Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Мотор не съм карал никога (мотор имам в предвид 600+ кубика) , но съм се возил много пъти при мой приятели и съм останал с много добри впечатления от мотористите. Никога мотор не ми е засякъл пътя или пък да създаде някаква предпоставка за ПТП. Случвало ми се е неведнъж в задръстване да съм спрял близо до колата до мен и да няма как мотора да мине , но щом го вида в огледалото да седи зад мен и да чака му правя винаги място , даже ако няма къде да се дръпна толкоз поне огледалата си прибирам и винаги моториста ми благодари. Не разбирам защо е това негативно отношение към мотористите ? Не се ли сещате , че и те са едни от нас - наши приятели , роднини , близки... Всеки ги плюе мотористите, но един не е казал какво лошо е видял той лично от тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тотален офф: Модераторите незнам за какво ви са тея права?Май най-важното е да делват постове в "Тя и Той" щото някой е решил, че не му е там мястото.Тук се ръсят разни обиди към тоя и оня и нищо.....

 

Аз не виждам някой някого да е обидил, Жоро. Не знам къде ги видя тия работи. Като изключим че сме офтопик добрия тон е налице засега. По този повод обмислям дали да не преместя цялата дискусия в отделна тема, но засега нямам време...

Link to comment
Share on other sites

Мотор не съм карал никога (мотор имам в предвид 600+ кубика) , но съм се возил много пъти при мой приятели и съм останал с много добри впечатления от мотористите. Никога мотор не ми е засякъл пътя или пък да създаде някаква предпоставка за ПТП. Случвало ми се е неведнъж в задръстване да съм спрял близо до колата до мен и да няма как мотора да мине , но щом го вида в огледалото да седи зад мен и да чака му правя винаги място , даже ако няма къде да се дръпна толкоз поне огледалата си прибирам и винаги моториста ми благодари. Не разбирам защо е това негативно отношение към мотористите ? Не се ли сещате , че и те са едни от нас - наши приятели , роднини , близки... Всеки ги плюе мотористите, но един не е казал какво лошо е видял той лично от тях.

 

Всеки ги плюе, защото са простаци. Защото карат като ненормални, нарушават правилника непрекъснато, създават опасни ситуаци, а непрекъснато вдигат страхотен шум.

 

Но това не са всички мотористи, това са българските мотористи!

 

Освен мотористите (тия дето карат истински мотори) в тая група спокойно могат да се включат и скутерджиите, които може да карат маломощни машинки, но ги карат по абсолютно същия абдалски начин.

Link to comment
Share on other sites

Тея деца нямат ли родители да ги спукват от бой за подобни неща :pirate :angry:

НЕ знам направо...За пръв път чувам за такова нещо и то само, и само в БГ май стават такива неща.

 

Edit: @Midex не съм разбрал, че са такива :)

 

Преди 10 години в Германия деца на американски военни от една американска база там бяха хвърляли камъни колкото детска главичка по колите от един пешеходен мост над магистралата. Дупките върху колите бяха като от снаряд. Бяха убили две жени.

Link to comment
Share on other sites

ВОКС....понеже си много отворен върни се една страница назад и виж какво съм имал предвид като споменах дистанция....

Link to comment
Share on other sites

Всеки ги плюе мотористите, но един не е казал какво лошо е видял той лично от тях.

Е, как каво!? Ми пререждат се по кръстовищата (то не, че когато има чалъм и колите не го правят, но нали са по - голямогабаритни та им е трудно). Освен това гадините ниедни се появяват от нищото и на всичкото отгоре карат машини на две колела! Е, тва хора ли са? Ей за това като го видиш такъв на пътя - засичане, блъскане, газене и ако още мърда едн път на преден и един на заден през него...... :wacko:

 

Всеки ги плюе, защото са простаци. Защото карат като ненормални, нарушават правилника непрекъснато, създават опасни ситуаци, а непрекъснато вдигат страхотен шум.

 

Но това не са всички мотористи, това са българските мотористи!

Олелее, въх, аз съм потресен! Ще взема да емигрирам в Авганистан и ще стана авганистански моторист, та поне да не съм вече простак....

 

Чшшш...., алоуу (на селяшко изказване - селяшко обръщение), не се ли усещаш, че абсолютно не основателно обиждаш сумати народ включително от форума!? Обуй си гащите с по - дебелото дъно, престраши се да се качиш на мотор и после вече генерализирай колкото си искаш.....

Link to comment
Share on other sites

Както zlobil спомена, по-нагоре в цитат на мой пост, трябва да спазваш дистанция.

 

Каква дистанция да спазвам бе човек?Аз карам и по едно време изниква някъв.Или ми минава на 20 см. от вратата...Или пък прави слалом между колите...

Link to comment
Share on other sites

ВОКС....понеже си много отворен върни се една страница назад и виж какво съм имал предвид като споменах дистанция....

 

Прекалено отворен съм да гледам предни страници, но в интерес на добрия тон ще направя изключение.

 

Ти кво някъв бог ли си на пътя че да се съобразяват целият свят с тебе , да спазват необходимата дистанция и да не ти се навират за можеш необеспокояван и с цялото си величие да направиш едно малоумно престрояване без да убиеш 2-3 моториста....... Я ПАК ?!?!?!

 

Я да видим какво си имал на предвид като си споменал дистанция.

 

Обаче да видим и в каква връзка го казваш все пак.

 

Като не го виждам как да се съобразя с него? ... Понякога, като съм гледал в огледалото през 5 секунди и не съм видял никой, се престроявам без да си гледам сляпата зона в дясно. Как мога да видя някакъв си моторист, дето е решил да кара 10 секунди в сляпата зона без да мърда и се е взел от някъде си?

 

Искам да ти кажа, че даже и да не съм бог на пътя, всички трябва да спазват необходимата дистанция, а мотористите не са изключение.

 

Каква дистанция да спазвам бе човек?Аз карам и по едно време изниква някъв.Или ми минава на 20 см. от вратата...Или пък прави слалом между колите...

 

Усети сърказма. Аз говорих същото като теб, и злобил ме пита дали съм бог на пътя, че да се съобразявали всички с мен и да спазвали дистанция. Интересно ми е само защо на теб нищо не ти казва...

Link to comment
Share on other sites

Забавен си признавам.... почти колкото мастурбиращата патка на аватара ти.

Просто е безмислено да се хабя да обяснявам ..... моли се като убиеш някой моторист да не са в групичка , тогава ти гарантирам че няма да ти е много забавно.....

 

 

А за джозо.... какво държиш да му кажа ? Мнението ми е същото като не можете да го видите слизате от колата и си подпалвате книжката , ревящ мотор се чува от 123123123км ..... абе както и да е за секунда забравих че в тоя форум разбирате и можете всичко и никога ама абсолютно никога не сте виновни :wacko:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Чшшш...., алоуу (на селяшко изказване - селяшко обръщение), не се ли усещаш, че абсолютно не основателно обиждаш сумати народ включително от форума!? Обуй си гащите с по - дебелото дъно, престраши се да се качиш на мотор и после вече генерализирай колкото си искаш.....

 

Извън темата:

Това за мен ли е адресирано?

 

Gado,

човекът просто много е генерализирал, но споделям мнението му!

Излез сега по улиците, всички натискат до прекъсвач и вдигат врява..

Но това го правят и автомобилите с тяхните клаксони, тъй че никой не е светец!

Edited by kitolino
Link to comment
Share on other sites

Извън темата:

Това за мен ли е адресирано?

 

:blink: :blink: :blink: ..... Ако ти си Zingam, то тогава - да!

 

Gado,

човекът просто много е генерализирал, но споделям мнението му!

Излез сега по улиците, всички натискат до прекъсвач и вдигат врява..

Но това го правят и автомобилите с тяхните клаксони, тъй че никой не е светец!

Някога, когато карах само мотор псувах тъпите шофьори заради калните номера които ми погаждаха. Сега когато съм и шофьор, виждам и доста от простотиите които правят разни келешчета с моторетки купени от мама и тати така, че имам поглед и от двете страни. Факт е, че съм карал мотор в абсолютен хаос от други мотори (поне още 500-600 мотора) и инфарктни ситуации не е имало. Редовният номер на 22.03 когато пътуваме към Бачково разни цървули да започнат с колите си да се мушат в мелето от мотори, някои от тези гъзове даже се движат насрещно на групата въпреки полицейският ескорт и временно спряното движение! Е, сега аз заради тези селяци и заради редицата неприятни случки които съм имал когато съм бил с мотора да сложа всички шофьори под общ знаменател, че са простаци ли? Всеки си има глава на раменете, на някои мотористи тя им служи само за закачалка за каската, а на някои шофьори за поставка на цайсите..... Няма смисъл да се навлиза в риторика - кой какъв е и кое е по опасно, този спор се обезсмисля още от началото си! На господата които щели да направят нам си кво си - ако някой случайно им одраска колицата искам да им кажа, че съм виждал как един изрод преби човек, само защото онзи му побутна (съвсем случайно) мотора, докато се намесим и човечеца приличаше на чукана пържола! Така, че давайте го по - спокойно защото не знаете на какъв човек ще попаднете. Колкото до шумът - мен лично адски ме изнерват разни педалчета с коли тип "Димитровградски тунинг" с избушени гърнета които си изрязват бараките на кръстовището пред нас (а това става много често). Та, така простащината и гюрлутията ги обсъдихме, сега чакам някой пак да изкочи с някакви нови моторджийски грехове....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Аз злобиле искрено ти пожелавам на теб да не ти се случи да отрепеш някаъв моторист.....Тогава да разбереш, че тея глупости за дистанция и къв шофиор съм ако не съм можел да се престроя са чиста проба глупости...

 

Аз ако карам със 100, а моториста с 220?Ще го видя на връбница в сряда.Тоест, да ще го видя как лети като чувал през колата ми и се размава на асфалта.....Да пази господ както се вика.

 

В тоя ред на мисли кво хубаво е да е зима.Няма донори на пътя.Ся мотористите ще се засегнат, но те точно като такива си карат.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

 

Всяко стадо си има мърша, напълно прав си!

Да си пожелаем само статистиката за катастрофите да намалява през годините,

друго не ни остава!

ПоЗдрави и лек път на всички :beerchug !

Link to comment
Share on other sites

Вчера в продължението на бул. Руски към гара "Филипово" един моторист си караше в средната лента, с около 40, с каска. Изкефих му се. Карах известно време след него и тъй като скоростта ми стана бавна в един момент пуснах ляв мигач и го изпреварих. Всичко беше 6.

 

Днес на бул. Брезовско шосе (може и да е улица, не знам) бях за стока на един магазин, който имаме. Всички коли се движихме с около 35-40 тъй като имаше трафик. Някакъв тип с подобен мотор (не пистов, малко в харли дейвъдсън стайл, не ги разбирам) дойде от някъде, седя ми залепен за задницата на около половин метър в продължение на 20 секунди, след което се врътна леко в ляво и минавайки на буквално 15 см. от огледалото ми ме задмина, след което продължи да си кара в насрещното между потокът автомобили (и в двете посоки) и след 100 метра се прибра, тъй като имаше тир, който очевадно нямаше намерение да му направи път. Въпросите са два:

 

1) Когато кола кара на половин метър зад мен се изнервям, защото знам, че елементарно натискане на спирачката може да доведе до това идиота отзад да ми се натресе много неприятно. Макар да знам, че моторът спира доста по-бързо и вероятно човекът е доста по-съсредоточен в карането, не мисля, че е правилно да се е залепил толкова близо до мен, защото откровено казано ситуацията ме притеснява. Не бих желал някой да се удари в колата ми докато спирам поради причината X и причините никак не са финансови или пък ме е страх да не ми стане нещо на бронята. По-скоро виновният за удара ще го мисли, защото задната ми броня струва колкото 4 минимални работни заплати. Небоядисана. Та, оправдано ли е поведението на моториста по тази точка?

 

2) Точно по законите на Мърфи в момента, в който моториста беше зад мен пред лявата ми гума се появи дупка на пътя. Поради "приятното" стечение на обстоятелствата знаех, че той ми е в сляпата зона тъй като го следях постоянно при всяко едно може движение, така че чинно стиснах зъби и минах през дупката. Окей въпрос е: ако не го бях следял и действах инстинктивно, т.е. просто бях тръгнал да заобикалям дупката, какво щеше да се случи? Не ми разправяйте, че това и с автомобил може да ми се случи, защото автомобил 1) няма да направи такова изпреварване 2) при евентуален удар най-много да си надраскаме вратите и да се изместим всеки с по 10см. встрани. При мотора едно такова побутване може да доведе до сгазването му от колата отсреща. Прав ли е мотористът да рискува така собствения си живот? Ако аз бях заобиколил дупката реално погледнато нямаше да имам от законова гледна точка вина за инцидента, но цял живот щях да си спомням какво съм направил с действието си, нищо, че не съм виновен.

 

Първо ви дадох примера с мотористът-пич, за да подскажа, че не съм на мнение, че всички мотористи са простаци. Но твърдението, че шофьорите на автомобили са задължени да пазят мотористите във всяка ситуация е глупост. Не ме разбирайте погрешно - никога няма да постъпя кофти спрямо моторист и да му направя мръсно. В интерес на истината на светофар винаги се отдръпвам, за да ме подмине моториста който чака зад мен, просто защото той може да си позволи тази мобилност, а той не. Но не смятам, че съм задължен да треперя над всеки един който е решил, че трябва да рискува собствения си живот. Имам и други неща, над които да се фокусирам когато шофирам.

 

Да не говорим как веднъж на магистралата един моторист шофираше в аварийната на насрещното движение, и то срщеу движението. Шофирах със 140 и той ме подмина като малка гара, което знаич, че караше ПОНЕ със 180 СРЕЩУ движението на магистралата, и то в аварийната лента. Хитро...

Link to comment
Share on other sites

вижте хора, в продължение на n-брой страници се заяждате кой е по-по-най

Ами здраве да е , :wacko:

Пазете тези около вас и себе си, Изпреварил те някакъв мотор ,ами да е жив и здрав ,той си рискува живота ,не ти

Някакъв те засякъл , ами майната му ,и да го набиещ ,той си остава същия селяндур

Знаете ли колко се дразня ,когато спра на някой пешеходец и дивия селянин отзад ми надуе клаксон и ме задмине в насрещното ,че МНОГО БЪРЗА. с ясната мисъл ( по скоро с липсата и ) че ще отнесе някой

Докато не си разкараме този манталитет,да си мерим ....... , няма да станем нормална държава

ТОЛЕРАНТНОСТТА му е майката, малко повече търпение и нещата стават по-нормални

Като дадеш път на някой,следващия път и той ще даде на някой :rolleyes:

Edited by kolioeng
Link to comment
Share on other sites

Пазете тези около вас и себе си, Изпреварил те някакъв мотор ,ами да е жив и здрав ,той си рискува живота ,не ти

вече го споменах страница-две по-назад в темата,но май не сте обърнали внимание.

когато моторист се самоубие във вашия автомобил после държавата завежда дело срещу вас,НЕЗАВИСИМО ОТ ОБСТОЯТЕСТВАТА.

в закона има едно много кратко текстче,гласящо,че всеки водач е отговорен за всяко свое действие или бездействие.

 

хич не ме ебе,че някакъв малумник ще нагрезе асфалта,страхувам се,че после от мен ще търсят сметка,независимо дали съм или не съм виновен в ситуацията

Edited by pi4aga
Link to comment
Share on other sites

Аз ще ви развала сладкия офтопик с малко снимки :) Катастрофата не стана в Пловдив ,но като пряк участник в нея реших да я споделя тук. Мястото е на около километър след село Смочево посока Рила. Карах с 20км (двадесет километра!) и с повишено внимание заради тясния път. По едно време в един от завоите бегло мернах синьо-зелено петно от ляво ,бам и хоп с два подскока в кацнах в канафката. Докато проверявах дали всички в колата са ОК, мръсния мангал запали гумите и изчезна като прадня из гащи. Полицаите дойдоха за по малко от 10 мин. Помогнаха ми да изкараме колата от дупката и за мое учудване всичко по нея си работеше, въпреки че бях кацнал върхи един огромен камък който буквално ми беше изкривил предната броня. Поуката за мен е че и с 5км да се движиш ,очите на 15 да са ти ,има ли прости и безумни хора на точното място в точния момент просто ти е спукана работата :rolleyes:

 

П.П. На втората снимка може да видите спирачния път на индианеца и реално от къде е заходил за да вземе този напръв поглед остър небезобиден завой без никва видимост и платно тясно колкото кола и половина...

 

hv8vd06515hgy9alugi9gqo7oqskkfbo9w5yj2qy_thumb.jpg

 

coh37nnp8hl0xdaj9l0t35eeqviz07y9vouudrc7_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Катастрофата не стана в Пловдив ,....

Радвам се, че нищо ти няма и си се отървал само с намачканата ламарина. По подобен начин преди няколко години аз, жена ми и една брокерка за недвижими имоти се движим бавничко с 15-20 км. в пресечките зад Военна болница. Карах бавно, защото чаках брокерката да ми каже в коя пресечка да завия и точно на улицата с църквата забелязвам с периферното си зрение бързо движеща се кола отляво по улицата където трябва да спре на знак СТОП. И докато осъзная ситуацията в рамките на 1-2 секунди усещам, че идващата ми отляво кола изобщо няма намерение да спира на какъвто и да е СТОП - просто не намали и за миг скоростта си. Опитах се да дам газ и да се измъкна по-бързо напред, но вече беше късно и без грам спирачен път онази кола ме удари в задната лява врата (добре, че брокерката седеше отдясно, понеже вратата влезе наполовина в задната седалка), от което моята кола се завъртя на около 360 градуса, удари се в бордюра, който беше доста висок, от удара задната ос се изкриви и колата ми се оказа на тротоара на една боя разстояние до една паркирала там шкода.

Така, че и бавно да си караш...като ти е писано някой идиот/идиотка да те намери когато си караш най-разумно - няма измъкване. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

във връзка с невъзможността да се предвиди кога, откъде и как точно някой ще ти налети ето ви малко математика за мотористите, които убивали само себе си.

да вземем примера на ТЕД и една средностатистическа кола и да сравним китенитичните им енергии, посредством импулса на две такива тела.

1.средсностатистическата кола, нека е под 100 к.с. с обща маса ~1100 кг и се движи с 50 км/ч.

импулса на такова тяло е: p = m.v = 1100 * 50 * 1000 / 3600 = 15 277,78 kg.m/s

2. моторът на ТЕД с каква скорост трябва да се движи, за да има подобен импулс и следователно да може да оказва подобни по размер сили върху други тела като горния пример? масата му разбрахме че е 183 kg и можем да спокойно да нащракаме на калкулатора:

v = p/m = 15277,78 / 183 = 83, 49 m/s = 83,49 * 3600 / 1000 = 300 km/h.

 

Излиза че има някаква логика в прозрението му как ще нарани само себе си ако удари стена. Браво на него и на всеки моторист, който е успял да го пресметне.

Чудно ми е обаче дали едно пресичащо пред колата ми детенце ще му пука дали ще го размаже ядно набиращ покрай мен гоуфър крещяш между лепенките по стъклата си някакви поздрави за мои роднини със скорост в момента на удара 20-30 км/ч, или спиращ ТЕД с всичките му протектори, зает да кърти огледалото ми със скорост 50-60 км/ч. ТЕД в такава хипотетична ситуация го написах спиращ, щото знам че той е видял и детето, понеже има чудесна видимост през шлема си и реакции като пилот на изтребител. И много му завиждам, и то искрено.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Аз ще ви развала сладкия офтопик с малко снимки :) Катастрофата не стана в Пловдив ,но като пряк участник в нея реших да я споделя тук. Мястото е на около километър след село Смочево посока Рила. Карах с 20км (двадесет километра!) и с повишено внимание заради тясния път. По едно време в един от завоите бегло мернах синьо-зелено петно от ляво ,бам и хоп с два подскока в кацнах в канафката. Докато проверявах дали всички в колата са ОК, мръсния мангал запали гумите и изчезна като прадня из гащи. Полицаите дойдоха за по малко от 10 мин. Помогнаха ми да изкараме колата от дупката и за мое учудване всичко по нея си работеше, въпреки че бях кацнал върхи един огромен камък който буквално ми беше изкривил предната броня. Поуката за мен е че и с 5км да се движиш ,очите на 15 да са ти ,има ли прости и безумни хора на точното място в точния момент просто ти е спукана работата :rolleyes:

 

П.П. На втората снимка може да видите спирачния път на индианеца и реално от къде е заходил за да вземе този напръв поглед остър небезобиден завой без никва видимост и платно тясно колкото кола и половина...

 

Не успя ли да му видиш номера на тоя смешник? Сигурно и книжка е нямал или е бил пиян като кирка!

Link to comment
Share on other sites

във връзка с невъзможността да се предвиди кога, откъде и как точно някой ще ти налети ето ви малко математика за мотористите, които убивали само себе си.........

 

Явно си добър в математиката, но когато се качиш на каквото и да е превозно средство (и колело става) изведнъж ще се усетиш че не всичко е числа.

Първо погледни статистиката, след всичките ти сметки странно защо мотористите продължават да се самоубиват без да отнясят някой със себе си??? Сигурно не са толкова силни в математиката като теб. Обикновенно мотористите карат бързо и губят контрол на места където няма хора. Да, противно на мнението на някои хора тук те не са се качили на мотора с идеята да убият някого като между другото одраскат 2-3 коли. В града почти 100% от произшествията с участник моторист са по вина на отнетото му от автомобил предимство. Поради ламаринената "бронировка" шофьорът на автомобила се отървава най-много с уплах 2-ра степен.

Второ за Гоуфъра, поради спецификата на гоуфърската психика именно точно на оживените места трябва да покаже уменията си. Когато загуби управление или не спре на СТОП обикновенно размазва колата на някой невинен или помита спирка с хора, обиновенно с вратите напред.... По твоите сметки за да причини тези щети мотора трябва да се движи поне 3-4 пъти по-бързо от гоуфъра (трудно постижимо е в градски условия, въпреки разликите в хардуера), а за случая със спирката трябва да се върне 3-4 пъти за да помете всички.....

Последно за реакциите. Всички мотористи са млади хора със знанието че да караш мотор е опасно и "внимават в картинката". Това не може да се каже една голяма част от шофьорите на автомобили, визирам жените, пенсионерите и разните отнесени елементи....

 

Последно от кой трябва да се пазят децата??? От пенсионерите, блондинките, гоуфърите или мотористите???

 

Аз предлагам да е от мотористите, защото не са руси, в пенсия, нямат две бели ленти и не напоследно място са много шумни.

Link to comment
Share on other sites

Последно за реакциите. Всички мотористи са млади хора със знанието че да караш мотор е опасно и "внимават в картинката". Това не може да се каже една голяма част от шофьорите на автомобили, визирам жените, пенсионерите и разните отнесени елементи....

Oh, only if it was that simple...

 

Говорим си тук за някакви хипотетични ситуации и математически изчисления, обаче като се споменат няколко реални случаи никой нищо не казва :)

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

В града почти 100% от произшествията с участник моторист са по вина на отнетото му от автомобил предимство.

 

ЛЪЖА!!!

 

Всички мотористи са млади хора със знанието че да караш мотор е опасно и "внимават в картинката".

 

СМЕШНА ЛЪЖА!!!

 

------------------

 

Тед, сериозно ли искаш да ми загубиш няколко часа и да ти покажа визуално след като изтръшкам търсачките колко точно си грешен? Виждам че по друг начин май няма да го разбереш... И да попитам още нещо - оня Форд дето го смля по време на гонка на мокро в градски условия ако беше хвръкнал примерно горе на спирката в хората какво правим, уважаеми? Какво аджеба трябва да се случи, че да си вземеш поука? Защото явно отърваването на косъм не ти влияе...

 

Недостойно е да се оправдаваш винаги с ДРУГИТЕ участници в движението заради собствените си магарии!!! А това е запазена марка на Моторджи Йово във всичките му разновидности!

Link to comment
Share on other sites

За всичките ми "магарии", включително тези нерегистрирани в КАТ мога да кажа че са били на място където има минимална вероятност да пострадат хора. Изключенията са малко и за щастие не е имало произшествия тогава.

Понеже искам да спестя няколкочасово ровене из нета на колегата Raptor давам линк към единствено засега мащабно проучване на инцидентите с мотоциклети. Това е т. нар. доклад на Хърт (Dr. Hugh H. (“Harry”) Hurt, Jr.) спонсориран от Държавната Агенгия за Безопасност по Пътищата на САЩ.

 

Motorcycle Accident Cause Factors and Identification of Countermeasures (PDF)

Hurt Report in Wikipedia

List of findings in the Hurt Report

(обърнете внимание на т. 6,7,9, 10, 30, 31 и 37)

 

Не вярвам това да спре "неподготвените" изказвания тук на хора които са виждали мотор само отстрани, а собствената си кола знаят как изглежда само от към волана но си струва да опитам :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...