Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Ей, направо закопа ситуацията! След прочитането на приложения от теб репорт вече съм съгласен мотористите да карат както си сметнат за добре, защото когато моторист катастрофира зад океана той губи основно себе си.

 

Чудя се защо изобщо се правят гонения срещу наркотиците? Те и наркоманите са като мотористите - губят само себе си.

 

За всичките ми "магарии", включително тези нерегистрирани в КАТ мога да кажа че са били на място където има минимална вероятност да пострадат хора. Изключенията са малко и за щастие не е имало произшествия тогава.

В такъв случай благодарим на съдбата и се надяваме тя вечно да е с теб и с хората около колата / мотора ти.

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

........

 

Чудя се защо изобщо се правят гонения срещу наркотиците? Те и наркоманите са като мотористите - губят само себе си.

 

........

 

Благодяря за пожеланията, старая се.

Аз също се чудя за "гоненията" срещу наркотиците, в нормалните страни не ги правят. На наркоманите се помага, а не се наказват. Засилено е обаче началното образоване и агитация на младежите.

Link to comment
Share on other sites

 

И тва ли е представителната извадка? САЩ през '81 година? Ай стига бе!

 

Tам мотористите си имат отделна лента на магистралата. В предградията даже няма светофари, а на кръстовищата има по 4 стопа!

Правилника за движение по пътищата е 24 страници с голееееми илюстрации! Има 3 знака и върху всеки от тях пише какво представлява!

 

ВСЕКИ може да те научи да караш. Явяваш се на кормуване със СOБСTВЕНА кола. Tехнически преглед се минава само ако ти работят фаровете и мигачите.

 

Tова ли е най-представителната налична извадка?

 

Аз не бих я взел под внимание освен ако не исках да науча статистика и нищо друго.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Не успя ли да му видиш номера на тоя смешник? Сигурно и книжка е нямал или е бил пиян като кирка!

 

Не ,много бързо успя да избяга ,обаче полицайчето дето пристигна - шерифа на околието, се оказа гуру в разследването и му трябваше около час само да разбере че човека дето ме е блъснал е Бай Асен от Сандански дето майка му починала преди месец, возил е още двама човека в колата пътували са към Смочево да дадат някви пари на някой си там. Колата била Мазда 323 син металик купена от "Слона" преди месец с който са пили предишната вечер в няква кръчма до 3ч в град Рила. Общо взето ми обеща че до ден два ще го пипнат ако колегите от Сандански не се замотат нещо и не си свършат работата :laughing: За пръв път срещам толкова точен човек пък и полицай даже. Евала всички да бяха като него ама нейсе :angry:

Link to comment
Share on other sites

И тва ли е представителната извадка? САЩ през '81 година? Ай стига бе!

 

.....

 

 

Да за съжаление това е най-представителната извадка от статистиките. Проблема е че даже и в САЩ почти на никой не му пука за мотористите. Тук е даже по-лошо, има хора негативно настроени към тях. Съгласен съм че сега и тук положението е различно, но както казах това е единственото засега мащабно проучване. Дал съм го за пример за да може хората които си мислят че моторите ги има само в MotoGP да се образоват. Който кара мотор и мисли поне малко вече отдавна го е научил.

Edited by TED
Link to comment
Share on other sites

Проблема е че даже и в САЩ почти на никой не му пука за мотористите.

Не съм съгласен. В щатите съм виждал двама типа с пистови мотори, които си караха в ограниченията в дясната лента в едно предградие на LA и зад тях караше колона от 4-5 автомобила. Тъй като моторът е превозно средство като всяко друго върху асфалта ако се движи така както трябва никой няма да тръгне да го блъсне нарочно, нито пък ще го засече поради каквато и да е причина. В един друг случай един тип с харли (или нещо много приличащо на харли) караше по магистрала 15 (м/у LA и Vegas, бейби) в средната лента (от общо 3) с 5 мили над ограничението и то при положение, че повечето автомобили караха или в ограничението или с 5, максимум 10 мили отгоре. И пак никой нищо не му направи на моториста, защото си караше като пич, не се вреше между колите като ненормалник и изобщо си беше почетен участник в движението. Нищо няма да му се случи ако той не го предизвика (изключваме дребните случаи).

 

Тук е даже по-лошо, има хора негативно настроени към тях.

Негативно съм настроен към твърдението, че мотористите у нас карат като посочения малко по-горе начин. Целенасочено отрицателно настроение към мотористите няма. Когато видя мотор паркирал на бензиностанция не си казвам "а, поредния тъпанар с мотор", дори напротив. Ако обаче по-надолу по пътя този моторист направи някаква магария която ме афектира естествено, че ще съм на мнение, че е тъпанар.

 

Като цяло не виждам защо се обясняваме като първокласници / малоумници...

 

С мотористите се получава като с голфаджиите - VW Golf е просто кола, която се кара от всякакви хора. Имам приятел, който кара Golf, но той го кара като на шофьорски изпит - внимателно и даже ти е густо да се возиш при него. Обаче именно статистиката и голямата буца хора, които правят тъпотии с голфовете създадоха този етикет в последните години. И за това не са виновни тези, които ползват етикета "Голф" а тези, които го създадоха. При мотористите е същото - достатъчно е 30% от мотористите, с които аз се срещна да ми направят лошо впечатление и аз винаги ще имам едно наум в тиквата, че не са стока като шофьори.

Link to comment
Share on other sites

Не ,много бързо успя да избяга ,обаче полицайчето дето пристигна - шерифа на околието, се оказа гуру в разследването и му трябваше около час само да разбере че човека дето ме е блъснал е Бай Асен от Сандански дето майка му починала преди месец, возил е още двама човека в колата пътували са към Смочево да дадат някви пари на някой си там. Колата била Мазда 323 син металик купена от "Слона" преди месец с който са пили предишната вечер в няква кръчма до 3ч в град Рила. Общо взето ми обеща че до ден два ще го пипнат ако колегите от Сандански не се замотат нещо и не си свършат работата :laughing: За пръв път срещам толкова точен човек пък и полицай даже. Евала всички да бяха като него ама нейсе :angry:

 

Явно се знаят там кой какво прави а и вероятно някой се е изпуснал в кръчмата...

 

------------

 

TED, заяждаме се в момента с теб не за друго ами за да спреш за момент и да се замислиш дали аджеба не си търсиш сам белята. Пазу нещо се губи напоследък или аз съм изтървал да чета негови бисери, но работата е там че дали в кола или на мотор трябва да можеш да осъзнаеш е си се качил на нещо изключително опасно и че трябва да си в състояние да контролираш силата защото дори за миг да загубиш контрол последствията са много неприятни или даже фатални. А ти си с нагласата че правиш всичко по най-добрия начин и няма да си ти виновен даже даже да стане нещо. Виден се опита да ти обясни че мислиш по грешен начин и че след като си се качил на мощен автомобил или мотор ако стане нещо си виновен ти самият и никой друг, ти пак продължаваш да обясняваш че при инцидентите с мотористи главно шофьорите на автомобили са виновни и дори не искаш да се замислиш какво се опита да ти каже той.

 

За пример ще дам 1 случка от миналото лято - прибирам се към вкъщи и завивам на една уличка като преди това съм спрял на стопа - това става надвечер като все още се вижда но точно там има доста дървета и е по-сенчесто и тъмно, но все пак се вижда. Оглеждам се - няма коли, тръвам и чувам някакво топуркане и звънене. Набивам спирачки и излизам да видя какво става, слава богу освен един "мургав" колоездач който съм стреснал и е завил рязко и паднал, друго няма. Жена ми до мен и тя не го видяла и как да го види като е изскочил иззад стените на един строеж, няма никакви фарове и е с тъмни дрехи. Аз завивам наляво и съответно първо съм погледнал надясно да видя че няма никой, няма и коли, поглеждам наляво и тръгвам бавно. Все пак тръгвам съвсем бавно, защото и без това е тясно там на Жан Жорес и въпреки това въпросната половин секунда той е изскочил оттам и се е засилил да минава. Ако бях тръгнал с повечко газ можеше да му мина отгоре...

Link to comment
Share on other sites

Не ,много бързо успя да избяга ,обаче полицайчето дето пристигна - шерифа на околието, се оказа гуру в разследването и му трябваше около час само да разбере че човека дето ме е блъснал е Бай Асен от Сандански дето майка му починала преди месец, возил е още двама човека в колата пътували са към Смочево да дадат някви пари на някой си там. Колата била Мазда 323 син металик купена от "Слона" преди месец с който са пили предишната вечер в няква кръчма до 3ч в град Рила. Общо взето ми обеща че до ден два ще го пипнат ако колегите от Сандански не се замотат нещо и не си свършат работата :laughing: За пръв път срещам толкова точен човек пък и полицай даже. Евала всички да бяха като него ама нейсе :angry:

 

Хахахахаха.

Link to comment
Share on other sites

роблема е че даже и в САЩ почти на никой не му пука за мотористите.

до сега не съм виждал някой с мотор да се навира между колите. Чакат си зад колите и си карат както се кара кола

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

до сега не съм виждал някой с мотор да се навира между колите. Чакат си зад колите и си карат както се кара кола

Съвсем скоро беше видях един с пистов мотор в отсрещното платно на един булевард, който на светофара изфорсира мотора и дръпна рязко напред, при което съвсем леко отлепи предната гума от асфалта (наблюдавах го добре, защото на мен все още ми светеше червено). Точно в този момент изневиделица изникна полицейска кола, която включи веднага сигнализацията и го застигна на следващия светофар. Та това е единствения "особен" случай с моторист, който съм виждал за четирите години тук.

Link to comment
Share on other sites

Ако ТЕД започне да разказва какви падания има с мотора (особенно случаите когато е бил без екипировка) тогава вече ще го изядете жив. Истината е че всеки който яхне мотора и почне да го контролира все по уверено започва с глупостите. За три неща до тук съм съгласен: 1. Не се иска мозък а топки за моторни преживявания. 2. Рано или късно или олягаш или полягаш. 3. В града е недопустимо да се разрешават такива своеволия и на мотористи и на автомобилисти.

Link to comment
Share on other sites

Истината е че всеки който яхне мотора и почне да го контролира все по уверено започва с глупостите. За три неща до тук съм съгласен: 1. Не се иска мозък а топки за моторни преживявания. 2. Рано или късно или олягаш или полягаш. 3. В града е недопустимо да се разрешават такива своеволия и на мотористи и на автомобилисти.
Абсолютно съм съгласен с теб !
Link to comment
Share on other sites

Може - ей сега ще се появи TED да ви каже, че сте комплексари и си избивате нервите на пътя докато той се кефи на това колко сте елементарни, задминавайки ви с 200 :)

Link to comment
Share on other sites

В защита на мотористите - днес за първи път от много много време покрай мен караше моторист с Хонда ЦБР нещо си (не ги познавам), който си караше съвсем нормално с колоната и въпреки, че спряхме на светофар в колона, не свърна между колите, а имаше доволно място да мине. Изчака си и мина все едно е автомобил. Ебати кефа ми направи и само мога да си пожелая всички да са като него. ;)

Link to comment
Share on other sites

............В града е недопустимо да се разрешават такива своеволия и на мотористи и на автомобилисти.

Тук бих включил и велопедисисти и пешеходеци.

Link to comment
Share on other sites

В града са недопустими всякакви своеволия от който и да било. Все пак половин милион души живеем в рамките на по-малко от 100-на кв. км., не може всеки да си прави каквото намери за добре мислейки си, че не пречи на другите. Човек не пречи на другите когато действа в рамките на законите и установените норми. Паркираш както трябва, като се престрояваш си пускаш мигачи, спираш на пешеходните пътеки, уважаваш велосипедистите и ги задминаваш само ако е 100% безопасно за тях. Не си форсираш двигателя под прозорците на хората, които се опитват да спят, нито пък изправяш косите на някой, който просто се придвижва от т. А до т. Б. Липсата на контрол води до абсолютни тъпотии и в крайна сметка безхаберието на държавните органи ще ни доведе до едно самоизбиване.

 

Чудя се ако контролните органи (КАТ, Полиция) заработят само за един месец колко ли подреден и приятен може да бъде животът :)

Link to comment
Share on other sites

Или пък ако всички участници в движението започнат да спазват закона.Ех, утопия.Това според мен може да се случи само в един идеален свят.А тук...просто това май е начин да се регулира естествения прираст на населението.

Link to comment
Share on other sites

Сега минах по бул. Цар Борис, срещу Тримонциум някакъв се беше качил целия върху мантинелата, за съжаление не успях да снимам.

Link to comment
Share on other sites

Пиян младеж катастрофира с колата си рано тази сутрин в Пловдив. В 4.50 часа лек автомобил “Форд Фиеста”, управляван от Й.Д./ 24 г./, излизайки с десен завой от ул.”Капитан Райчо” на бул.”Цар Борис Трети Обединител”, не успял да извърши маневрата и се качил на разделителната ивица. Й.Д. и пътуващите с него 19-годишен младеж и две момичета на 18 г. и 19 г. са с леки контузии. След медицински преглед са освободени за домашно лечение. С дрегер е било установено, че Й.Д. е шофирал с 1.72 промила алкохол в кръвта. Той е задържан в ареста на Четвърто РУ за 24 часа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...