Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Мидекс, няма ли да направите вече форума прикл. продажби? Наистина ще е добре. А колкото до затворените поради нарушение, те може да си стоят в този :)

 

Mdex: Обсъждаме го още...има най-различни предложения, решаващи по един или друг начин проблема за приключилите сделки и ще се избере най-рационалното...малко търпение още. :)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Поради факта, че въпреки изискването на точка 5, зачестиха търговете само с крайна дата, но без даден краен час, към точка 5 беше добавено изречение, което третира точно този момент.

Цитирам точка 5, с новото допълнение, което съм оцветил за повече яснота:

5. При обявяване на търг, продавачът трябва да определи края на търга с указани дата и час (ако последният липсва, за краен час се приема часът и минутата на пускането на темата), стартовата цена, блиц цената и задължително стъпката на наддаване, която да не бъде стотинкова. Изключение правят случаите, в които се продава стока, чиято стойност е в стотинки! При нарушаване на това правило се трие темата !

При участие в търг, участвайте със суми, които наистина може да заплатите ако спечелите търга! Ако след края на търга се откажете по някаква (уважителна) причина - уведомете максимално бързо за това продавача и/или някой модератор. При неспазване на последното се получават 20% + временна забрана за писане във форума (по усмотрение).

Link to comment
Share on other sites

Поради факта, че въпреки изискването на точка 5, зачестиха търговете само с крайна дата, но без даден краен час, към точка 5 беше добавено изречение, което третира точно този момент.

Цитирам точка 5, с новото допълнение, което съм оцветил за повече яснота:

Според мен е по-добре за краен час да се приема 00:00, когато не е указан такъв :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Според мен е по-добре за краен час да се приема 00:00, когато не е указан такъв :ph34r:

Според мен е все тая, но ако и други хора искат да се отчита 0 часа, ще го сменя допълнително...макар, че пак ще се намерят хора, които ще казват..."- Ама аз не разбрах 0 часа предния ден или следващия...")...в сегашния случай поне часът и минутата са ясно изписани в първия пост.

Link to comment
Share on other sites

Според мен е по-добре за краен час да се приема 00:00, когато не е указан такъв :ph34r:

 

 

 

Да така е по добре - след като човека поснал че се приемат наддавания до определена дата - следователно всяка оферта направена на тази дата трябва да е валидна!

Link to comment
Share on other sites

Моето предложение е да се раздели раздела съответно на Buy и на Sell.

Едно е да търсиш нещо което може да т.к. Up-ваш , без да пращаш темите на продавачите на 10-та страница.

 

Незнам дали е говорено по въпроса... ако е Sorry.

Link to comment
Share on other sites

Моето предложение е да се раздели раздела съответно на Buy и на Sell.

Едно е да търсиш нещо което може да т.к. Up-ваш , без да пращаш темите на продавачите на 10-та страница.

 

Незнам дали е говорено по въпроса... ако е Sorry.

 

 

Ми представи си 10 човека да ъпнат след теб.Пак твойта тема души к*ра :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Това с ъпването на тема само, за да се каже, че нещо което никой не е коментирал, или е коментирал преди една година е вече свалено от продажба или продадено е проблем, според мен, за раздела. Аз съм за това, такова ъпване да няма !

Ето пример за това как цялата първа страница е заета от някой си, който е решил да ни обясни, че нещо което е продавал декември 2007 година и никой не се е заинтересува е вече свалено от продажба:

 

clip11hy0.th.jpg - има и на втора страница не са само тези му теми.

 

За мен това си е подигравка с форума и хората в него, а и лошото е, че не го прави само той, а си е практика.

 

Такова ъпване работи против форума, така не само на Гошко обявата е вече забита, ами и на още 20 човека като него - демек цялата първа страница. Гениално !

Edited by neslomim
Link to comment
Share on other sites

Предложил съм го за решение от колегите още в началото на октомври, но тъй като трудно може да се засечем заедно по едно и също време, нещата се решават бавно. Като се съберат достатъчно на брой мнения кой какво предлага и дали е съгласен, ще го въведем.

По-горе и в тази тема бях предложил за подраздел на Buy/Sell, където да се местят такъв род теми, защото ако ги преместим в архива, потребителите няма да могат да ги виждат вече, а понякога е необходимо да проследиш хронологията на продажбите на даден продавач. Колегата Раптор предложи подраздела да е само 'read me', без да може да се пише, което също е някакво решение за затворените теми.

По мои предвиждания (отчитайки темпото на обсъждане с колегите), предвиждам че в рамките на оставащите 2 месеца до края на годината ще решим проблема по един или друг начин.

Link to comment
Share on other sites

Боя се, че въпросът ми не е бил добре схванат. Вероятно аз не съм обаснил като хората, не че хората нещо ...

 

Та - повтарям го (въпроса).

 

Не е ли редно да се допуска повдигане на тема КУПУВАМ, ако кандидат купувачът не е станал наистина купувач, тоест, ако не е намерил той, що търси, в момента, в който го е търсил?

Може пък, в един момент, да се появи продавач, който да го продава това нещо.

 

Надявам се той път да получа отговор от власт имеющите в тоя форум!

Edited by cheese
Link to comment
Share on other sites

Надявам се той път да получа отговор ...

Все още по правилата - не. Ако имаше допускане на ъпване, 100% щеше да има злоупотребяване с това и форумът ще се напълни с "- Айде бе...никой ли не продава еди какво си...", което и сега го има и без да е разрешено.

Link to comment
Share on other sites

Имам един много ясен въпрос: този раздел няма ли за цел тукПИШЕЩИте да си продават "боклуците" (непотребните вещи на символични цени с цел отърваване от тях и задоволяване потребностите на някой друг тукПИШЕЩ) а не да се продават конфигурациики и разни разнообразни по този начин превръщайки форума в online shop на чужд гръб.Ако не се досещате за кого "говоря" ще Ви кажа стига да изявите желание. Едно леко уточнение а именно че не съм имал никакво вземане/даване с личноста Х до този момент и се надявам това да си остане така.Просто ме провокираха някой факти при неколкократни писмени сблъсаци.Надявам се да ме разберете правилно но тая измет не и е мястото тук. Ако съм обидил някой си е за негова сметка аз данък обществено мнение не плащам.

Link to comment
Share on other sites

...............

 

Прочети 44-та страница от темата. Ако имаш някакви конкретни, обосновани и основателни обвинения към някого винаги може да докладваш на човек от Екипа, те ще бъдат разгледани. Ако не - поста ти е просто спам.

Link to comment
Share on other sites

Прочетена е и именно заради човека който доста често се споменава в тази 44-та страница съм провокиран да напиша предния пост. Нима тук е мястото да се изкарват пари ? или може би аз не разбирам "идеалната" цел на този форум? Нека правоимащите да внесат малко яснота по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Нима тук е мястото да се изкарват пари ?

 

Явно не си прочел добре 44-та страница. Или да затворим раздела ако искаш? Понеже не съществуват участници в него, които да не изкарват по някой лев от сделките си...

Link to comment
Share on other sites

Това, което сте пиннали е просто жалко...

Насърчавайте разпространението на простотията в обществото ни!

Всеки да е висшист! С отлична диплома! И с вакуум между ушите...

 

Наистина не знам как не ви е срам! :sick :sick :sick

Link to comment
Share on other sites

Явно не си прочел добре 44-та страница. Или да затворим раздела ако искаш? Понеже не съществуват участници в него, които да не изкарват по някой лев от сделките си...

Вадиш неща от контекста които са ти удобни.За nonsan говоря ако нее било ясно до този момент.Поправи ме ако греша някаде!!!

Edited by Unix
Link to comment
Share on other sites

Това, което сте пиннали е просто жалко...

Насърчавайте разпространението на простотията в обществото ни!

Всеки да е висшист! С отлична диплома! И с вакуум между ушите...

 

Наистина не знам как не ви е срам! :sick :sick :sick

 

Хубаво ще е да поясниш за какво става въпрос.

 

Също така преди да ни четеш морал за каквото и да е вземи си погледни аватара. Какво насърчаваш ти с него? Развитието на обществото ли?

 

Вадиш неща от контекста които са ти удобни.За nonsan говоря ако нее било ясно до този момент.Поправи ме ако греша някаде!!!

 

Напълно ясно е на всички за кого говориш. Обясни сега какъв ти е проблема, че да разберем за какво става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Това, което сте пиннали е просто жалко...

Насърчавайте разпространението на простотията в обществото ни!

Всеки да е висшист! С отлична диплома! И с вакуум между ушите...

 

Наистина не знам как не ви е срам! :sick :sick :sick

 

:wtf: За к'во става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Да, точно нея имам предвид. Говорите за правила, ама има пинната тема, в която се рекламира сайт, който стимулира ученици и студенти да преписват. За Бога!!!

 

P.S. Смених си аватара да не давам лош пример... Оставям това на вас...

Link to comment
Share on other sites

Доколкото ми е известно тази обява е платена и затова е пинната. Относно нея се обръщайте към Администраторите - те вземат решенията в такива случаи.

 

Асасин аватара ти е същия...

Link to comment
Share on other sites

не му е същия аватара на асасина. аз го виждам кат купчина книги най-горната е разгърната. доста се различава от предишното стъкло с бела магистралка дърпана от приведен тъмнокос младеж.....

рапторе, вероятно нещо не ти се е рефрешнало в браузъра.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...