Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Ако само по сверка на IP-тата давахме банани, още в момента трябва да връча един тир с банани на бая народ. :)

Проблемът е напр. когато едно IP продава нещо...след това въпросното IP започва да води безсмислен диалог/монолог със себе си....пита се за снимки....после само си ги слага....след това отново го хваща шизофренията и започва да си задава въпроси дали стоката има еди какви си екстри....после си отговаря, че "разбира се...стоката има точно тези екстри"....и т.н....като разбира се горният диалого-монолог може да има произволни разклонения и разновидности, в зависимост от степента на шизофренията и IQ-то на IP-то. :ph34r:

 

И коя от 7-8 те теми които съм пускал са ъпвани по въпросния начин? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И коя от 7-8 те теми които съм пускал са ъпвани по въпросния начин? :unsure:

А ти случайно да видя някъде, че визирам точно теб :confused

Онова "напр." (между другото съкращение на думата "например") би трябвало да те наведе на мисълта, че давам произволен пример с произволен потребител, който по някое време ми е направил впечатление с глупавата си тактика с постовете в темите си. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз пък си помислих ,че темата с бананите пряко засяга мен .... ,

и онова "напр." включва някой от 4 -те ми акаунта, които откри колегата ти ov3rm4n.

____________________

 

Мммм не...сега ме мързи, но ако се постарая, мога да дам няколко линка към такива теми, с постове писани само от едно IP. А ти ако имаш някакви съмнения, относно преценката на ov3rm4n...имаш пълното право да му поискаш обяснение на ЛС. (Midex)

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е напр. когато едно IP продава нещо...след това въпросното IP започва да води безсмислен диалог/монолог със себе си....пита се за снимки....после само си ги слага....след това отново го хваща шизофренията и започва да си задава въпроси дали стоката има еди какви си екстри....после си отговаря, че "разбира се...стоката има точно тези екстри"....и т.н...

 

 

Еееее отдавна не се бях смял толкова добре и то на глас....... И според мен има такива юзери... но пак казвам доста се смях....добре си го казал.

Link to comment
Share on other sites

Ако си ЕТ и продаваш нещата си тук в нарушение на правилата ли си ? Пример : Имам да кажем магазин и в него имам примерно 50 лаптопа ..... Ми те не са еднакви следователно не е масова продажба , тъй като съм дал пари да ги купя следователно вече са лични вещи , следователно не нарушавам правилата ..... Я ся кажете според вас така ли е ?

Link to comment
Share on other sites

Ако си ЕТ и продаваш нещата си тук в нарушение на правилата ли си ? Пример : Имам да кажем магазин и в него имам примерно 50 лаптопа ..... Ми те не са еднакви следователно не е масова продажба , тъй като съм дал пари да ги купя следователно вече са лични вещи , следователно не нарушавам правилата ..... Я ся кажете според вас така ли е ?

а бе, всеки си ги чете и интерпретира тея правила както си иска ... в тоя форум има не един и двама, които са ЕТ и се занимават точно с такива покупко/продажби на IT чакарлъци .... така че дейсвай смело ;)

Link to comment
Share on other sites

ам не аз не съм ЕТ просто след като съм пуснал нещо на търг и ЕТ ми предложи по висока цена от тази която предлагаше човек който знам че ще го ползва за лично ползване аз отказах наддаването на ЕТ-то защото за мене той нарушава правилата , а и знам че след това ще го продаде по скъпо . Не съм за това че ще направи пари , за това съм че аз искам да го продам на човек който ще си го ползва а не на човек който ще го препродава

Link to comment
Share on other sites

ам не аз не съм ЕТ просто след като съм пуснал нещо на търг и ЕТ ми предложи по висока цена от тази която предлагаше човек който знам че ще го ползва за лично ползване аз отказах наддаването на ЕТ-то защото за мене той нарушава правилата , а и знам че след това ще го продаде по скъпо . Не съм за това че ще направи пари , за това съм че аз искам да го продам на човек който ще си го ползва а не на човек който ще го препродава

 

С което нарушаваш правилата! Никъде в правилата не е записано основание за отказ на оферта направена според правилата - спазване на зададената стъпка. Аз ако съм на модовете ще ти заключа темата и ще те пратя да си продаваш великия лаптоп дето може да работи с усб уарелес на Руския пазар. Дано там му вземеш 200-тата лева за които колегата щял да го продаде

 

 

Едит:

 

А то имало развитие по темата в което се опитваш да лъжеш, че лаптопа става за нещо друго освен да си проверяваш пощата и да пишеш в нотпад-а. Има само една разумна употреба лаптопа но тя не е гледане на филми и интернет, защото за това категорично не става!

Link to comment
Share on other sites

Аз ако съм на модовете ще ти заключа темата...

Добре, че не си. :rolleyes:

Аз лично не смятам да му затварям темата, защото смятам че си е негово лично право да откаже продажба на стоката си на конкретен човек....все пак това са междуличностни отношения, в които нямаме право да се намесваме.

 

Що се касае до конкретната ситуация - в темата му обясних и разтълкувах подробно какво има предвид точка 10 от правилата - голяма част от хората над 20 години в този форум са или ЕТ, или просто се занимават с покупко-продажби, но това не означава автоматически, че не могат да продават чрез форума. Ето какво всъщност пише в Т.10:

10. Този форум/раздел е предназначен за продаване и купуване на лични стоки. Това означава, че ако сте фирма/ET и искате да продавате масово даден продукт, то мястото на обявата ви не е тук, а някъде където ще трябва да си платите. Такива теми до момента бяха затваряни, а от този момент нататък ще бъдат трити директно, а потребителят, който ги е пуснал ще бъде предупреден - често с допълнително назаказание, което ще гарантира, че ще се съобразява с това правило. Целта на правилото е да не превръща форума в място за комерсиално въртене на бизнес, защото то не е такова, а единствено за нормалните хора, които търсят да си закупят нещо в единична бройка (бройки) или да продадат нещо, което вече не им е нужно. При съмнения, право на модераторите е да определят дали в конкретен случай става дума за масова продажба.

Каква е разликата например между inherit.hit.bg, който продава лаптоп, купен от човек, дошъл в магазинчето му и мен, дето продавам лаптоп, купен от човек, без да имам магазин? Някой може да каже...."да, ама inherit.hit.bg след няколко дена ще продаде друга стока, оставена в магазинчето си"....да...ама и аз, както и много други членове на форума продават доста често (всъщност доста по-често от inherit.hit.bg) и то без да имат никакви магазини или да са ЕТ - просто пътуват често и имат достъп до много и най-различни стоки. А и не съм засичал досега inherit.hit.bg или някой от останалите да продават масово стоки (това, което всъщност визира Т.10).

Такъв род теми, пуснати от потребители биват изтривани моментално....някои от вас, дори и не виждат много от тези обяви, защото ние ги местим в архива, който не може да бъде видян от обикновените потребители....това са теми, в които се продават десетки бройки парфюми да речем...или много бройки маратонки от всички номера...а имаше даже продажба на 1200 бройки от един артикул.

Така че една нормална продажба не касае дали продавачът е ЕТ, има магазин и т.н.

Следим всички продажби и историята на всеки продавач (за което ни помагат с рапорти и останалите потребители) и винаги може да засечем кой какво, кога и в колко бройки е продавал даден продукт.

А на въпросите - "Кога една продажба може да се третира като масова?"...или "Колко бройки е лимитът?" - няма еднозначен отговор, поради различното естество на различните видове стоки. Именно за това фигурира последното изречение от точка 10, а и в някои случаи правим директен контакт посредством ЛС с дадения човек и изясняваме някои неясноти, относно неговата продажба.

Link to comment
Share on other sites

Не е ли време да се вземе мярка за неща от сорта на:

 

снимки пращам на e-mail

 

това е добър начин за изкуствен ЪП.

аз пък колко начина съм видял за изкуствено up-ване на темата, които по никакъв начин не попадат под "ударите на правилата" .... всичко е въпрос на тълкуване.

Link to comment
Share on other sites

аз пък колко начина съм видял за изкуствено up-ване на темата, които по никакъв начин не попадат под "ударите на правилата" .... всичко е въпрос на тълкуване.

Прав си...не може всичко и всеки да бъде наказан и то още при първо провинение.

Най-редовното 'писание' за снимките е "Снимки пращам по скайп, защото тук не знам как...". Вярно...със сигурност има новобранци, които хал хабер си нямат, а и желание нямат да потърсят как аджеба се качват снимки в нета...да не говорим, че при добро желание, човек може да открие и в нашия форум тази пинната тема (малко старичка е, но върши работа). Между незнаещите със сигурност попадат и дребни тарикати, които искат да ъпнат 2-3 пъти темата си покрай "незнанието"....и тъй като няма как да се докаже кой всъщност знае и кой не...затова се минава метър. Ако някой прекали с "незнанието си" обаче - това се забелязва и има ответна реакция, все пак ние не сме ботове с вграден алгоритъм за реакция...както сам казваш - когато правилата не могат да покрият дадено действие - въпрос на тълкуване. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Какви са тези глупости ся ? Визирам Hacko и damn_alex ? На тия теми там не им е мястото, не би ли трябвало да пишат тук въпросите и възраженията си ? Гледам аз раздела - последните теми само щуротии.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

а бе, то тук се предлагат сумати неща, които фирми/ет ги имат в ценовите си листи, ама това май е първата тема, която вижда да се затваря заради точка 10 от правилата на този подфорум ... става въпрос за тази на Hacko

Link to comment
Share on other sites

@samkijot, не е първата...доста са...обикновено седят за малко в раздела и после се архивират в скрития раздел..а и ние (вкл. и аз) не можем да огреем навсякъде...затова е бутончето p_report.gif - благодарение на него сме забелязали доста нарушения, стига потребителите, които си спазват и искат да се спазват правилата да се навият да го ползват. ;)

Отделно...не сме някакви цербери...минаваме метър, когато някой, макар и ЕТ продава от дъжд на вятър по нещо, за което не може да се докаже, че не го е купил за себе си, но когато друг започне начесто да продава еднообразни стоки или както в случая на Наско - да продава 3 монитора на абсолютно същата цена, на която се продават в магазина, към който на всичкото отгоре е дал линк в подписа си....естествено, че ще направи впечатление не само на модератор, но и на повечето потребители....и за капак - отново недоволни. Не стига, че напоследък нито ги слагаме на мод-режим, нито ги лишаваме за известно време да поместват обяви...че даже и фиктивния процент-предупреждение не им даваме, а само затваряме темата, той обаче пуснал в раздела за покупко-продажби цяла нова тема да си търси правата, дето ги няма...първо прочети правилата, след това се опитай да ги спазиш и после си търси правата и не се прави на интересен с адресите и имената...ей затова и го сложих на мод-режим.

Най-лесно е да пуснем юздите и всеки да си прави каквото иска, а като знам самосъзнанието на голяма част от хората мога да гарантирам, че само след месец разделът ще е пълен с по 10 еднакви обяви една след друга, цени ще се дават от дъжд на вятър и ще има свободни съчинения през цялото време...ако така ви харесва...хубаво, таман ще зарежем дейността, която извършваме на доброволни начала...или всъщност както казва Наско "някои от продавачите ни плащат за труда"... ;)

Link to comment
Share on other sites

вижте го тоя хубостник

има пуснат СЕ П900и на търг

и в други теми го предлага на бартер...

Ами реално не е нарушил правилата, защото темата за продажба/бартер е затворена заради "ъп" от chicatillo и сега тази новата се явява като различен тип - търг, а друга отворена за този телефон няма. ;)

Link to comment
Share on other sites

@Midex писах ти на лични, виж ги и ще разбереш точно за какво говоря.

Да, разбрах за какво говориш...имаш предвид останалите му постове в чужди теми. Некоректно е след като си обявил търг да предлагаш стоката си по друг начин другаде и при други условия, но тъй като все още не е направил сделка там, нямаме основание да го накажем, защото търгът му де факто все още е актуален. Ако осъществи сделка с телефона си някъде другаде и развали търга, тогава няма проблем да му се сложи %, макар, че аз и сега бих му сложил за коментар без интерес едни 20% за поста му с "кошницата"...сещаш се къде... ;)

 

Както и да е, ще следя какво ще стане с търга до крайния му срок (01.07) и после ще му мислим...

Link to comment
Share on other sites

....

@samkijot - тва твойто си е 4ист спам и ъпване на темата-без интерес , има си мод. за тази работа и той е взел мерки .... сигнализираш му и си траеш - въпреки 4е си прав за себе си , мисля 4е както и да ги тълкуваш- правилата не позоляват подобни коментари, сега аз трябваше да пиша тва ...губене на време за вси4ки ... има оферта ...не го устройва - отказва и толкоз ... аи си има тема за такива като теб да си избиват комлексите на спокойствие или да си трупат постове( не знам кое е за теб , сам си прецени) - без да сте в разрез с правилата .... мислех да ти дам тва линк4е :

 

за правилата - ако сметнат за добре, да ме наказват! не ми е за първи път, няма да ми е и за последен, а и за разлика от много не ме и вълнува толкова (колко ми е warn-a и тем подобни) ... дори често реагирам на постове като твоя с ясното съзнание, че мога да получа warn и т.нат., но реагирам .... защо ли? ами погледни останалите теми в buy/sell и виж как се прави ... по нормален начин ... защото твоето си беше подвеждаща информация (човека в темата ти го е казал след последния ти пост) ... и все още съм любопитен за "преференциалните цени", на които пазаруваш оттук и оттам :P

 

http://www.vali.bg/article_content.php?gro...mp;article=7041

Предполагам знаеш и тук колко е отстъпката ...

аз лично не знам колко е отстъпката ... @Midex вече може да каже дали и той е от "простосмъртните" или не е :laughing:

Link to comment
Share on other sites

мисля че нямаш право 5 месеца по-късно да се оплакваш... тва е направо базик :)

 

първо е бил ок - еми значи е бил ок, а ти си го развалил.

Link to comment
Share on other sites

мисля че нямаш право 5 месеца по-късно да се оплакваш... тва е направо базик :)

 

първо е бил ок - еми значи е бил ок, а ти си го развалил.

 

 

awe 4ovek az kato go zeh mi dade malki bagove i sled 2 sedmici :angry1 :angry1 :angry1 umrq i ot servis na servis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...