Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Мдам, честно казано винаги съм се чудел какво точно определение трябва да се дава в подобни случаи на някой, който няма абослютно никакво стойностно отношение към собствения си живот, както и към този на околните. По принцип степените на глупост и тъпота не вършат работа, защото дори и най-тъпия индивид обикновено има чувство за самосъхранение. Това всъщност го имат дори и низшите организми. Май трябва да е нещо простиращо се отвъд тези стандарти. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Един съвет към всички настоящи и бъдещи водачи на мотори и моторетки:

 

Качиш ли се на мотора си абсолютно невидим и никъде нямаш предимство

 

Oсвен ако не се движат там, където водачите на автомобилите да могат да ги виждат в огледалата.

Link to comment
Share on other sites

Пиша този пост за тези които са виждали мотор само отстрани.

 

Първо за превишената скорост и нарушенията на правилника (това включва и промъкването между колите), мотоциклетистите, както и всички участници в движението подлежат на наказателна отговорност и всеки сам си решава какво ще прави. Има една ОГРОМНА разлика, че според статистиката при произшествие с виновен мотоциклетист много рядко, да не кажа НИКОГА няма друг пострадал освен мотоциклетиста. Това не може да се каже за произшествията с виновен шофьор на автомобил.

 

Второ за начина на каране на мотор в града и за "изненадващите" появявания и маневри. Съвременните спортни мотоциклети (600 и 1000 куб.) са толкова по-бързи и маневрени от градските автомобили, че те изглеждат спрели за мотоциклетиста (изключение са лявозавиващите заблудени шоьори без мигач, те са убийци). За пример моят мотор е 185 к.с., тежи 173 кг и ускорява до 100 км/ч за под 3 сек., спирачките са също толкова по-добри от тези на всекидневките. За да може автомобил да се приближи до тези параметри и да стане равноправен на мотора участник в движението трябва да е поне Ferrari. Така че не се дразнете и не пазете специално мотоциклетистите, спазвайте си правилата, пазете си лентата и я сменяйте с мигач, а мотоциклета както "неочаквано" се е появил така и ще си замине. Да се дразните е все едно дърветата покрай пътя да се дразнят на автомобилите и специално да ги засичат падайки на пътното платно смеейки се ехидно на блокираните автомобили.

 

Трето за тези които нарочно засичат, блокират или правят каквито и да е гадости на мотоциклетистите. Помислете си за човека която е яхнал металният звяр, хванал го е за рогата и не се страхува да навърти "масура" до край. В един момент някой нарочно го засича хилейки се от малката си метална катафалка..... нарочно, знаейки че е 10 пъти по-защитен от ламарините. Много глупаво, има отработени тактики за чупене на огледала - отгоре надолу с бронираната ръкавица. Често огледалото го чупи мацката която се вози, много ги възбужда това. Другото е че атомобила няма как да избяга ако мотоциклетиста е рефил да се "уточнят" нежно след това. Единственото спасение за шофьора е да убие и размаже моториста по асфалта, така че ако нямате такова намерение не се заяждайте.

 

Според статистиката около 80% от учстниците в движението не са нормални и не биха минали психотест. От останалите 20% поне половината се смачкани от живота, шефа ги е нахокал или жена им не им е пуснала и са временно невменяеми. Какво да правят оставащите 10%...... ами да се спасяват сами, друго не им остава. Съжалявам само че в този форум пишат и някои от 90-те %, които например заради ЕВЕНТУАЛНОТО одраскване на скъпоценната им катафалка биха причинили ПТП. Биха ли предпазили дете в аналогична ситуация.... кой знае????

Edited by TED
Link to comment
Share on other sites

Само да добавя, че освен автомобили и мотоциклети, по улиците на града също така се движат и велосипеди, скутери, пресичат пешеходци, изкачат деца и др. подобни, тъй че си мисля, че правилата и ограниченията важат еднакво за всичко, дето е на колела, а и точно улиците на града (и особено тези в скъпата ни Родина) са най-малко подходящи за подобен род изпълнения. :inqn

Link to comment
Share on other sites

Днес към 11,30 ч. ,на Т-образното кръстовище на ХЕИ ,бяха отнесли някакъв колоездач. Колелото на нищо не приличаше ,но кръв не видях, сигурно се е разминало леко.

Но най ме е яд на рогачите ,които в създалото се задръстване се бутаха ,не даваха път на градския транспорт и въобще създаваха 2 пъти повече хаос. След 3-тия който ме изпревари,влизайки в насрещното, започнах да си ги засичам с предницата на колата.

Естествено бях надул 'Металика" за вдигане на адреналина ;) и нахъсване

И в интерес на истината пропусках моторджиийте, просто те са си по мобилни от мен, но и естествено по уязвими.Който му стиска да си яхне мотора при трафика и отношението на пътя в България, да ме минава от където си иска

Edited by kolioeng
Link to comment
Share on other sites

Аз пък не мога да разбера къв е проблема да се наредиш както всички останали и да си чакаш реда, да караш с 50-60-70 в града, а не със 170?

 

Не е проблем....само че не е нужно да го правя. Сега преди да ми се изредите целият форум да ми казвате къв съм тарикат ....НЕ не съм тарикат , моторите и скутерите са алтернативен начин за по-бързо придвижване из натовареният градски трафик , определено не подкрепям слаломите но след като не създавам опасност защо да не мина покрай колите ? Или искаш да ми кажеш че като мина между 10 коли и мина пред тях е същото все едно да карам голф да изпреваря цяла лента и да се наредя отпред... ми не не е същото. Що не съм видял някой да ми се нерви че минавам м/у колите а всичките се нервят на тарикатите които го правят това само че с кола ?

 

моторист да се подпира на вратите с ръка за да мине на 5см от колите. .

 

Аха.... по колите се подпирал викаш , я да преговорим.. Значи пуска едната дръжка ... с другата подава лекичко газ за да се движи и в същото време пази равновесие с една ръка докато минава на 10-15см от колите..... Май малко се поизхвърли , нека да позная не си карал мотор никога нали ? :wacko:

 

Че как да я одере като съм го блокирал предварително? Превантивни мерки. Предпочитам да ми е мирна главата и ония да ме псува, отколкото да ме одере със степенката примерно.

 

 

Брей превантивни мерки..... я чакай малко нали ти беше един от защитниците на разумното каране ? Нали ужким аз бях тоя който си прави квото си иска ? Ебати превантивните мерки.... айде стига глупости . По тая логика утре като изляза с мотора и видя някой голфаджия дай да спра да го убия направо да не вземе да ме бутне 200метра по-надолу ..... или направо дайте да си вземем по един пистолет и да избиваме всички рейсъри че да не вземат да убият някой...... като ме питат кво правя и аз ще кажа превантивна мярка.... като за човек който претендира че е начетен голЕма логика вадиш. Пък и нали тоя път баща ти го е строил и можеш да си блокираш който си искаш да не ти надере скъпоценната кола.....

 

Ако в EuroLand-а ги няма, изобщо не ги пиши. За тия пари могат да се купят още лепинки за маторя.

 

 

Васко и ти се обаждаш точно като дечко, дето пикае на шумка да му тропа...

 

Я ми разясни какво значи точно като дечко? За разлика от повечето които критикувате мотористите АЗ СЪМ КАРАЛ МОТОР. Бас държа че повечето дето се правят на отворени са виждали мотори само на снимка или близо до тях на светофара затва си ги "изсмукват" тия разсъждения да не казвам от къде . Аз не ги защитавам повтарям го за 1231231231231 път , верно има много малоумници едно 80-90% ма тва не ги прави всичките автоматично такива , или може би трябва да ви разяснявам как хора с положение и акъл към 20 пъти повече от нас нахлузват кожените дрехи и се яхват на мотора на разпуснат тва автоматично ги прави донори така ли ? Щото може и да не ви се вярва ама моторите не се карат само от 20 годишни с мозък колкото грахче по съборите съм виждал адвокати лекари и т.н. ...... затва айде да не ги слагаме всички под един общ знаменател защото не се знае тоя дето се вре между вас на светофара дали не е разумен човек със семейство.......

 

 

и все пак се опреш до кола, бих те посъветвал да не си сваляш каската - може да ти трябва. виждал съм притиснат от две коли моторист да го разпитват с помощта на бухалка какво точно е имал предвид спрямо нечии родители.

 

И тва кво трябваше да докаже? По същата логика пък аз ще ти кажа как съм виждал 2ма моториста да налагат таксиджия и с помощта на протекторите по ръкавиците и ботушите да го разпитват кво точно му е било в главата като им е отсякъл пътя и после се е пробвал да избяга ..... ?

 

 

 

 

Днес към 11,30 ч. ,на Т-образното кръстовище на ХЕИ ,бяха отнесли някакъв колоездач. Колелото на нищо не приличаше ,но кръв не видях, сигурно се е разминало леко.

Но най ме е яд на рогачите ,които в създалото се задръстване се бутаха ,не даваха път на градския транспорт и въобще създаваха 2 пъти повече хаос. След 3-тия който ме изпревари,влизайки в насрещното, започнах да си ги засичам с предницата на колата.

Естествено бях надул 'Металика" за вдигане на адреналина ;) и нахъсване

И в интерес на истината пропусках моторджиийте, просто те са си по мобилни от мен, но и естествено по уязвими.Който му стиска да си яхне мотора при трафика и отношението на пътя в България, да ме минава от където си иска

 

 

И аз го видях като се прибирах , за жалост колелото беше детско , не видях пострал колоездач дано всичко да е ОК ......

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно безсмислено е да кажеш "аз го засяках, как да ме надраска". В центъра на Рим и Барселона са хиляди скутери , и всички се промъкват между колите , които паркират на 5см един от друг с "побутване", и 70 процента са леко драснати , я отпред , я отзад - тея хора всичките тогава са някви малоумници и идиоти - така ли?

И не мога да разбера, кво по дяволите като те надраска, викаш кат ,пишат му акт, отиваш при застрахователя и си готов.

Сигурно 80 процента от колите в бг са под 50к. Какво се впрягате, това да не е жена ви, това е просто КОЛА(ако не е нещо над 100к).

Най-яки са пичовете с 20годишни резачки за по 6к, които ги гледат като писано яйце.

Link to comment
Share on other sites

Брей превантивни мерки..... я чакай малко нали ти беше един от защитниците на разумното каране ? Нали ужким аз бях тоя който си прави квото си иска ? Ебати превантивните мерки.... айде стига глупости . По тая логика утре като изляза с мотора и видя някой голфаджия дай да спра да го убия направо да не вземе да ме бутне 200метра по-надолу ..... или направо дайте да си вземем по един пистолет и да избиваме всички рейсъри че да не вземат да убият някой...... като ме питат кво правя и аз ще кажа превантивна мярка.... като за човек който претендира че е начетен голЕма логика вадиш. Пък и нали тоя път баща ти го е строил и можеш да си блокираш който си искаш да не ти надере скъпоценната кола.....

 

Ако ти размятам зареден пистолет пред лицето, ще ме чакаш да дръпна спусъка или ще ми го избиеш от ръката преди това?

Link to comment
Share on other sites

... За пример моят мотор е 185 к.с., тежи 173 кг и ускорява до 100 км/ч за под 3 сек., спирачките са също толкова по-добри от тези на всекидневките. .....

 

Ама ти си търсиш белята при това със свещ... замислял ли си се колко метра ще минеш преди да успееш да натиснеш докрай спирачката ако ще да можеш да спреш след това за 5 метра (което също е абсолютно невъзможно) ? Та пак помисли за "слалома" между колите и колко бързо идва и отминава моториста и как никой не трябвало да се притеснява от тях. След около секунда същия този моторист с тази скорост ще е 20-30 метра по-напред, въпроса е дали някой ще успее да забележи ниско летящата ракета и дали въпросния моторист ще успее да забележи мигача на 4тата кола в колоната преди тя да почне да завива...

 

Твоя работа си е какво ще правиш със собствения си живот всъщност но е жалко когато стане сериозна беля от глупост.

 

 

 

AlBundy, много ми хареса определението "вместо мозък под черепа имах два тестиса" - изключително верно и трябва да призная че относително скоро и на мен ми е дошъл акъла в главата...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

В резюме темата звучи: каквото и да правиш, все някой ще изникне отнякъде с карбонови ръкавици качен в автомобил и ще те прегази. За да те довърши ще ти счупи и всички зъби.

 

Абе вие нормални ли сте?

Link to comment
Share on other sites

Понеже участвах активно в едни предишни спорове дойде време и тук да си напиша мнението. Винаги когато спра на светофар и видя, че се промъква моторист между колите се старая да направя маневра с която да му направя път да мине. Не съм се замислял дали може да ми одраска колата. До сега такъв случай не съм има. Още по - малко пък да се подпира на колата. Дори да има място да мине предпочитам да му освободя още малко. До сега не се сещам да съм имал проблеми с мотористите на пътя. Не мога да кажа същото за шофьорите на автомобили, рейсове и тирове. В момента се старая в най - скоро време и аз да си взема мотор. Удобството и бързото преминаване през града е несравнимо. Планирам и да дам доста пари за пълна екипировка.

Link to comment
Share on other sites

Най-яки са пичовете с 20годишни резачки за по 6к, които ги гледат като писано яйце.
Е дай като не са 50 бона да ги фърляме всичките направо за Скраб. Вярно че това е само превозно средство, ама нали се сещаш на какво ще заприличат всички коли ако не се пазат особенно по БГ улиците. между "добре научените и интилигентни шофъори" и "добре замазаните дупки"
Link to comment
Share on other sites

До сега такъв случай не съм има. Още по - малко пък да се подпира на колата.

 

 

Бе той и дядомраз не е имал ама ако не включи и малко СКИ-ФИ в поста си как ще успее да изпише такъв огромен пост ......

Link to comment
Share on other sites

Само да добавя, че освен автомобили и мотоциклети, по улиците на града също така се движат и велосипеди, скутери, пресичат пешеходци, изкачат деца и др. подобни, тъй че си мисля, че правилата и ограниченията важат еднакво за всичко, дето е на колела, а и точно улиците на града (и особено тези в скъпата ни Родина) са най-малко подходящи за подобен род изпълнения. :inqn

 

Тия така ги мразя. Днеска един ДЯДКА, за да види дали има коли зад него си извърта главата - естествено, ама с това и колелото му отиде на половината на пътя. В место да кара на тротоара или в насрещното, за да може да вижда колите и те да го виждат........Направо подивявам като ги видя тия. И после шофьорите ВИНАГИ виновени, за това, че колоездачите карат на майната си или пресичат където им душа сака - шофьора е виновен ако стане нещо дори и да кара с 50 км в час.

 

Не е проблем....само че не е нужно да го правя. Сега преди да ми се изредите целият форум да ми казвате къв съм тарикат ....НЕ не съм тарикат , моторите и скутерите са алтернативен начин за по-бързо придвижване из натовареният градски трафик , определено не подкрепям слаломите но след като не създавам опасност защо да не мина покрай колите ? Или искаш да ми кажеш че като мина между 10 коли и мина пред тях е същото все едно да карам голф да изпреваря цяла лента и да се наредя отпред... ми не не е същото. Що не съм видял някой да ми се нерви че минавам м/у колите а всичките се нервят на тарикатите които го правят това само че с кола ?

 

 

 

Аха.... по колите се подпирал викаш , я да преговорим.. Значи пуска едната дръжка ... с другата подава лекичко газ за да се движи и в същото време пази равновесие с една ръка докато минава на 10-15см от колите..... Май малко се поизхвърли , нека да позная не си карал мотор никога нали ? :wacko:

 

 

 

 

Брей превантивни мерки..... я чакай малко нали ти беше един от защитниците на разумното каране ? Нали ужким аз бях тоя който си прави квото си иска ? Ебати превантивните мерки.... айде стига глупости . По тая логика утре като изляза с мотора и видя някой голфаджия дай да спра да го убия направо да не вземе да ме бутне 200метра по-надолу ..... или направо дайте да си вземем по един пистолет и да избиваме всички рейсъри че да не вземат да убият някой...... като ме питат кво правя и аз ще кажа превантивна мярка.... като за човек който претендира че е начетен голЕма логика вадиш. Пък и нали тоя път баща ти го е строил и можеш да си блокираш който си искаш да не ти надере скъпоценната кола.....

 

 

 

 

 

 

Я ми разясни какво значи точно като дечко? За разлика от повечето които критикувате мотористите АЗ СЪМ КАРАЛ МОТОР. Бас държа че повечето дето се правят на отворени са виждали мотори само на снимка или близо до тях на светофара затва си ги "изсмукват" тия разсъждения да не казвам от къде . Аз не ги защитавам повтарям го за 1231231231231 път , верно има много малоумници едно 80-90% ма тва не ги прави всичките автоматично такива , или може би трябва да ви разяснявам как хора с положение и акъл към 20 пъти повече от нас нахлузват кожените дрехи и се яхват на мотора на разпуснат тва автоматично ги прави донори така ли ? Щото може и да не ви се вярва ама моторите не се карат само от 20 годишни с мозък колкото грахче по съборите съм виждал адвокати лекари и т.н. ...... затва айде да не ги слагаме всички под един общ знаменател защото не се знае тоя дето се вре между вас на светофара дали не е разумен човек със семейство.......

 

 

 

 

И тва кво трябваше да докаже? По същата логика пък аз ще ти кажа как съм виждал 2ма моториста да налагат таксиджия и с помощта на протекторите по ръкавиците и ботушите да го разпитват кво точно му е било в главата като им е отсякъл пътя и после се е пробвал да избяга ..... ?

 

 

 

 

 

 

 

И аз го видях като се прибирах , за жалост колелото беше детско , не видях пострал колоездач дано всичко да е ОК ......

 

Мисля миналата година есента беше......ще излъжа, но не беше много отдавна. На колелото след Мебелна къща има паметник. На моторист е. Казаха, че шофьора на маршрутката се престроил ли какво ли неправилно......добре, ама и моториста се бил движел със 150 и.....другото го знаете.

Link to comment
Share on other sites

По принцип много ме радват мотористите, обаче 99 % от тях прекаляват с исканата толерантност от останалите водачи . Не сме ги виждали - ами как да го видя като аз карам с 60 а той ме изпреварва с над 100 (по булевардите). Нека всеки от вас се замисли дали би видял моторист хвърчащ с около 100 км преди да пресече даден път.Според мен няма как да се отреагира. А това че автомобилистите сме завиждали - по тъпо оправдание за тъпотийте на повечето(не на всички ) мотористи не бях чувал.

 

Немога да разбера защо се реве от "мотиристите" във форума че останалите водачи не ги пазят като самите те предизвикват уникално опасни и тъпи ситуаций с изпълненията си. На мен лично 2-ма лайнари ми се подпряха на колата в движение след като ме настигнаха на оживен булевард и искаха да се мушнат между мен и една кола в другата лента. Може би си мислеха че като карат с над 100 трябва да им дам път ?

 

просто нямам думи как някой може да оправдае подобно поведение, а то е масово за гилдията на мотофеновете. там явно колкото по-луд и съответно тъп самоубиец си,толкова по голям пич си !

Ами като ти се подпрът на колата излез и им подпри 2 шамара-тогава го заслужават?Ама при положение че само минават покрай теб не виждам никакъв проблем.Ще кажеш че в Канада тея със скутерчетата чакат по светофари :wacko: :blink:

 

 

Пак към mobo.Както ти си виждал да бият моторист така аз съм ставал свидетел на следната случка.Кара си пича с около 50,при което един НАГЛЕЦ прави неправилно изпреварване и понеже няма къде да се мушне заби моториста в бордюра,и нащо момче тупна на земята.Изправи се,дигна си мотора и настигна смелчагата с колата при което му свали огледалото.Оня с колата слезна и диалога беше следния

Колата-Кфо искаш бе мама ти дейба?!

Мотора-Абе скапаняк шсе научиш да внимаваш кфо прайш!Заради теб паднах.

Колата-Ти ли па ша ми казваш кфо да прая бе?

Мотора-Влизай вътре и тръгвай щото и теб и женати ша на''а

При което пича от колата се засили да удря моториста,получи една ръкавица с кърбонови кокълчета,падна като кегла и после доста шутове от ботушите с метален/карбонов обков.И така си постоя на земята докато не го взе линейката ;) .Виждам че сте изключително запознати относно екипировката ти и w00x.А също и стикерите и селския тунинг(който къде го видяхте по мотор не знам) бая ги разбирате :laughing: .Ама карайте си я така де на мен нищо не ми пречи ;)

 

П.П.Диалога доста го посъкратих.Беше бая по-цветущ :D

 

П.П.2 И за кой ли път се отплеснахме в някаф як спам в тая тема.Аз ако имам нещо да казвам ще го казвам на ЛС ;)

 

И един Edit относно края на цитирания от мен пост:Аз държа да отбележа че НЕ оправдавам бързото каране в града и го казвам при всеки удобен случей.Тук предимно защитавам тезата че не е проблемно мотор да мине покрай колите....и покрай тая теза се отплеснахме на боя по улицата ама кфо да прайш...

Edited by xXx
Link to comment
Share on other sites

При което пича от колата се засили да удря моториста,получи една ръкавица с кърбонови кокълчета,падна като кегла и после доста шутове от ботушите с метален/карбонов обков.И така си постоя на земята докато не го взе линейката ;) .Виждам че сте изключително запознати относно екипировката ти и w00x.А също и стикерите и селския тунинг(който къде го видяхте по мотор не знам) бая ги разбирате :laughing: .Ама карайте си я така де на мен нищо не ми пречи ;)

 

И това разбира се го казваш, защото всеки има ботуши с метален обков и ръкавици с карбонови кокълчета. Добър довод.

 

Аз също нямам нищо против мотористите, стига да седят във видимото поле. Не да ми се бутат по слепите зони и да ми свирят като тръгна да се престроявам и ги засека.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз също нямам нищо против мотористите, стига да седят във видимото поле. Не да ми се бутат по слепите зони и да ми свирят като тръгна да се престроявам и ги засека.

 

 

ти кво искаш да направят да слезнат да те поздравят ли ?

или я пак дай някъв смазващ пример ако ти извадят гранатомет кой ще чакаш и т.н.

 

 

 

ПС : само да те светна че независимо отзад дали идва и СУВАЛКА сляпо петно има винаги..... ма може и да не си го забелязал това де ...... :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

ти кво искаш да направят да слезнат да те поздравят ли ?

или я пак дай някъв смазващ пример ако ти извадят гранатомет кой ще чакаш и т.н.

 

Ти импулсивно ли отговаряш?

 

Като не го виждам как да се съобразя с него? Ти изобщо наясно ли си, че колите имат слепи зони, невидими в огледалата? Понякога, като съм гледал в огледалото през 5 секунди и не съм видял никой, се престроявам без да си гледам сляпата зона в дясно. Как мога да видя някакъв си моторист, дето е решил да кара 10 секунди в сляпата зона без да мърда и се е взел от някъде си?

Link to comment
Share on other sites

Ти импулсивно ли отговаряш?

 

Като не го виждам как да се съобразя с него? Ти изобщо наясно ли си, че колите имат слепи зони, невидими в огледалата? Понякога, като съм гледал в огледалото през 5 секунди и не съм видял никой, се престроявам без да си гледам сляпата зона в дясно. Как мога да видя някакъв си моторист, дето е решил да кара 10 секунди в сляпата зона без да мърда и се е взел от някъде си?

 

 

Аз ли отговарям импулсивно ?!?! Я се върни на предната страница и си прочети всичките малоумни постове които избълва .....

Като не можеш да го видиш и не си свикнал да си следиш и сляпата зона си извади книжката и я метни през терасата явно не си си я заслужил . Мене слепите зони са ми пределно ясни ма тебе като те гледам май не са ..... кво значи да ми се вре в слепите зони ? Ти кво някъв бог ли си на пътя че да се съобразяват целият свят с тебе , да спазват необходимата дистанция и да не ти се навират за можеш необеспокояван и с цялото си величие да направиш едно малоумно престрояване без да убиеш 2-3 моториста....... Я ПАК ?!?!?!

Аз навъртам по над 5000КМ месечно и спокойно мога да кажа че моторист не съм засичал никога...що ли ? Ми щото си гледам скапаните огледала затва са сложени , няма сляпа зона няма видима зона , длъжен си да внимаваш а не "миии стори ми се че няма никой пък той ми се наврял в сляпата зона" :wacko: :wacko: :wacko: :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

И един Edit относно края на цитирания от мен пост:Аз държа да отбележа че НЕ оправдавам бързото каране в града и го казвам при всеки удобен случей.Тук предимно защитавам тезата че не е проблемно мотор да мине покрай колите....и покрай тая теза се отплеснахме на боя по улицата ама кфо да прайш...

 

Не е проблемно наистина. И като има място нека да си минават - не ми пречи. Нервирам се само когато мястото е тясно но някой държи да се навре защото смята че може да мине ако ще и на косъм. Дразнещо е също така, когато някой почне да се бута между лентите (не говоря за мотори) и то не защото няма място а защото ме принуждава да се изместя доста по-близо до автомобила от другата ми страна за да му направя място и най-дразнещо е защото въпросния тарикат го прави за да завие 1 светофар по-рано примерно и става така че всички трябва да се съобразяват с него защото "е пич" и защото според него може да се навре, а останалите може би защото са "мухльовци" да стоят и чакат на опашката. Но това вече го говорихме в темата за змиорките всъщност...

 

 

zlobile, преди да продължиш да ме убеждаваш колко примерни са всички мотористи и как лошите шофьори само мръсно им правят нека ти разкажа една случка. Значи минавам покрай площад съединение - стандартно около 5 знаеш как е - кола до кола, има и рейс на спирката и аз минавам в ляво от него и точно го подминавам и чувам нещо да изтопурква покрай мен след това минава от другата ми страна един моторист и почва да ми чука по прозореца не съм ли видял другарчето му и защо съм го засекал така че той се бил ударил в бордюра и паднал. Добре де - аз минавам покрай рейса, ОТКЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ мина въпросния серсем - в дясно от рейса естествено, Е КАК ДА ГО ВИДЯ след като пред рейса няма какво да изскочи освен някоя заблудена баба но те не се движат толкова бързо като мотора. Отделно че това става при скорост около 10-20км/час... да, не съм гледал в дясно дали няма да изскочи някой иззад рейса че да не го засека - все пак спрял рейс, задръстване, не минават от там пешеходци - няма как натам да ми е насочено вниманието а той изскача иззад рейса в момента в който и аз го подминавам - сещаш се - рейсовете ги правят непрозрачни да им се не види...

 

 

Хайде отговори ми КОЛКО ОТДАЛЕЧЕ се вижда моторист движещ се с над 90 без да си е пуснал фаровете и правещ слалом между колите... На 6ти септември това е съвсем обичайно. Хубавото е че се чуват... ако не си надул музиката... айде сега кажи ми че не трябва да слушам музика за да не би да пропусна да чуя Моторджи Йово за да не му засека пътя

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз ли отговарям импулсивно ?!?! Я се върни на предната страница и си прочети всичките малоумни постове които избълва .....

Като не можеш да го видиш и не си свикнал да си следиш и сляпата зона си извади книжката и я метни през терасата явно не си си я заслужил . Мене слепите зони са ми пределно ясни ма тебе като те гледам май не са ..... кво значи да ми се вре в слепите зони ? Ти кво някъв бог ли си на пътя че да се съобразяват целият свят с тебе , да спазват необходимата дистанция и да не ти се навират за можеш необеспокояван и с цялото си величие да направиш едно малоумно престрояване без да убиеш 2-3 моториста....... Я ПАК ?!?!?!

Аз навъртам по над 5000КМ месечно и спокойно мога да кажа че моторист не съм засичал никога...що ли ? Ми щото си гледам скапаните огледала затва са сложени , няма сляпа зона няма видима зона , длъжен си да внимаваш а не "миии стори ми се че няма никой пък той ми се наврял в сляпата зона" :wacko: :wacko: :wacko: :blink: :blink: :blink:

 

Я по-спокойно ако обичаш. Ако не можеш да си сдържаш нервите и да водиш нормален разговор, може да потърсиш помощ, защото после и жена си ще почнеш да биеш, щото ти е препекла филиите.

 

Аз съм свикнал да си гледам сляпата зона, а книжката ще си я правя каквото си искам. И за каква дистанция по-скоро ми говориш? Каква дистанция да спазвам като съм ОТПРЕД бе акъл?

 

Да се вре в слепите зони означава да кара с постоянна скорост, равна на тази на колата в зона невидима в огледалата.

 

Останалото просто ще го пропусна.

 

Той ще ми обяснява аз дали мога да карам и как да карам. Не ме карай да ти се поразровя из постовете в тоя раздел, че ще навържа 3 екрана цитати показващи примерното ти поведение на пътя.

 

Аз също не съм засичал моторист, но 2 пъти бях на мотор и в продължение на 10 секунди се движехме в сляпата зона на колата отляво на нас. Ония само да беше тръгнал да излиза, щеше да ни отнесе.

Link to comment
Share on other sites

Пиша този пост за тези които са виждали мотор само отстрани.

 

Първо за превишената скорост и нарушенията на правилника (това включва и промъкването между колите), мотоциклетистите, както и всички участници в движението подлежат на наказателна отговорност и всеки сам си решава какво ще прави. Има една ОГРОМНА разлика, че според статистиката при произшествие с виновен мотоциклетист много рядко, да не кажа НИКОГА няма друг пострадал освен мотоциклетиста. Това не може да се каже за произшествията с виновен шофьор на автомобил.

 

Второ за начина на каране на мотор в града и за "изненадващите" появявания и маневри. Съвременните спортни мотоциклети (600 и 1000 куб.) са толкова по-бързи и маневрени от градските автомобили, че те изглеждат спрели за мотоциклетиста (изключение са лявозавиващите заблудени шоьори без мигач, те са убийци). За пример моят мотор е 185 к.с., тежи 173 кг и ускорява до 100 км/ч за под 3 сек., спирачките са също толкова по-добри от тези на всекидневките. За да може автомобил да се приближи до тези параметри и да стане равноправен на мотора участник в движението трябва да е поне Ferrari. Така че не се дразнете и не пазете специално мотоциклетистите, спазвайте си правилата, пазете си лентата и я сменяйте с мигач, а мотоциклета както "неочаквано" се е появил така и ще си замине. Да се дразните е все едно дърветата покрай пътя да се дразнят на автомобилите и специално да ги засичат падайки на пътното платно смеейки се ехидно на блокираните автомобили.

 

Трето за тези които нарочно засичат, блокират или правят каквито и да е гадости на мотоциклетистите. Помислете си за човека която е яхнал металният звяр, хванал го е за рогата и не се страхува да навърти "масура" до край. В един момент някой нарочно го засича хилейки се от малката си метална катафалка..... нарочно, знаейки че е 10 пъти по-защитен от ламарините. Много глупаво, има отработени тактики за чупене на огледала - отгоре надолу с бронираната ръкавица. Често огледалото го чупи мацката която се вози, много ги възбужда това. Другото е че атомобила няма как да избяга ако мотоциклетиста е рефил да се "уточнят" нежно след това. Единственото спасение за шофьора е да убие и размаже моториста по асфалта, така че ако нямате такова намерение не се заяждайте.

 

Според статистиката около 80% от учстниците в движението не са нормални и не биха минали психотест. От останалите 20% поне половината се смачкани от живота, шефа ги е нахокал или жена им не им е пуснала и са временно невменяеми. Какво да правят оставащите 10%...... ами да се спасяват сами, друго не им остава. Съжалявам само че в този форум пишат и някои от 90-те %, които например заради ЕВЕНТУАЛНОТО одраскване на скъпоценната им катафалка биха причинили ПТП. Биха ли предпазили дете в аналогична ситуация.... кой знае????

 

Аз лично искам да те блъсна! :angry:

Съжалявам, ама имам вътрешно желание..

Бахти педераското мислене, имал си 185 коня - голям праЗ!

Път ли да ти дам?! В града всеки с колело, мАтор, кола или друго превозно средство има ограничение на скоростта по закон, не по километраж!

Ти си болен мозък, преди 2 седмици съдра колата(хубаво е че не уби някой човек),

сега ни се хвалиш с мотора за колко вдигаш 100км...

Аз като си карам колелото по улиците защо се държа нормално?!

Нося каска, жилетка(вечер) и подавам сигнали за предстояща маневра, с всичкото ми шмугване между колите никога не съм имал проблеми, но и не бих проявил претенция към човек спрял в страни от редицата(стига да си е в лентата за движение!), защото той има право да е там, а аз нямам право да изпреварвам по този начин...

 

Злобиле, и ти извади логика голяма...

Веднага шамари, псувни и пози...

... какви сте такива хора?!

После си бил против саморазправата... хайде стига!

Хем не си в положение да изискваш, хем се правиш на собственик на пътя...

Тук в България всички сме шефове, батки биячи и хипер можачи!

За кой се големеем толкова, баси комплексираната нация!

 

Вчера някой спомена за това, че нашамаросали полицай докато пишел актове на Аладина... Втрещен съм!!! :huh:

Дано скоро изчезнем като племе, че работата е много вмирисана - от към главата!

 

Тия така ги мразя. Днеска един ДЯДКА, за да види дали има коли зад него си извърта главата - естествено, ама с това и колелото му отиде на половината на пътя. В место да кара на тротоара или в насрещното, за да може да вижда колите и те да го виждат........Направо подивявам като ги видя тия. И после шофьорите ВИНАГИ виновени, за това, че колоездачите карат на майната си или пресичат където им душа сака - шофьора е виновен ако стане нещо дори и да кара с 50 км в час.

 

Дон_Чефо,

когато един велосипедист е на тротоара, той трябва да бута колелото, т.е. става автоматично пешеходец!

Мястото на колоездачите в нормалните страни е решено с две светли ивици, от страната на тротоарите.

Ако си спомняш закона, в него е казано че при изпреварване на колоездач винаги се спазва най-голяма дистанция и маневрата се извършва с повишено внимание!

Искаш аз, като колоездач, да карам в насрещното?!

Това е още по-голямо безобразие и дава предпоставки за сакатлък, понеже най-малко скоростта се увеличава(натрупва се) съответното дистанцията и времето за реакция намалява...

 

Малко повече толерантност на пътя, моля ви съвсем искрено!

Скоро на мястото на колоездачите може да са вашите деца например,

искате ли някой идиот да ги смаже?

Edited by kitolino
Link to comment
Share on other sites

Тия така ги мразя. Днеска един ДЯДКА, за да види дали има коли зад него си извърта главата - естествено, ама с това и колелото му отиде на половината на пътя. В место да кара на тротоара или в насрещното, за да може да вижда колите и те да го виждат........Направо подивявам като ги видя тия. И после шофьорите ВИНАГИ виновени, за това, че колоездачите карат на майната си или пресичат където им душа сака - шофьора е виновен ако стане нещо дори и да кара с 50 км в час.

А ти наясно ли си, че дядката ТРЯБВА да е отдясно и да се движи по посока на движението. Нещо рейсърството ти е дошло в повече. В насрещното движение работа няма никой, особено пък велосипедист. Като ще се правим на мъже - свирни на някоя група велосипедисти когато си карат в дясно и после ще си събираш половината части по моргите. Това ли трябва да е пътя според теб? Всеки да кара така, че на тебе да ти е удобно и да не ти пречи. Като дядото е криволичил ти си длъжен да караш зад него и при удобен случай да пуснеш ляв пътепоказател и да го заобиколиш. Да не са ти изгорели крушките на мигачите нещо?

Направи си сам услуга и някой уикенд отскочи до Гърция - хем е близо, хем не са чак толкова далеч от манталитета ни. Позагледай се хората как се отнасят към велосипедистите и обърни внимание как селяниите се правят само и единствено от хора с български регистрации.

 

Ебаси лошия генетичен материал...

 

djadomraz заеби, няма да те разберат какво имаш предвид :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...