Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Оценката на колата ти същата ли е? Да не са я завишили?
Може да са ти сложили ставка за по-стара кола. Кой застраховател?
Тия въпроси са за брокера ти като цяло. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, kotora said:

Абе кво се случва с цените на Каско? Миналата година 1600лв, тая година 2700 :lol: Баси дъртите кошници. 


Шшшшшшш ти кво напраи ва! Моето е по-евтино :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Миналата година беше 1660лв в Армеец. Като една позната ми го направи. Сега пак е при позната, но друга. Колата е 2015та година, но я застраховах на 33000лв миналата година. Сега не знам какво се случва ама 50к ми се вижда страшно много. По талон се води SQ5, та и това има значение. 

Link to comment
Share on other sites

И защо си изненадан тогава?

 

Вдигнал си застрахователната стойност със 17 000лв. Не ти ли дадоха граници? Премията се изчислява като процент от застрахователна стойност + бонуси за незавеждане на щети към предишна полица + отстъпки от гражданска отговорност в същата компания + отстъпки за преподписване.
Освен това, различните фирми имат различни ставки за Ауди и БМВ, защото са коли с висок риск. Може и до 30% по-висока да е премията, сравнено с кола на същата стойност и същата година, но на друга марка.
Освен това колата вероятно минава 7-те години и затова влиза в друга категория вече, но това по принцип кара сумата да ходи надолу, а не нагоре.

Ако беше стоял в Армеец, щеше да платиш по-малко. Сега започваш отначало, като нов клиент на агенцията.


Тя се води SQ5 в която и фирма да отидеш, така че това няма отношение.

Link to comment
Share on other sites

То не ми е изтекло старото още :) Та още съм си в Армеец, аз не съм вдигал нищо, просто такава оферта ми пратиха... Утре ще звънна на познатата, която ми го прави миналата година. 

Link to comment
Share on other sites

Е а добро утро, че е висока, Просто питах една позната и те явно са й пратили готова оферта за много пари :D 

 

Надали ще е по-ниска, защото цените на колите се вдигнаха. На сестра ми хондата 2018 година, като я купуваха преди 3 години   беше застрахована 40к. Сега е застрахована пак на 40к. 

Link to comment
Share on other sites

Колата е Q5 откъдето и да я погледнеш, но поради някаква причина в Канада е била SQ5 регистрирана. Разликата с SQ5 е спирачки, окачване, една идея повече коне. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Колата е Q5 откъдето и да я погледнеш, но поради някаква причина в Канада е била SQ5 регистрирана. Разликата с SQ5 е спирачки, окачване, една идея повече коне. 

Хм, тук има нещо гнило в таз раЛта. Няма как да е била регистрирана в Канада като SQ5, ако не е SQ5.

Link to comment
Share on other sites

Няма значение цената на пазара… има значение какво казва Швакето…. От този каталог се оформя стойност на колата и по него се прави оценка каско. На сестра ти хондата може да е била застрахована на минимална стойност някога… сега да е на друга, да се променила съставката на премията, да е оправяла щети и много други променливи…

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Godfather said:

Хм, тук има нещо гнило в таз раЛта. Няма как да е била регистрирана в Канада като SQ5, ако не е SQ5.

Имам Копие от регистрацията в Nova Scotia и там пише така :D  Имам снимки и от търга и т.н. Имам и вин-а та със сигурност се води SQ5 вин.  

 

 

image.png.fd788fe4960b79ef78558efd43ff82d7.png

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kotora said:

Имам Копие от регистрацията в Nova Scotia и там пише така :D  Имам снимки и от търга и т.н. Имам и вин-а та със сигурност се води SQ5 вин. 

Не споря каква е била регистрацията в Нова Скоша, просто ти казвам, че няма как Q5 да бъде регистрирано като SQ5.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, kotora said:

Е а добро утро, че е висока, Просто питах една позната и те явно са й пратили готова оферта за много пари :D 

 

Надали ще е по-ниска, защото цените на колите се вдигнаха. На сестра ми хондата 2018 година, като я купуваха преди 3 години   беше застрахована 40к. Сега е застрахована пак на 40к. 

 

Това "добро утро" е за теб. :D Ти се чудеше защо ти е високо каското тая година, не аз. :D 

 

Няма как да е по-висока за същия автомобил, при същия застраховател, на същата ставка за премия, нали се сещаш? Единствения начин е ако се вдигне процента на ставката или се сложи някаква надбавка за определен модел автомобил (ако ги крадат повече или има някоя част, за която често се завеждат жалби в този конкретен модел, както бяха фаровете на Кайен.) Една кола не става по-нова и по-здрава с годините. Става по-стара и по-развалена. Както ти е казал и Магданозчо, пазарната цена няма никакво значение.

 

По принцип на мен всяка година ми се дават граници. От - До на застрахователната оценка. Сам си избирам на колко да ми я застраховат, според това колко ми излиза премията като се сметнат бонусите и т.н. В началото я застраховах на стойност близка до това, което бях платил за нея. Последните години ми падна оценката и я застраховам винаги на максималната, която ми предлагат от ДЗИ.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kotora said:

Имам Копие от регистрацията в Nova Scotia и там пише така :D  Имам снимки и от търга и т.н. Имам и вин-а та със сигурност се води SQ5 вин.  

 

 

image.png.fd788fe4960b79ef78558efd43ff82d7.png

С тия търгове предницата с ВИН-а да не е от друга гола? Как ли не съм си регистрирал колата като АМГ да им плащам застраховки като подивЕл...Не, че като кажа ВИН-а и може да стане де....Кръстника е прав

 

То и АМГ-то има малко повече коне, екстри и различно окачване от моята...ама и парите са двойни. Дано някой не те е пуснал по пързалката както ние направихме с ония шибан Додж дето по документи влезна счупен, а беше здрав (по-скоро смлян и закърпен).

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, w00x said:

Формулата беше супер.

 

 

По-късно, много играех ето тази:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=uOqQWL4a-5M&t=22s

 

В другия край на спектъра. Момчето е българин. RSS i VRC са богове. Докараха подскачането и подвижни крила...Ф1 на кодмастърс няма такива неща

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DON_CHEFO said:

С тия търгове предницата с ВИН-а да не е от друга гола? Как ли не съм си регистрирал колата като АМГ да им плащам застраховки като подивЕл...Не, че като кажа ВИН-а и може да стане де....Кръстника е прав

 

То и АМГ-то има малко повече коне, екстри и различно окачване от моята...ама и парите са двойни. Дано някой не те е пуснал по пързалката както ние направихме с ония шибан Додж дето по документи влезна счупен, а беше здрав (по-скоро смлян и закърпен).

Не е, гледах снимките от търга, само предна броня и 1 фар и огънат капак. 

 

Link to comment
Share on other sites

Пристигна Celestron PowerSeeker 50 AZ... Първи впечатления - пластмасарник, наистина телескоп за деца... И форумни пиянки! За друго сега нямам никакво време, но първите ми впечатления не са много впечатлителни. Прави впечатление, че е адски лек, стативът е перо направо, но не съм сигурен  това колко е позитив и колко негатив... В края на седмицата ще се поразгледам посериозно какво и как... Иска четене... 
Правете му сметката алко, пардон - АСТРО групата кой какъв телескоп ще взима! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Тоя телескоп е по-евтин от моя Китайски бинокъл и два пъти по-евтин от западните аналози на моя бинокъл. Това трябва да ти говори достатъчно.

Погледна ли тези, които ти пратих? Телескоп за същата сума от тях, щеше да е значително по-качествен.

 

Бинокълът ми е с магнезиев корпус, като марковите аналози в този клас са двойно по-скъпи и са с пластмаса. Магнезият започва от 4-на цена нагоре.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, RaptoR said:

Пристигна Celestron PowerSeeker 50 AZ... Първи впечатления - пластмасарник, наистина телескоп за деца... И форумни пиянки! За друго сега нямам никакво време, но първите ми впечатления не са много впечатлителни. Прави впечатление, че е адски лек, стативът е перо направо, но не съм сигурен  това колко е позитив и колко негатив... В края на седмицата ще се поразгледам посериозно какво и как... Иска четене... 
Правете му сметката алко, пардон - АСТРО групата кой какъв телескоп ще взима! :rofl:

Новия ми началник се оказа, че е голям любител на телескопи. Ама неговите са за по 3-4000лв :D Даже имал някакъв, който му задаваш на къде да гледа и той се завърта сам. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...