих току що:

 

- За продукти с цена под 10 лева, минималното понижение на цената е 1 лев.

- За продукти с цена между 10 лева и 25 лева, минималното понижение на цената е 2 лева.

- За продукти с цена между 25 лева и 100 лева, минималното понижение на цената е 5 лева.

- За продукти с цена между 100 лева и 400 лева, минималното понижение на цената е 10 лева.

- За продукти с цена между 400 лева и 1000 лева, минималното понижение на цената е 25 лева.

- За продукти с цена между 1000 лева и 2000 лева, минималното понижение на цената е 50 лева.

- За продукти над 2000 лева, минималното понижение на цената е 100 лева.

 

Влиза от днес и моля да се спазва! Естествено, че ще има гратисен период, докато всички разберат за малката промяна, а и повечето цифри са си същите....просто уточних конкретно за малките и големите суми, защото досега например не беше много ясно под каква сума може да се намаля да речем с 1 лев. ;)

Link to comment
Share on other sites

Добре де какво толкова е станало че дигате толкова пара

не ви ли стана ясно че тук правилата не са еднакви за всички

и това не е от днес а от доста време насам

тук вместо да си помагаме всеки се опитва да изнасили другия

примери няма да давам сещайте се визирам най вече крупните бизнесмени от оказиончетата

чиито цени в обявите им в най-добрия случай са равни на цените на нови компоненти

а някой пубер като се опита да си продаде телефончето веднага се намира някой модератор

който да провери каква е реалната цена на телефона и се почват забележките

а обявите на крупните бизнесмени от оказиончетата никой не си прави труда

да им сравни цените от обявите със тези от магазините

 

А конкретно за потребителя ''nonsan'' сигурно е прецакал някой със тази машинки

които ги е взел и сега гледа да направи някой лев ЛОШО НЯМА

явно виси човека на рефреша и първи се е свързал със продавача

направил е изгодна сделка не му завиждайте

Edited by Dumpeg
Link to comment
Share on other sites

А конкретно за потребителя ''nonsan'' сигурно е прецакал някой със тази машинки

които ги е взел и сега гледа да направи някой лев ЛОШО НЯМА

явно виси човека на рефреша и първи се е свързал със продавача

направил е изгодна сделка не му завиждайте

 

Аз се свързах първи с продавача,Нонсан се обади 10-15 минути след като ние с продавача направихме уговорка за 3 компютъра и 1 монитор.Но незнайно защо за мен компютри няма.

Цял ден му звъня на пича , а то да вземе да му падне батерията ли или нещо от сорта спомена.

Извинението беше, че негов приятел извън форума още вчера взел всички компютри накуп , не ги искал без моите 3 компа,това беше извинението,и ако съм искал да се видим да си взема само монитор

Наистина се чувствам странно след този случай, може би правилата ще засегнат продавача , защото имаме уговорена сделка и в крайна сметка машините се оказват продадени.

От сега нататък ще пиша за всички уговорки на лични в самата тема за да няма такива изцепки,защото в случая Нонсан няма как да разбере че ние с The Snyper имаме уговорка преди него .

Вчера след като е продал компютрите на Нонсан, The Snyper ми се обади по телефона за да ме пита кога ще отида да си взема само монитора защото компютри няма,аз му казах за днес че ще мина да го взема.Но сега след случката ,нещо въобще не ми се взима тоя монитор.Дали и аз да не променя сделката както направи продавача.

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

Хубаво е да разберете, че Екипът не може да контролира действията на продавачи и купувачи. В горния случай поне аз подозирам, че продавачът е продал машините на нонсан, за да се оттърве от всичките накуп - така му е било по-изгодно. Като по този начин дефакто постъпва некоректно, при положение, че е имало предварителна уговорка. Но как да знаем ние от Екипа? Как да го накажем и имаме ли това право? Нарушени са морални и етични правила, но не форумни такива. И на мен ми се е случвало подобно нещо и то не с материална стока, а с билет за концерта на Металика, където за малко "коректен" продавач да ми провали цялото мероприятие. Но нищо не мога да му кажа. Все пак търговията тук е на доброволни начала и извън Форума не може да бъде контролирана. Малко или много всеки си поема риска и отговорността, търгувайки с други потребители.

 

----------

 

Относно "крупните бизнесмени" (хубаво се посмях)... Никой от тях не се ползва с протекции от никого. И поне досега не съм видял някой от тях да пусне 100 монитора или 70 плочки РАМ на пазара. Това вече е наказуемо, понеже е ТЪРГОВИЯ НА ЕДРО - което вече е в разрез с Правилата.

Още нещо - ако юзър Х е купил от юзър Y стока (пет пирона например) и след това пусне обява, че продава тези 5 пирона, то той с нищо не нарушава Правилата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...