Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

@Midex...То за това ви има вас, подреди го на място - или няма да заблуждава купувачите или няма да пише тук.

 

Какво предлагаш - да го обесим ли или само да го разстреляме? Постоянно някой минава по тънката линия, опитвайки се по-лесно да си продаде продуктите - един продавал малко ползвани лаптопи и пише, че са мострени, друг продавал уж лично ползвани телефони и други неща, ама те били 50 броя от един и същи вид, трети пък просто ползвал капс лок в обявите си да привлече вниманието. Постоянно правя забележки на тоя и оня без останалите да разбират за това, щото не ги правя само по темите. А и не знам защо сте с някакво измамно усещане, че някой трябва да се грижи за успешните сделки, които потребителите на форума сключват тук. В OLX да не би някой да го прави? Когато купуваш или продаваш винаги има известен риск, дори и в платените сайтове като Ибей например, пък какво остава за секциите от типа "форум във форума" както е тук. Гледаш обявата, преценяваш всичко ли й е наред, задаваш няколко въпроса на продавача предварително, преценяваш и неговите отговори дали са честни или не, след това искаш да видиш стоката и да я пробваш, а ако е от друг град изискваш опция за преглед и тест преди плащането и толкова. Ако и след всичко това пак изгърмиш - ами случва се, никъде и за нищо няма стопроцентова гаранция в тоя живот, само смъртта е 100% сигурна. И за финал - да те уведомя, че "вас/модераторите" в търговската секция всъщност отдавна представлявам единствено аз, ей го сега от седмица насам има и един новобранец (Сотбиса), но още не е наканил да започне да бачка и честно казано вече ми писна да балансирам и да угаждам и на двете страни, а също и да понасям негативите и от двете, щото в един спор винаги има 2 страни, от които едната винаги остава недоволна и обикновено накрая го отнася съдията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И за финал - да те уведомя, че "вас/модераторите" в търговската секция всъщност отдавна представлявам единствено аз

 

Малко по-полекичка ги казвай тия работи. ОСНОВНО аз - може, ЕДИНСТВЕНО аз - никак. 

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де, не уцелих думата. :) ...макар, че ако погледнеш кой единствено е обработил последните 1000 рапорта (примерно), в 99% касаещи единствено търговския раздел, може и да се съгласиш с някоя по-силна от "основно" дума. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ок, обесването ми се струва по-назидателния вариант :) Сега сериозно, няма да те уча да си вършиш работата, не ми е това идеята. Лично мнение: обясняваш на потребителя да спре да подвежда хората, че продава лаптопи стояли на витрината и забърсвани с четка от конски косъм. 'щото очевидно не се връзва с реалността. Ако не иска - темата под ножа. 

За да си спокоен, че те разбирам - бил съм на твое място в друг, преди години голям форум с ужасно бързо движещи се теми в Борсата. Двама души спокойно държахме всички теми в този раздел по конец. И на нито един от нас не му пукаше кой-какво за съдията. То това е част от привилегията да си съдията. Но и никой не можеше да си върти коня както му е удобно. Уви, на мен ми се наложи да спра за известно време работа над форума, така и не се завърнах в последствие, вече нямам достатъчно време. Та знам какво е да се разправяш с всички. Не е нужно да вкарваш нерви и лично отношение към хората, на които "служим", няма полза ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз имам 1 питане относно правилата в секцията.

 

Трябва ли при осъществена продажба на всичко в темата това да се обявява, за да се затвори?

 

Не говорим в случая за обикновен потребител който пуска 3-5 обяви годишно, а за случай  в който човек си вади хляба с препродажба на неща втора ръка и ~10% от последните 150 обяви са негови, като последната затворена такава е на ~6 месеца. 

 

Въпроса е относно правилата, тъй като след като ги препрочетох отново поне аз не видях нищо в тази връзка но знам ли, може да съм пропуснал.

Естествено, напълно е възможно на човек да не му върви в търговията.

Link to comment
Share on other sites

Правилата са еднакви за всички - и за тези с по 1 тема, и за онези, дето си вадят хляба с препродажба. В случая точка 2 казва:
 

При приключване на сделката, укажете ясно това в самата тема или пуснете рапорт за затваряне на темата, но преди това е препоръчително да изтриете от темата личните си данни (телефон, адрес и др.).

 

А иначе подозирам за кого говориш (hint с ключови думи: гаранционен, мострен, подходящ за диагностика...). :P Ако той самият не съобщи с рапорт или с пост в темата, няма как да знаем дали не е продал поредния продукт тук, в OLX или някъде другаде.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По повод един рапорт, в който продавач пуснал търг през октомври уведоми, че спечелилият търга вече втори месец не си прибира продукта, към точка 10 смятам да добавя по мое усмотрение, че купувачът е длъжен да финализира сделката в рамките на седмица от края на търга, а ако не го направи ще получи 1 предупредителна точка.

 

-----------------------

 

И тъй като вече добавих въпросното изречение - то е:

 

Сделката между продавача и купувача трябва да се осъществи в рамките на 7 дена след края на търга или в допълнително договорен срок между двете страни.

 

Така че ако няма допълнителна договорка - срокът е 1 седмица от края на търга, но ако примерно на купувача или продавача се налага да отсъства от града за тази седмица, няма проблем да се разберат помежду си кога точно ще се видят. В този случай когато продавачът сам е разрешил на купувача удължен срок за финализиране на сделката, а тя все пак не се осъществи, от там нататък той няма възможност за претенции и може да предостави продукта на предпоследния в търга или евентуално отново да отвори друг търг за същия продукт.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Добре де, модераторите, ся тая обява за гавра ли я държите :) ?????  Нарушава точка 2 от правилника на раздела.

 

Продавача използва подвеждаща информация (че ставал за игри) с цел да се облагодетелства.

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

Аз съм болен и съм си дал 3 дена отпуска - оставил съм другите да се разправят. Пък и човекът не е уточнил за какви игри става дума - може да е имал предвид Quake2, NFS3 и др. от тоя род. :)

Link to comment
Share on other sites

Че Каратеката лоша ли е - играл съм я още на Правец 82...и Pacman беше яка...и още поне десетина имаше. И понеже като гледам май си се разписал в оная тема с различни никове, време е да ти направя забележка в самата тема. :)

Link to comment
Share on other sites

Приемам забележката ти, няма да повдигам темата но искам да ти покажа какво имам на лично:

382aa94b5771b071.jpg

d0dc0cc4dcf80737.jpg

828c28c31a28be66.jpg

Та така, вие сте админите вие преценявайте. Каратеката до скоро я цъках на един Правец 8А , но го подарих за на един съфорумец който прави музей от такива стари компютри.

Link to comment
Share on other sites

Второто ЛС променя малко ситуацията, в смисъл че нарушава първите 3 точки от общите правила на форума, за което arksi ще получи още една предупредителна точка към другата, която вече си има. Надявам се, че няма да получа от него подобен копи/пейст с твое ЛС до него. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Абе, мършо престани да пишеш с 100 ника в темата ми и да говориш глупости на останалите, за да не останеш без работа, не ме карай да те намеря и тъпия ти сервиз да фалира!

Или да пусна жалба срещу теб, ако админите не се заемат, ти си толкова прост и нагъл че нямам думи
гледай си скапаните компютри там ко йзнае от къде сте ги крали та ги продавате толкова евтино!
буклук миризлив
 

Ето и от мен. В скайпа имаше още интересни неща, но аз я блокирах и изтрих хронологията.

Link to comment
Share on other sites

Мисля че няма за какво да ме репотрва. В първия пост колегата беше забравил харда да опише, във втория се интересувах от цвета на кутията :) 

Пък вместо да репортвам Л.С. ей тук да го видят всички що за капацитет е .

Link to comment
Share on other sites

Вече му добавих още една точка, но като гледам май случаят е хроничен и ще взема да споделя нещата от тук с колегите, ако иска някой от тях да вземе и той отношение по въпроса...най-вече да не бъда обвинен, че проявявам лично отношение, което ще се случи със сигурност ако пак се намеся. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз го отнесох заради вас всичките ,на лично :), няма да споделям, че са големи простотии ,нищо оригинално.

Човека сериозно си мисли ,че само аз коментирам под различни имена....

Link to comment
Share on other sites

Голям клюкарник е тук. И въпиюща липса на възпитание се шири. Личните съобщения за това са лични, а не обществени, нали? Едно е да репортнеш обидно или заканително ЛС до администрацията, друго е да го правиш публично достояние.

Уникален форум в още по-уникална държава. Боже, опази!

Link to comment
Share on other sites

Голям клюкарник е тук. И въпиюща липса на възпитание се шири. Личните съобщения за това са лични, а не обществени, нали? Едно е да репортнеш обидно или заканително ЛС до администрацията, друго е да го правиш публично достояние.

Уникален форум в още по-уникална държава. Боже, опази!

 

Както казах и по горе, предпочитам всички да видят това което са ми пратили на лично, а това че на теб не ти допада, просто подминаваш, напускаш форума, държавата, и така натаък.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...