Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За пореден път изключително много ме дразнят обяви които нямат цена в темата, а линк към OLX. В края на краищата тук е Булфорум, а не Базари, OLX-и и т.н. Редно е в самата тема да си има и снимки и цена, а не да генерирам трафик към други сайтове.

 

И двете теми са изтрити ; чак сега, защото тия дни съм постоянно навън от сутрин до вечер по ангажименти....а за информация - вече започвам да трия директно теми без цена в самата тема. Скоро правих забележка за това в тема, а дори и аз самият добавях в други цената от линковете, но вече спирам да го правя след като това отдавна е в правилата като изискване.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

За да не спамим на човека темата излишно, по повод "гейминг насоченост"- та... сигурно ще стане дълъг поста, ама нали съм безработен в момента, та така. Който иска да чете, на мен ми е скучно :Д

 

1. Със Стивън сме се виждали веднъж, пожелавам му да е жив и здрав. Почти всичко останало е второстепенно и не си заслужава да се ядем за дреболии.

2. В условия на пазарна икономика сме, всеки има право да продава каквото си иска, стига да не е забранено със закон и/или регулирано.

 

3. Наистина никъде в обявата не се претендира компютъра да е геймърски, напротив оформена по този начин що-годе добре илюстрира способностите що се касае какво машината може да постигне, като се напъне.

 

4. НО. За да има толкова реакции в темата, най-вероятно има нещо нередно в нея. Ще споделя моята гледна точка защо тази тема не е ОК:

 

С всеки пост/ нова тема във форума от потребителите се очаква да бъдат коректни с останалите. Аз интерпретирам изречението "Продава се работещ компютър с добри параметри, подходящ за геймъри, които не могат да си позволят съвременните мощни платформи и видеокарти."  че въпросния компютър с процесор от 2009г ще е едно добро решение за мен, през 2018 година, ако искам да разцъквам някакви по-стари игри или дори и по-нови, които не искат кой-знае колко ресурси.

 

И да, машината ще ги подкара и ще вървят. Макар и бая стар, компютъра на младини е бил геймърски и все още не е за изхвърляне. Ако това беше единствения компютър вкъщи, познавах го, успяваше да ми свърши нещата които исках от него и нямах в момента пари за по-добър, може би не бих го сменил. Защо обаче за мен е абсурд човек да си купи този компютър през 2018г:

 

-тока от вчера го вдигнаха, машината е със ~100 вата процесор и 150 вата видео;

-не съм сигурен, че захранването е достатъчно. Да, тестван е, в момента работи, не спорим. Навсякъде като минимум захранване за тази карта е посочено 450-500 вата. И след някой месец като попрашяса малко, вънка като стане 40 градуса, ако не съм пуснал климатика и без вентилатор да отвежда въздуха навън от кутията, на него ще мога да си изпържа яйца!!!

-машина на тия години е към края на очаквания си живот, пример стария ми компютър, същия набор на този, който преди година издаде багажа. 

 

Та според въпросното изречение, ако някой има малко пари, нека да си купи компютър, който гори много ток и се очаква всеки момент да издаде багажа... Е не, не е ОК.
 



 

Link to comment
Share on other sites

 

 

....машина на тия години е към края на очаквания си живот, пример стария ми компютър, същия набор на този, който преди година издаде багажа.

 

Въпрос на късмет - имам няколко компютъра на години гонещи 20, които ползвам единствено за тиражиране на дискове и всичките все още работят. :)

А пропускът на всички подобни обяви е, че продавачите не дават като пример някои конкретни игри и резолюциите, на които могат да се играят спокойно...тогава мисля, че всякакви коментари в темите ще престанат.

Освен това пак казвам, че е въпрос на виждане кой какво играе и как иска да го играе - тук AssassiN, който също е коментирал в темата, може да цитира компонентите на неговата машина (за която имам представа)  и да спомене цената й...или поне само цената на видеокартата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Изключително странна дискусия се заформи.

И то, при цялото ми старание да съм максимално коректен при описанието на компютъра.

Тази дискусия ми заприличва как няколко човека се опитват да ме убедят, че е по-добре да си млад, здрав и богат, отколкото стар, болен и беден.

Сякаш аз съм тръгнал да го опровергавам...

Компютърът си е с възраст, качества и спецификации, съответни на цената си. Това, че в цената няма проблем го признаха даже и тези, които се заядоха за компютъра.

Продавал съм и компютри за 30 лв. Още по-стари, още по-слаби. Но все за определени цели са вършили работа на тези, които са ги купили.

Със същата идея съм направил и обявил и въпросния компютър, който толкова много развълнува някои от вас.

Няма нужда да ме убеждавате що е то съвременен геймърски компютър, това го знам по-добре от повечето от вас!

Но тази абсурдна дискусия, която се разрази, е точно в стила "що лъжеш хората", което просто няма как да го приема!!!

Доводът с енергийната (не)ефективност пък е поразяващ.  Още утре отивам да предам за вторични суровини 20-годишното Пежо, което ми гори 14 на сто газ, и отивам да си купя чисто нова "Тесла". Направо се чудя как не съм се сетил досега...

Link to comment
Share on other sites

Моля, не приемай коментара за заяждане, напротив. Ясно ми е, че всеки трябва да яде. С всичко споменато сме на едно мнение, включително и за Пежо-то :)

Пиша единствено заради енергийната неефективност, иначе щях да подмина.

 

Хайде да посмятаме :)

 

Аз и Гошо искаме компютри. Гошо отива при вас, аз отивам на Нестор Абаджиев и взимам ония HP със A8-5500b.  Цена с 9 лв повече от насочения компютър. Приемаме, че и на двамата компютрите ще ни вършат работа и оставаме безразлични кой от двата ще изберем, просто аз съм от Тракия, примерно.

 

Цъкам аз по 8 часа всеки ден щото съм гейминг насочен и държа компютъра на макс, Гошо също.

Чисто хипотетично, приемаме, че разликата в консумацията на ток = на тази в консумацията на само процесор и видео. 250 вата при насочения -65 при APU-то=185в. 8 часа неска цъкам ---> 1,5 кВч разлика =~0,32лв или към 115лв/година. Към 2/3 от стойността на самия компютър.

 

Ти искаш да ми кажеш, че днес ако трябва да избираш между между твоето Пежо и кола от реномиран производител, с 3-4 години по-нова, която гори по-малко от наполовина и не се очаква всеки момент да те остави на пътя, би избрал Пежо-то?

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на късмет - имам няколко компютъра на години гонещи 20, които ползвам единствено за тиражиране на дискове и всичките все още работят. :)

А пропускът на всички подобни обяви е, че продавачите не дават като пример някои конкретни игри и резолюциите, на които могат да се играят спокойно...тогава мисля, че всякакви коментари в темите ще престанат.

Освен това пак казвам, че е въпрос на виждане кой какво играе и как иска да го играе - тук AssassiN, който също е коментирал в темата, може да цитира компонентите на неговата машина (за която имам представа)  и да спомене цената й...или поне само цената на видеокартата. ;)

1080 ti-ката я продадох за 1700 лв и си взех 55" 4к телевизор, видя ми се по-добра инвестиция. Сега съм с GTX970 за 300 лв втора ръка, върши ми идеална работа. Иначе, машина за Ultra на ААА съвременни заглавия е към 3000 лв нова.

 

Все пак, в момента, за да наречем един компютър "геймърски" през 2018-та, той трябва да е минимум i5 2500k, SSD, 16 GB RAM, с минимум GTX970/GTX1050 ti или по-силна. Даже аз бих клонял към GTX 1060 6GB. Все пак, за да е "геймърски" се очаква да не играеш на Min/Medium, а поне на High.

Неведнъж ми е правило впечатление как архаични старчета са определяни за "геймърски", само защото имат части, които някога са били топ. За мен е смешно, но някой потребител с оскъдни познания, може да се прецака. 

 

Коректно е да отбележа, че за цената си, компютърът беше добре, за браузване и филми, не помня имаше ли HDMI видеото, ако има, още по-добре, може да се върже със съвременен телевизор, макар да не съм сигурен дали няма да лагва на някои рипове. Но за тези пари - толкова!

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Все пак, в момента, за да наречем един компютър "геймърски" ...

 

Доколкото си спомням, Стефан никъде не беше обявил компютъра като типично геймърски, а доста ясно беше обяснил какво е "геймърското" в него на база обявената цена, с която всички се съгласихте, че е добра. ;)

Link to comment
Share on other sites

Спорете си на воля, но без персонални обръщения, които биха могли да засегнат отсрещния. :rulez:
 
Едит: Това горното го бях казал по повод изтритите вече постове на slick и chasti, като и двамата минаха границата на нормалното държане, особено пък chasti с последния си пост. Изтриването на постовете да се счита за официално предупреждение и към двамата, като при продължаване на същите простотии, няма да има никакъв проблем да изпълня това дето chasti поиска за себе си в последния си пост - изтриване на потребителя.
 

1. Добрият тон е абсолютно задължителен! Уважавайте останалите участници във форума, дори когато не сте съгласни с тях. Отнасяйте се с другите така, както искате те да се отнасят с Вас. Горещо препоръчваме да се изразявате на кирилица!
 
2. Не е разрешено използването на псувни, цинизми, обидни думи, преки характеристики или самоцелни саркастични забележки, особено когато целят разпалване или подклаждане на конфликт.
 
3. Отправянето на обиди и заплахи (вкл. и чрез системата за лични съобщения) е недопустимо.
 
Погазването на Т. 2. или Т.3. се счита за грубо нарушение. Пост с такова съдържание се редактира или трие, а авторът му се наказва с предупреждение (warn). При упорито и системно незачитане на тези правила участникът се лишава от права за даване на мнения в този сайт.

Link to comment
Share on other sites

Да, заслужаваше си, но думата геймърски в заглавието на темата беше абсолютно неуместно, според мен, евтин трик за привличане на кликове.

Link to comment
Share on other sites

Много шум за нищо, направо съм изумен що енергия се хвърли за глупости!

Дванайста година съм във Булфорум-а, убеден съм, че няма да се намери и един човек, който да ме обвини в непочтеност и некоректност.

Държал съм  и все още държа на доброто си име и просто не мога да проумея как успя една ( добре, да приемем , че не е съвсем точна ) формулировка, направена с цел да се поясни какво точно се продава, и която е съвсем ценово защитена, успя да събуди толкова много емоции....Да сте живи и здрави всички! Жалкото е обаче, че тази секция в Булфорум, което си беше едно типично пловдивско кътче, все повече и повече губи позиции, и то според мен точно заради такива простотии. Винаги съм предпочитал да купувам и да продавам от тук, именно заради сравнителната липса на анонимност, заради личния контакт. Но, честно казано, такива случаи като този не помагат на никого. Нито на купувачите, нито на продавачите.

Link to comment
Share on other sites

SteveN, а според мен пък (и тук да дам непоискано мнение) реагираш прекалено остро, точно като дългогодишен член, който явно грубо казано върти някаква търговия тук.

Защо да е шум, повдигнал се е въпрос, който принципно наистина понякога явно издразва потребителите. Думата "геймърски/а/о" ако присъства някъде, в какъвто и да е контекст (и най-евфемистично представен), събужда особени страсти :) . Съвсем разбираемо.

Иначе ясно е, че тази дума е Много относителна. За доста хора "геймърски компютър" примерно с 1050ti е смешно да се споменава, други си играят съвсем прилично на средни до хай настройки и не им пука кой какво говори кое било геймърско.

Т.е. почна от твоя тема, но стана принципно, какво толкова.. Винаги и аз ще предпочитам да "търгувам" с хора от този форум приоритетно, и всеки който познава другите и има глава на раменете, няма нещо такова да му повлияе. Но стереотипите наистина подсказват, че тази прословута дума беше бая неуместна. А тя може би значеше, че видеокартата за възрастта и мощността на машината, за тогавашното време е била по-геймърска и по-мощна от средностатистическите.

Ся, не може да се отрече, че думата геймърска е модерна и привлича по някакъв начин интерес.. :Р . Винаги ще има по-чувствителни хора за такива неща, и винаги ще има подобни дискусии, ти като търговец е чудно че не си свикнал вече.

Link to comment
Share on other sites

Все пак, в момента, за да наречем един компютър "геймърски" през 2018-та, той трябва да е минимум i5 2500k, SSD, 16 GB RAM, с минимум GTX970/GTX1050 ti или по-силна. Даже аз бих клонял към GTX 1060 6GB. Все пак, за да е "геймърски" се очаква да не играеш на Min/Medium, а поне на High.

 

Бих желал ако влезеш пак в темата и прочетеш това, да ми отговориш на един въпрос - по твоите критерии, този компютър, обявен като типично геймърски, такъв ли е?

Link to comment
Share on other sites

Бих желал ако влезеш пак в темата и прочетеш това, да ми отговориш на един въпрос - по твоите критерии, този компютър, обявен като типично геймърски, такъв ли е?

Всъщност влязох, заради точно тази тема... :D

 

Поредния дарак, първо поколение i3.

Да пусне клипче на колко FPS вървят съвременни игри... :D

Link to comment
Share on other sites

Имам идея. Геймърски да се нарича когато видеокартата струва повече от процесора + дъното по актуални цени когато нещата все още ги е имало на пазара :D . Може да се измисли и някаква формула, защото дъното може да е някое хубаво. Или спрямо годината на производство на процесора(платформата), за същата година, за всяка година да се изготви списък коя карта се пада "индиферентна" и всичко над нея да се води геймърско :) .

Примерно за днес аз лично смятам че всичко >= GTX1050ti може да се нарече геймърско.

Link to comment
Share on other sites

Минимум GTX970/R9 290, 8 GB ram, i5 2-ро поколение К или по-нов(ако е i3 да е i3-8100)/FX 8320, по-надолу е просто смешно...

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Не мисля.

Думата "геймърски" отдавна се преексплоатира и от самите производители и доста се девалвира и смъгляви. Има "геймърски" мишки за по 10-15 лв дето само това че има едно диодче дето свети, вече ги наричат такива.

Ще видиш потребители, за които 8ГБ рам е смешно за десктоп, камо ли за геймър. 8ГБ е обем отпреди 6-7 години. Май накрая всичко пак ще се сведе до цената.

Много хора си играят нормално и на Медиум и хич не им пречи, стига историята, йемплея и т.н. да са интригуващи, където и 1050 ще докара високи кадри в относително съвременни игри.

Аз лично бих избягвал тази дума днес, защото тя вече не носи почти никаква информация или полза, очевидно.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че това е единственият форум, в който думата "геймърски" поражда такива дискусии.

За мен геймърски е правец 16, на който играх с най-голяма кеф една от трите пс игри, които изобщо съм пускал в живота си - змията.

Другите 2 - фифа и делта форс 4, вървят преспокойно на р3.

Геймърски е и андроид таблета на детето, на който играя тенис.

Топ-геймърско вече е нинтендото ми уии, на което играя марио. :grin:

А това да търсите под вола теле, заяждайки се с действително един от най-коректните хора в този форум - SteveN, който е и човек с огромна история в реалната ИТ индустрия на Пловдив - е потресаващо!

Може би трябва да заместим изцяло хората като него със станменовци и всичко ще си дойде на мястото.

Link to comment
Share on other sites

Което още веднъж показва разтегливите понятия за геймърски компютър...и че наистина излишно се задълбават нещата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Кой е SteveN? :rolleyes:

Не, наистина, аз не съм чувал за него, освен от форума като никнейм. Без да омаловажавам ничие достойнство, особено като не познавам даден човек, но никой не е длъжен да познава "големи" имена в Пловдивския живот в дадена относително тясна сфера.

vkirov, от колко поста името на SteveN изобщо не е споменавано?? Отдавна дискусията стана принципна за една дума. И не смятам че излишно се задълба. И другаде са текли подобни дискусии, да не абсолютизираме.

Самия SteveN по едно време влезе с не особено мъдър пост, някак едва ли не обиден, което не смятам че беше правилно... да "слиза" на нивото на дискусията :) . Какво толкова..

Link to comment
Share on other sites

Тъй като по неволя се оказах въвлечен в тази дискусия, нека да отговоря.

vkirov го е казал много хубаво, направо ми го е "взел от устата".

Няма как да се постави точна разделителна линия, над която един компютър се счита за геймърски.

Нещата с критериите са много субективни, като самия живот.

Както е казал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече".

Извинявам се още веднъж, ако в онази прословута тема съм употребил неправилни думи и съм засегнал геймърските сърца на някои колеги, вече стана ясно какво и как се е случило и лично аз думата "геймърски/а" я изхвърлям от речника си... :laughing:.

Иначе, за "Snake bite" - :beerchug.

След кубчето на Рубик, по което се бях запалил и го правех за около 20 секунди, това е другото ми увлечение - единствената компютърна игра, по която хванах краста, и не мирясах, докато не я превъртях... :)  

Edited by SteveN
Link to comment
Share on other sites

Може би трябва да заместим изцяло хората като него със станменовци и всичко ще си дойде на мястото.

 

Това отдавна е станало :)

Днес доживях в реномиран автосервиз да ми зададат следният въпрос:

От по-хубавите или от по-евтините накладки да ви сложим? Последните са 10-на лева по-евтини, а първите ще изкарат около 35-40к км.

А старите са на 72к и още имат по 3мм  :)

Няма фирми, няма модели, всичко все да дава фира в този град.

 

По повод геймърските машини. Навремето (96-ма, 7-ма 8-ма), за геймърски се считаше този, който можеше не само да подкара най-тежката и актуална игра, но и продължително време да се играе на нея при всичко на макс.

Имаше една игра (не си спомням името) с камиони. Е такъв мор нямаше за видеокартите.

В днешно време геймърско стана разтегливо понятие. Щото и един пасианс е игра :)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте. Аз бих искал да направя едно малко предложения за търговския раздел и мисля, че тази тема е най-подходяща. Съжалявам, ако вече е говорено по този въпрос, аз нищо не открих. Става въпрос за ъпването на темите. Предлагам да са позволени, примерно на всеки седми ден по един ъп, хем няма да се спами чак толкова, хем ще се продават по-лесно нещата и хем когато са продадени темите ще може да се махат, а не като сега да има 2000 страници с теми от 2002 година, защото остаряват, а като остаряват, те се забравят. И например аз си търся даден модел телефон и намирам тема от преди 2 години, която няма информация какво е станало вече. Няма смисъл... надявам се, че ме разбрахте. :D Поздрави на всички! :)

Link to comment
Share on other sites

 

Днес доживях в реномиран автосервиз да ми зададат следният въпрос:

От по-хубавите или от по-евтините накладки да ви сложим? Последните са 10-на лева по-евтини, а първите ще изкарат около 35-40к км.

А старите са на 72к и още имат по 3мм  :)

Няма фирми, няма модели, всичко все да дава фира в този град.

 

 

Кой тоз' реномиран сервиз?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...