Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=65790

Мисля че са леко БЕЗПОЧВЕНИ обвиненията че съм продавал неща за "далавера" във форума... Ако не вярвате нека модераторите или които са там да проверят темите ми за да видят че съм продавал неща за които съм написал че са ИЗПОЛЗВАНИ от мен или от мои близки.Последния път си спомням продадох бяла блузка Адидас на 1 момък който имаше точни пари но закъсняваше за срещата и дойде със закъснение точно като си тръгвах.Извини ми се че е дал 2-3 лв от тези за блузката за такси, казах му че изобщо няма никакви проблеми и по живо по здраво.

Случвало ми се е на мен лично "Shtaiga" да ме върже за среща, на скоро още 1 ме върза да чакам на пощата за банкнота от 1 лев ... ник-а му беше simo_vv или нещо подобно ...

 

кои дрехи били на познати бе ? тия от магазина втора употреба ? явно имаш доста познати които чак зареждат лафиестата ....... жалък си , дори повече :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

кои дрехи били на познати бе ? тия от магазина втора употреба ? явно имаш доста познати които чак зареждат лафиестата ....... жалък си , дори повече :angry1

Както кажеш :)

Точно блузата която продадах на момчето за което говоря бе на един познат който си събираше пари за Бас каса ... попита ме дали може да продаде някоя по-запазена негова блуза и му казах - да.Пуснах обява, харесаха я и я продадох.Точно пък не ме обвинявай че съм търгувал тук със неща от "Second hand" магазините.

Дори и така да беше честно казано не би ми пукало.Щом има хора които внасят примерно неща от чужбина и ги пробутват тук или хора които продават "тестери" ... значи и това е възможно.Дори и да го направя нито ще съм първият нито последният.Живеем в скапана държава в която всеки гледа да оцелее...

 

Нека ако има някой който може да се оплаче от мен или от нещо което е купил от мен - да го направи.Не съм продал 1 или 2 неща тъй че ... търси, разпитвай пък да чуем кой ще каже нещо лошо и кой нещо добро :pirate

Link to comment
Share on other sites

Разправяйте се, изяснявайте се...само ще помоля да не употребявате обидни квалификации - споровете могат да се решават и без обидни думи. ;)

Link to comment
Share on other sites

Точно пък не ме обвинявай че съм търгувал тук със неща от "Second hand" магазините.

Дори и така да беше честно казано не би ми пукало.Щом има хора които внасят примерно неща от чужбина и ги пробутват тук или хора които продават "тестери" ... значи и това е възможно.Дори и да го направя нито ще съм първият нито последният.Живеем в скапана държава в която всеки гледа да оцелее...

 

не можеш да ми сравняваш продажбата на тестери с продажбата на втора ръка дрехи чат ли си или пък с вноса на автомобили както когато се опитваше да се оправдаеш как за вносителите на автомобили нямало правила и затова и ти продаваш дрехи втора ръка и изобщо не излизай с тоя скапан номер ми живеен в скапана държава , ми дай утре да те наръгам с нож и да ти зема стотинките и като ме хванат да кажа ми ... "живеем в скапана държата" сещаш ли се дали ще е гот .....

 

и още нещо какво плюеш хората които внасят неща от чужбина като си толкова чок отворен ходи и ти внасяй , внасяй коли и ти , ма знаеш ли няма как да стане щото и затва се иска акъл а ти си прост като греда в буквалният смисъл колкото и да ти се говори ти не можеш да осъзнеш че освен че си :censored2: която се опитва да печели някакви стотинки като се прави на по хитър :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ако не успокоите в най-скоро време страстите, поради невъзможност да затворя тази тема, ще бъда принуден да я почистя от обидните квалификации, които помолих да не употребявате, а може и да пусна някои хора в почивка за успокояване на нервите.

Толкова ли е трудно да оборите отсрещния без да използвате обидни думи? :huh:

Ще следя развитието на диалога и в момента в който забележа продължаване по същия начин, мнението просто ще бъде изтрито - нямам нищо против конкретното мнение, а по начина, по който се излага то. :excl:

Link to comment
Share on other sites

А сега ми обясни с каква цел хората внасят от чужбина :unsure: може би за удоволствие?

 

мидекс , сложи ми 40 % уорн както си му е реда ама аз просто не мога да си обясня как може да има толкова прости хора , с какво трябва да ти го обясня с ябълки и картофи за да може и малоумник като тебе да го осъзнае , това че НЯКОЙ ВНАСЯ ОТ АНГЛИЯ ГСМ-и НЕ ГО ПРАВИ ИЗМАМНИК КАТО ТЕБЕ ТИ ПРОДАВАШ ДРЕХИ ОТ МАГАЗИН ВТОРА УПОТРЕБА чаткаш ли къде е разликата , че човека който внася гсм-и всъщност не прави нищо нередно а ти правиш ...... не верно мислех че само изглеждаш абсурдно ама си и абсурдно глупав :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

адашка, по скоро мяза на голям тарикат, ама ще му го натарикатят май на поредната среща, когато се опита да продаде следващия парцал :P Нали знаеш как става номера ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами хайде някой отворко да ми разясни на мен простия - кое точно е нередното в продажбата тук на дреха купена от магазин втора употреба, особено ако е уточнено, че дрехата не е нова, а е носена? А? Всички стоки тук са нови и първа ръка ли?!? Къде е разликата между това да си продавам моята стара шапка Найки и това, че съм видял, че Пенчо търси шапка Найки, отишъл съм до някой парцалник и съм намерил там въпросната шапка за 10 лева и после я продавам на Пенчо за 15?! Пенчо доволен ли е? Ако Пенчо е доволен, то кой си ТИ, че да твърдиш, че това е нередно?!? Ти къде си в сделката между мен и Пенчо?! Купувач? Продавач? Кибик?! Кибиците... нали. Съдия?! И кое или кой те е упълномощил? Шерифчета ли сте, що ли? Или ви боде факта, че някой направил 800 лева от хора, дето или ги мързи да отидат до магазина, или от такива дето знаят, че купуват лоша стока, но нямат против, шото им е евтинка?! Ами те са намерили точно това което са търсили. Но идвате вие и отрязвате - не е редно ве, не е ве!

 

Да повторя - като сте ми толкова отворени, обяснете ми защо да мога да продам гащите си в които съм се насирал аз, а да не мога, да не е редно, да продам гащите в които е пърдял филанкишията?! И в двата случая говорим за УПОТРЕБЯВАНА стока. Какво значение има кой е пърдял в тия гащи преди вас? Все е пръдня. А ако не искате напърдяни гащи - ми не ги купувайте. Идете в нормален магазин и шарете нормална цена. Или искате да сте тарикати, но само вие, останалите - не. Останалите трябва да са идиоти ако може. Те трябва да ви продават чистак-бърсак нови гащи, ама на цена на напърдяни... така е редно според вас, а? Що?

Link to comment
Share on other sites

Прав си. Не е луд тоя дето прави баницата, а този, който я яде.

Съвсем по правилата си е да продаваш каквото и да било, разрешено от закона, било то старо или ново. Аз не коментирам това в случая. Спекула не е мръсната дума в случая. Щом има купувач и продавач на дадена стока и те се срещат на определена цена здраве и берекет да има.

Подразни ме друго - тоя шушумигар се хвали как от насрани гащи и скъсани чорапи бил направил 800лв еди коя си година.

Друг форумен член пък продава някакви стари гуми, дето много приличат на гумите на познат, който след като му бяха откраднати от избата остави благодарствена бележка на крадците.

 

Идеята ми е, че трябва да си доста изпаднал клошар за да се хвалиш с 800лв от насрани гащи, защото с годишен доход от 800лв е по-добре да се замислиш да си прегризеш вените за по-малко мъки.

 

Аз лично старите си дрехи ги подарявам или хвърлям.

 

Моля, ако има разстроени от писанието ми, нека това да не бъде повод за допълнителни словоизлияния, а ако съм предизвикал у някой нотки на агресия - чрез лично съобщение може да уредим някаква среща.

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Ами на мен ми стана интересно защо се наказват хората, които пишели без интерес в дадена тема, а се толерират тези, които взимат "оттук-оттам" някоя стока, сложат й 50 % горница или просто цени по-високи дори и от на нови стоки :@ Все пак тва не е Илиянци всеки да гледа да изкяри, а доколкото знам за продаване на единични бройки ненужни на някого стоки. Вярно е, че "като не ти отърва - не купувай" ама пък не трябва ли да се намали броя на борсаджиите дето са купили нещо, ползвали са го и искат да го продадат дори да с печалба ?

Link to comment
Share on other sites

То да си дребен тарикат - бива , ама чак пък да взимаш другите толкова за мезе - :blink: В ТАЗИ тема буум-бокса май е от Кауфланд , където са по 23.99лв. Просто не ми го побира главата как хората се излагат за някакви 10-15 лв , вместо да иде да ги изработи някъде тия пари :wacko: Надявам се този пост да не е против правилата и да не разваля далаверата на момчето :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От известно време забелязвам друг вид "тарикатлък" - слага се умишлено висока цена (правилата не го забраняват), на която продуктът е практически непродаваем и след това следват многократни ъпвания с редукция на цената. Това важи дори и за коли, защото не мога да си обясня да сложи цена над 8000 лева например и след месец два постепенно да смъкнеш цената почти наполовина...какво значи това - непроучване на пазара ли...съмнява ме, щом продаваш кола за 8000 лв. не ми се вярва да не знаеш за колко може реално да я продадеш +/- 1000 лв. ;)

Link to comment
Share on other sites

От известно време забелязвам друг вид "тарикатлък" - слага се умишлено висока цена (правилата не го забраняват), на която продуктът е практически непродаваем и след това следват многократни ъпвания с редукция на цената. Това важи дори и за коли, защото не мога да си обясня да сложи цена над 8000 лева например и след месец два постепенно да смъкнеш цената почти наполовина...какво значи това - непроучване на пазара ли...съмнява ме, щом продаваш кола за 8000 лв. не ми се вярва да не знаеш за колко може реално да я продадеш +/- 1000 лв. ;)

Moже някой да се закачи на високата цена... но наистина е много неприятно непрекъснат ЪП на едни и същи теми.

Edited by azrod
Link to comment
Share on other sites

тея правила някой няма ли да ги pin-не най-накрая .... @Midex се "чупи" да ги връща на първа страница :lol:

 

Нали е мод, неможе ли той да ги pin-не? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Нали е мод, неможе ли той да ги pin-не? :blink:

Мога, но Вено не ни дава засега...друг път ще обяснявам защо...Дриймър обеща да сложи линк на видно място в полето с "Внимание"-то, но е доста зает напоследък с лични ангажименти и не му остава време...

Карай, справяме се някакси, но след половин час заминавам и няма да погледна секцията поне 10 дена, така че да не се чудите защо не ви се реагира навреме на рапортите... :) ...не че нещо, но просто аз основно разчиствам секцията, а другите колеги влизат по принцип по-рядко във форума, така че като се прибера към края на месеца очаквам разделът малко да се е "запуснал"...още повече, че напоследък бая народ погазва масово правилата, най-вече новорегистрираните.

А някои от тях даже имат наглостта - след като културно им направя забележка да не ъпват безразборно (вместо веднага да им лепна процентите и мод-режима както прави Килъра напр. :bgrin: , а и правилата ми разрешават напълно да го направя)....и ми отговарят:

Pi4 vij sq az temata e puskam v opredelen period ot vreme kakto e v data.bg prez 7 dneven srok...taka 4e ne se xabi 6toto 6te si napravia now user i pak 6te e pusna i da me ban imam priqteli i te 6te q pusnat taka 4e toq warn zn li kade da si go sloiji6

Оставям настрана домашното възпитание и първите 7 години, но дразни най-вече това, че е решил да гази правилата без никакво съобразяване.

 

Както и да е...трябва да тръгвам вече, а вие (старите кучета) - стягайте ги такива в темите им, че ако се отпуснат...язък, че толкова време успявахме да поддържаме някакъв ред във форума....ще се превърнем в mirror на датата, далаверата или някоя друга боза. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=66748

 

здравейте уважаеми колеги от форума

за пореден път станах част от една не толкова приятна ситоация,

а именно да се лицемерници по адрес на този или онзи

регистриран съм тук от 3г. ако не се лъжа и честно казано мислех,че тази

година ще направя всичко възможно да не влизам в пререкание с участниците от форума

но това беше неизбежна част

кажете с какво съм сгрешил в тази тема та получих толкова много обиди

разигра се един вид сценарий на сапунена опера,че виждате ли аз съм си

съчинил всичко и съм излъгал човека

интересно,защо всеки се мисли за излъган в този форум а преди всичко не потърси

грешката в себе си

досега на много мои сделки съм връщал пари за повреди,който знам че не са предизвикани

от мен,но никой не си направи труда да го каже открито в форума,всеки си трае а като стане

нещо всички се опълчват срещу мен и форума заприличва на "цигански катун"

казвал съм го не веднъж ще го кажа и сега за пореден път

регистрацията в форума ми е вид хоби,нямам нито фирма за компютри нито съм дистрибутор

в тази област за да целя печалба от вас,правя го просто за удоволствие

тук създадох много приятелства и няма да позволя на някои,който реши да плюе безпричинно

по мои адрес да разваля репутацията ми

грешката ми в тази тема беше,че предложих продукт,от който нищо не разбирам и фактически

не мога да разбера дали купувача спекулира с доверието ми или говори истината

въпреки това заснех всичко нагледно и обясних това,което виждам

отделно като се видяхме с човека той констатира че продукта е същият като от снимките

от тук нататък всеки да предценя способностите си

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, ти изкара, че едва ли не има "световна конспирация" срещу тебе, замислена съвместно от ЦРУ и КГБ с едничката цел - очерняне на твоето светло име...

До колкото разбрах, още няколко пъти си имал проблеми с продадени от тебе неща!

Защо ли това не ме учудва?

Аз съм достатъчно самокритичен човек ( даже и прекалено ) , и много добре знаеш от кореспонденцията между нас, че основното обвинение наистина си го отправих към мене- че не съм гледал и внимавал достатъчно, и че се предоверих на думите на човек, който (както е написано по-горе) продава изделие, за което се оказва, че не познава и за което не знае абсолютно нищо.

Да, наистина - видях, че дисплеят показва само последните 2 цифри, което си е така - така си е!

Но и твоите писания и думи бяха не, че изобщо ги няма другите знаци, а че уредът просто показва ГРЕШНИ резултати! Повтарям - ГРЕШНИ, а не НИКАКВИ!!!

Когато се видяхме - ти каза "Хм...нещо има контактен проблем и не се виждат другите цифри", и аз бързо се съгласих, защото - наистина - при изпускане може да се получи разместване на дисплея.

Но, когато в моята фирма отворих теглилката, вътре видях, че някой майстор е правил много сериозни намеси, и очевидно е търсена сериозна повреда ( която няма как да се обясни с изпускане) - големият чип беше отпояван и запояван наново, да не говорим, че не беше сглобен както трябва - винтовете му бяха хлабави.

Всичко това някак си не отговаря на версията за изпускането.

Знам, че нещата стоят - моята дума срущу твоята, и се чувствам много тъпо.

Остава ми огорчението, че вероятно моят син би проявил повече разум и мисъл в тази "сделка", и , че вместо да му купя нещо за него, съм си хвърлил парите на вятъра.

Още веднъж искам да подчертая - най-много аз съм си виновен, най-малкото - никой не ми пречеше да поискам плащане след тест и преглед...

За това се обръщам и към всички членове на форума - отваряйте си очите на четири и внимавайте!!!

Винаги искайте първо да прегледате и да тествате нещата, които купувате!

Освен всичко друго, но и така ще се предпазите да не вземете нещо по погрешка !!!

Link to comment
Share on other sites

За това се обръщам и към всички членове на форума - отваряйте си очите на четири и внимавайте!!!

Винаги искайте първо да прегледате и да тествате нещата, които купувате!

Освен всичко друго, но и така ще се предпазите да не вземете нещо по погрешка !!!

 

така е, но има много хора, които и от една "сделка" ти ставя ясно, че са точни ... докато има и такива, които обикновено се усещат, когато почнат "да се обясняват".

аз също съм имал един случай, когато виновен си бях аз, че не направих обстоен тест и се доверих на думата на продавача ... а дори и не му помня ник-а от форума. халал да му е. беше някаква малка сума, но като се замислиш и ти става тъжно/смешно как някой може да издребнее за 10-20 лв.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

айде отново да се включа понеже незнам,защо има хора

който все се мислят за прецакани в този форум

тук всичко се чете от модератори и ако темата е неясна или

подвеждаща ти съобщават да се конкретизираш

отделно всеки си има нещо като досие,от което много лесно

може да се разбере статуса му в форума,а не новобранци да

започнат наляво и надясно да раздават правосъдие

просто кликвате на графа Search изписвате съответният ник

и там се отварят всичките теми на човека,който ви интересува

за 3г. аз имам около 100-тина теми,от който само 2-3 са завършили

с негативни последици,когато някои от вас достигне този резултат

нека дава мнение кои е мошеник и кои праведник

пак казвам всеки да си предценя възможностите

на никой не съм му бръкнал в джоба да му взема парите,нито съм го

заставил да купува каквото и да било от мен

:punk

Link to comment
Share on other sites

Като се замислиш най - логичното беше да му върнеш парите на младежа , явно е че знае за какво говори ( особено ако е сервизен техник ). Но дори и да не го направиш " хубавото " име, което ще ти излезне ще е достатъчно, за да нямаш голям успех в бъдещите продажби.

Edited by b0r3d
Link to comment
Share on other sites

Като се замислиш най - логичното беше да му върнеш парите на младежа , явно е че знае за какво говори ( особено ако е сервизен техник ). Но дори и да не го направиш " хубавото " име, което ще ти излезне ще е достатъчно, за да нямаш голям успех в бъдещите продажби.

 

ето един типичен пример,който за пореден път ме кара да отказвам

да връщам пари,действието се разви буквално преди минути

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=66671

купува човека дъното то мен и казва,че всичко е ОК

след 1 ден ми се обажда и казва,че дъното има проблем и държи

да си получи парите,мен това много ме учуди понеже с това дъно

съм работил дълго време и въпреки това се съгласих да му ги върна

срещаме се с него и тои ми казва,че в последният момент решил да

си купи нов компютър и това дъно му остава излишно

аз имам ли вина за всичко това,едно е да си промениш мнението

а друго е да кажеш че дъното има проблем

съжалявам,но вече и аз съм на принципа:

-Рекламация само на касата

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...