Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

картинката на завист се допълва ако и на мотора е качено лачено маце на което задника е искочил от мини панталонките ..... ехххх младини ... къде отлетяхтееее

Понякога наистина ти се чудя какви невероятни фантазии може да измислиш, преливайки вода от девет кладенеца в десети, за да намериш оправдание на едно по принцип изключително ясно и недвусмислено явление - безумното поведение на някои специфични двуколесни елементи на пътя. Само не можах да разбера защо лачените мацки трябва да са само на мотор? Доколкото знам дори и при блондинките степента на безумие не е толкова голяма и значителен процент от тях предпочитат да се качват на нещо с четири колела (макар и подобаващо лъскаво). :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

нещо не си ме разбрал , аз съм против саморазправата като цяло просто е глупаво да кажеш той ми минава близо до колата и има възможност да ми я надере ..... ебахти надрал ли я е ? .... НЕ .... тогава къв е проблема че да го затваряш ? ако си я надере и аз съм на мнение че си заслужава шамарите ма така предварително - НИКЪВ СМИСЪЛ !

Link to comment
Share on other sites

нещо не си ме разбрал , аз съм против саморазправата като цяло просто е глупаво да кажеш той ми минава близо до колата и има възможност да ми я надере ..... ебахти надрал ли я е ? .... НЕ .... тогава къв е проблема че да го затваряш ? ако си я надере и аз съм на мнение че си заслужава шамарите ма така предварително - НИКЪВ СМИСЪЛ !

Аз пък не мога да разбера къв е проблема да се наредиш както всички останали и да си чакаш реда, да караш с 50-60-70 в града, а не със 170?

Link to comment
Share on other sites

като цяло просто е глупаво да кажеш той ми минава близо до колата и има възможност да ми я надере ..... ебахти надрал ли я е ? .... НЕ .... тогава къв е проблема че да го затваряш ?

 

То и доста хора преди да направят някоя тъпотия или да си строшат качествено главата преди това не са го правили и вероятно доста пъти са минавали на косъм без проблем... това че нещо не се е случвало не значи че няма да стане следващия път нали се сещаш. Подмествал съм се близо до друга кола когато видя моторист да стои и чака зад мен въпреки че е можел да се навре... но и съм заставал така че да е ясно че не може да мине когато съм гледал моторист да се подпира на вратите с ръка за да мине на 5см от колите. Път давам на културни хора а нахалниците ги юркам "по уства" - това е...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

.... ако си я надере и аз съм на мнение че си заслужава шамарите ....

Какви шамари, какви 5 лева бе ХОРА! Вие в джунглата ли сте или къде не знам , не може ли с думи да се разберете та веднага в действие "шамарите".... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не мога да разбера къв е проблема да се наредиш както всички останали и да си чакаш реда, да караш с 50-60-70 в града, а не със 170?

Ами защото мотора предразполага към по-лесно придвижване в града.Напълно подкрепям злобил в изказването му относно завистта на шофьорите.Защото вие докато киснете по 20 минути в задръстване пича с мотора има ПРЕДОСТАТЪЧНО място да си мине между две коли!

 

А относно бухалките и шамарите по мотористи....please mobo.Ти въобще виждал ли си с какво разполага един моторист?

Link to comment
Share on other sites

нещо не си ме разбрал , аз съм против саморазправата като цяло просто е глупаво да кажеш той ми минава близо до колата и има възможност да ми я надере ..... ебахти надрал ли я е ? .... НЕ .... тогава къв е проблема че да го затваряш ? ако си я надере и аз съм на мнение че си заслужава шамарите ма така предварително - НИКЪВ СМИСЪЛ !

 

Че как да я одере като съм го блокирал предварително? Превантивни мерки. Предпочитам да ми е мирна главата и ония да ме псува, отколкото да ме одере със степенката примерно.

 

А относно бухалките и шамарите по мотористи....please mobo.Ти въобще виждал ли си с какво разполага един моторист?

 

Да не слагат ракети по тия мотори вече?

Link to comment
Share on other sites

Да не слагат ракети по тия мотори вече?

Незнам за ракети ама ръкавицата с карбон на кокалчетата е удачен вариант като за начало :pirate

Link to comment
Share on other sites

Незнам за ракети ама ръкавицата с карбон на кокалчетата е удачен вариант като за начало :pirate

 

Ако в EuroLand-а ги няма, изобщо не ги пиши. За тия пари могат да се купят още лепинки за маторя.

Link to comment
Share on other sites

......

 

А относно бухалките и шамарите по мотористи....please mobo.Ти въобще виждал ли си с какво разполага един моторист?

не. никога. щото съм прост.

и въобще не съм писал на ръка 3 страници с обяснения кво съм видял, кога и как точно. затова ще повярвам на теб, че е станало точно квото ти си мислиш.

 

 

просто малко от малко проявявайте уважение. на опашка в магазин ако ме прередиш, пак ще те питам откъде черпиш безмъртието си и много ли държиш да разбереш дали работи. ако не съм аз, ще е някой друг.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Ако в EuroLand-а ги няма, изобщо не ги пиши. За тия пари могат да се купят още лепинки за маторя.

Точно лепенки недей че като гледам напоследък "тунинга" в българия колите направо изпреварват моторите :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Защото вие докато киснете по 20 минути в задръстване пича с мотора има ПРЕДОСТАТЪЧНО място да си мине между две коли!

То и във въздуха има ПРЕДОСТАТЪЧНО място. Защо не вземеш да ги прескачаш директно колите? Понякога подобни изблици на "разсъждение" направо ме удвиляват. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

По принцип много ме радват мотористите, обаче 99 % от тях прекаляват с исканата толерантност от останалите водачи . Не сме ги виждали - ами как да го видя като аз карам с 60 а той ме изпреварва с над 100 (по булевардите). Нека всеки от вас се замисли дали би видял моторист хвърчащ с около 100 км преди да пресече даден път.Според мен няма как да се отреагира. А това че автомобилистите сме завиждали - по тъпо оправдание за тъпотийте на повечето(не на всички ) мотористи не бях чувал.

 

Немога да разбера защо се реве от "мотиристите" във форума че останалите водачи не ги пазят като самите те предизвикват уникално опасни и тъпи ситуаций с изпълненията си. На мен лично 2-ма лайнари ми се подпряха на колата в движение след като ме настигнаха на оживен булевард и искаха да се мушнат между мен и една кола в другата лента. Може би си мислеха че като карат с над 100 трябва да им дам път ?

 

просто нямам думи как някой може да оправдае подобно поведение, а то е масово за гилдията на мотофеновете. там явно колкото по-луд и съответно тъп самоубиец си,толкова по голям пич си !

Link to comment
Share on other sites

Напълно подкрепям злобил в изказването му относно завистта на шофьорите.Защото вие докато киснете по 20 минути в задръстване пича с мотора има ПРЕДОСТАТЪЧНО място да си мине между две коли!

 

 

Не бе човеко няма завист,просто искаме да се спазват правилата от всички участници в движението,а това включваше ли да се минава между две коли,че не си спомням?

Link to comment
Share on other sites

Да не слагат ракети по тия мотори вече?

Ракетите земя-земя и земя-въздух са ти най-малкия проблем... Миникартечниците, ракетометите и ракетите с топлинно насочване трябва да те притесняват малко повече. Абе вместо да ти обяснявам представи си ей тоя красавец, само че всички оръжия и системи вградени в мотор :rolleyes:

 

woox, ти искаш да вкараш тежката артилерия, ама внимавай, че тея скутери са опасни! Оня ден гледам една "Татра" се блъсна в един, ама няма да ти разправям ква гледка беше след това... едва извадиха шофьора на "Татра"-та, а сами камион кво беше... мъка, мъка :cry:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Ракетите земя-земя и земя-въздух са ти най-малкия проблем... Миникартечниците, ракетометите и ракетите с топлинно насочване трябва да те притесняват малко повече. Абе вместо да ти обяснявам представи си ей тоя красавец, само че всички оръжия и системи вградени в мотор :rolleyes:

 

Брях! Къде е отишла техниката по съвременните пътища. Освен да забия един скутер с мини роторна картечница. Ще си правя кръгове по асвалта и ще си стрелям. Fun Times!

Link to comment
Share on other sites

За спиране при каква скорост говорим?

Дори и при скорост от 40 -50км рязко рязкото спиране или маневра заради нечия простотия може да превърне моториста в инвалид! Заради самата особеност на спирането с мотоциклет, спирачният път винаги е по - дълъг от същият на един автомобил....

 

 

Да ама пък и силата с която се движи мотора е по-малка поради по ниската му маса...

Честно, не се заяждам, но усети ли каква глупост написа? Примерно теглото на машината + моториста е към 250 -300кг (не става дума за скутери просто защото няма по - нестабилни моторетки от тях), движещ се със скорост примерно 50км/ч и имащ само две малки точки на сцепление с асвалта, дали ще спрат по бързо от кола движеща се със същата скорост, тежаща около тон и имаща четири (поне двойно по - големи), точки на сцепление? Да не забравяме и момента с центъра на тежеста при мотора и същия при автомобила. На колата при тази скорост той не влияе нито при маневра (колкото и да е рязка), нито при спиране! Докато при мотора.....

 

 

Абе, пичове, ако всеки си спазва ограничението в града, а имено 50km/h няма да има никакви проблеми. Даже да има инцидент ще е малък и незначителен, ама тея мотористи на булеварда, където е станала катастрофата, някои сигурно карат със 150-160+км. Разбирам, че изкушението сигурно е голямо, ама за тая цел си има писти/магистрали и т.н.

Когато в ПТП участва мотоциклет и автомобил, такова понятие като незначителен инцидент няма. По принцип, всяко стадо си има мърша. Познавам доста хора с мотори които са кандидат донори на органи, но познавам много повече които си карат съвсем културно и по правилник.

Link to comment
Share on other sites

просто нямам думи как някой може да оправдае подобно поведение, а то е масово за гилдията на мотофеновете. там явно колкото по-луд и съответно тъп самоубиец си,толкова по голям пич си !

Очевидно това е причината никога да не съм виждал по улиците в България възрастен моторист (изглежда трудно доживяват до преклонна възраст). В началото, когато пристигнах на този контитент едно от учудванията ми беше да гледам огромно количество мотористи в напреднала възраст (бих казал, че са значително повече от младите такива). Някои от тях са направо дядовци. Карат огромни и мощни чопъри, но винаги кротко, дори и на магистралата и никога не съм ги виждал да се промушват между колите.

В заключение искам да кажа, че няма нищо по-лесно от това да си безумно луд - независимо, че е въпрос на личен избор. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

TED, момко, само аз ли имам спомен, че наскоро оцеля (слава богу) в автомобилна катастрофа, предизвикана от неконтролирани страсти, неадекватна преценка на пътна обстановка и като цяло ... келешлък? Ако си същия и на мотора - бог да те пази! Никакво намерение нямам да се заяждам, но и приятелите ти казаха, че ще те порицаят за случилото се. Понеже се разбра, че ти си си виновен. Пак да кажа - слава богу, че си жив и здрав и се размина само с ламарини и нямаше други участници в удара.

 

Относно избора на Моторджи Йово - значи той си рискува сам неговия живот и този на пасажера казваш... Ами невръстното дете на резервоара на откачения безотговорен баща какъв му е избора ако се пребият? За кучките хич да не подемам. Пред ВСИ една така навремето си загуби физиономията, понеже "великият" й приятел изправи мотора, тя стъпи отзад на асфалта и си падна на муцуната... Пасажерът се доверява на водача - дотам му е избора. Случаи валяло, да не влизаме в подробности. Ако поразгледаме youtube и други подобни само ще се убедим в лудостта на голяма част от "рокерите". И не е вярно, че няма странични пострадали освен тях самите. Вярно, те са най-потърпевши, но само поради собствения си келешлък и непредпазливост. Защо, TED, трябва да се мушите между редовете автомобили, а не чакате като равноправен участник в движението реда си в колоната? Защото сте тарикати? Тук не става въпрос за скорост и ускорение - децата знаят, че моторът печели там. Рискът си го поема само и единствено моториста. В трафика нито се чувате (особено ако човек е надул музика), нито се виждате - спрял автомобилист в 3 колони не гледа в огледалото за откачени слаломисти на две колела... Логично е - при три заети платна е нормално да не очакваш някой да ти мине на сантиметри...

 

Васко и ти се обаждаш точно като дечко, дето пикае на шумка да му тропа...

 

TED, споменах ти, че уважавам много сериозните мотористи, които спазват като всички други правилата и са екипирани подходящо. Ти явно реши, че не ги харесвам всичките. Не е вярно - напротив. И е крайно време мотористите да разберете, че управлявайки много по-мощни и по-трудно и сложно контролируеми машини на пътя, сте длъжни да бъдете много по-отговорни и предпазливи относно останалите участници в движението по пътищата...

 

Бъди жив и здрав и знай, че всичко това ти го казвам с добри чувства.

Link to comment
Share on other sites

Карат огромни и мощни чопъри, но винаги кротко, дори и на магистралата и никога не съм ги виждал да се промушват между колите.

 

Сигурно не се промушват между колите, защото пътищата в САЩ са достатъчно широки. А пък и тук в една лента трудно можеш да видиш коли, които са застанали еднакво една зад друга. Я някой по вляво, друг по в дясно, трети по средата, четвърти между двете ленти, те мотористите и да не искат пак им се налага да се промушват между колите. За пишлигарите дето въртят от светофар да светофар и обратно само, за да им се чуе мотора няма смисъл да се коментира, те са си достатъчно наказани от природата, жалко само, че нормалните хора трябва да им търпят простотията.

Link to comment
Share on other sites

И в крайна сметка всичко опира до културата на шофирането ( говоря по темата за мотористите).

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

абе сладури,задавали ли сте си въпроса от кого ще търси държавата отговорност като се самоубиете в багажника ми?

 

само собствения си живот рискували.

малумници.

с тоя манталитет на хайдушки четници ставате единствено за гората.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно не се промушват между колите, защото пътищата в САЩ са достатъчно широки. А пък и тук в една лента трудно можеш да видиш коли, които са застанали еднакво една зад друга. Я някой по вляво, друг по в дясно, трети по средата, четвърти между двете ленти, те мотористите и да не искат пак им се налага да се промушват между колите. За пишлигарите дето въртят от светофар да светофар и обратно само, за да им се чуе мотора няма смисъл да се коментира, те са си достатъчно наказани от природата, жалко само, че нормалните хора трябва да им търпят простотията.

Приятелю, нещо не ти схванах по никакъв начин логиката. Каква връзка изобщо може да има тук ширината на пътя, след като в градски условия на светофар се случва всички ленти да са заети? И защо пък колите трябва да са наредени идеално една зад дурга? За да могат мотористчетата да минават спокойно между тях ли? Не разбрах също и защо мотористите са принудени да се промушват между колите? Би ли обяснил кой точно ги принуждава, че тук съвсем се обърках? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Смешно ми става като чета как някой го натиснали в бордюра или му отнели предимство. Ако това ви се случва често - слезте от мотора докато не са ви свалили.

 

Един съвет към всички настоящи и бъдещи водачи на мотори и моторетки:

 

Качиш ли се на мотора си абсолютно невидим и никъде нямаш предимство

 

Единствено твоя е грижата да преценяш пътната обстановка имайки предвид, че никой няма да ти осигури предимство защото никой не те вижда. Това правило ме е опазило в безумните години когато вместо мозък под черепа имах два тестиса.

Link to comment
Share on other sites

Приятелю, нещо не ти схванах по никакъв начин логиката. Каква връзка изобщо може да има тук ширината на пътя, след като в градски условия на светофар се случва всички ленти да са заети? И защо пък колите трябва да са наредени идеално една зад дурга? За да могат мотористчетата да минават спокойно между тях ли? Не разбрах също и защо мотористите са принудени да се промушват между колите? Би ли обяснил кой точно ги принуждава, че тук съвсем се обърках? :laughing:

Не съм се изразил правилно, както и да е, мисълта ми бе, че мотористите винаги гледат да се мушат измежду колите, а не застават зад колата пред тях. А защо и кой или какво ги принуждава да правят така, незнам факт е, че така правят. Аз като забележа моторист гледам винаги да му дам път, та ако ще се трепе да не е покрай мен.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...