Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да питам само:

Тоя пич що проявява неуважение и не отговаря на въпроси:

https://www.bulforum.com/topic/140621-dell-latitude-3350i3-5005u-2х20ghz-ht4gb500gbматиран-133/

Имам чувството, че ползва форумите като някаква дъска за обява.

 

Намери му обявата в Bazar.bg, там ще ти отговори бързо.

Иначе е коректен.

Link to comment
Share on other sites

Намери му обявата в Bazar.bg, там ще ти отговори бързо.

Иначе е коректен.

Нямам никакъв зор. Аз не продавам, демек не ми трябват пари.

Има и нещо друго: от такива като него не купувам.

Има двама-трима пича които са много сериозни търговци и внасят гаранционни машини като ги продават на 20-25% от магазинската цена - от тях купувам ако ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

...

Има двама-трима пича които са много сериозни търговци и внасят гаранционни машини като ги продават на 20-25% от магазинската цена - от тях купувам ако ми трябва.

Ако нямаш против, би ли споделил на ЛС координати на тези хора?

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Ако нямаш против, би ли споделил на ЛС координати на тези хора?

Благодаря предварително.

 

Да бе, верно - да вземем по един ТИР па да изкараме по някой лев... Много обичам изхвърляния...  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

 

Тука вероятно се е опитал да опише 20-25% под магазинската цена на новите, ама като се е напънал леко се е наакал.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Добавил съм анонс, в който се обяснява, че е добавено изречение в точка 10 за търговете.
 
Моля да се запознаете с допълнението, за да няма неразбрали когато решите да участвате в бъдещи търгове.

 

Edit: Добавих и второ изречение в точка 10, което също е обяснено в анонса.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ако има няколко участника, наддали една и съща сума в една и съща минута, за спечелил търга се приема този с последния пост.

 

 

Изключително несправедливо и лишено от всякаква логика!

 

Пример:

Край на търга 20:00 ч

В 20:00:01, участник А обявява цена от 20:00 лв.

В 20:00:20, участник B обявява цена от 20:00 лв.

В 20:00:45, участник C обявява цена от 20:00 лв.

В 20:00:59, участник D обявява цена от 20:00 лв.

 

Би трябвало да спечели А, защото първи е обявил цената, но според новото правило е D.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност това, което си цитирал не е ново правило, а съществува още от времето на създаването на правилата и не смятам, че на този етап трябва да се променя, защото всички (с леки изключения) отдавна го знаят. ;) Новото в случая е само частта оцветена в червено (и това си го пише в анонса), която беше добавена, за да доуточни, че този с последния пост печели при еднаква сума на този (тези) преди него. Съвсем ново изречение беше добавено, за да определи приоритета на този, наддал най-висока сума, независимо на кое място в търга. А относно забраната за редакции в постовете с наддавания мисля, че е ясно защо беше добавена.

Link to comment
Share on other sites

Хайде пак обясни, защо участник, който не наддава по-висока сума, а повтаря последната, с няколко секунди по-късно, трябва да спечели.

Link to comment
Share on other sites

Все още помня доста неща отпреди години, но няма как да помня каква е била логиката при създаването на правилата, които както сам може да видиш са още от 2004-та. ;) В случая дори не говорим за някаква логика, а за това, че всички търгове винаги са протичали по този начин и винаги последният, който е успявал да хване последната възможна секунда в последната минута е печелил търга, независимо, че 2 секунди преди него друг може да е наддал същата сума. Няма проблем да потърсим по някое време и логиката, като сменим на 180 градуса това правило, давайки правото на първия от поредицата дал еднаква сума да печели, но такава генерална смяна обикновено се прави след достатъчно дълго обсъждане, понеже както казах хората знаят от години кой по реда печели търга и е добре максимално много хора да забележат дискусията, респ. да са подготвени след някаква такава промяна в правилата, понеже вече друг ще печели в наддаванията...даже ми е странно как досега не си забелязал грешната логика в точка 10, защото в тази си част тя винаги си е била такава. ;)

Link to comment
Share on other sites

Пламене, това нямах време да го видя миналия ден, но тук наистина plameni е абсолютно прав. Добавянето на червеното прави правилото абсолютно алогично. Точно обратното трябва да е.

Старото изречение визира случай наддаване, а не повтаряне - в смисъл последния да затвори вратата. И знаем защо, най-вече аз, който изпусна така един монитор. Ако ще се повтарят, то първият следва да печели като пръв дал най-добрата цена. Затова това в червеното следва да се извади в друго изречение и да се формулира точно наобратно. 

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно, защото не съм участвал в толкова много търгове и затова не съм обърнал внимание. А и текстът е "заровен" в доста дълъг абзац.
Сега, когато беше изваден и откроен, веднага се забелязва.
Ти самият участваш в доста наддавания в ибей и знаеш каква е обичайната логика на търговете.
 
Между това:

Ако има няколко участника, наддали в една и съща минута, за спечелил търга се приема този с последния пост.

 
и това:

Ако има няколко участника, наддали една и съща сума в една и съща минута, за спечелил търга се приема този с последния пост.


има огромна разлика

Link to comment
Share on other sites

Пламене, това нямах време да го видя миналия ден, но тук наистина plameni е абсолютно прав. Добавянето на червеното прави правилото абсолютно алогично. Точно обратното трябва да е.

 

Вероятно си забелязал, че напоследък, дори и някъде да ме провокираш да ти отговоря писмено, не го правя, но тъй като в случая става дума за обсъждане на правилата, ще обясня отново. Никой не спори в момента кое е логично и дали plameni е прав - добавката в червено просто доизясни това, по което се е отчитало в последните 15 години...дали е логично или не, това е съвсем отделен въпрос и нямам нищо против да го направим по логиката, но след достатъчно дълго говорене тук примерно, най-вече за да дадем време на останалите, които не са задължени всеки ден да влизат във форума, да следят анонси, да си опресняват правила и да знаят за всяка една промяна, която ние сме направили по някое време, когато те не са били тук. Така че ако този диалог може да се счита за започване на дискусия - ОК, напролет с първите лястовички може и да сменим наобратно правилото.

 

@plameni, знаеш, че тук не сме ибей със специализирания си софтуер за търгове или някакъв професионален сайт само за продажби, така че напълно нормално е правилата ни за търговете да се различават от логиката на други сайтове, още повече че са мислени преди повече от 15 години. А за 'разликата' - да, има, но това е само един аспект от възможните комбинации и затова беше добавено и изречението за приоритета на сумата пред този на времето. Тук сравнително рядко се провеждат търгове и респ. рядко са се получавали необичайни ситуации като тази в последната минута да има примерно трима участника с една и съща сума, а секунди преди тях друг да е наддал по-висока сума. Добри или лоши, правилата са вършели работа доста години и дори някъде да нямат много логика, все пак дават основата, върху която стъпват останалите и знаят кой ще е крив или прав в дадена ситуация.

Link to comment
Share on other sites

Off/ Никъде не съм казвал, че не си говоря с теб, а че не комуникирам писмено...поне на този етап, докато не реша, че и писмено си започнал да се изразяваш към останалите и в частност към мен, така че да не ги засягаш по един или друг начин. Не че не мога и на този етап пак да започна да ти отвръщам в темите, но предпочитам да не го правя, защото мисля, че и ти се досещаш докъде ще доведе това.

Link to comment
Share on other sites

@plameni, знаеш, че тук не сме ибей със специализирания си софтуер за търгове или някакъв професионален сайт само за продажби, така че напълно нормално е правилата ни за търговете да се различават от логиката на други сайтове, още повече че са мислени преди повече от 15 години. А за 'разликата' - да, има, но това е само един аспект от възможните комбинации и затова беше добавено и изречението за приоритета на сумата пред този на времето. Тук сравнително рядко се провеждат търгове и респ. рядко са се получавали необичайни ситуации като тази в последната минута да има примерно трима участника с една и съща сума, а секунди преди тях друг да е наддал по-висока сума. Добри или лоши, правилата са вършели работа доста години и дори някъде да нямат много логика, все пак дават основата, върху която стъпват останалите и знаят кой ще е крив или прав в дадена ситуация.

 

Всъщност, с тази добавка, bulforum стана единственото  (виртуално или реално) място в света, в което можеш да спечелиш търг повтаряйки последната най-висока цена...

 

- Аз давам пет лева,

- Не! Аз ще ги дам тия пет лева. И ще спечеля АЗ, защото го извиках последен...

 

;)

Проблемът можеше да се реши без промяна на това изречение, а с добавка в следващото:

 

Ако има няколко участника, наддали в една и съща минута, за спечелил търга се приема този с последния пост. Приоритет има най-високата сума в пост, което означава, че участникът първи наддал най-високата сума в срока за наддаване, печели търга, независимо, че след него може да има и други участници с по-ниски или равни ставки.
Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Да, но така щяхме да обърнем без предизвестие цялата система за печелившия, защото тези неща от анонса се добавиха в една вечер (без да се променя основното, което всички знаят), а нали идеята е да не прецакваме останалите, дето няма да знаят за промяната? Понеже онази вечер пак в търг на kiro спечели последният, при друг наддал в същата минута същата сума, а в непосредствено следващия го поред търг отново на kiro, щеше да спечели съвсем друг поред, понеже изведнъж сме решили да следваме логиката. Не искам да се превръщаме в огледало на ГЕРБ, които сутринта казват едно, а вечерта вече го сменят...ще го сменим по логиката, но обясних как, кога и защо. Освен това и в съревнованието за наддаване в последната секунда също има някаква логика, защото ако закъснееш за миг излизаш от срока и много често тези дето са наддали точно накрая просто нямат време да видят кой освен тях какво и дали е наддал точно на финала, така че и да уцелиш да си най-накрая не е лесно...а останалото, като случките с еднаквите суми, са просто стечение на обстоятелства. :)

Link to comment
Share on other sites

"Слочаенос? Не мисла!"  :lol:

Не знам дали това е правилният начин, но правя предложение за обсъждане и промяна в т.10 от ПРАВИЛА ЗА РАЗДЕЛА КУПУВА/ПРОДАВА

Изреченията:

Ако има няколко участника, наддали една и съща сума в една и съща минута, за спечелил търга се приема този с последния пост. Приоритет има най-високата сума в пост, което означава, че участникът наддал най-високата сума в срока за наддаване, печели търга, независимо, че след него може да има и други участници с по-ниски ставки.


да се променят на:

Ако има няколко участника, наддали в една и съща минута, за спечелил търга се приема този с последния пост. Приоритет има най-високата сума в пост, което означава, че участникът първи наддал най-високата сума в срока за наддаване, печели търга, независимо, че след него може да има и други участници с по-ниски или равни ставки.


Основание за исканата промяна е повсеместно разпространената практика, първият обявил най-високата цена да спечели търга.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм ЗА, но мисля, че малко още трябва да се пипне и опрости, така ще има объркани тук там със сигурност. Както казах старото изречение си е добре , просто трябва да се добави едно за случаите с еднакви цени в последния момент. 

Link to comment
Share on other sites

аз ще си позволя дам един съвет

има един друг форум в който търгът не спира докато на изминат 5 минути след крйния срок и никой не е дал нова цена

това за мен е най удачния вариянт  защото няма да продължи до безкрай /парите ще решат и няма да има недоволни и обидени

а сега това е като закрит търг и нищо не се вижда и  все едено продавача по добре да проведе търга на лични /ще е по добре за него поне

Link to comment
Share on other sites

И с каква автоматика предлагаш да се направи това в булфорум, при положение, че инвижън не са предвидили опция за търгове?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

За пореден път изключително много ме дразнят обяви които нямат цена в темата, а линк към OLX. В края на краищата тук е Булфорум, а не Базари, OLX-и и т.н. Редно е в самата тема да си има и снимки и цена, а не да генерирам трафик към други сайтове.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...