Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вероятно имат предвид тази тук, в която пишем за "ВСЯКАКВИ КОМЕНТАРИ за търговския отдел". Ние я бяхме зарязали вече, ама интересно най-пискливите често са тези, които се оплакват как темите все са отгоре :D . Ако пък само от индекса човек се информира за раздела, нима втората, третата и т.н. на първа страница теми не са важни?! Понеже на индекса се вижда само една - последната активна.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, имал съм възможност да финансирам отбор по електронни спортове без значение на кои игри. Затова и имам такива машини за цяла интернет зала :)

Мисля че всяка една част идва с цената си и никой нищо не ми е дал безплатно за да го предлагам безплатно (вентилаторите).

Наистина незнам защо всички са се вкопчили в тази машинка, мога да пусна подобни ако мислите че ще има интерес :)

Реално погледнато машината беше с 2 видео карти и звукова карта допълнителна и какво ли още не, но са свалени поради факта че наистина са ненужни :) (За това и захранването е по стабилно)

Гледам че всеки се вкопчи за вентилаторите който не са от най-евтините заради функциите и вида светлина и модела.

Не ми е никакъв проблем ако някой си хареса машината да бъдат сложени на друга :)

Иначе както казват: Имал - дал.

Вложил сам пари в машини и за мое щастие не съм упрял до тях че да свалям драстично цената.

А относно видео картите дали са копали, винаги съм отворен за свякакъв вид тестове на която и да е видео карта ( ако има такъв вид тестове :)

Знам какво продавам и каква цена да му търся.

Не съм дървен философ като някой които постваха из темата и съм готов да комуникирам относно предложената от мен цена спрямо факти.

А друг е въпроса вие като потребители за какво бихте използвали вашите машини и дали съотношение цена-качество отговаря на изискванията ви :)

Никой никого не кара да е купува също и на никого нищо не пречи обявата.

Не се и надявам да продам такъв клас машина в форума но не пречи да е пусна и тук спазвайки правилника на раздела :)

Успешна седмица

 

Edit: П.С: Щом хора претендирайки че продават "гейминг" монитори за 360лв който нямат дори 75 херца камоли нагоре, и лаптопи набори на баща ми наричайки ги геймърски, моята обява не е най-фрапантна :D

За всички лектори и начални учители по Български език се извинявам за правописа си :) За съжаление рядко ми се налага да пиша на кирилица заради работата си :)

Edited by Benq
Link to comment
Share on other sites

Е, аз поне не съм с*ал в темата ти :) . Тук просто си обсъждаме, естествено че ще искаш ако искаш и 10 000 лв за машината, всеки си решава кога колко да иска, кога и колко да сваля. За захранването, честно казано ми мина през акъла, че вероятно е имало SLI по някое време :) .

Все пак в това състояние много трудно ще го продадеш целия комп на подобна цена. Само разсъждения, както каза някой, в беден на активност форум като тук, чат пат се появява някой скъп комп, обект на коментари (особено с нереалната си цена) :) . Не виждам нищо лошо.

На части според мен ще имаш далеч по-добър успех. Все пак не си пуснал цяла зала с компютри в обява(та), а само ЕДИН. Освен за видеокартата и вентилаторите, за другите части според мен ще имаш бързи купувачи. Макар че и дъното и проца ще са "капризни" ако им искаш "подобаващи" цени :Р. Днешно време подобни скъпи части трудно се продават, освен ако не са на 50% примерно от магазинната цена, и пак..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Е, аз поне не съм с*ал в темата ти :) . Тук просто си обсъждаме, естествено че ще искаш ако искаш и 10 000 лв за машината, всеки си решава кога колко да иска, кога и колко да сваля. За захранването, честно казано ми мина през акъла, че вероятно е имало SLI по някое време :) .

Все пак в това състояние много трудно ще го продадеш целия комп на подобна цена. Само разсъждения, както каза някой, в беден на активност форум като тук, чат пат се появява някой скъп комп, обект на коментари (особено с нереалната си цена) :) . Не виждам нищо лошо.

На части според мен ще имаш далеч по-добър успех. Все пак не си пуснал цяла зала с компютри в обява(та), а само ЕДИН. Освен за видеокартата и вентилаторите, за другите части според мен ще имаш бързи купувачи. Макар че и дъното и проца ще са "капризни" ако им искаш "подобаващи" цени :Р. Днешно време подобни скъпи части трудно се продават, освен ако не са на 50% примерно от магазинната цена, и пак..

Напълно разбирам :) Ако случайно се появи някой такъв процесор и дъно на 50%  с удоволствие бих се възползвал :) 

Link to comment
Share on other sites

Пусни нова тема в куп/прод със снимки, пояснения и цени. Аз също имам интерес.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От 19 годишни лапета които купували 1TB Samsung 970 PRO за 300лв с гаранция :D:D:D:D:D 

Само като му слушах обясненията за компонентите ми стана ясно че ще излезе по добър свиневъд от колкото човек който се занимава с компютри :)

П.С: Същия обяснява как Ryzen 7 е по добър от i9 9900k :D :D :D И е щастлив когато хората си купуват видео карти от "копачки" за по 600лв :D

Ами аз нямам какво друго да добавя в темата освен че ако ви трябват евтини машини от който частите им са използвани за крипто валути, може да потърсите момчето от клипа :D

Иначе към обявите ми има линкове с цените на пазара :D Ама то момчето нали трябва да има контент за какво са му пазарните цени като той събира резервни части от копачки :D

Ако моите машини са 3-та ръка, то въпросния който не отрича а дори се гордее с закупуването му на части от копачки и препоръчва такива на хората, то машините който този сладур предлага биха влезнали в категорията "Котка в чувал" :D

 

Страна която "учи" цените на компютърни компоненти от тиинейджъри в youtube без да иска линк или каквото и да е доказателство за същите както и поставя диагнози и самолечение на симптоми след проверка в гугъл за същите неможе да бъде бутната ! :D 

Edited by Benq
Link to comment
Share on other sites

Така е, (бяха) несериозни цени, и до голяма степен все още са, но в крайна сметка негова работа е на какви цени ще предлага, всеки е свободен да се върже или да провери адекватността и да не се върже. Подобно е и по магазините, можеш да избереш дали да обиколиш до другия, където е по-евтино, или да вземеш всичко от "тук" където си взел и други работи и т.н.

Онзи горе от клипа честно казано и мен ме дразни много като го гледах. Да не говорим за селския акцент, който ти се набива. Тоя сигурно утре ще се нарече "инфлуенсър"...:sick

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, tedy said:

Тоя сигурно утре ще се нарече "инфлуенсър"...:sick

Той вече е, щом го гледате и коментирате тук е постигнал целта си. 

Цените според вкуса и правилата. Ако не ги нарушават и са високи за да ги поеме пазара на втора/трета ръка - просто ще си виси обявата без интерес, с времето цената на компонентите съвсем ще се срине и няма да могат да се продадат на "сантиментална" стойност, която продавача очаква. Този разговор на ЛС го водих с @Benq за други компоненти. Не се разбрахме там по същите причини. Ама всеки си знае :)

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, sasshko said:

@Benq се бъзика! Не е сериозен с цените на компонентите. Просто има свободно време и му е кеф да спори с хората... не му се връзвайте.

 

Аз се бъзикам ? :D Има линкове с цените на пазара на компонентите :D Гугъл е свободен за всички ! :)

Ако пък слушаме този сладур от youtube, по добре бързо към сайта bgmama да лекуваме корона вирус-а с етерични масла :D

 

П.С: Колега, ако намериш въпросните части на по ниски цени с остатъчна гаранция към фирми моля те пиши ми !

Обещавам публично да почерпа една "маса" както му викаме ние до припадък пиене и ядене.

По възможност без видео карти копали крипто валути, надраскани кутии, клоквани процесори до пържене и дънни платки без планки и тн..

Благодаря предварително!

Edited by Benq
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  

4 hours ago, Benq said:

...

Странно ми е че сме задължени да намаляваме цените си спрямо таблица...

 

Няма нищо странно.

Това е нормалната реакция, когато машинално става съгласяване с ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА, без да се прочетат, дори на диагонал.

Тогава щеше да направи впечатление, че има специални правила за купува/продава:

 

Bulforum-buy-sell-01.png 

 

при това два пъти...

 

Bulforum-buy-sell-02.png

 

И щеше предварително да си наясно кое е приемливо за форума и кое не.

  

4 hours ago, Benq said:

...

Едно намаление от 10лв на стъпка е напълно приемливо (явно не и за форума), но окей :)

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Тук явно е доста скучно напоследък :D

Промотват се непълнолетни инфуенсъри от ютуб, цветари продават рам за скрап а пчелари паста за процесори.

Кое е приемливо за форума трябва да се обсъжда и със потребителите тъй като и ние сме част от форума :)

Като такива, имаме лично мнение което споделяме та дори понякога си позволяваме и да предлагаме по нещо :)

Дали съм прочел правилата? Да със сигурност.

Дали съм си направил труда да запомня от колко до колко трябва да се намаля цената? Не, имам по важни приоритети за запазване на информация.

Нашите модератори са така добри да ни ги припомнят за което благодаря! :)

И да, доста е странно че трябва да се намаля цена според таблица създадена от някой с добра идея но слабо изпълнение според мен.

Както изразих личното си мнение вече, едно намаление от 10лв така или иначе създава намаление и не е излишен "бъмп" с 1лв или 1ст.

Радвам се че има модератори които са запознати с думата "толерантност" относно напомнянето, но не се радвам на потребители които си чешат излишно езиците създавайки излишен спам (от мухата слон).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

От години никой не е о(б)съждал таблицата. 

Направи конкретни предложения, иначе само се споделят чувства и усещания, а тях като ги обсъждаме било излишен шум...

... в темата "за всякакви коментари"

Link to comment
Share on other sites

Конкретното предложение е да се увеличи минималната стъпка. Така ще се отсее продавач, който търгува и такъв, който разчиства ненужните неща. Мисля по идея форумната секция "Продава" е точно с така ориентирана. Желаещите да правят бизнес ще се насочат към базар, олх и подобни платформи. Разбира се, това ще поубие секцията, ама ще е с къде по-реалистични цени :)

Link to comment
Share on other sites

Че тя темата е предимно използвана от хора разчистващи ненужни работи ? :D Какво прочетох току що... :D Че кой продава нужните си неща...

А иначе покачване на стъпката ? :D Вие май искате да убиете раздела :Д

Всяка цена е ралистична. Два едни и същи предмета в различни състояния имат различни цени, коя би била реалистична и коя не ? :D

 

Link to comment
Share on other sites

@Benq имаше времена във форума, а и не само (продавалника/олх, базар), когато хората продаваха някакви неща, защото не им трябват. Сега ги продават за да правят пари, бизнес, така да го кажем.. Мога да изредя дълъг списък потребители, практикуващи това и тук. Лично аз съм против и казах къде би трябвало вече да се случват такива дейности. То като цяло е и против правилата, ама.. нейсе, приело се е негласно. И като варианта да се затварят такива теми не е ок, то легалния начин е да се наложат големи отклонения в цената (или добавяне на бонуси към обявата). Така на бизнес ориентираните потребители просто няма да им е изгодно. Да, и на теб, ама то щом стигна до там някакво лапе да те прави смешен в ютюб.. няма какво да коментираме повече. Та така - реалистична цена дори и като субективно понятие има някакви граници, а те масово се прекрачват. Ако толкова си засегнат от думите ми - постни чата ни на ЛС, там надълго и широко ти обясних пазарната икономика, не ми се разписва на ново, защо не бих купил нещо на такава или онакава цена. И е грозно да гледаш опити за "печалбарство" във форума. Без лоши чувства :)

 

Едит: има ли начин пълноправния редактор да се активира в мобилната версия, че е гадно така.. или аз не виждам опцията и въпроса да го отнеса към друг раздел?

Edited by head_up
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, head_up said:

Едит: има ли начин пълноправния редактор да се активира в мобилната версия, че е гадно така.. или аз не виждам опцията и въпроса да го отнеса към друг раздел?

 

Такъв е скинът за мобилната версия просто. Много е досадно.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, head_up said:

@Benq имаше времена във форума, а и не само (продавалника/олх, базар), когато хората продаваха някакви неща, защото не им трябват. Сега ги продават за да правят пари, бизнес, така да го кажем.. Мога да изредя дълъг списък потребители, практикуващи това и тук. Лично аз съм против и казах къде би трябвало вече да се случват такива дейности. То като цяло е и против правилата, ама.. нейсе, приело се е негласно. И като варианта да се затварят такива теми не е ок, то легалния начин е да се наложат големи отклонения в цената (или добавяне на бонуси към обявата). Така на бизнес ориентираните потребители просто няма да им е изгодно. Да, и на теб, ама то щом стигна до там някакво лапе да те прави смешен в ютюб.. няма какво да коментираме повече. Та така - реалистична цена дори и като субективно понятие има някакви граници, а те масово се прекрачват. Ако толкова си засегнат от думите ми - постни чата ни на ЛС, там надълго и широко ти обясних пазарната икономика, не ми се разписва на ново, защо не бих купил нещо на такава или онакава цена. И е грозно да гледаш опити за "печалбарство" във форума. Без лоши чувства :)

 

Едит: има ли начин пълноправния редактор да се активира в мобилната версия, че е гадно така.. или аз не виждам опцията и въпроса да го отнеса към друг раздел?

 

Лично за себе си не смятам че някакво инфлуенсърче което промотира марките на спонсорите си във видеата си може да ми прави дори вятър на "дедовия".

Това дали цените за псевдо разбирач с меки китки (не визирам сексуалната му ориентация а слабите кости в тази част на ръката) са високи и неприемливи за него да закупи и препродаде дадена стока продавана от който и да е, може само да го приема като безплатна реклама :)

Разбира се, частите са 2ра употреба след като излезнат от магазина, но немогат да бъдат поставяни под общ знаменател с предмети който добиват износване с времето.

Не съм засегнат от нищо и никой! :D Честно казано се забавлявам и гледам до къде кой ще стигне със собственото си мнение или по скоро налагането му.

За мен абсолютно всеки който продава нещо и твърди че същото е намалено и приложи линк с цена на пазара доказвайки думите и твърденията си прави "нещата" както трябва.

Доста "колеги" продаваха "геймърски" лаптопи който не бих дал и на родителите ми за скайп връзка а пък за гейминг да не говорим :D

Голяма част от обявите са доста забавни! :D Моите със сигурност не правят изключение :) 

Въпрос на гледна точка (явно пазарната такава не е от голямо значение).

Всички искаме да минем "тънко" ! Включително и аз (стига да си заслужава).

Но има доста хубави поговорки/фрази и една от любимите ми е: Не съм толкова богат че да купувам евтино.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Привет,

 

дали има някаква опция да се скриват обяви от определени потребители?

Че в момента до 5-та страница са обявите на 3-ма души, пълни с какво ли не, кое от кое по-непотребно.

Така се отблъскват и малкото останали тук потребители.

 

Link to comment
Share on other sites

Като гледам какво се предлага за продан, най-добре секцията да се преименува от Продавам на Боклукопродавница или Задния двор на рашънмаркета.

Направо не е за вярване!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...