Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

12 minutes ago, netrootbg said:

Оставя икономиката с по - малко работещи отколкото когато стъпваше в длъжност ;). Около 3 милиона по - малко работни места има от както е на власт.

 

v.s.

 

In September 2019, the unemployment rate in the US hit 3.5%: the lowest it has been since 1969.
(US Bureau of Labor Statistics)

 

In April 2020, there has been a major spike in unemployment: 14.8% due to job cuts related to the pandemic. Since then, the unemployment has been in steady decline, reaching 6.7% in December 2020.
(US Bureau of Labor Statistics)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, RaptoR said:

Другари (щото другарки няма), какъв е вашият коментар тук? Моля да не се набляга на клоуна, а на фактите! За него изприказвахме всичко. 

""Клоунът“ в Белия дом току-що е договорил четири мирни сделки в Близкия изток, нещо, което 71 години политическа намеса и безкрайна война не са довели.
- "Клоунът" в Белия дом е първият президент, който не е въвлякъл САЩ в чужда война след Айзенхауер.
- "Клоунът" в Белия дом имаше най-голямо икономическо въздействие, създавайки работни места и намалявайки безработицата сред чернокожите и латиноамериканците, причинена от друг президент.
-"Клоунът" в Белия дом разкри дълбоката, широко разпространена и дългогодишна корупция във ФБР, ЦРУ, НСА, републиканската и демократическата партии.
- "Клоунът" в Белия дом обърна НАТО и позволи на съюзниците да започнат да плащат вноските си.
- "Клоунът" в Белия дом неутрализира севернокорейците, попречи им да развият друга ядрена сила, изпрати ракети до Япония и защити западния бряг на САЩ.
- "Клоунът" на Белия дом преобрази отношенията с китайците, върна стотици сделки в САЩ и съживи икономиката.
- "Клоунът" на Белия дом завърши назначаването на трима съдии от Върховния съд и близо 300 федерални съдии.
Същият „клоун“ в Белия дом намали данъците, увеличи стандартното приспадане на възвръщаемостта на IRS от $ 12 500 за Married Filing"
 

 

С няколко месеца закъснение се движиш.. Това съм го коментирал на 9-ти Ноември.

Тогава не си го прочел, надали и сега ще го прочетеш.

 


Цъкни линка, че ми ги няма цитатите в тоя цитат.

 

On 11/9/2020 at 2:41 AM, w00x said:

Забавно е как винаги има едно нещо, което всички повтарят по социалните мрежи като някакви латерни. Повечето дори не проверяват фактите самички, а разчитат на вече смелена информация.

От 10 места сигурно вече чух, че Тръмп бил първия от 70 години, който не влизал в конфликт. Статии писани, Фейсбук постове, сигурно и по телевизията са го казали.

 

Тъй като ми стана интересно, реших да отделя 10 минути на темата.


Първоизточникът на това за войните:

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

И т.н. Добива се яснота за какъв човек става въпрос.

За любопитните:

https://www.facebook.com/douglas.rial.has5

 

Dwight Eisenhower was president from 1953-61.

 

Тук информация със същата идея, но с различен споменат период.

 

 

Източник:

https://www.rollcall.com/2020/08/26/matt-gaetz-builds-national-profile-but-says-focus-is-on-trump-election/

 

Фактите са факти. Или е първия от 1961-ва насам (Айзенхауер), или е първия от 1989-та (Рейган). Не може да е и двете. И в точно такива моменти, когато се подава различна фактология, информацията започва да губи силата си.

 

Една новина от Октомври 2019:

 

Trump may be against ‘forever wars,’ but he’s no dove

https://www.washingtonpost.com/world/2019/10/11/trump-may-be-against-forever-wars-hes-no-dove/

 

 

Голям миролюбец, няма що.

 

Другият модерен в момента текст в защита на Тръмп.

 

Клоунът в Белия дом

https://www.lentata.com/page_19363.html

 

Отново повтарян като религия.
 

Първо искам да кажа, че този текст в оригинал не мога да го намеря. Не мога да разбера и от какъв език е преведен, защото никъде не е сложен източник. Колко удобно.

Така структуриран фигурира само в Български сайтове и Фейсбик постове.

 

Все пак хванах произволен абзац, който ми се стори лесен за проверка. Ето този:

 

 

И какво се оказва:

 

https://www.investopedia.com/taxes/trumps-tax-reform-plan-explained/

 

 

Както и:

 

 

 

 

 

И какво се вижда? Че ( в постът на Рафаеле ) има поредното изкривяване на информацията в полза на някаква друга истина. Използване на половин-данни. Избиране само на удобното и игнориране на неудобното. Отново "хората, които не могат да бъдат манипулирани, защото не вярват" са най-лесни за манипулиране с един единствен пост, на който вярват сляпо, без дори да си направят труда да проверят написаното преди да застанат зад него.

 

Реалността е доста по-различна и показва временни мерки и решения за замазване на очите на народа, които в последствие ще им излезнат през ..... някъде. Важното е обаче народа В МОМЕНТА да е доволен. Пък 4 години нищо не могат да кажат. След 4 години пак ще има нещо, което да се направи и да ги задоволи за момента, докато си пуснат бюлетината.
Едно от много такива временни популистки решения на Тръмп е това.

Последното беше за Коронавируса. Последните 3 седмици обърна картата. Започна да пее (повтаря) с хората, че всичко е измама, че се прави за пари, че само за това се говорело, че ако го изберат отново, на следващия ден ще спре да се говори за КОВИД навсякъде.

Някои изобщо не разбраха какво е казал и интерпретираха казаното като конспирация, че всичко е оркестрирано от Тръмп, защото иначе "как ще спре на 4-ти Ноември ако е истински вирус". Евтини опити за взимане на гласове с откровени скалъпени манипулации. Жалка история.

 

А популацията споделя ли споделя писаниците на този незнаен Рафаеле Опидо, сякаш споделят глави от Библията. И си се радват отдолу в коментарите, и си се поощряват един друг колко са кой от кого по умни.
Горното за войните по същия начин.

 

-------------------------------------------------

 

И да добавя, че не харесвах Тръмп по редица причини. Популистичният му подход към политиката е само една от тях. Кара ме да се замислям каква е мотивацията му да седи на власт.. Със сигурност - лична.

Не мога да кажа, че харесвам и Биден, защото нищо не знам за него.

Говорят се някакви неща въз основа на негови действия преди 20 години, а удобно се забравят неща, които Тръмп е казал/направил преди едва няколко месеца.

Фен съм обаче на спирането на мисинформацията. А в днешно време не е много трудно да се проверява това, на което решим да вярваме сляпо.

 

Може да прочетеш и как Тръмп започна да води търговска война с Китай, която не донесе до абсолютно нищо, освен да ощети потребителите. В това число и тези в Европа.
Гениално.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, plameni said:

 

Quote

Trump now ranks worst among the seven presidents in three of the six categories we track: total employment, GDP growth per capita, and exports. The economy has lost 3 million jobs since Trump took office, the worst performance by far.

Скролни надолу:

https://edition.cnn.com/2020/10/02/economy/september-2020-jobs-report-election/index.html

 

Има много хубава графика. Извадена е на базата на това:

https://fred.stlouisfed.org/series/PAYEMS

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ще повторя, защото не става ясно на коя планета живеете:

 

In April 2020, there has been a major spike in unemployment: 14.8% due to job cuts related to the pandemic.

Since then, the unemployment has been in steady decline, reaching 6.7% in December 2020.
(US Bureau of Labor Statistics)

Link to comment
Share on other sites

Пандемия, слънчеви изригвания, менопауза и т.н. са все неща които се случват. Фактите са си факти. Цифрите показват 3 милиона по - малко работни места спрямо когато зае поста.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Я обясни кои са тези 5 точки? В последно време забелязвам, че когато има липса на аргументи, задължително се използват думи като...руско прокси, ТАСС, Русия тодей, ватенки, Путлер и т.н. Важното е да сме в играта и да напишем нещо.

 


Ванката е КОЛОС в това отношение. Изсипва някаква абсолютно невярна глупост без грам доводи и заминава. НИКОГА не е защитил теза. То е невъзможно. Погледни и коментарите по 5-те точки. Направо става смешно
 

1 hour ago, ARPAnet said:

Ако говорим за проблем, проблема не е в един човек, който е ку-ку. И това се опитах да намекна

Заради това и попитах - какво решение виждаш ти? 

Иначе те настъпаха Китай, та израелците ли няма ..


Решението е просто, мили мой! ДОЛУ РЪЦЕТЕ, либерастки боклуци, от науката, културата, изкуството, лингвистиката и т.н. АБСОЛЮТНА ЗАБРАНА за намеса в светския живот на расова, полова, сексуална, религиозна и прочее основа! Ама АБСОЛЮТНА - тук съм съгласен на най-жестоки наказания при нарушение.  
 

33 minutes ago, plameni said:

Ще повторя, защото не става ясно на коя планета живеете:

 

In April 2020, there has been a major spike in unemployment: 14.8% due to job cuts related to the pandemic.

Since then, the unemployment has been in steady decline, reaching 6.7% in December 2020.
(US Bureau of Labor Statistics)


Ти си повтаряй - отсреща латерна... Те идват предубедени и промити, няма начин просто. 

===========================================

Ангеле, не знам кой е тоя Алън Харпър и къде го намери, но пак силно си се объркал. МНОГО СИЛНО си се объркал. Отделно, че пак НИЩО съществено не е казано важните въпроси, нито успяваш да обориш нещо от изброеното с ФАКТИ. 
И след откровенията ти вчера, направо мисля да те отпиша от дискусията. Едно си колосално неадекватен и второ - тия дни съм твърде зает с работа, за да те меля с тигана. Но бъди спокоен - забавям, не забравям. 

============================================================

Нещо интересно от днес, мили деца:
 

Quote

 

Преди броени дни 18 годишната Хелена Дюк от Масачузетс докладва на полицията майка си, чичо си и леля си, за това, че са участвали в протеста в Капитолия. Момичето изпраща видео и снимки, на които ясно се виждат лицата им. Естествено, твърди, че го е направила след вътрешна борба дали това е редно, но принципите са надделели. Близките й роднини са арестувани незабавно, а майката е уволнена от работа.
След ареста и уволнението на майката се оказва, че няма кой да плаща таксата за колежа на Хелена, затова тя моментално капитализира известността си. Момичето е открило дарителска сметка и към момента е събрало над 50 000 долара.
Мисля, че това момиче има голямо бъдеще. В едно общество, в което на власт е либералната доктрина, подлостта и доносничеството ще са не само на почит, но и ще бъдат насърчавани и изисквани от "системата". Изглежда съвсем не е далеч времето, когато ще се появят Junior Spies, детската организация описана от Оруел, чиито членове имат задължението да следят и докладват за поведението на своите родители.

 

===============================================

Тука няма нужда от коментар
 

Quote

Единият с 6 присъди за притежание и разпространение на наркотици и обир на бременна жена. Другият с 14 години служба във ВВС на САЩ, с множество награди. И двамата убити от полицията.
Единият погребан като национален герой в златен ковчег. Другият заклеймен като терорист.

 

138636915_1477823265942348_3887805215471

 
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, netrootbg said:

Пандемия, слънчеви изригвания, менопауза и т.н. са все неща които се случват. Фактите са си факти. Цифрите показват 3 милиона по - малко работни места спрямо когато зае поста.

 

Facepalm.jpg

 

Можеш ли да изброиш няколко държави, в които през 2020 г. не е имало увеличение на безработицата

Ей така... просто да се види, че пандемията не може да бъде основателна причина.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

Лалалалалаладжия.


Страшен ретур, неадекватен вентилатор... 

 

10 minutes ago, plameni said:

 

Можеш ли да изброиш няколко държави, в които през 2020 г. не е имало увеличение на безработицата

Ей така... просто да се види, че пандемията не може да бъде основателна причина.


Вярваш ли я тая?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, plameni said:

Можеш ли да изброиш няколко държави, в които през 2020 г. не е имало увеличение на безработицата

Ей така... просто да се види, че пандемията не може да бъде основателна причина.

В историята няма АКО. Ами ако имаше икономическа криза която да се случи въпреки пандемията? Ами ако Тръмпи беше направил някоя глупост по - рано. ако, ако, ако.

Цифрите са 3 милиона по - малко работни места и смешен ръст от малко над 1% за всичките години на глава от населението.

В Китай няма увеличение на безработицата. Имаше някакво минимално, но отдавна беше компенсирано. В Япония също няма ръст. Не ми се търсят и други примери.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, RaptoR said:

Решението е просто, мили мой! ДОЛУ РЪЦЕТЕ, либерастки боклуци, от науката, културата, изкуството, лингвистиката и т.н. АБСОЛЮТНА ЗАБРАНА за намеса в светския живот на расова, полова, сексуална, религиозна и прочее основа! Ама АБСОЛЮТНА - тук съм съгласен на най-жестоки наказания при нарушение.  
 

Един вид, ще се отказваме от демокрацията?

1 hour ago, plameni said:

In April 2020, there has been a major spike in unemployment: 14.8% due to job cuts related to the pandemic.

Since then, the unemployment has been in steady decline, reaching 6.7% in December 2020.
(US Bureau of Labor Statistics)

 

Едни могат, други не

 

image.png.be829056c4ad3b6f84133d196517fc83.png

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Един вид, ще се отказваме от демокрацията?

 

КАКВО??? Напротив - ще се опитаме да запазим малкото останало от това подобие на демокрация.

Направо ме шашваш, честно... Ако за теб това, което се случва е демокрация или прогрес към по-добра демокрация или не знам там какво си мислиш, то много сериозно трябва да се поогледаш и да се събудиш. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:

КАКВО??? Напротив - ще се опитаме да запазим малкото останало от това подобие на демокрация.

Направо ме шашваш, честно... Ако за теб това, което се случва е демокрация или прогрес към по-добра демокрация или не знам там какво си мислиш, то много сериозно трябва да се поогледаш и да се събудиш. 

Смесваш понятия както ти дойде.

Демокрацията е демокрация, няма общо с по-добро или по-лошо.

Кой ще е кралят слънце който ще каже в какъв статус ще се замразят изброените по-горе категории? И какво правим ако след това мнозинството иска да промени нещо, ще питаме краля слънце ?

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

В историята няма АКО. Ами ако имаше икономическа криза която да се случи въпреки пандемията? Ами ако Тръмпи беше направил някоя глупост по - рано. ако, ако, ако.

Цифрите са 3 милиона по - малко работни места и смешен ръст от малко над 1% за всичките години на глава от населението.

В Китай няма увеличение на безработицата. Имаше някакво минимално, но отдавна беше компенсирано. В Япония също няма ръст. Не ми се търсят и други примери.

 

В Япония, до края на Ноември случаите са под 150 000, а починалите под 2000. Ръст на безработицата от декември 2.2% до юли - 2.9%. 
Има ли увеличение - има. Както казваш: "Фактите са си факти".

 

В Китай, от края на април-май новите случаи са единични, а официално регистрираните случаи дори не стигнаха 90 000. Ръст на безработицата от декември 5.2% до февруари-март 6.2%.
Има ли увеличение - има. Както казваш: "Фактите са си факти".

 

В САЩ, до края на април регистрираните стигнаха 1 000 000, а сега са над 20 пъти повече. Починалите са няколкостотин хиляди. 
Въпреки това, след първоначалния рязък скок, спадът на безработицата за няколко месеца е повече от два пъти.
 

 

 

1 hour ago, ARPAnet said:

Едни могат, други не

 

Има ли увеличение - има. Както се казва: "Фактите са си факти".

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Има ли увеличение - има. Както се казва: "Фактите са си факти".

Не споря с фактите

Просто е забавно да сравниш как клоуна се справя спрямо другите

От 3.5% да скочи на 14.8.  

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ARPAnet said:

Не споря с фактите

Просто е забавно да сравниш как клоуна се справя спрямо другите

От 3.5% да скочи на 14.8.  

 

но от 14.8 смъква до 6.7 при ръст на случаите до 20 000 000 и 350 000 починали

 

33 minutes ago, netrootbg said:

И кой е виновен за тези катастрофални резултати от пандемията в САЩ?

 

Бягаш по тъча. Нали за безработица и икономика говорехме?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, plameni said:

 

Бягаш по тъча. Нали за безработица и икономика говорехме?

Точно де. Действията в едно направление оказват влияние върху всичко. Явно не са пили достатъчно белина. Ако му бяха последвали съветите и икономиката щеше да е на макс и с нулева безработица. Ако, ако...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, netrootbg said:

Точно де. Действията в едно направление оказват влияние върху всичко. Явно не са пили достатъчно белина. Ако му бяха последвали съветите и икономиката щеше да е на макс и с нулева безработица. Ако, ако...

 

Това не е ли на макс?

 

In September 2019, the unemployment rate in the US hit 3.5%: the lowest it has been since 1969.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ARPAnet said:

Смесваш понятия както ти дойде.

Демокрацията е демокрация, няма общо с по-добро или по-лошо.

Кой ще е кралят слънце който ще каже в какъв статус ще се замразят изброените по-горе категории? И какво правим ако след това мнозинството иска да промени нещо, ще питаме краля слънце ?

 


Демокрацията е пълна измишльотина ако не си забелязал, но това е друга тема. 
За какъв статус ми говориш? НОРМАЛЕН, без извиване на ръцете на хората или оня другия със 72 пола? Мнозинството ВИНАГИ е променяло всичко не знам къде сънуваш крал, па и слънце. В момента НЕ мнозинство решава! И какъв точно беше проблема буквално до вчера питам аз? Кому какво пречеше? И понеже всичката мара втасала да унищожаваме история, да съсипваме култура, да се подиграваме с науката, езика и прочее?  

И понеже вече трудно нещо може да ни изненада, много ми се иска да ти видя физиономията ако примерно утре "мнозинството демократично реши", че в името на равенството и БЛА БЛА БЛА ще се кастрират всички бели момчета между 5 и 15 години. Вече не знам какви примери да ти се дават и колко ще се гърчиш на куката, но те предупреждавам - аз никога не се отказвам.  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

In September 2019, the unemployment rate in the US hit 3.5%: the lowest it has been since 1969.

Септември 2019-та може и да е била. В момента сме 2021-ва година.

Link to comment
Share on other sites

Той иска да каже, че всичко е вървяло добре, преди да дойде пандемията.


Защо е вървяло обаче не се пита. И за колко време щеше да върви също не се пита. Важното е, че е вървяло. :) Той Тръмп така спечели поддръжници. С  временни резултати, които след 10 години ще (щяха да) ги захапят за гъза.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, netrootbg said:

...икономиката щеше да е на макс и с нулева безработица.

 

Имаш интересни представи за икономиката. 

Нулева безработица е съществувала само в трудовите лагери  :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...