Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, w00x said:


И да вярвам на либерастите? ХАХАХАХАХАХА ей ся! На мен лично не ми дреме дали са били 920000 или 1020000 - ГРАМ! Важното е другъде, ама кой да мисли... 

Link to comment
Share on other sites

Не обиждай, ако обичаш. Ако имаш да кажеш нещо, просто го кажи.

 

21 minutes ago, RaptoR said:

Million MAGA March. 
Бегли репортажи по телевизиите, кратка статия в BBC, пълно мълчание от страна на финансираните с либерални грантове медии. За тях това събитие не съществува. 
„Вече не съм шокиран от лъжите на нашите медии, от мълчанието за истината и у нас, и по света. Най-голямото събитие, в най-важната страна в света, във флагмана на еднополюсният модел, в САЩ, не бе отразено, все едно не се случило. Най-голямата подкрепа за Президент на САЩ, от Кенеди насам, вчера, на 14-ти се случи. Въпреки пандемията, ограниченията, страха. Над милион хора, от цяла Америка отидоха във Вашингтон за да покажат, че техният Президент е Тръмп, и че не са съгласни с фалшифицираните избори. За Байдън не могат да се съберат и повече от 500 човека. Проверете...“

 

CNN: MAGA March brings together Trump voters, far-right leaders and counterprotesters, ending in some clashes

BBC: Million MAGA March: Thousands of pro-Trump protesters rally in Washington DC

Washington Post: After thousands of Trump supporters rally in D.C., violence erupts when night falls

ABC News: MAGA marchers from across the US keep the faith in Donald Trump at Washington rally

The Telegraph: Thousands Join MAGA March In Washington as Donald Trump Does Drive By

bTV: Сблъсъци Между Привърженици на Тръмп и Контрапротестиращи във Вашингтон

Darik: Привърженици на Тръмп се събират във Вашингтон на митинг

 

Това е само извадка.

 

Общо взето навсякъде е споменат митинга. бТВ имат и репортаж в новините. Не виждам коя информация е скрита и от кого.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Не обиждай, ако обичаш. Ако имаш да кажеш нещо, просто го кажи.


Казвам го - не вярвам на либерасти и шибаните им подлоги!!! По-ясно от това какво? Ти да не би пак себе си да откри в думите ми? Ти си уникум бе!!! (ако е така, което автоматично ти забранява повече да употребяваш думите нарцисизъм и егоцентризъм)

Ето няколко от 5646451684651 причини:
 

Quote

The Washington Times излиза с новината, че според секретен доклад на ЦРУ до ФБР, през 2016 Хилъри Клинтън е изфабрикувала план, който да "пришие" руска връзка на Тръмп. Дезинформиращата кампания е имала две цели - първо, да дискредитира Тръмп като руска пионка преди изборите, и второ - да отклони вниманието от скандала, свързан с имейлите на самата Хилъри Клинтън. Напомням, че в един от изпратените имейли е написано "Ал Кайда е на наша страна в Сирия". 
Тази новина няма да я видите на стената на нито един от нашите платени инфлуенсъри, носители на експертиза и кореспондентки в Берлин. Все пак, по традиция, те бяха най-гласовитите разпространители на мръсната дезинформация. 


 

Quote

Днес ми обърнаха внимание на един любопитен факт. Всички водещи либерални американски медии са сменили твърдението "не е имало измама с изборите" на „не е имало широко разпространена измама с изборите“. Проверих - така е.


 

Quote

Едни започват лекичко да обръщат палачинката. Други ще се правят на луди и старателно ще избягват темата с радикалния ислямски терор и убийства, въпреки собствената им стремглаво разширила се експертиза от кърменето до войната в Сирия. И едните и другите се надяват, че не помним приноса им към отварянето на вратите на Европа за непроверени мюсюлмански бежанци, от които сирийците бяха едва 11% (данни на Евростат). Лошото е, че помним. Помним как ни наричаха "рубладжии" и "кремълски подлоги", когато крещяхме, че това е лудост. Помним раздразнението на една вечно отегчена дама, която с досада заяви, че вече й е омръзнало да обяснява след всяка терористична атака, че проблем няма и жертвите по пътищата са много повече. Помним всичко. И ще им го напомняме често.


И понеже преди време ти казвах как педофилията на места си е негласно законна:
 

Quote

22 убити, 59 тежко ранени при атентата на концерта в Манчестър през 2017. Извършителят - Салман Абеди, син на либийски политически мигранти във Великобритания. Днес вече се знае, че  бащата е бил член на групировката "Джихадисти салафити". Защо и как един джихадист се е радвал на британската щедрост и гостоприемство, под героичната маска на "политически мигрант и противник на Кадафи", няма да коментирам. Ще коментирам друго - според британската полиция охраната на концерта е заподозряла, че има нещо нередно около Салман Абеди. Но не е предприела нищо, от СТРАХ, че ще бъде обвинена в РАСИЗЪМ. Да, правилно разбрахте. Охраната се е страхувала, че ще бъде обвинена в расизъм, ако спре подозрителен представител на малцинство. Поради тази причина и хиляди малки момиченца са били изнасилвани десетки години от пакистански банди в ЮК, а полицията е била парализирана от ужас, че ще бъде обвинена в расизъм. Поради тази причина, всяко нагло добиче може да осъди британската полиция в днешно време, като се разпищи, че колата му е била спряна не заради превишена скорост, а заради расизъм.

 

=============================================

 

И много сериозно те съветвам да не се обаждаш по тия теми с тъпашки поубликации на лъжливи либерастки лъжи! Имаш фейс, ако искаш мога да покажа къде да гледаш, но трябва да четеш. Без да се обаждаш - само да четеш, с месеци, с години. Да проверяваш доказателствените линкове едва ли ще ти стигне времето, но пък току виж намалило оборотите на вентилатора тук.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, RaptoR said:


Важното е другъде, ама кой да мисли... 

 

8 minutes ago, RaptoR said:


Казвам го - не вярвам на либерасти и шибаните им подлоги!!! По-ясно от това какво? Ти да не би пак себе си да откри в думите ми? Ти си уникум бе!!! (ако е така, което автоматично ти забранява повече да употребяваш думите нарцисизъм и егоцентризъм)

 

И много сериозно те съветвам да не се обаждаш по тия теми с тъпашки поубликации на лъжливи либерастки лъжи! Имаш фейс, ако искаш мога да покажа къде да гледаш, но трябва да четеш. Без да се обаждаш - само да четеш, с месеци, с години. Да проверяваш доказателствените линкове едва ли ще ти стигне времето, но пък току виж намалило оборотите на вентилатора тук.

 

"Важното е другаде, ама кой да мисли" е насочено към "либерастите и шибаните им подлоги"?

 

О, не, благодаря ти. Само като гледам как е избрана информацията в цитатите, които си споменал, ми става ясно за какъв извор на информация става въпрос. Аз за разлика от теб проверявам прочетеното (ако ми се занимава), а не вярвам сляпо на някакви източници, само защото съвпадат с мнението ми. И резултатът от проверките е, че колкото пъти съм проверил, толкова пъти съм видял как информацията е изкривена или напълно невярна.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, w00x said:

О, не, благодаря ти. Само като гледам как е избрана информацията в цитатите, които си споменал, ми става ясно за какъв извор на информация става въпрос. Аз за разлика от теб проверявам информацията си, а не вярвам сляпо на някакви източници, защото съвпадат с мнението ми. И резултатът от проверките е, че колкото пъти съм проверил, толкова пъти съм видял как информацията е изкривена или напълно невярна.


Ти нищо не проверяваш, а това дето си мислиш че си го проверил е все едно да си вовреш главата в дворна тоалетна да провериш. Азтова и проверките ти водят до - либерастки глупости! Къде си видял изкривена информация, след като ВИНАГИ си вовираш главата в кенефа а.к.а либерасткли медии за проверка? Вземи чети тези хора и чети техните проверки като си много отворен. Всички техни коментари завърват с понякога 3 и повече линка към сериозни международни медии като доказателство. За да може такива като тебе, дето хал хабер си нямат къде да погледнат, че да проверяват да не се хАбат, а да го видят наготово. 
И когато говорим за сравнение между хора, които повече от 7 години плътно следят събитията в Европа и Сирия и ВСИЧКО, което казаха в началото се случи точно както предрекоха (и сега такива като тебе, които ги плюеха сами се скриха на кучето в гъза) и теб - Ангел - анализаторът от БГмама, който не знае де е Сирия на картата и кой е Асад, но има гугъл (!!!) и прави проверки(?!?!?) в либерастките кенефи нали се сещаш, че незабавно трябва да бръкна в торбата с картинките? 

 

====================================================

 

Още един пример:
 

Quote

"В Северозападна Сирия въздушна атака на руската армия уби десетки бойци на групата "Файлак аш Шам", една от най-големите въоръжени протурски формации, действащи в района. Идлиб е последната сирийска провинция, в която голяма част от територията остава под контрол на ДЖИХАДИСТКИ бойци, воюващи срещу президента Башар ал Асад. Тя е в ръцете им от години".
Тези немислими доскоро думи не са писани от Ирини или Дахер. Тези немислими доскоро думи са публикувани в Дневник - медия, която допреди броени седмици твърдеше, че Идлиб (както и Алепо преди 4 години), е под контрола на "умерената опозиция", а руските удари са "престъпление". 
Прочетете цялата статия. Като никога, тя отразява ожесточената невидима война, която се води между Русия и Турция на сирийски терен.
Мили хора, голямото мазно обръщане на палачинката започна. Няма да е далеч времето, когато същите тези либерални медии и журналисти, лъгали с години наред, че джихадистите са "умерена опозиция", пак ще започнат да наричат Асад "Президентът на Сирия г-н Асад". И ще пишат, че "химическите атаки на Асад срещу цивилното население" са една тлъста, добре платена лъжа. Помнете ми думата.

 

Link to comment
Share on other sites

Много си се разпалил нещо, да не си им ПР?

 

Какво толкова има да проверявам на "никъде не беше отразено това грандиозно събитие"? Проверих. Навсякъде е отразено. След това просто спирам да чета. И какво толкова има да се отразява на шайка rednecks, които не могат да понесат загуба?

 

Ще чета някви хора, които имат достъп до същата информация, до която имам и аз, но я четат по различен начин.....

Никой не плюя. Просто не ме интересуват и грам някакви произволни хора, които си коментират някакви произволни неща и се явяват "анализатори" от комфорта на стола и компютъра си. Още повече ги дискредитира фактът, че ти в частност им се кланяш.

 

А ти се научи да пишеш без лични нападки и без опити да омаловажаваш личността на даден човек извън контекста на комуникацията. Време ти е. Думите ти щяха да имат по-голяма тежест и авторитет. Питай Фейсбук пророците си. Сигурен съм, че ще ти кажат същото.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, вчера ми бутнаха една реклама у фейса и веднага реших, че това е мястото за теб https://www.dedoles.bg/muzhe

Толкова ужасяващо зле си, че няма накъде повече. Имал достъп той! Ти имаш, ама не знаеш какво да четеш бе, аланколу! Произволни хора. Едва ли можеш да се цаниш да им лъскаш обувките на тия хора. И аз никога никому не се кланям, но когато някой е БЕТОННО прав, просто му го признавам. И като чета нещо писано от такъв човек  - ДОКАЗАНО прав с годините - не изпитвам нужда да се съмнявам. Иначе съм споменавал, а ти пак не си чел както винаги или както винаги не си разбрал, че някои от тези хора персонално никак не ги харесвам. 

Така - коментрай тиранти със Сашо Кадиев и свободно плувай в либерастки лайна. Ако почнеш обаче повече да четеш и по-малко да се правиш на анализатор (какъвто никога не можеш да бъдеш)  може и да научиш нещо. Дотогава ще се излагаш съществено. 

======================================

 

Пламене, специален поздрав! 

135880653_10219200135857399_250521859827

Link to comment
Share on other sites

Ако ми беше интересно, можеш да си сигурен, че щях да чета. Темите са ми крайно безинтересни обаче. Написах ти какво и защо коментирах.

"НИКОЙ НЕ ГО ОТРАЗИ" - оказа се, че всички са го отразили. Кое от това твърдение подлежи на спекулация? Кой от линковете, които представих като доказателство за оборване на невярното твърдение са невалидно такова и защо? Тук не става въпрос за убеждения, вярвания, тълкуване или предишни знания. Тук има прост и лесно доказуем факт, а именно:

"Отразено ли е събитието?"

"Да, отразено е. Ето линкове към новините."
Това е. Край на дискусията.

 

Медиите трябва да отразяват фактите такива, каквито са, а не да споделят позиция. "Най-подкрепяния от Кенеди насам" е недоказуемо твърдение, което не трябва да присъства в медийното пространство. Ако някой иска да разбере дали е така, може и сам да намери информацията. Иначе се стига до лаладжийстване и вкарване на плява с цел размиване, като линкове за сайт с бельо в елементарна дискусия на елементарен факт. Тогава защитниците на свободата на словото се превръщат в това, срещу което се обявяват. Колко иронично.

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2021 at 7:26 PM, plameni said:

Предполагам, че си доста по-млад от мен и затова ще започна с тази "някаква причина", пък дано разбереш за какво иде реч.

Осъзнатият ми живот и формирането на мирогледа ми са започнали още във времената, когато имаше сериозна цензура над литература, кино, музика и други изкуства. 

В онези времена, поради доста по-бавния и ограничен обмен на информация, много рядко изобщо сме разбирали, че има такава. Мисля, че няма нужда да навлизам в детайли.

По-късно успях да си наваксам доста, но оттогава съм доста чувствителен към всяка цензура, умишлено изкривяване на истината или подмяна на факти.

 

Разликата между комунистическо-социалистическата цензура и сегашния модел е, че тогава ти се казваше - "Както сме го написали - така е. Друго няма и не съществува".

Докато сега се обяснява "Ние знаем, че е било по-друг начин, ама сега вече някои думички, цветове и т.н. са обидни. Освен това се формираха разни групички, които са особено чувствителни към изкуство създадено далеч преди да се родят, а пък ние, нали сме толерантни, ще се постараем да не ги тревожим, щото те имат някакво влияние. Ще задраскаме едно, ще преименуваме друго и ще променим трето. К'во толкова. Важното е, че за няколко десетилетия нещата ще станат както ние ги разбираме"

 

Надявам се да отделиш 10 секунди за тази сцена.

Радвам се, че българският екип е заложил на традиционния и познат превод на оригиналния текст, но се получава доста нелепо, когато гледаш едно, а слушаш друго. 

Пробвай да обясниш на някой поназнайващ английски език, но незапознат с оригинала, защо се получава така. Аз вече съм го обяснявал... Но след години няма да го знае никой.

Ей за тази тотална подмяна говоря през цялото време. И ако за конкретния роман, който използвам за нагледен пример, поради някакви причини е започнало преди доста години, в момента става масово.

И продължаваш да доказваш това което казах аз

На запад се случва едно, докато в България се случва друго. И сцената която даваш е прекрасен пример. Българина продължава да чува оригинала.

Книгата на български продължава да е Десет малки негърчета, и се продава и е налична с това си име. 

И тук става забавно, българина който не е директно засегнат от промяната се оплаква. Защо? Обижда го, че французите на своя глава са си прееменували филма. Не го интересува, че Nigger е обидно название днес. Нека други са обидени, франсетата по-добре да се съобразят с нас обаче. 

 

11 hours ago, RaptoR said:

. Над милион хора, от цяла Америка отидоха във Вашингтон за да покажат, че техният Президент е Тръмп, и че не са съгласни с фалшифицираните избори. За Байдън не могат да се съберат и повече от 500 човека. Проверете...“

Ахахахахахаха. За Biden гласуваха 81 милиона.

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ARPAnet said:

Ахахахахахаха. За Biden гласуваха 81 милиона.

Тихо сега. Това което си написал е факт. Той обаче се интересува само от "алтернативните истини!".

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ARPAnet said:

И продължаваш да доказваш това което казах аз

На запад се случва едно, докато в България се случва друго. И сцената която даваш е прекрасен пример. Българина продължава да чува оригинала.

Книгата на български продължава да е Десет малки негърчета, и се продава и е налична с това си име. 

И тук става забавно, българина който не е директно засегнат от промяната се оплаква. Защо? Обижда го, че французите на своя глава са си прееменували филма. Не го интересува, че Nigger е обидно название днес. Нека други са обидени, франсетата по-добре да се съобразят с нас обаче. 

 

Млад си... побърза да отговориш без да прочетеш как започна сериала:

Quote

ТЕ БЯХА ДЕСЕТ - по едноименния роман на Агата Кристи

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, plameni said:

 

Млад си... побърза да отговориш без да прочетеш как започна сериала:

 

Прочетох, френския сериал по новият френски превод?
Но нали не забрави за линковете ми където се вижда какво се продава в България? Да се цитирам ли ? 

image.png.080cd4e9365d7f4ecd3ff9ee6c098586.png

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

С ушите си чух на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК за роман на Агата Кристи с име "ТЕ БЯХА ДЕСЕТ" (поне за мен, това означава "едноименния роман").

Ще ми помогнеш ли да го открия и да си го купя?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

С ушите си чух на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК за роман на Агата Кристи с име "ТЕ БЯХА ДЕСЕТ" (поне за мен, това означава "едноименния роман").

Ще ми помогнеш ли да го открия и да си го купя?

:lol:

То и сериала са си го кръстили така. Съответно някой се е придържал към текста ..

Аз съм гледал постановка Десет Малки Негърчета, имам книгата Десет Малки Негърчета в Пловдив и очевидно все още се продава с това си име в България. 

Няма как да се чувствам прецакан в тази ситуация. Въпреки, че някак си не ме обижда факта, че французите са заменили така нареченият N-Word с нещо което не обижда огромна част от населението им. Дори и да обижда българина. Дръзко!

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ARPAnet said:

Ахахахахахаха. За Biden гласуваха 81 милиона.

 

Ясене, тук е цитиран нечий туит, което няма нищо общо с разговора ни. Пак ще повторя - не е важна цифрата в тоя случай. Но типично - като няма какво друго да се каже насреща се хващаме за афектирания рант в това недоразумение туитър. 

 

22 minutes ago, plameni said:

Млад си... побърза да отговориш без да прочетеш как започна сериала:


Пламене, що се хАбиш не рабирам... Аз си загубих на Ясен да му дам да чете една камара неща, а тпй постъпи по един типичен начин, който няма нужда да описвам - нищо не прочел освен първото изречение от първия цитат и продължава като латерна да повтаря, че ние биеме негрите. Е да не съм луд да си губя времето повече? Ясна е на Ясен работата :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Разправят, че и Black вече била обидна дума за определение, обаче взех да се чудя: кога е обидна и кога се използва с гордост?

Гледам вчера, че PLEX имат цяла категория Black Cinema с немалко филми:

 

PLEX-Black-Cinema-01.png PLEX-Black-Cinema-02.png

 

И логичните въпроси:

Black Cinema не е ли обидно за останалите раси?  

Филмите от тази категория ще могат ли да кандидатстват за Оскар? 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

Тоест най-сериозните световни проблеми не са ти интересни - ясно. Няма какво повече да говорим. 

 

Не ме интересуват неща, които не мога да променя и които не се влияят от моите решения. Загуба на енергия.

 

Някой ако си мисли, че променя нещо като бръщолеви във Фейсбук и Туитър - прав му път.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

 

Не ме интересуват неща, които не мога да променя и които не се влияят от моите решения. Загуба на енергия.

 

Някой ако си мисли, че променя нещо като бръщолеви във Фейсбук и Туитър - прав му път.


Ясно... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Не ме интересуват неща, които не мога да променя и които не се влияят от моите решения. Загуба на енергия.

 

Някой ако си мисли, че променя нещо като бръщолеви във Фейсбук и Туитър - прав му път.

 

Добре, ама имам следния коментар по горното:

 

"Не ме интересуват неща, които не мога да променя"

 

- ако някой наистина не се интересува от нещо, няма да коментира и репликира когато във форума е изложена някаква информация или мнение по въпроса (защото първо - не му е интересна темата, и второ - защото като все пак образован човек осъзнава, че след като не чете, мнението му няма как да е особено точно и само би допринесло за шум в дискусията)

 

 

"Някой ако си мисли, че променя нещо като бръщолеви във Фейсбук и Туитър"

 

- и сам знаеш, че това е едно меко казано неумно изказване - предвид, че един голям дял от парите днес се въртят именно около  получаването, контрола и влиянието върху информацията и данните,  всички богати виждат ползите и си влагат парите в това да притежават някоя масмедия или да рекламират чрез нея; следователно публикациите там имат голям ефект и определено предизвикат промени в мисленето по веригата от хора, които четат там и препредават наученото един на друг)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Пак ще повторя - не е важна цифрата в тоя случай. Но типично - като няма какво друго да се каже насреща се хващаме за афектирания рант в това недоразумение туитър. 

Разбира се, че е важна цифрата. Та нали заради цифрата са всичките циркове в момента. :)

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ARPAnet said:

Разбира се, че е важна цифрата. Та нали заради цифрата са всичките циркове в момента. :)


Съвсем не! Цифрата е "баш ма кУрац бОли", както споменах по-горе. Цитиран е туит на човек от тръмповите. Много ясно, че и двете страни ще се надпреварват да лъжат и мажат. Тук се говори за медийно отразяване. Вече е абсолютно сигурно (ако изобщо някой с мозък е имал съмнения), че Хилъри яко е нагаждала изборите. Под командването й НИЩО добро не предстои, това също е ясно и затова са тия панаири. От друга страна тъпанарът Тръмп, който сам си се насра и в наглостта си загуби поста си не по-малко тъпо се държи като дрисльо и се излага като кифладжия. Още преди години казах, че той си е баш все едно Слави да избереш. Ама политиката в САЩ не е риалити, брат. И там има хора, които са опитни в нея и много добре знаят номерата. Въпреки всичко този тъпак, който не мога да понасям с пословичната му простотия и простащина е в пъти по-малкото зло от либерасти на власт. Седи глей мача, тепърва ще си говорим пак. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...