Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Моля модераторите да вземат отношение към потребителя trepachas, тъй като 7 дни след приключването на търга, който спечели: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=67599&hl= , не е дошъл да си вземе спечеленото.

Надявах се, както аз съм коректен към хората, с които имам отношение в този форум, така и да се получава обратното - но не, не би!

Отсега натам ще отбелязвам тук всички, които са били некоректни към мен, имам още няколко, които до няколко дни ще бъдат "записани" тук.

Явно с добро не става!

 

 

Както ти казах вчера на ЛС - пратил съм му запитване, но все още нямам отговор от него.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако модераторите не ми изтрият поста и ми разрешат да запитам, вероятно доста потребители ще се радват да разберат случва ли с нещо въобще с потребителя - "danieltanev_" :wacko: :angry1 :blink: ?. Да не би да е таен агент сложен само за да .......?

Link to comment
Share on other sites

Да не би да е таен агент сложен само за да .......?

Не е таен...съвсем явен си е... :P

Проблемът е, че напоследък...поради някои причини, които не ми се обясняват, "наказателният" режим е минал малко на заден план за сметка на "регулиращия". Офтопик постове, безсмислени коментари на цени и т.н. или минават само с предупреждение, или просто се изтриват без много приказки. В последния месец наказаните едва ли са повече от пръстите на едната ми ръка...а изтритите постове и теми са десетки или стотици....

 

П.П. danieltanev_ е наказан след последния рапорт тази вечер, тъй като започна да прекалява с безсмислените коментари на цени. ;)

Link to comment
Share on other sites

В последния месец наказаните едва ли са повече от пръстите на едната ми ръка...

 

едно време имаше един "регулиращ" феномен наречен намалено поведение, (някои може би с умиление си го спомнят) но при добро държане, след известен период от време наказанието отпадаше...

та въпросът ми е - след като има либерализиране на режима (преминаване от диктатура към полу-диктатура ) има ли и опростяване на наказания? или такъв филм нема - веднъж уорнат-цял живот уорнат

 

 

В правилата на форума е обяснено в червенко:

22. При нарушение на правилата на форума от страна на участниците, модераторите могат да налагат наказание, известно като "предупреждение" или warn. То се измерва в проценти, увеличава се със скок от 20% — 20%: , 40%: , 60%: , 80%: , 100%: , и не се намалява.
Link to comment
Share on other sites

Всъщност...не е точно така... Това "не се намалява" важи само за най-тежките случаи, които нямат поправяне на поведението си...а такива има.

В реалността наказанията се премахват (респ. и %-а се намалява) след достатъчно дълъг период от време, в който може да се прецени, че наказаният вече спазва правилата и не прави други нарушения.

Админ може да реши да премахне наказанието на всеки от наказаните след произволен период, дори и много кратък...един вид - амнистия...все пак е "по-висша инстанция" от модератора. А модераторите могат да премахват по усмотрение наказания (обикновено на хората, които те самите са наказали и им знаят "спатиите") след по-дълъг период (обикновено година е достатъчна) или веднага (когато се е получило недоразумение или грешка). В много редки ситуации модератор може да премахне наказание, наложено от друг модератор (обикновено само се намаля процента, който не винаги се третира като наказание, а само като предупреждение), тъй като не винаги се знаят подробности по случката, заради която е бил наказан потребителя. Така че ако някой се чувства незаслужено наказан, най-добре да се свърже с модератора, който го е наказал и ако след това продължава да се чувства незаслужено наказан - тогава да пише на админ...макар да ми се струва, че някои приемат много навътре всички тези проценти и наказания... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

5 дни след поставянето на проблема с потребителя trepachas, настоявам да бъда запознат с развитието на случая, описан от мене няколко поста по-нагоре!

Link to comment
Share on other sites

5 дни след поставянето на проблема с потребителя trepachas, настоявам да бъда запознат с развитието на случая, описан от мене няколко поста по-нагоре!

Благодаря ти, че ме подсети. Запознат съм със случая, тъй като ти ми го разясни с примери на ЛС.

Както и ти, така и аз му бях изпратил запитване да изясни ситуацията, която сам е предизвикал.

Както и на твоите запитвания, така и на моето нямаше отговор, въпреки, че trepachas е влизал всеки ден от тогава, като последното му влизане е тази вечер в 21 ч.

По принцип правилата не ни задължават да взимаме отношение по моралните страни в дадена сделка, какъвто е случаят, най-малкото защото няма точка третираща този вид ситуации.

Може би е добра идея да отворим отделна тема от вида "Черен списък" или "Некоректни потребители", но и настоящата тема отдавна служи за описване действията на някои потребители.

Единственото, което мога и ще направя...е да сложа още 20% на trepachas, заради: фиктивно участие в търг...и най-вече за липсата на всякаква отговорност и уважение към потребители и модератори (визирам ежедневното му влизане и пълна липса на реакция от негова страна на всички отправени му запитвания).

 

П.П. Между другото trepachas вече е наказван няколко пъти, вкл. и от мен и ако се издъни още 1 път май ще му е дотам.

 

Едит: Обещаното - изпълнено.

 

:excl: Едит2: Тъй като това не е единственият случай на фиктивно участие в търг...за да не се разиграват продавачите и останалите потребители за в бъдеще - към точка 5 са добавени следните 3 изречения:

 

При участие в търг, участвайте със суми, които наистина може да заплатите ако спечелите търга! Ако след края на търга се откажете по някаква (уважителна) причина - уведомете максимално бързо за това продавача и/или някой модератор. При неспазване на последното се получават 20% + временна забрана за писане във форума (по усмотрение).
Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

шефе много аванта даваш...

тоя пич не стига че развали продажбата на човека, ами и си чете личните и не отговаря... за кво го пазиш? бий му шута даже и бан по ИП... трябва малко по-твърдо да играеш :)

Link to comment
Share on other sites

шефе много аванта даваш...

тоя пич не стига че развали продажбата на човека, ами и си чете личните и не отговаря... за кво го пазиш? бий му шута даже и бан по ИП... трябва малко по-твърдо да играеш :)

Подкрепям те.Midex,бъди малко по-твърд в наказанията.Не искам никой да обиждам,но нали знаеш,че сега ако изпуснеш,после ти се качват на главата такива.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за подкрепата... :rolleyes: ...но за да не пиша пак едни и същи неща, ще цитирам част от мой пост малко по-горе:

 

Проблемът е, че напоследък...поради някои причини, които не ми се обясняват, "наказателният" режим е минал малко на заден план за сметка на "регулиращия". Офтопик постове, безсмислени коментари на цени и т.н. или минават само с предупреждение, или просто се изтриват без много приказки. В последния месец наказаните едва ли са повече от пръстите на едната ми ръка...а изтритите постове и теми са десетки или стотици....

Така че поне докато Дриймър не сложи дългоочаквания линк в полето с "Внимание!"-то и не спра да ъпвам оная тема с "Временните линкове" (което честно казано вече взе да ми досажда, защото го правя ежедневно от 2 месеца насам) - "регулиращият" режим ще доминира над "наказателния".

Всъщност....не ви ли прави впечатление, че и останалите колеги процедират по същия начин....мина онова време, когато Килъра директно ти даваше 'банан' без много обяснения...когато Овърмен пак ти го даваше, но с доста обяснения...или пък когато TAZ правеше същото и накрая ти пожелаваше лек ден... и т.н....еееххх....хубави времена бяха, чак ме обвзема носталгията.... :wub:

Link to comment
Share on other sites

кви 20%, кви 5 лева.

Направо БАН по IP.

Ако това беше ebay, досега щеше да е баннат 1000 пъти.

Никой нямаше да се занимава с 20%, и да му прави реверанси.

За да има коректност във форума, трябва да има и твърда ръка.

Не може ти да играеш, да развалиш търг, да се криеш като мишка и да не отговаряш

на vkirov, и още повече на модедатора и да си развяваш байряка в този форум както си

искаш.

Midex, заеми по-твърда позиция по случая, защото с тия мекушави мерки, това ще

стане практика.

Можеше поне като мъж да каже, има ли уважителна причина, или за какво се е отказал, а не

да се крие като мушморок.

И пак ще кажа, ebay е успешен, защото има ред и БАН.

В случая и аз съм за БАН по IP.

Link to comment
Share on other sites

... настоявам да бъда запознат с развитието на случая, описан от мене няколко поста по-нагоре!

а ся де? нещо мноо претенциозно ми звучи това ... потребителя сигурно ще си получи това, което е сметнато за правилно от модератора. не виждам повод за подобни .... хм, изисквания. съобщаваш един път и това е.

 

....

ми пазарувай от ebay ... аз не помня този форум да е с такава насоченост, както е ebay. никой на никого не е задължен, никой нищо "не е подписвал", не носи отговорност ... всичко е на принципа на едни правила, които ако не се спазват, модераторския/администраторския екип решава как да приложи "възпитателните мерки" ... освен това, когато се провежда търг, тази възможност за "отмятане"/покриване на спечелилия, не е предвидена в правилата т.е. санкция за нея ... чак сега като има такъв случай и се вдигна патардия, ще бъде въведена като гледам ... така че не знам изобщо к'ви ви са претенциите.

 

... и кое ми прави впечатление напоследък. този форум беше създаден (ак не се лъжа) доста по-късно от другите, а в момента в него има 30710 теми почти 3 пъти повече от втория "най-разцъкван" и е на 2-о място по мнения ... а мнозинството от потребители вече се регистрирват тук единствено и само заради него, а не заради другите подфоруми ... някакво профилиране ми се струва, че се наблюдава, а и в интерес на истината всеки почна да има претенции по отношение на точно този подраздел.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Претенциозно или не - аз пускам нещо на търг - както приемам да го продада на най-високата достигната цена, така и спечелилия се задължава да го купи - иначе каква според тебе е целта на търга - да събираме мнения ли?

Виж кво братче, аз не съм тука да събирам мнения, все ми е тая за това колко мнения ще имам. Аз с всяка продажба тука си ангажирам малко или много част от времето - това на мене не ми е без пари - нали се сещаш? Аз не "разцъквам" по цял ден ...

Ако искаш мога да ти изпляскам тука и имената на поне 5-6 човека, със стоте им лева и няколко на брой удивителни, както и още сумати, готови на бартери за другата ми продажба в този форум - да ти кажа ли колко са дошли или са се обадили, а?

На мене тва ми отнема време, да прегледам кво предлагат, да организирам деня си заради тях и т.н.

И накрая да ми кажат .... миииии, то аз вчера не можах, то такова ....

Не става така, ама хич не става ...

А относно това, че тоя форум бил "най-проспериращия" според теб, ако купувачите и продавачите са като трепачас, подозирам и като теб - няма да просъществува дълго, уверявам те.

Edited by vkirov
Link to comment
Share on other sites

.....

почни да си продаваш другаде "стоката"/излишните неща, ако не ти отърва тук и губиш толкова ценно за теб време. никой не те е хванал насила и ти е казал "ей тук ще продаваш, не другаде!" ... не се вземай толкова на сериозно. тук не е капалъ чарши :lol: .... не че нещо, ама сумати хора продават тук, сумати хора купуват; има некороктни продавачи, има и купувачи ... ама само ти вдигаш вой до небесата за някакъв си търг ... кат' ти е толкова болка, хвърли въдицата пак и се надявай някой да кълве (ако имаш време де, щото по всичко личи, че си зает човек) ... и то да кълве така, че после да не изпадне от кукичката .... едва ли някой ще ти завтори тема, след като си надал тъкъв вой, че си бил обектн на неморално поведение от страна на купувач.

 

успех с бъдещите ти продажби ... където и да са те.

 

п.п. нищо лично ... просто от време на време обичам да си правя вятър на пръстите :rolleyes:

 

А относно това, че тоя форум бил "най-проспериращия" според теб ...

това пък къде го видя в моя пост? :blink:

 

... ако купувачите и продавачите са като трепачас, подозирам и като теб ....

 

хе, явно от поста ми си останал с впечатлението, че вземам нечия страна, та да ме сложиш в една от "двете групи" (коректни и некоректни), въпреки че не ме познваш ... та, да те успокоя -> погледни малко по-горе, дето е п.п. ;)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Ти си знаеш най-добре, мисля в конфликти с потребители, които дори не познавам, да не влизам.

Освен това този твой уличен диалект не ми е много по вкуса и разбиранията.

Със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Аз с всяка продажба тука си ангажирам малко или много част от времето - това на мене не ми е без пари - нали се сещаш? Аз не "разцъквам" по цял ден ...

 

ако искаш да ти основем един фонд и да ти събираме парички за да ти платим ценното време което прекарваш във форума ни и ни удостояваш с честа да ти четем "възвишените" постове , така де вместо да се занимаваш с тоя тъп форум може да направиш някой друг милион.....

Понякога се чудя на интересни ли се правите повечето или реално ви хлопа дъската.... ? Повечето хора които познавам и времето им е "кът" определено не си го губят за да посещават някакви си форуми и да пишат безброй постове за нещо което струва 20лв. Сега понеже съм подготвен за отговора ти който ще е нещо от сорта на "въпроса е принципен.... дрън дрън" , ами ок да примеме че въпроса е принципен тогава пак се връщаме на въпроса "Как човек който няма никакво време си губи и малкото в глупави разправии за някакви си 20лв" , нали времето е пари , по мои сметки вече си на загуба към 40

Link to comment
Share on other sites

Еми добре, щом 20 лева не представляват интерес за теб, имам друга оферта:

Продавам 31 апартамента на св.Влас, от 39 до 120 кв.м., сградата е пред Акт 16, на втора линия, цена - 1300 евро на квадрат, до ключ.

Ако купиш всичките, ще има отстъпка, плюс подарък още един апартамент на Южен, 60 кв.м., 1 месец пред Акт 16 в сграда с 240 апартамента, на 6-я етаж.

Link to comment
Share on other sites

Еми добре, щом 20 лева не представляват интерес за теб, имам друга оферта:

Продавам 31 апартамента на св.Влас, от 39 до 120 кв.м., сградата е пред Акт 16, на втора линия, цена - 1300 евро на квадрат, до ключ.

Ако купиш всичките, ще има отстъпка, плюс подарък още един апартамент на Южен, 60 кв.м., 1 месец пред Акт 16 в сграда с 240 апартамента, на 6-я етаж.

 

:gangstah:

Link to comment
Share on other sites

Офертата ми е абсолютно сериозна, който има интерес, да ми пише на ЛС, ще получи всички подробности, от които има нужда, не съм претендирал да съм играч, тарикат или какъвто и да е. Може да съм всякакъв, ама тарикат на дребно е последното, което бих могъл да бъда.

Edited by vkirov
Link to comment
Share on other sites

Офертата ми е абсолютно сериозна, който има интерес, да ми пише на ЛС, ще получи всички подробности, от които има нужда, не съм претендирал да съм играч, тарикат или какъвто и да е. Може да съм всякакъв, ама тарикат на дребно е последното, което бих могъл да бъда.
Тези апартаменти твои ли са или просто ги продаваш. Защото ако са твои аз съм брокер на недвижимо имущество може да измислим нещо...
Link to comment
Share on other sites

и всъщност тва ли е темата да се фукаме какъв оборот имаме, или пък да си договаряме покупко-продажба на недвижимо имущество?

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=68251

 

това нормално ли е? имаш някакви компоненти с цени от сорта на 12,60 или 14,40 ... и при следващо намаление казваш -10% :blink: ся к'во, със стотинки ли ще си играем? мноо добре въпросния потребител разбира за к'во става въпрос и това не са стотинките, щото който и да се навие да вземе нещо, стотинките ще се закръглят към точна сума ... но явно вече и по този начин се up-ват теми. :unsure:

 

лично според мен, това което е посочил като начин за намаляване на сумата от Midex, се използва с друга цел ...

 

btw давам един бърз пример. преди известно време продадох това ... там почти всички цени на компонентите са 10 лв. или по-малко ... от една бърза аритметика се вижда, че по отделно цената им е някъде 30% по-висока от тази, ако се закупят заедно (това е само като бележка) .... та, ако никой не беше купил цялата конфигурация, трябваше ли да слагам подобно основание "свалям цената на всички компоненти с -10%" ... и излиза, че аз фактически свалям цената с някакви стотинки. :blink:

т'ва е несериозно!

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

@samkijot, това дето си цитирал в темата му не е правило - ясно съм го казал, че може да служи само за ориентир и то само за много високите и много ниските цени.

Преди време го написах, защото имаше някои индивиди, които продават коли например и по изречението от Т.2 "- За продукти над 800 лева минимума за редукция е 25 лева", намаляха периодично с по 25 лв. цени от рода на 8000 лв., което е просто смешно....а от друга страна имах доста запитвания от потребители, продаващи нещо за 15 лв. дали трябва да продължават да намалят с по 5 лв. цената си, защото така пише в Т.2...

 

А що се отнася за темите на Altavia - гледам, че набира инерция през последните дни, а и с пускането на последната си тема, подозирам, че скоро ще започнат да валят рапорти за нарушение на Т.10.

В този случай аз няма да взимам отношение по въпроса, защото вчера му направих забележка за постоянно писане с главни букви, от което той малко се засегна и обменихме мнения на ЛС - ако му затворя тема за нарушение на Т.10 ще каже, че постъпвам тенденциозно и емоционално към него, макар че нервите ми са доста дебели и трудно някой може да ме разнервира за каквото и да било, че да вкарам емоции в действията си.

Както и да е...в този форум има и други модератори освен мен и те също могат да налагат наказания. ;)

А правилата, макар и да не са съвършени, са достатъчно ясни и добри, щом успяват да поддържат реда толкова години.

Link to comment
Share on other sites

Тези апартаменти твои ли са или просто ги продаваш. Защото ако са твои аз съм брокер на недвижимо имущество може да измислим нещо...

 

според мен е един от групата на строителите на някаква сграда в св. Влас или може да е прочел в нета новина, че се строи еди-каква си сграда...при всички положения, не ги притежава, просто чул-недочул дай сега да се направим на г-н 100 кила...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...