Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Нямам намерение да се обременявам емоционално с глупостите които волно или неволно пропускате. До този момент не съм имал пререкание с никой от форума но след като господин nonsan дръзна да ми задава необосновани въпроси на skype не можах да остана безучастен. Уви и на това му дойде края. Ясно същия се ползва с някави протекции тук след като на няколк пъти в тази тема на тази страница ми се задаваше въпрос като в същия се съдържаше и отговора. Веднъж се живее и нямам намерение да си тровя нервите с тесногръди елементи...

Edited by Unix
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз също нямам никакво намерение да се обременявам с чужди глупости! Достатъчно други занимания си имам. Както вече споменах ако има нещо, с което някой е нарушил Форумните правила - покажи го. Ние не сме модератори или администратори на Сакйп или други подобни системи. Какво и с кого си говорите там не е предмет на нашата работа. Ние сме екип, следящ за реда и развитието на БУЛФОРУМ. Ако някой някъде по някакъв начин е нарушил Форумните правила и в частност тези на Търговския раздел ще си понесе последствията. Това включва ВСИЧКИ участници във Форума БЕЗ изключения. Тук хора с протекции няма и няма да позволя подобни намеци! Дали някой ти е задавал въпроси, които ТИ считаш за неуместни не е наша работа. Махленските ви разправии в Скайп, по телефона или на пазара също. Най-малко пък ни влиза в работата кой ти харесва и кой не.

 

За последен път ще кажа- ако има някъде нарушени правила на БУЛФОРУМ, които ние от екипа сме пропуснали, покажи да видим къде и от кого. Така както някои наши редовни юзъри ежедневно ни помагат в работата, бидейки съвестни и наблюдателни.

 

Надявам се този път да съм се изразил правилно.

Link to comment
Share on other sites

Както вече споменах ако има нещо, с което някой е нарушил Форумните правила - покажи го.

 

 

Доста ясно Ви се показа как препродава току-що купени неща от същия форум на по-висока цена,или имаш някакъв скрит зрителен проблем и упорито го пропускаш този факт?

 

 

Твърде много съм съгласен с Unix, затова се намесих.

Link to comment
Share on other sites

Доста ясно Ви се показа как препродава току-що купени неща от същия форум на по-висока цена,или имаш някакъв скрит зрителен проблем и упорито го пропускаш този факт?

Твърде много съм съгласен с Unix, затова се намесих.

Доста е ясна и идеята на един такъв форум а именно че ПРОСТИЯ потребител (безправен) нее задължен по какъвто и да било начин да репортва за подобни случки след като същите са описани каде недвусмислено каде двусмислено в правилата. Перфектни правила и закони няма и това всеки го знае поради същия факт както и поради факта че се гледа свободноизбираемо потребителя X си позволява своеволия.Нямам никаква изгода от разиграващия се театър... да не си вадят погрешни изводи някои хора!!!

По доло прилагам кратък матерял за по-голяма яснота и не се заблуждавайте че е само той...

 

X- много са но в случая визирам: Търсене=>Търсене само за съобщения от даден автор (по избор)=> nonsan =>ENTER

Link to comment
Share on other sites

Доста ясно Ви се показа как препродава току-що купени неща от същия форум на по-висока цена,или имаш някакъв скрит зрителен проблем и упорито го пропускаш този факт?

Твърде много съм съгласен с Unix, затова се намесих.

 

И какво от това??? Никакви форумни правила не са нарушени. Аз зрителен проблем нямам и нищо не пропускам. Ще се направя, че не съм прочел глупостите ти. Ти прочети още веднъж 44-та страница ВНИМАТЕЛНО и ако имаш необходимите способности се опитай да разбереш нещо.

 

Доста е ясна и идеята на един такъв форум а именно че ПРОСТИЯ потребител (безправен) не е задължен по какъвто и да било начин да репортва за подобни случки след като същите са описани каде недвусмислено каде двусмислено в правилата. Перфектни правила и закони няма и това всеки го знае поради същия факт както и поради факта че се гледа свободноизбираемо потребителя X си позволява своеволия.Нямам никаква изгода от разиграващия се театър... да не си вадят погрешни изводи някои хора!!!

По доло прилагам кратък матерял за по-голяма яснота и не се заблуждавайте че е само той...

 

X- много са но в случая визирам: Търсене=>Търсене само за съобщения от даден автор (по избор)=> nonsan =>ENTER

 

Разбира се че никой не е задължен да пуска доклади. Но причината не е в това, че нарушенията са описани в Правилата. И определено не ти е ясна идята на този Форум.

 

Аз мога да ти покажа още поне 4-5 човека в раздела с подобни параметри. Това са все хора, които правят също в по няколко форума, не само в нашия. Никой от тях не си позволява своеволия. Няма да се учудя ако са и доста повече като бройка. Имена няма да споменавам - излишно е. Точно както "пречат" на такива като вас, така и помагат на други - в повечето случаи.

 

Започвам да се уморявам да обяснявам дефиницията на търговеца на едро - в 44-та страница е коментирано. Колкото и често да пускат обяви, че купуват или продават стока всички тези лица, това не е в разрез с Правилата, тъй като почти всичките им обяви касаят единични бройки. Отново повтарям - това, че някой някого не харесва персонално не е наш проблем. И отново повтарям, че по вашата логика всички до един в раздела трябва да се изгонят и той да се затвори, като респективно се отвори раздел Подарявам/Искам да ми подарят. Това няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Търговец на едро пускащ единични обяви ? :) и аз се уморих да обяснявам и да не се самозалъгват някой че "Луд умора нЕма... само се поти" защото "Нее глупав тоя дето яде баницата а тоя който му я дава". Приключих окончателно с темата и не възнамерявам повече да занимавам "околните" с вижданията си !!!

Link to comment
Share on other sites

Според мен това е свободен пазар и примерно преди няколко дни продадох една камера за 150лв , беше ми писнало да я държа на висока цена и да и тече гаранцията... и примерно сега ако купувача я пусне на 200лв , мен какво ме интересува. Ако някой му я купи си е негово разочарованието , защото ако е можел и му е трябвала преди 2 дни е щял да я купи за 150лв.

 

Незнам дали стана ясно , какво исках да кажа :)

 

 

Добре си е раздела ! Ясно е че винаги ще има недоволни !

Link to comment
Share on other sites

Търговец на едро пускащ единични обяви ? :) и аз се уморих да обяснявам и да не се самозалъгват някой че "Луд умора нЕма... само се поти" защото "Нее глупав тоя дето яде баницата а тоя който му я дава". Приключих окончателно с темата и не възнамерявам повече да занимавам "околните" с вижданията си !!!

Секи си прави сметката какво да си купува.Като не ти изнася не си го взимай от него.Това е раздел в кой то може да се пусне нещо на цена определена от продавача.Ако продавача е пич може и пазарлък да има(въпреки че тука сички сме пичове).Някой може да пусне кола за 5000 лв,а друг - същата кола за 7000 в същото състояние.Обаче той не нарушава правилата.И все пак ми се струвва,че не си чел 44 страница.А модераторите никой нищо лошо не може да каже за тях.Евала на Виден(Raptor) и адаша (Midex) , че се занимават да обясняват нещо 1000 пъти,за което не са длъжни.

Link to comment
Share on other sites

Г-н v.parvosolov-Unix,не обичам да си губя времето с празни приказки и до този момент не съм ти отговорил тук. Може би заради това си намери място където отново да пишеш,изявяваш или да избиваш комплекси.

Не мисля,че съм имал някакви сблъсъци с теб.

В една тема проявих интерес за нещо и ти стана адвокат без абсолютно никакъв смисъл и никакъв конкретен отговор.Естествено е да ти се каже,че от твоето мнение смисъл няма - СПАМ.

--->ТЕМА-та

В друга тема исках да помогна на колега,но ти като особенно компетентен отново влезна в съвсем безмислен спор--->ТЕМА-та.

Това е относно словесните сблъсъци.А те са ......доста много според ваша милост.

Но явно почна да се изживяваш доста насериозно и ти писах на skype,че наглостта ти надминава някои граници като говориш за измет:

Имам един много ясен въпрос: този раздел няма ли за цел тукПИШЕЩИте да си продават "боклуците" (непотребните вещи на символични цени с цел отърваване от тях и задоволяване потребностите на някой друг тукПИШЕЩ) а не да се продават конфигурациики и разни разнообразни по този начин превръщайки форума в online shop на чужд гръб.Ако не се досещате за кого "говоря" ще Ви кажа стига да изявите желание. Едно леко уточнение а именно че не съм имал никакво вземане/даване с личноста Х до този момент и се надявам това да си остане така.Просто ме провокираха някой факти при неколкократни писмени сблъсаци.Надявам се да ме разберете правилно но тая измет не и е мястото тук. Ако съм обидил някой си е за негова сметка аз данък обществено мнение не плащам.

Естествено ти и това си забравил защото тук:

Нямам намерение да се обременявам емоционално с глупостите които волно или неволно пропускате. До този момент не съм имал пререкание с никой от форума но след като господин nonsan дръзна да ми задава необосновани въпроси на skype не можах да остана безучастен. Уви и на това му дойде края. Ясно същия се ползва с някави протекции тук след като на няколк пъти в тази тема на тази страница ми се задаваше въпрос като в същия се съдържаше и отговора. Веднъж се живее и нямам намерение да си тровя нервите с тесногръди елементи...

 

 

И да не съм голословен копи/пест на разговора ни в skype:

[02.11.2008 г. 21:41:06] nonsan каза: наглостата ти надминава нормалните граници

[02.11.2008 г. 21:41:14] nonsan каза: цитат"Имам един много ясен въпрос: този раздел няма ли за цел тукПИШЕЩИте да си продават "боклуците" (непотребните вещи на символични цени с цел отърваване от тях и задоволяване потребностите на някой друг тукПИШЕЩ) а не да се продават конфигурациики и разни разнообразни по този начин превръщайки форума в online shop на чужд гръб.Ако не се досещате за кого "говоря" ще Ви кажа стига да изявите желание. Едно леко уточнение а именно че не съм имал никакво вземане/даване с личноста Х до този момент и се надявам това да си остане така.Просто ме провокираха някой факти при неколкократни писмени сблъсаци.Надявам се да ме разберете правилно но тая измет не и е мястото тук. Ако съм обидил някой си е за негова сметка аз данък обществено мнение не плащам."

[02.11.2008 г. 21:41:29] nonsan каза: за изметта говоря

[02.11.2008 г. 21:41:32] root каза: i vse pak kak prozrq che za teb govorq ?

[02.11.2008 г. 21:41:40] nonsan каза: но това си е твой проблем

[02.11.2008 г. 21:41:41] root каза: guzen negonen bqga

[02.11.2008 г. 21:41:45] root каза: az problemi nqmam

[02.11.2008 г. 21:41:47] nonsan каза: ок

[02.11.2008 г. 21:41:52] nonsan каза: лека вечер

[02.11.2008 г. 21:41:56] root каза: svoboden si

[02.11.2008 г. 21:41:57] nonsan каза: и аз

[02.11.2008 г. 21:42:18] nonsan каза: хах

[02.11.2008 г. 21:42:19] nonsan каза: да

[02.11.2008 г. 21:42:26] root каза: druga rabota nqmash li si ?

 

Предполагам вече на всеки може да стане ясно кои са необосновани въпроси на skype,на които тъй държиш да отговориш и кои са неколкократни писмени сблъсаци.

 

Нищо лично,но избивай си комплексите накъде другаде,защото човек като ти чете постовете ще остане с впечатление,че кой ли знае какви писменни сблъсъци сме имали ;)

Link to comment
Share on other sites

Незнам Unix изобщо к'во само се дърви на половината форум?Та тая тема ,оная тема.Незнам само как nonsan му търпи простотиите.

Link to comment
Share on other sites

Незнам Unix изобщо к'во само се дърви на половината форум?Та тая тема ,оная тема.Незнам само как nonsan му търпи простотиите.

 

Аз мисля че вече всичко се видя наяве и на всички им стана ясно за какво става въпрос...

 

------------------------------

 

Честит ви нов раздел "ПРИКЛЮЧЕНИ СДЕЛКИ" :punk

 

Отсега нататък всички затворени теми ще са там. Разделът е с основна цел сверяване на цени на стоки. Сега вече ще се избегне момента със стоящите затворени теми в първите страници. Съответно призовавам всички юзъри да ъпват темите си за затваряне с пост "затворете темата".

 

За начало ще "помета" до 15-та страница. Занапред всичко ще си влезе в релси :punk

Link to comment
Share on other sites

Чисто нов е ~170 лв...

Вече е направено напомняне за промяна на цената.

 

 

Между другото вече има подраздел "Приключени сделки", където ще местим невалидните вече покупко-продажби. Моля никой да не си пуска там обявите, тъй като 10 мин. след откриването на подраздела, един новобранец се набута да продава точно там. :P

 

Ще видим как ще работи нововъведението, но идеята е всеки да може да сверява кой какво е продавал и колко пъти, а също и да се местят старите теми на потребители, които решават да издирят де що са продавали през последните години и да ги ъпнат блоково най-отгоре с последен пост "Продадено".

 

П.П. Видене...много бързо пишеш бре.... :woot ....или май аз пиша бавно....

 

П.П.П. Писах в специализираната тема, но ще го драсна и тук, тъй като се чете редовно - с някои от потребителите се е появил проблем -> не могат да пишат в раздела. Споделил съм това в модераторския форум и се надявам в най-близко време проблемът да се оправи.

Едит: Проблемът е решен.

Link to comment
Share on other sites

Аз сега да ви питам дружки. Защо ми затворихте темата за колекционирането на банкоматни карти? Няма да споменавам име, той си знае и му предлагам да се срещнем очи в очи и да се разберем. Ама и темата с радиоточката. Оня дет ми предлага ми пише едни глупости и заради него ми затвориха темата. Кво ви стана на всички незнам. Полудехте ли ве хора. А вземете се малко в ръце. То серете, серете, ама не може до безкрай. Ше пуснем казанчето накрая и ше се свърши.

 

Също искам да напиша и, че теми със заглавия от сорта "Продавам си телефона", "Продавам телефона на един мой приятел" трябва да се редактират малко.

Link to comment
Share on other sites

На мен ли така ми се струва или наистина виждам някакви елементи на просташки заплахи срещу Екипа?

 

Ще оставя да видя съответния колега как ще прецени да реагира.

Link to comment
Share on other sites

предлагам да се срещнем очи в очи и да се разберем

Което не е никаква заплаха...

EDIT: А най - ироничното е, че тук всички модератори са или нинджи, или 1-во стрелят после питат... Така че срещането очи в очи, не е най - добрия ти ход!

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Което не е никаква заплаха...

EDIT: А най - ироничното е, че тук всички модератори са или нинджи, или 1-во стрелят после питат... Така че срещането очи в очи, не е най - добрия ти ход!

Това с очите беше бъзик.

Link to comment
Share on other sites

Верно спрете се всички и се дръжте прилично моля.

 

Правец фена - начина ти на изразяване нещо не се вмества в картинката. Затова и повечето от нас разбират по този начин казаното. Ако действително си добронамерено настроен - покажи го и в писаното от теб. Иначе се получават недоразумения...

Link to comment
Share on other sites

Верно спрете се всички и се дръжте прилично моля.

 

Правец фена - начина ти на изразяване нещо не се вмества в картинката. Затова и повечето от нас разбират по този начин казаното. Ако действително си добронамерено настроен - покажи го и в писаното от теб. Иначе се получават недоразумения...

Добре ще го кажа направо. Изкам само един отговор на един въпрос- Защо ми заключихте темата за банкоматните карти? скам само един отговор. Много ли искам?

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че сам знаеш отговора, тъй като още тогава ме пита с няколко поредни ЛС-та, на всяко от които ти отговорих. ;) За да са наясно и останалите потребители за какво иде реч, ще споделя хронологически нещата.

 

Спомняш си, че първоначално имаше рапорт от потребител, който цитираше отнякъде, че този род карти остават собственост на банката, от която са издадени и след изтичането на срока на валидност на конкретната карта. В случая банката изземва и унищожава невалидните вече карти. Затворих темата до изясняване на ситуацията.

След като ми писа няколко ЛС-та, в които ме уверяваше, че само ги колекционираш - реших отново да отворя темата. След мен обаче е минал колегата овърмен, който има доста повече информация по казуса с невалидни карти и позовавайки се на законното положение и Т.9 от правилата на раздела, отново ти е затворил темата. След това ти отново ми пусна 1-2 ЛС-та да питаш защо е затворена темата, аз ти обясних, че някой колега така е решил....междувременно разбрах, че е овърмен и ти казах да се обърнеш към него ако имаш възражения, тъй като аз не съм наясно със законовите положения и нямам намерение да се образовам тепърва, след като други колеги знаят закона по-добре от мен. След това ти си си писал с него, той ти е отказал (по твоите думи) и с това въпросът беше приключил...или поне така съм си мислел тогава.

Мисля, че ако беше дал достоверни доводи и цитирани законови положения, освен думата си, че "само ще ги колекционираш", дори и колегата овърмен нямаше да има нищо против темата ти отново да се отвори. При положение обаче, че срещу законовото положение стои само честната ти дума - не виждам как ще убедиш човек, проверил законовите положения, отново да ти влезе в положение...което ти го казах още тогава... ;)

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че сам знаеш отговора, тъй като още тогава ме пита с няколко поредни ЛС-та, на всяко от които ти отговорих. ;) За да са наясно и останалите потребители за какво иде реч, ще споделя хронологически нещата.

 

Спомняш си, че първоначално имаше рапорт от потребител, който цитираше отнякъде, че този род карти остават собственост на банката, от която са издадени и след изтичането на срока на валидност на конкретната карта. В случая банката изземва и унищожава невалидните вече карти. Затворих темата до изясняване на ситуацията.

След като ми писа няколко ЛС-та, в които ме уверяваше, че само ги колекционираш - реших отново да отворя темата. След мен обаче е минал колегата овърмен, който има доста повече информация по казуса с невалидни карти и позовавайки се на законното положение и Т.9 от правилата на раздела, отново ти е затворил темата. След това ти отново ми пусна 1-2 ЛС-та да питаш защо е затворена темата, аз ти обясних, че някой колега така е решил....междувременно разбрах, че е овърмен и ти казах да се обърнеш към него ако имаш възражения, тъй като аз не съм наясно със законовите положения и нямам намерение да се образовам тепърва, след като други колеги знаят закона по-добре от мен. След това ти си си писал с него, той ти е отказал (по твоите думи) и с това въпросът беше приключил...или поне така съм си мислел тогава.

Мисля, че ако беше дал достоверни доводи и цитирани законови положения, освен думата си, че "само ще ги колекционираш", дори и колегата овърмен нямаше да има нищо против темата ти отново да се отвори. При положение обаче, че срещу законовото положение стои само честната ти дума - не виждам как ще убедиш човек, проверил законовите положения, отново да ти влезе в положение...което ти го казах още тогава... ;)

Аз мога да го кажа с няколко думи. Взимаш картата и един перфоратор (ако знаете какво е) , щракваш я от едната и от другата страна и готово. Данните се губят и никой неможе да ги прочете.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...