Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тук иде реч за коректност, не за друго ...

 

че от моето отношение по коректно от това здраве му кажи

описах ли със снимков материал везната-описах го

казах ли в темата,че има проблем-направих го

видях ли се с човека да му я покажа на живо-видях се

от това по коректно отношение аз не виждам

отделно 3-ма ми писаха на ЛС,че ще я купят в това и състояние

и аз ги насочих към човека-и това ли за вас не е коректно отношение

да не говорим той какъв нож ми заби в гърба и последиците са за моя сметка

на чужд гръб и 100 тояги са малко,не ти пожелавам ти да попаднеш в такава ситоация

все едно аз да те спъна и да ти кажа извинявай ;)

ако до този момент не си ме разбрал,ето още една съпоставка

ти продаваш развален гсм. за части и човека го взима от теб

после ти мрънка в темата,че гсм-а не работел

нека се разберем кои трябва да е коректен в случая

:punk

Link to comment
Share on other sites

регистрацията в форума ми е вид хоби,нямам нито фирма за компютри нито съм дистрибутор

в тази област за да целя печалба от вас,правя го просто за удоволствие

 

 	Buy/Sell
( 850 posts / 90% of this member's active posts )

 

това е хоби? и го правиш за удоволствие? .... мноо ми е интересно ей такива като теб, като почнат да "поучават" другите, които са на 2-3 поста тук ... един вид "не сте ми на постовете в тоя форум", "аз си имам изградена репутация" и тем подобни глупости ... а в същото време ти си активен преди всичко в секцията buy/sell .... която доколкото си спомням беше изградена с идеята хората ползващи този форум да се отърват от ненужнните им джаджи .... а то излиза така, че мнозина се регват тук, само и само за да постват във въпорсния подфорум.

аз лично имам някакви впечатления и мога да кажа, че пишещите тук едва след извееееестно време откриват, че този форум не е точно .... buy&sell ориентиран ;)

 

както и да е.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

това е хоби? и го правиш за удоволствие? .... мноо ми е интересно ей такива като теб, като почнат да "поучават" другите, които са на 2-3 поста тук ... един вид "не сте ми на постовете в тоя форум", "аз си имам изградена репутация" и тем подобни глупости ... а в същото време ти си активен преди всичко в секцията buy/sell .... която доколкото си спомням беше изградена с идеята хората ползващи този форум да се отърват от ненужнните им джаджи .... а то излиза така, че мнозина се регват тук, само и само за да постват във въпорсния подфорум.

аз лично имам някакви впечатления и мога да кажа, че пишещите тук едва след извееееестно време откриват, че този форум не е точно .... buy&sell ориентиран

 

защо визираш специално мен,като се поогледаш в buy&sell раздела ще видиш,

че голяма част от компютърните фирми си имат представители тук,а някои даже са

и техните собственици,едно от правилата е форума да не става комерсиална тема

аз не съм геймър,не ме интересуват мрежи,филми,Java,игри и пр.

къде другаде да сърфирам ако не е buy&sell,даже ако забелязваш дори и филми не свалям :)

едно е да прочетеш обява от типа-продавам 1 плочка 128Mbt RAM

съвсем друго е да прочетеш-продавам 60бр. рам модули може и на едро

;)

интересна коалиция се заформя срещу мен,браво

айде продължаваите да разглеждате профила ми под лупа да видим докъде ще я докарате

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Станалото-станало, случва се, както писах - нося си моята вина...

Бях решил повече да не се занимавам с tango, но много ме подразни това, че вместо да прояви поне малко самокритичност и да си види и своята отговорност при такива сделки ( умишлено не използвам думата "вина" ) , той продължава да се оплаква и да недоволства, все едно не аз, а той е "олекнал" с някаква сума...

Забил съм му нож в гърба....очернял съм му светлото име....

А бе - хумор, сатира и забава!

Бил съм видял прибора и снимките...да, така е, ама нищо не казваш за това, че нещата не са точно така, като ги беше представил...а се разправят приказки от 1001 нощ...

А бе да си жив и здрав, щом тази сделка ще те оправи, халал да ти е!

Аз съм много благодарен на хората, които разбраха за какво иде реч, и ме подкрепиха!

 

Иначе - форумът си е много свестен и си личи, че модераторите се стараят да има ред, макар и да ме дразнят шльокавицата и латиницата...

Link to comment
Share on other sites

Ок и аз спирам до тук

още в началото казах,че това са грозни неща

и не желая да ставам герои от "Искрено и лично"

подразни ме факта,че хора който въобще не ме

познават взимат страна,как може да упрекваш един

човек които не познаваш,единствената логика е същите

тези хора да познават поне една от страните в този спор

и съответно да му опонират

в темата аз получих на ЛС поне 20-тина запитвания

на участници дали могат да се намесят в спора и категорично

из забраних да ме защитят

тук не става въпрос за пари SteveN,доверие се гради трудно

аз също си взех поука от всичко и гарантирам,че повече с

неща който не разбирам няма да публикувам

 

:beerchug

Link to comment
Share on other sites

тук не става въпрос за пари SteveN,доверие се гради трудно

аз също си взех поука от всичко и гарантирам,че повече с

неща който не разбирам няма да публикувам

 

Оценявам тази ти позиция и гледна точка!

И двамата си взехме поука от случая, нека сложим край и да забравим за историята!

Link to comment
Share on other sites

тази вечер имаше тама за татуировки, интересно ми е защо я затвориха :blink:

Ако прочетеш правилата и сам ще разбереш с кои от тях влиза в разрез. :ph34r:

 

П.П. А искаш ли да ти дам и линк към втората му тема? Досега 2 е пуснал - и в двете се е олял...а защо? Защото не си е направил труда да прочете правилата. На третата му такава тема, лично аз ще му дам почивка за четене.

Link to comment
Share on other sites

аз откакто получих 20% ощипване редовно чета правилата, не искам да влизам в разрез с тях...разбирам, че е пуснал некоректна тема преди, но в тази не видях нещо некоректно, може би защото съм на 2-3 бири :D

Проблемът е, че не е дал почти никакво инфо освен "продава cd/dvd". Ама за кола ли са за пц ли са не е ясно, отделно няма цена. Даже бих казал, че midex е доста търпелив :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Има ли някаква възможност да се вземат някакви мерки срещу потребителя whatever/unsparing , заради системните му нарушения и некоректност :angry: Днес се е развършал из форума

Link to comment
Share on other sites

ти май не си в час, аз не оспорвам предишното му наказание, даже не съм чел тая тема, в случая ставаше въпрос за tatoo, а не за някви dvd-тa....

Добре де...сега сигурно не си на 2-3 бири, нали...как би реагирал на тема в раздела за покупко-продажби - "Правя татуировки...много евтино ги правя, от всички най-евтино...опитайте...." и т.н....схвана ли сега какво е нарушението на темата?

 

Има ли някаква възможност да се вземат някакви мерки срещу потребителя whatever/unsparing , заради системните му нарушения и некоректност :angry: Днес се е развършал из форума

Има, разбира се...днес вече му затворих една тема....утре ще му затворя единия ъкаунт...всичко по реда си. :)

 

Едит: Done.

Link to comment
Share on other sites

Midex, кефиш брат ;)

Абе кефя...ама ако ти кажа що ЛС получих и от "двамата", че даже се постарах и им "повярвах", че са двама. :) Не е много етично да разказвам какво са ми писали на ЛС, затова този момент ще го пропусна, но животът ме е научил, че "кой каквото сам си го направи...." и т.н., така че нищо чудно да излезе няк'ва тийнеджърска глупост на писане из темите и пускане на еднакви теми (имаше такива обяснения).

При съмнения за двоен ъкаунт обикновено решението го взимат админите, но тъй като нашите напоследък са доста заети с други ангажименти, ще взема на своя отговорност да отворя отново затворения ъкаунт и да го сложа под перманентен мод-режим. Така всички модератори ще имат пряк поглед до темите и постовете им. Просто не ми се иска заради детинската глупост на някой(и) (понеже наистина много тъпо го бяха спретнали, че чак няколко рапорта се получиха), както и поради съмненията ми, да направя неволна грешка със затварянето на ъкаунта, още повече че IP-тата им бяха различни....не че е невъзможно един да пише с 2 IP-та, но техният случай май не е такъв. Именно затова смятам, че мод-режима би свършил същата работа.

Link to comment
Share on other sites

От много време се мъдря да попитам защо още Buy/sell раздела няма отделни категории ? Най-малкото да има 2 : Купува , Продава. Много е объркващо да гледаш за нещо да видиш тема за него и да се окаже примерно ,че някой купува . Още повече ,че мешената скара с телефони , компютърни компоненти и коли е направо убийствена. Вие сте.

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

И като има два раздела, няма да има каша?! Кашата не зависи от броя на разделите, а от хората, които пишат... Нали се сещаш, че момченцата, дето ги мързи да напишат едно ПРОДАВА или КУПУВА пред заглавието си, същите тези момченца ще им е през онова в кой раздел пишат... Те и сега пускат обяви където им падне - ей така - щрак с мишката и който раздел нацелят... И какво - тука десетина човека да вървят след гъза им и да местят теми и подреждат раздели, щото те нямат за две пари мозък или пък просто им е през ципа, че има раздели, подраздели... Това едно. Второ - няма да цъкам педесет пъти по линкове, за да стигна до където ми трябва. Колкото по-просто, толкова по-просто... за голяма част от хората в момента е достатъчно сложно и им е мноооого трудно да намерят раздела който е за темата им. Трето - това не е търговски форум, тоя раздел е тук просто като възможност за участниците да си помогнат взаимно. Ако бяхме търговски форум и основната цел на форума беше търговията - тогава и организацята му щеше да е друга.

Link to comment
Share on other sites

ми вземете ги боднете най-горе тея правила ... трябва ли хората да търся правилата за този форум, след като ги нямам на "титулната страница" .... значи има някакви обяви, дето са си платени, никой не проявява интерес, ама са си там ... ама за правилата няма място ... после хората са виновни, че не търсели. :blink:

като влезеш в даден форум, като му прочетеш основните правила и като видиш, че за някой отделен подфорум няма изрични правила, к'во си мислиш?

хем изисквате, пък хем не улеснявате хората ....

Link to comment
Share on other sites

ми вземете ги боднете най-горе тея правила ... трябва ли хората да търся правилата за този форум, след като ги нямам на "титулната страница" .... значи има някакви обяви, дето са си платени, никой не проявява интерес, ама са си там ... ама за правилата няма място ... после хората са виновни, че не търсели. :blink:

като влезеш в даден форум, като му прочетеш основните правила и като видиш, че за някой отделен подфорум няма изрични правила, к'во си мислиш?

хем изисквате, пък хем не улеснявате хората ....

@samkijot, липсата на линк в горното поле се дължи все още на известни технически причини, а правилата вече не са пиннати, защото предполагам знаеш, че за хостинга на форума се плаща всяка година и всичко е на доброволни начала...мисля, че няма да искаш да въведем членски внос или входна такса, нали?

 

А относно правилата - 'общите' са си все още там, където са били още от създаването на форума - горе вляво. В тях на 2 места, с големи червени букви има линкове към правилата в Buy/Sell.

Като влезеш в настоящата секция, в горното поле с "Внимание"-то, винаги стоят пред очите ти по-важните неща - "да не се пишат коментари без интерес и да не се ъпват теми".

Отделно аз се опитвам да направя каквото мога и поне 3 пъти дневно ъпвам темата с "Временните линкове към правилата", което със сигурност си забелязал.

 

Така, че не мога да приемам оправдания, че някой си не бил чел правилата...и въпреки всичко обикновено отначало предупреждавам 2-3 пъти и чак накрая давам процент или нещо друго.

 

П.П....и освен това по-удачно щеше да бъде да се възмутиш в тази тема, а не да пишеш в темата за продажба, което смятам да поправя след малко като преместя твоя и моя пост в другата тема. ;)

Link to comment
Share on other sites

А относно правилата - 'общите' са си все още там, където са били още от създаването на форума - горе вляво. В тях на 2 места, с големи червени букви има линкове към правилата в Buy/Sell.

а, виж. това не съм го видял :wacko: сори.

 

... а правилата вече не са пиннати, защото предполагам знаеш, че за хостинга на форума се плаща всяка година и всичко е на доброволни начала...

т'ва не го разбрах? к'ва връзка има плащането за хостинг с това една тема да бъде пинната? админа няма права да администрира ли(след като не е платен абонамента), че не може да се забоде горе?

_________________________

 

Ще ти го обясня на ЛС да не разводяваме темата (Midex)

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е колко време след налагане на warn+moderated някой може да вземе решение да отмени moderated режима?

 

Лично аз имам мод от няколко месеца и почти всяка комуникация водя на лични, понеже се е случвало темата ми да се пусне няколко дни - след като вече отдавна не ме е интересува.

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е колко време след налагане на warn+moderated някой може да вземе решение да отмени moderated режима?

 

Лично аз имам мод от няколко месеца и почти всяка комуникация водя на лични, понеже се е случвало темата ми да се пусне няколко дни - след като вече отдавна не ме е интересува.

 

 

Зависи от много условия. Но в твоя случай - няма шанс скоро да се случи... Освен всичко останало, сега като ти преглеждам акаунта и случката - май май имаме два акаунта тук, а? Ако е така - направо забрави за сваляне на режима... и кажи здрасти на банана на другия акаунт. Хубаво е човек да мисли какво прави и да се съобразява с правилата определени от домакините, когато е дошъл на гости... После е късно.

 

П.С. - Не два... цели четири акаунта май... интересно...

Link to comment
Share on other sites

Зависи от много условия. Но в твоя случай - няма шанс скоро да се случи... Освен всичко останало, сега като ти преглеждам акаунта и случката - май май имаме два акаунта тук, а? Ако е така - направо забрави за сваляне на режима... и кажи здрасти на банана на другия акаунт. Хубаво е човек да мисли какво прави и да се съобразява с правилата определени от домакините, когато е дошъл на гости... После е късно.

 

П.С. - Не два... цели четири акаунта май... интересно...

 

Ти ще ме убиеш!!

и кои са ми тези 4 акаунта?

И ако имам толкова - дали ще проявявам интерес да ми махат мода от този?

Ако определяте броя на акаунтите по IP адреса... :lol: може и 20 изведнъж да ги искараш.

Ами изтрийте акаунтите на всички колеги от фирмата :unsure:

 

И после става късно за какво?

На един най- обикновен въпрос може да се отговори по най - обикновен начин. Аз нито съм се оправдавал за написаното, нито съм идвал на гости на някого - просто съм написам мнение в форума.

След като е било против правилата на форума - си нося отговорнотта за това.

Ама да ми говориш за 2-4 акаунта, за гости и домакини ....

 

Иначе няма проблем да го кажа : "Здравей банан" - наистина ми е интересно и на мен колко и кои акаунти ще затриете от незнание и престараване :D

Link to comment
Share on other sites

хаха от утре май няма и аз да мога да посещавам форума, ако мода не вижда ipto е прокси за цялата фирма, ама карай де уж съм в България а пък адреса ми в Германия.

Айде на бананите :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

хаха от утре май няма и аз да мога да посещавам форума, ако мода не вижда ipto е прокси за цялата фирма, ама карай де уж съм в България а пък адреса ми в Германия.

Айде на бананите :rolleyes:

 

Ох ,братя и аз съм така , дали няма да ям банана .... :(

Link to comment
Share on other sites

Ако само по сверка на IP-тата давахме банани, още в момента трябва да връча един тир с банани на бая народ. :)

Проблемът е напр. когато едно IP продава нещо...след това въпросното IP започва да води безсмислен диалог/монолог със себе си....пита се за снимки....после само си ги слага....след това отново го хваща шизофренията и започва да си задава въпроси дали стоката има еди какви си екстри....после си отговаря, че "разбира се...стоката има точно тези екстри"....и т.н....като разбира се горният диалого-монолог може да има произволни разклонения и разновидности, в зависимост от степента на шизофренията и IQ-то на IP-то. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...