Jump to content
BulForum.com

Електронни разплащания и трансфер на пари


plameni

Recommended Posts

А защо държиш да ползваш ипей с кеп/сертификат?

И аз преди години с уеп станах 3то ниво и съм така. Ползвам двуфакторно вътре, с аутентикатор апп. И приложението им. Но последните години наистина много рядко се налага - само данъци и кещо инцидентно. Всички сметки са през банката безплатно!

 

Ипей нямат ли съпорт, обади им се за конкретния случай трябва да помогнат. Сигурно имат начини за възстановяване на достъпа и/или махане на сертификата.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще опитам да се свържа със съпорта. Благодаря! Аз съм(или бях) едва 2-ро ниво в ипей.....каквото и да значи това. Просто съм свикнал с него, тепърва да регистрирам битови сметки, да разучавам интерфейси......но, какво да се прави.

Link to comment
Share on other sites

Аз от както банката ми направих да си плащам битовите сметки с кредитната карта, безплатно, за разлика от ипей, не съм ги ползвал. Вече доста години

Link to comment
Share on other sites

Ипей са си Ок. Просто човек си прави сметката. Аз ги ползвах над 15 години за плащане на сметки и нещата бяха Ок, безпроблемни. Преместих сметките (15-тина) към банката единствено заради таксите. С банката ми е безплатно, иначе всеки месец отиваха около 2 лв в такси в ипей. Някои карти на някои банки (мисля ЦКБ, и не само) плащат сметки също без такси, мисля. Защото последно доколкото знаех, ипей ползват ЦКБ и вероятно плащанията им се водят "вътрешни".

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, pamporov said:

А как и къде се вади КЕП?

На мен ми беше най-удобно в Информационно обслужване (в бившия ИЦ) - на булевард и с доста места за паркиране.

 

9 hours ago, tedy said:

Някои карти на някои банки (мисля ЦКБ, и не само) плащат сметки също без такси

Вече са само ЦКБ, Райфайзен Банк и Общинска банка. 

линк

Link to comment
Share on other sites

След 2-минутен телефонен разговор със съпорта, всичко доби приемлив за мен вид. Отпадна необходимостта от сертификат(засега). Трябваше само да снимам с телефона личната си карта, да направя 10 секунден клип на старата си муцуна, фъфлеща 5-цифрено число, и воала. Влезнах си в профила. Понякога един телефонен разговор помага, е, не винаги, но в случая - да.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, сигурно е разисквано, но кой в момента е най-изгодния начин за депозит в револют, защото доколкото разбирам, ако директно депозирам чрез картата ми на пиб ще ми струва 15 евро или нещо такова такса?

Link to comment
Share on other sites

Редовно правя преводи от карти на ПИБ към револют. През самия Revolut. Вътре от Добавяне, съм си добавил картите. От кредитната карта го вижда като плащане на ПОС терминал. От дебитната ми взима 50 ст за превод. Тия 15 евра не знам как ги измисли.

Да не говорим че вече всички банки трябва да поддържат SEPA плащанията, които са бързи и евтини, но нашите се правят на утрепани.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Виж пакета КЛИК на Булбанк. Като такси за физически лица мисля, че са ок.

Дано обаче са си оправили процедурата по регистрация и активиране, че преди година и нещо доста ме изнервиха с малоумията си.

Тук имам няколко поста по темата.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам само дебитна от ПИБ, зареждането на револют все още е с нула такса през нея. SEPA се поддържа и струва 1 лв ако човек реши да зареди директно с превод.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tedy said:

Ползвам само дебитна от ПИБ, зареждането на револют все още е с нула такса през нея. SEPA се поддържа и струва 1 лв ако човек реши да зареди директно с превод.

 

Обърна ли внимание, че пиша за SEPA Instant?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, plameni said:

 

Обърна ли внимание, че пиша за SEPA Instant?

Ти какво общо имаш? Не отговарях на теб, а очевидно на това че зареждането през дебитна карта струвало 50 ст.

Както и че "вече всички банки трябва да поддържат SEPA плащанията, които са бързи и евтини, но нашите се правят на утрепани. " - понеже не разбрах за кое са утрепани, само споменах че поне ПИБ (а мисля и всички) поддържат SEPA, което струва ~1 лв (евтино).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Just now, tedy said:

Ти какво общо имаш? Не отговарях на теб, а очевидно на това че зареждането през дебитна карта струвало 50 ст.

 

Постът ти е 15 мин. след моя. Няма препратка.

По какво се разбира, че отговаряш на пост от вчера???

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

 

Постът ти е 15 мин. след моя. Няма препратка.

По какво се разбира, че отговаряш на пост от вчера???

Ай не ми се разправя отново за глупости, няма да те удостоя с отговор. Който разбрал рзбрал! ПС. Никъде аз лично не съм споменал думата "INSTANT".

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Грубиян :lol:

  

ПС.

22 minutes ago, tedy said:

Никъде аз лично не съм споменал думата "INSTANT".

 

Написа:

47 minutes ago, tedy said:

SEPA се поддържа

 

Затова уточних, че аз пиша за INSTANT. Откъде да знам, че още си на вчерашните постове?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, vikktorpenchev said:

Трябва да си направя нова сметка в някоя банка. Коя препоръчвате? Интересуват ме online справките и online банкирането.


Всички сметки са ми в Токуда. Вече близо 17 години съм много доволен. Мъничка, тиха банка, познаваме се всички, напълно прилични такси, добро електронно банкиране. Няма опашки, няма 4 лева за платежно, няма простотии.  

Link to comment
Share on other sites

Моите наблюдени са над Сосиете(вече ДСК) и Уникредит Булбанк. 

Първите имат такси за плащане на сметки онлайн, май вече и Булбанк го имат това. 

ДСК лично според мен имат доста добро онлайн банкиране и мобилен апп, плащал съм си данъка на колата през DSKdirect . На Булбанк мобилния апп е тотал щета. 

 

Link to comment
Share on other sites

ПИБ имат по хубави такси от Булбанк. Приложениещята им е според какво искаш да правиш. Или ще ти е удобно или не. На булбанк е малко по изчистено, но аз ползвам системата на ПИБ да си плащам месечните сметки. По добре ми е от на Булбанк. Мобилното банкиране - от Бб правя плащания, с на ПИБ ми допада заявката за вноска на касата и не чакам гишета, ами направо с парите на касата и минавам по бързо

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mIRCata said:

ПИБ имат по хубави такси от Булбанк. Приложениещята им е според какво искаш да правиш. Или ще ти е удобно или не. На булбанк е малко по изчистено, но аз ползвам системата на ПИБ да си плащам месечните сметки. По добре ми е от на Булбанк. Мобилното банкиране - от Бб правя плащания, с на ПИБ ми допада заявката за вноска на касата и не чакам гишета, ами направо с парите на касата и минавам по бързо


Всякакво държане на пари в ПИБ е не само сериозен риск за собствените финанси, но е и престъпление срещу народа! :gangstah:

/иначе май ВСИЧКИ имат по-хубави такси от Булбанк/

Link to comment
Share on other sites

И аз препоръчвам ПИБ. Ползвам ги откакто се помня като човек и почти никакви проблеми - разни дребни, но с други банки съм имал по-големи. И както казаха, това с операциите на каса без чакане на гише е много яко, макар рядко да ми се налага - по-често ползвам депозити на банкомат. Е-банкирането е на едно от най-високите нива. Плащам и с него директно с телефона (без gpay и т.н., макар че се поддържа).

Но човек трябва да прегледа таксите на банките (тарифите) и да избере основно спрямо изискванията си и какво най-често прави с банкирането и сметките си ! Уникредит бих избягвал като дявол от тамян.

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко сметки в ПИБ. Харесва ми приложението им и онлайн банкирането им. Но искам да си отворя и в друга банка, защото 1) очаквам едни пари 2) ПИБ имаше проблеми наскоро, Бойко я закрепи, но с предстоящата инфлация, ПИБ може да изгорят. Те не са над 100к, така че според закона са обезпечени. Но това все пак е риск. А ми трябва online банкиране, за да следя движението по сметката. Не мисля да я използвам за разплащане на този етап.

 

Иначе в линка който plameni даде към темата за банките, съгласен съм с всичко казано за ПИБ. Няма големи опашки, имат доста екстри - аз плащам чрез apple pay, всичко става с лицево разпознаване и изобщо не ми иска пари. Ама жена ми е на ДСК и там няма, а има заявка за такава услуга от години, поне според интернет. Изключих си смс известията и ползвам тези от приложението им, доста по-евтино и бързо е. Плащам и всички сметки от него. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...