Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

49 minutes ago, w00x said:

Хибридът го държи само за дълги разстояние, иначе и той щеше да е заминал.

Случайно дългите разстояния обикновено да са към източна Европа? :D 

Нещото което винаги ми впечатление в Италия е колко много електрички виждам с регистрации в северните държави. В по-западните части на Европа мрежата от зарядни станции е много по-добре развита. 

 

1 hour ago, instinct said:

1 - "Разрешават" (именно в кавички, при такава ценова политика).

Няма кавички. Това, че те мотивират не означава че ти забраняват

 

1 hour ago, instinct said:

2 - Вече/напоследък не са "няколко човека". То е като с мигрантите - като ги стимулираш, се размножават. И живеят подпомагани от всички данъкоплатци.

Което означава, че екстрата е достъпна за всички и все повече хора се възползват. А докато не се натрупа и съответната маса от автомобили, то повечето от проблемите които рецитираш не са проблеми. 
И нека бъдем честни, доста от тези коли (в статията говорят за Порше) не са евтини, съответно данъчната отстъпка която им дават е именно това - данъчна отстъпка от данъците които така или иначе ще платят. И потребителя ще си ги върне в следващите месеци така или иначе.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, ARPAnet said:

Случайно дългите разстояния обикновено да са към източна Европа? :D 

Нещото което винаги ми впечатление в Италия е колко много електрички виждам с регистрации в северните държави. В по-западните части на Европа мрежата от зарядни станции е много по-добре развита. 


Норвегия - България. :D С пълен автомобил, 3 деца и каравана отзад - не става с електрическата.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:


Норвегия - България. :D С пълен автомобил, 3 деца и каравана отзад - не става с електрическата.

Евала за ентусиазма на твоят приятел :D  Това е адски много път :D 

Link to comment
Share on other sites

Дачия Spring на нощна тарифа ако се зарежда.. не излиза ли към 1-2 лв/100км градско?

Едит:

Единствено на електричките ме дразни тъпия звук на прахосмукачка отвън дето ме кара всеки път да се обърна

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ARPAnet said:

Евала за ентусиазма на твоят приятел :D  Това е адски много път :D 

 

4200 километра. :D 

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че май този месец са обновили батериите на МУ и LR е вече с 600км WLTP, верно, че реалният ще е по-малко, но автомобилът е достатъчно просторен за да е удобен на дълъг преход.

 

някаква идея дали тези автомобили са атрактивни за автоджамбазите из източна Европа?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, earache said:

По чужбината има ли много класици, които да си реват за пърдящите коли, щото много готино пърдяли?


Има и още как :). Разликата в цената все още е съществена и ако така или иначе ще смениш колата след 5-7 години, то мнозинството оставят електричките за следващото обновяване на гаража.

 

Link to comment
Share on other sites

Що се правите на ударени с права лопата... А може и да сте.(даже явно сте щом ви е обол Байдън) Кой от вас може да чуе, че колата му работи ако не е свалил джамовете? Антарес оти има гърнета..друг? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DON_CHEFO said:

Що се правите на ударени с права лопата... А може и да сте.(даже явно сте щом ви е обол Байдън) Кой от вас може да чуе, че колата му работи ако не е свалил джамовете? Антарес оти има гърнета..друг? 


Аз.

Link to comment
Share on other sites

Що бе Стефче?! И бензинката си се чува… моя миксер като мине 4к оборота си вдига джангър… ама от маторя, не от гърнетата…:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DON_CHEFO said:

Мъка ти каам. И ти ли караш истински пърдялник... Сиреч дизел? 


Да. За тая кола нямах избор. Бензиновите са гадни.

 

И нови като гледам, бензиновите са шумни. Мазда 6 например. Първоначално помислих, че е дизел. Ми не, бензин беше.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, DON_CHEFO said:

Кой от вас може да чуе, че колата му работи ако не е свалил джамовете? Антарес оти има гърнета..друг? 

Аз. Даже се усеща много приятно и изобщо не се оплаквам.

Иначе сеира с изцяло електрическите вече почна. Вторичен пазар не съществува за тях. За дълги преходи не стават. Докато не измислят други батерии или друга технология, аз лично бих се въздържал. Водородни клетки или директно водород са доста добра алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, netrootbg said:

Аз. Даже се усеща много приятно и изобщо не се оплаквам.

Иначе сеира с изцяло електрическите вече почна. Вторичен пазар не съществува за тях. За дълги преходи не стават. Докато не измислят други батерии или друга технология, аз лично бих се въздържал. Водородни клетки или директно водород са доста добра алтернатива.

Аз едвам, едвам я чувам. И това на изключено радио. Bov-a изобщо не се чува (само за това ме е яд, но и ги разбирам). 

 

AMG имаше ако не бъркам... То е грехота да не го чуваш. 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Just now, DON_CHEFO said:

Аз едвам, едвам я чувам. И това на изключено радио. Bov-a изобщо не се чува (само за това ме е яд, но и ги разбирам). 


Значи да разбираме, че само коли с двигател като на твоята трябва да се продават? :D 

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:


Значи да разбираме, че само коли с двигател като на твоята трябва да се продават? :D 

Тя моята щото е няква уникална разбираш ли, за царски особи. 8 годишна кола е. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Аз. Даже се усеща много приятно и изобщо не се оплаквам.

Иначе сеира с изцяло електрическите вече почна. Вторичен пазар не съществува за тях. За дълги преходи не стават. Докато не измислят други батерии или друга технология, аз лично бих се въздържал. Водородни клетки или директно водород са доста добра алтернатива.

+1000

Аз също тая надежди за водородните.

Чефо, имай предвид, че хората масово си взимат малолитражки, че да са икономични. Говорим за коли, дето им спираш климатика, за да изпревариш. :lol: Т'ва за да минеш 100 - кара на 6000 оборота и двигателя определено се чува :lol:

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Antares said:

+1000

Аз също тая надежди за водородните.

Чефо, имай предвид, че хората масово си взимат малолитражки, че да са икономични. Говорим за коли, дето им спираш климатика, за да изпревариш. :lol: Т'ва за да минеш 100 - кара на 6000 оборота и двигателя определено се чува :lol:

Мда. Помня малкото диабло (пунто 1.2) кви обороти държеше на магистралата. Даже му ударих прекъсвач на 5та. Щеше да роди... Пак :D. 2 литра 4 цилиндъра турбо 255 коня. Гори между 24 и 28 мили на галон градско. 8 до 10 литра на 100. Мисля, че не е края на света. Колко по-малко ще гори 1200 бензин? За кой кор ми е да съм ватман? Редно е да се каже обаче, че пумЯрщини като еко такси и данък колко е мощна колата не плащаме. 

 

 

Не съм състезател тукашните, полицаи не се черпят с кафета за 20ка. Жорката като иска да бърза. Аз съм си изсърбал попарата вече. 

Link to comment
Share on other sites

Аз за никъде не бързам, за София ся си сетвам на темпомата 120 и си карам. Обаче искам да имам повече ряз, въпреки че като гледам какви боклуци карат. На равното ти светят - мигат, като стигнеш наклон и пъплят едва едва....

 

Мен 500 км. ме устройват, повече от 20 години откакто имам книжка, карам на газ. В момента с една бутилка карам 300 и някакви километра, та не ми пречи да спра, дали за ток или газ все тая. Последните пъти правим преходи около със семейството около 1000 км., но не са за 1 ден. За повече аз предпочитам самолет отколкото да се татрузя с кола. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DON_CHEFO said:

AMG имаше ако не бъркам... То е грехота да не го чуваш. 

V8 AMG. В ниските обороти бих го сравнил с леко боботене. Много приятно и леко се усеща. При мощно ускорение и като мине 3000 оборота звука става коренно различен. Няма момент в който да не се кефя на колата.

 

 

Това с електричките и 500км е такъв мит. Да не говорим за момента със зареждането. Когато батерията е празна се зарежда сравнително бързо. В момента който достигне 60-65% и става страшно. Трябва да чакаш много часове за да ти се зареди на макс. Дори да имаш 500км с пълна батерия, не можеш да повториш този пробег със зареждане на пътя. За 30 минути зареждане ще добавиш малко над 100 километра.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, netrootbg said:

Това с електричките и 500км е такъв мит.

Що да е мит? Тук дават някакви реалистични стойности за EQE-то  Mercedes-Benz EQE 350+ (2023-2024) price and specifications - EV Database (ev-database.org) 
Това пикапче пък ги направи 700 FIRST Range Test of BEST Road Trip Electric Truck! (youtube.com) :)
 

 

52 minutes ago, netrootbg said:

За 30 минути зареждане ще добавиш малко над 100 километра.

Зависи, мисля че стигат до към 60-80% от батерията, преди да намалят скоростта на зареждане. Което при нормална мрежа от бързи зареждачки не е такава драма. Но си зависи колко дълги преходи прави човек, къде ги прави и каква е мрежата там. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...