Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Коригирам ги, защо не - същото правя и с още много обяви на десетки други потребители, тъй като смятам, че работата на модератора включва не само наказания и триене на обяви. А като човек, занимавал се най-много (и основно) с търговската секция на Булфорум, вече познавам начина на продажба и оформянето на обявите на всеки един потребител за последните 10 години, особено пък на тези, които са по-активни. Въпросният продавач на лаптопи е от хората, които хвърлят въдиците навсякъде, където имат възможност и после не се интересуват какво става с обявите им - нали са оставили координати и който иска нещо...да се обажда. Конкретната грешка, заради която се зароди този спор наистина е случайно допусната, иначе нямаше да конкретизира модела на "втората" видеокарта, дето всъщност я няма. Мен по ме дразни другия тип рекламиране на продукта като "геймърски" примерно, само защото има и външна карта, пък била тя и "геймърска" още преди години или пък обявяването на двуядрен процесор като четириядрен, само защото поддържал HT, пък дори и да е добавил към изречението думичката "threads", която изобщо не променя смисъла на главната дума "четириядрен". Както и да е, след като само аз се занимавам с този раздел (и с рапортите също), предпочитам да не ми се правят забележки как да си гледам работата, а за тия, дето имат желание да ме привикват пред Форума в Тракия, съобщавам, че съм свободен всеки вторник и четвъртък след 18 часа, но само ако не е много студено и не вали. ;)

 

П.П. А новобранецът да не копае монетите си с кирка и лопата, че да е чак толкова зает...нали той самият напираше сумати време да му дадем права, че да идвал да помага, а сега такава помощ прави, че даже не го и виждам. :moon:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пламен,както винаги обективен и безпристрастен. Това се казва модератор. Такъв трябва да бъде. А какво е ставало пред Форума,не знам? Това е тука до мене .

Edited by Denchev
Link to comment
Share on other sites

Имаше няк'ъв каун в секцията, дето се заканваше да се саморазправя с модераторите и за целта си уговаряше срещи пред Форум Тракия  :laughing: .

Link to comment
Share on other sites

ОК , тогава да видим тази обява :

https://www.bulforum.com/topic/140083-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-dell-latitude-e4310%D0%BC%D0%B0%D1%82-133-%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D0%BC-i5-4%D1%85267ghz4gb/

 

Още преди 10 дена съм му писал в темата, че снимките са от Е4300, а уж продава Е4310 ... никаква реакция ?!

Link to comment
Share on other sites

Още преди 10 дена съм му писал в темата, че снимките са от Е4300, а уж продава Е4310 ... никаква реакция ?!

Въпросният продавач на лаптопи е от хората, които хвърлят въдиците навсякъде, където имат възможност и после не се интересуват какво става с обявите им...

Link to comment
Share on other sites

Коригирам ги, защо не - същото правя и с още много обяви на десетки други потребители, тъй като смятам, че работата на модератора включва не само наказания и триене на обяви. А като човек, занимавал се най-много (и основно) с търговската секция на Булфорум, вече познавам начина на продажба и оформянето на обявите на всеки един потребител за последните 10 години, особено пък на тези, които са по-активни. Въпросният продавач на лаптопи е от хората, които хвърлят въдиците навсякъде, където имат възможност и после не се интересуват какво става с обявите им - нали са оставили координати и който иска нещо...да се обажда. Конкретната грешка, заради която се зароди този спор наистина е случайно допусната, иначе нямаше да конкретизира модела на "втората" видеокарта, дето всъщност я няма. Мен по ме дразни другия тип рекламиране на продукта като "геймърски" примерно, само защото има и външна карта, пък била тя и "геймърска" още преди години или пък обявяването на двуядрен процесор като четириядрен, само защото поддържал HT, пък дори и да е добавил към изречението думичката "threads", която изобщо не променя смисъла на главната дума "четириядрен". Както и да е, след като само аз се занимавам с този раздел (и с рапортите също), предпочитам да не ми се правят забележки как да си гледам работата, а за тия, дето имат желание да ме привикват пред Форума в Тракия, съобщавам, че съм свободен всеки вторник и четвъртък след 18 часа, но само ако не е много студено и не вали. ;)

 

П.П. А новобранецът да не копае монетите си с кирка и лопата, че да е чак толкова зает...нали той самият напираше сумати време да му дадем права, че да идвал да помага, а сега такава помощ прави, че даже не го и виждам. :moon:

 

Много съм далече от мисълта да правя забележки на някой, който работи. Още по-малко пък на някой, който е почти последният останал работещ. Не си само ти, но определено почти всичко остана на тебе, особено тука.

 

Констатирам за пореден път обаче факта, че ти за да баннеш някой, трябва да ти удари шамар на живо... И се съмнявам дали и тогава няма да мине с някой уорн.  :laughing:

 

Та ти си знаеш. Аз пипна ли го тоя или който и да е в измама към потребителите, грам не ме интересува дали е "без да иска", защото тия номера много, ама много добре ги знаем. Заминава, та да не се учудиш. 

Link to comment
Share on other sites

Констатирам за пореден път обаче факта, че ти за да баннеш някой, трябва да ти удари шамар на живо... И се съмнявам дали и тогава няма да мине с някой уорн.  :laughing:

 

Банвал съм хора и за по-малко от шамар на живо. ;)

Link to comment
Share on other sites

:grin:

Не влизам от години често тука и прочетох само последната страничка, но без да ставам адвокат и без да знам за какво, ще кажа, че "Midex", Пламката е един от най-свестните ми виртуални познати /приятели за който давам душа и подкрепа ........

И мене ме е критикувал !!!

 

А ти, "RaptoR"-е, пиши повече в секция "Кулинария" или "Мезета", че правиш много добри разкладки с табетлийски снимки ..... 

 

С поздрави от гр.Плевен, Северна България ..... Любо Иванов ( "cmdj7" )

 

Хайде, нека Силата бъде с Вас ....... 

 

:beerchug  :starwars:


....а, да......

 

"RaptoR"-е ..... и май караш SKODA :-)

 

А аз също карам такова чудо и догодина мисля да се доредя до новичка Oktavia :-)

Edited by cmdj7
Link to comment
Share on other sites

Поздрави, Пламка !

Пия вино от избата в с. Телиш на Цветан Василев ( миналата и тази година не вкараха нищо, но аз съм запасен яко :laughing: ), правя разработки от тези на Виден с домашни меса, билки, подправки и съответно обмазки с бяло вино, чесън, зелев сок и тем подобни,  работя много, но с акъла си и съответно не ми остава време за тука :-)

 

Подържайте все така сайта ........

 

Винаги съм харесвам правилата и реда в него, а те са в основата на всичко добро и стойностно .....

 

:starwars:

Link to comment
Share on other sites

Ами опитваме се да поддържаме все още реда както едно време...междувременно успях да издействам пред колегите еднократен разрешен ъп и за двете секции, въпреки че някои не бяха много съгласни, с довода, че ще настане анархия...което разбира се не се случи. Та, караме го някакси в новите условия и гледаме да не си хабим нервите за глупости. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами опитваме се да поддържаме все още реда както едно време...междувременно успях да издействам пред колегите еднократен разрешен ъп и за двете секции, въпреки че някои не бяха много съгласни, с довода, че ще настане анархия...което разбира се не се случи. Та, караме го някакси в новите условия и гледаме да не си хабим нервите за глупости. ;)

 

Е как да се случи, като оборота намаля до почти нищо, в сравнение с миналото?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ама въпросния потребител използва доста активно форума за търговски цели и това трябва да спре.

Според правилата е забранено.

Дразнещо е да влезеш и да видиш 5-10 обяви на един и същ потребител.

При наличието на толкова платформи за търговия, точно тук ли реши да вади пари.

Link to comment
Share on other sites

А Asert55 да го затрием ли и него...и покрай него Denchev, Fena, popodopolu и още десетина други, които сигурно продават за удоволствие? Правилата не са това, което бяха при откриването на търговската секция и когато не става дума за масови и регулярни продажби на нови стоки, които еди кой си ги продава едновременно с това в негов си онлайн или реален магазин, такива обяви за продукти секънд хенд ще продължава да ги има.
 

Този раздел на форума е предназначен най-вече за некомерсиални покупко-продажби, което означава, че ако сте фирма и/или искате да продавате масово нови продукти, то мястото на обявата ви не е тук, а някъде където ще трябва да си платите. Такива теми ще бъдат изтривани, а потребителят, който ги е пуснал ще бъде предупреден. Целта е да не превръща форума в място за комерсиално въртене на бизнес. Казаното важи с пълна сила и за големи количества селскостопанска продукция, дори и да е лично производство. Модераторите си запазват правото да определят дали в конкретен случай става дума за масова продажба, както и дали умишлено не се заобикалят правилата с включване на повече бройки в позициите, определени от точка 12.

Link to comment
Share on other sites

А Asert55 да го затрием ли и него...и покрай него Denchev, Fena, popodopolu и още десетина други, които сигурно продават за удоволствие? Правилата не са това, което бяха при откриването на търговската секция и когато не става дума за масови и регулярни продажби на нови стоки, които еди кой си ги продава едновременно с това в негов си онлайн или реален магазин, такива обяви за продукти секънд хенд ще продължава да ги има.

 

 

Разбрах.

Тогава предлагам да направите един под раздел за тази определена група потребители.

Link to comment
Share on other sites

Не е лошо като идея...даже можем да го вмъкнем като подраздел в раздела, но първоначално трудно ще се контролира кой къде ще пише и дали някои няма да пускат еднакви обяви и в двата раздела. ;)
 
 
 

...Аз пипна ли го тоя ....грам не ме интересува дали е "без да иска", защото тия номера много, ама много добре ги знаем. Заминава, та да не се учудиш.


 Ако искаш да го набием първо, тъкмо има и повод, че в новата си обява е пропуснал без да иска едно "6" от номенклатурата на процесора...ама вземи звънни да го набият и в 'продавалника', понеже и там е забравил шестицата.

Link to comment
Share on other sites

Някой да помогне, искам да си Редактирам Обявата която пуснах във Сайта ни, но, темата е заключена. Децата са счупили и Матрицата на лаптопа която обявих, и ще трябва да се редактира: Toshiba Satellite L50-B-2GH за Части/Ремонт

 

https://r.Turn off this option!.com/shareLink?share_type=t&share_fid=17300&share_tid=140233&url=https://www.bulforum.com/index.php?/topic/140233-Toshiba-Satellite-L50-B-2GH-за-Части-Ремонт

Edited by Fixa
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мога ли да попитам защо стои този измамен търговски банер за -40% на всички IP камери?

Някой направил ли си е труда да види намалението?!

Не, че някой ще се втурне да купува от БГ, но все пак. Аман от измами навсякъде. Поне една да беше с 40% надолу!

 

Тази нелоялна търговска практика "ДО" трябва да се премахне. Щото рекламата да беше с до 99% пак същата история - намалени с 10-15-20%.

българия...

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Защото е собственост на собственика. И щом стои, значи ще стои, не е като да не сме го забелязали. На който не му харесва има си елементарен начин да не го вижда. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Да питам само:

Тоя пич що проявява неуважение и не отговаря на въпроси:

https://www.bulforum.com/topic/140621-dell-latitude-3350i3-5005u-2х20ghz-ht4gb500gbматиран-133/

Имам чувството, че ползва форумите като някаква дъска за обява.

Link to comment
Share on other sites

Правилно си се ориентирал - той никога не отговаря, а само хвърля въдиците + координатите си и изчезва до следващата си обява. Това съм го забелязал много отдавна и дори съм го коментирал точно в тази тема, а ако влезеш в списъка с темите му ще видиш, че няма нито една негова обява, която да е в "Приключени сделки" - той дори не си прави труда да съобщи когато нещо е продадено някъде.

 

П.П. Всъщност в самото начало около 2013-2014-та имаше няколко теми, в които съобщи, че съответния лаптоп е продаден, но след това го удари през просото...

Link to comment
Share on other sites

Щото в тоя си вид (невъзпитан) не пречи на никого, даже и на мен. Е,...леко ме дразни, но и ти ме дразниш понякога...а Виден пък как ме дразни направо не е истина, но пък аз съм възпитан...или поне през повечето време давам вид на такъв. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...