Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Бих искъл да ви предложа нещо практично. Направете отделен раздел за продаване на PC и компуненти защото гледам че в раздела "Buy/Sell " се продават много и ще е по лесно и за купувачите на PC и на другите хора да разглеждат обявите и ще е по лесно да се намира на които квото му трябва

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Бих искъл да ви предложа нещо практично. Направете отделен раздел за продаване на PC и компуненти защото гледам че в раздела "Buy/Sell " се продават много и ще е по лесно и за купувачите на PC и на другите хора да разглеждат обявите и ще е по лесно да се намира на които квото му трябва

 

Супер. Направете и отделен раздел за джиесеми :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Еее...това сме го коментирали доста пъти (справка: тази тема -> няколко страници назад).

Стигнахме до извода, че не е практично, защото тук не е сайт, основно за обяви, а buy/sell раздела е само допълнение към останалите раздели (ако и да е доста посещаван).

Link to comment
Share on other sites

Пичове, направи ми впечатление че има юзъри който си ъпват темите от сорта на продавам1213564 неща като добавят коментар всеки път когато нещо се продаде.... не ми се струва правилно щото темата на "Пешо" отива на края на света по тоя начин...

 

Нека да се добави една точка която да го забранява това ...ако аз ъпвах за всяка продадена стока темите ми щяха да са "горе" 3-4 пъти по често от колкото са били... не е правилно.

Или ако нее толкова просто да се добави точка нека модераторския екип да обсъди поне предложението ми и да едитне някоя подходяща точка ако е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Приема се...дразнещо е, когато някой такъв като тебе ( :P ), дето продава по 100 неща в една тема, постоянно да пуска нови постове, уведомяващи кое се е продало. Това спокойно може да се прави с редакция в първия пост, а нов пост да се пуска само ако се добавя нова стока, променя се цена, условия и т.н.

Ще го обсъдим и ще видим къде да добавим това...най-вероятно ще го вмъкнем някъде в точка 2.

 

П.П. Това "като тебе" не означава "теб" в буквален смисъл, а такъв, дето също пуска по много неща в една тема. :)

 

П.П.П. Предложил съм добавката на колегите, сега чакам да се коментира казуса и евентуално ако има някакви възражения.

Смятам е ясно, че не могат да се задължат потребителите да не ъпват темите с единичните си продажби с пост "Продадено!", но може да задължим тези с повече от една продажба в една и съща тема.

Link to comment
Share on other sites

Тая тема за радиоточката ми хареса. :laughing:

 

Едит:Или по-точно мненията в нея

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Тая тема за радиоточката ми хареса. :laughing:

 

Едит:Или по-точно мненията в нея

 

Хах не бях влизал в тая тема...стори ми се скучна а то виж кво се оказа.....

Евала на Правец фена :lol: :lol: :lol: в целия форум няма толкова смях на едно място .

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, не смятате ли, че е доста дразнещо да се предлагат неща за цена, доста по-висока от тази в магазините.. Говоря за темата на елефтериос, които продава флашки кингстън по 12 и 20 лв. А има магазини където 2 ГБ същата е 12, а в мултирамата 13 май беше... Същото и с една микро СД карта, където не издържах и се намесих в темата. Купуват нещо от магазините и се опитват да го пробутат на потребителите на по-висока цена. Не смятате ли,че това не е коректно?!?

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, не смятате ли, че е доста дразнещо да се предлагат неща за цена, доста по-висока от тази в магазините.. Говоря за темата на елефтериос, които продава флашки кингстън по 12 и 20 лв. А има магазини където 2 ГБ същата е 12, а в мултирамата 13 май беше... Същото и с една микро СД карта, където не издържах и се намесих в темата. Купуват нещо от магазините и се опитват да го пробутат на потребителите на по-висока цена. Не смятате ли,че това не е коректно?!?

Бан за такива!

Link to comment
Share on other sites

Ами трябва да се види нещо да се направи по въпроса, защото според мен форума не е място, където се правят пари, ами място, където можеш да се отървеш от нещо, което не ползваш ти, а да е полезно за друг.. Но чак такава наглост

Link to comment
Share on other sites

Аз не смятам да изпадам в такива крайности като Стенли...това "бан за такива" ми прилича малко като наказанията в някои страни или общности - откраднал 2 хляба и го обесили. :P

Разбира се, винаги ме е дразнело, когато някой пуска за продажба стари неща, които даже не се и произвеждат вече, без изобщо да си актуализира цената която е дал, (виж по-горе в темата изказването ми за мониторите), но също толкова ме дразнят хората, които никога не са си направили труда да прочетат правилата на раздела, за които лично аз врънках сума време Дриймър и netrootbg да поставят ясно видим линк на лесно място и в които правила пак аз добавих с цветен надпис изречението:

 

Aко продавате/купувате дадена стока и не сте сигурни каква е реалната цена на продукта...ползвайте търсачките за цени: Pazaruvaj.com или Cenite.com.

 

В края на краищата търгаши винаги е имало и ще има...същото важи и за балъците...но има и хора, които не са търгаши, а просто са купили стоката, която сега продават, от скъп магазин и в момента даже не са и наясно, че стоката им вече струва наполовина.

 

Така че...ако цитирам изтъркания вече лаф "Кьорав карти не играе", мисля че преди покупка (или продажба) всеки трябва да си "свери часовника" с някой от горните сайтове или подобни на тях...днес това поне става много лесно. ;)

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се вижда нереално като продавам нещо да почна да търся къде го продават най-евтино и да не би случайно аз не съм го пуснал по-скъпо...обратната ситуация купувача да тръгне да търси си е напълно естествена. Който купува, той си търси най-добра оферта, никой не го кара да купува точно от форума.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се вижда нереално като продавам нещо да почна да търся къде го продават най-евтино и да не би случайно аз не съм го пуснал по-скъпо...обратната ситуация купувача да тръгне да търси си е напълно естествена. Който купува, той си търси най-добра оферта, никой не го кара да купува точно от форума.

Да, така е...онова "продавате" го добавих единствено за тия, дето пускат очевадно нереални цени.

Link to comment
Share on other sites

Да, така е...онова "продавате" го добавих единствено за тия, дето пускат очевадно нереални цени.

Пуска нови флашки, не употребявани. И не една а няколко по 4 броя. Подобна тема спокойно може да се нарече генератор на спам и е редно ако не се коригират цените да се затрие.

За втора употреба е много относително да сравнява цени с който и да било сайт- примерно GSM на един месец ама с надраскан дисплей, изтъркани копчета, батерия 1 ден по сайтовете върви 400 той да го пише 380 - негова си работа.

Няма как да се определи цена например и за атомобил втора употреба - може да тунингован, може да е блъснат, с климатик или без и т.н. няма сайт на който да провериш колко струва.

Link to comment
Share on other sites

... какво мислите ...

Ами нищо не мислим....по-точно мислим си, но няма значение, тъй като от една страна в правилата няма точка за това, а от друга - невъзможно е да се обхванат всички възможни ситуации, които могат да се получат. Тръгнем ли с диференцирането на ниско ниво, стремейки се да обхванем всеки един отделен случай (което пак казвам, че е невъзможно, най-малкото заради динамиката на цените изобщо) - правилата ще трябва да станат поне 5 пъти повече от сегашните, а представете си какво изобщо ще се получи - "това може, това - не, онова...само при определени условия"...мислите ли, че някой изобщо ще ги чете, камо ли да ги спазва...Не забравяйте, че тук все пак не е сайт за продажби, а търговският ни раздел е само една от рубриките на форума като цяло...даже много подробно сме описали какво може и какво не може, щом само за този раздел си има отделна страница с правила.

Link to comment
Share on other sites

като говорим за търгаши и нереални цени какво мислите за потребителите които пускат един лаптоп например, (съвсем произволно избрах лаптоп) на цена 1100лв, и след 10-на дни намаляне на цената с по 50лв го свалят на 600лв....има доста такива струва ми се

За това е писано и преди - използва се "дупка" в правилата (или по скоро се злоупотребява ) за да има право на n на брой ъпвания на темата си. 10 пъти като я намали, двама като пишат че цената е висока, трима да поискат снимки и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

... двама като пишат че цената е висока, трима да поискат снимки и т.н. и т.н.

Абе то пак добре като са различни хора...лошо е като някой сам започне да се пита за снимки и да си отговаря от другия ъкаунт...

Ето днес един например бил пуснал преди време тема с продажба на една цена, след това обаче забравил с кой ъкаунт е в момента и мислейки, че е с другия ъкаунт, взел че си редуцирал цената. :P

Наистина кофти е, когато сам се изработиш от глупост или недоглеждане...тогава най-боли. :)

 

И пак по горния въпрос с конкретен пример - преди 5 минути забелязах една обява с няколко неща вътре, вкл. и телефонен секретар ТСМ за 10 лв.

Такива секретари преди време в склада на ТСМ ги продаваха в насипно състояние по 2 лв. (не знам даже да не бяха и по 1) и единственият им проблем беше, че от склада не даваха гаранция дали екземплярът, който си вземеш ще е читав. Тъй като и аз тогава си взех 2 бр. (чудя се за какво ли...), по лични наблюдения и тези на познатите ми, които също си взеха, около 90% от бройките работеха безпроблемно.

И какво сега...дайте, защото в склада на ТСМ-ма ги продавали на килограм, да му локнем темата...и как ще докажа, че ги е купувал по левче точно от там (че даже и някой познат в склада може направо да му ги е подарил)...или ги е купувал от магазин със стоки на ТСМ на главната, където и 20 лв. може да го одерат.

Не може да се обхване всичко както казах...всеки сам си прави сметката дали му е изгодно или не, когато се реши на покупка, а ако има някакви съмнения, винаги може да се консултира със сайтове, приятели, да пусне въпрос в темата за нестандартните въпроси и т.н.

Link to comment
Share on other sites

..... избягвам да имам вземане-даване с такива "потребители", запомнил съм им имената, а ако се появят нови - пак ги запомням :lol:

Ето, видя ли че си си решил проблема за себе си...значи и другите могат да подходят по подобен начин. :D

Иначе е имало продажби на коли, които от 12 000 лв. са се продавали в края на краищата за не повече от 7-8000 лв. ;)

Все още си нямаме 'рейтинг на потребителя', а и не знам дали ще е от полза ако се въведе, тъй като в момента всеки е свободен да пише в настоящата тема ако е бил прецакан от някого.

---------------------

 

П.П. Преди малко предложих на колегите за обсъждане един друг казус, който много пъти сме/сте го поставяли тук.

Става дума за лошия навик на някои да си издирват неактуалните техни теми отпреди не знам кога си и да ги ъпват с надпис "Продадено", като така затрупват надолу актуалните продажби на останалите. Някои даже се престарават и ъпват по няколко теми наведнъж.

Бихме могли такива теми да ги местим в архива, който не се вижда от потребителите, но често човек иска да сравни дадена цена на дадена стока в миналото или просто да проследи хронологията на продажбите на даден потребител.

Затова предложих да отворим подраздел със заглавие "Приключени продажби/покупки". Така всички приключили продажби/покупки ще са на постоянно разположение на всеки, а и няма да омесват с активните теми.

Мисля, че така много по-лесно се решава този момент, който виси от дълго време, вместо да се чудим как да задължим хората да не ъпват с пост приключването на темата си, дето е трябвало да го направят с 'едит' в първия си пост, което пък ние няма как да разберем, че е станало ако не е пуснат рапорт за това.

 

Интересно ми е да чуя и вашето мнение по това мое предложение, за да видя предварително ще върши ли някаква работа или не.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се вижда нереално като продавам нещо да почна да търся къде го продават най-евтино и да не би случайно аз не съм го пуснал по-скъпо...обратната ситуация купувача да тръгне да търси си е напълно естествена. Който купува, той си търси най-добра оферта, никой не го кара да купува точно от форума.

Да, ама има едно правило, според което не може да се коментира цената и се получава нещо като затворен кръг. От една страна продавача слага много висока цена, от друга купувача даже и да провери и да знае, че реалната цена е много по-ниска нищо не може да направи (според правилата). Затова още веднъж да предложа - бан за такива! :punk :lol:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с Midex за раздела с прикл. продажби. А колкото до коментара на цената, всеки може да определи каквато цена иска, но ако даден потребител се обоснове и е прав да иска доста по-ниска цена, смятам, че не трябва да има наказание. Може и продавачите да не са напълно наясно с моментното състояние на пазара... Така че ако някой иска за нещо 1000 лв. а то струва 500 ново и някой потребител се обоснове и докаже че е прав, според мен не трябва да има наказание. Но ако нещо струва 1000 лв. и продавача иска толкова, мисля, че трябва да има намеса когато някой предложи 500, защото това е подигравателно...

Link to comment
Share on other sites

Много е просто бе момчета, мислете малко. Пример - Стенли пуснал за продажба чувал сурови фъстъци с цена 250 лева. Купувач, който има интерес и е проверил реалната стойност на продукта, която е да речем 85 лева на пазара, ВИНАГИ има правото да напише - АЗ ДАВАМ 75 ЛЕВА. Никакви правила не са нарушени! Напротив - настоящите правила спомaгат да се избегне именно излишен коментар от незаинтересовани хора! И действат добре...

Link to comment
Share on other sites

Абе то пак добре като са различни хора...лошо е като някой сам започне да се пита за снимки и да си отговаря от другия ъкаунт...

Ето днес един например бил пуснал преди време тема с продажба на една цена, след това обаче забравил с кой ъкаунт е в момента и мислейки, че е с другия ъкаунт, взел че си редуцирал цената. :P

Аз на този потребител му пишех в момента в който Midex му е затварял темата, в последствие му писах ЛС и на двата акаунта, ама човека явно няма намерение наистина да ги продава, тъй като не дава отзиви към моите ЛС.

 

EDIT: Вече се разбрахме с него.

 

Затова предложих да отворим подраздел със заглавие "Приключени продажби/покупки". Така всички приключили продажби/покупки ще са на постоянно разположение на всеки, а и няма да омесват с активните теми.

Това е едно добро решение на проблема.

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

П.П. Преди малко предложих на колегите за обсъждане един друг казус, който много пъти сме/сте го поставяли тук.

Става дума за лошия навик на някои да си издирват неактуалните техни теми отпреди не знам кога си и да ги ъпват с надпис "Продадено", като така затрупват надолу актуалните продажби на останалите. Някои даже се престарават и ъпват по няколко теми наведнъж.

Бихме могли такива теми да ги местим в архива, който не се вижда от потребителите, но често човек иска да сравни дадена цена на дадена стока в миналото или просто да проследи хронологията на продажбите на даден потребител.

Затова предложих да отворим подраздел със заглавие "Приключени продажби/покупки". Така всички приключили продажби/покупки ще са на постоянно разположение на всеки, а и няма да омесват с активните теми.

Мисля, че така много по-лесно се решава този момент, който виси от дълго време, вместо да се чудим как да задължим хората да не ъпват с пост приключването на темата си, дето е трябвало да го направят с 'едит' в първия си пост, което пък ние няма как да разберем, че е станало ако не е пуснат рапорт за това.

 

Интересно ми е да чуя и вашето мнение по това мое предложение, за да видя предварително ще върши ли някаква работа или не.

 

Аз да попитам - вместо да се местят някаде неможе ли просто да се закл. автоматично след примерно няколко дена ;) или седмица..

Link to comment
Share on other sites

Аз да попитам - вместо да се местят някаде неможе ли просто да се закл. автоматично след примерно няколко дена ;) или седмица..

И как точно автоматиката ще разбере кога една продажба е приключила? Ще търси в темата думата "Продадено"? Ами ако не пише тази дума, а друга...или е допусната правописна грешка....или пък изобщо не пише? Ако имаш предвид - "продадено, непродадено...затваря се"...няма да са много доволните от тази автоматика, а и разделът ще се напълни с новонапускани теми (копия на предишните, които са се самозаключили). ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...