Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Добре де както по дяволите се е запалила колата при положение,че не е имала газова(метанова) бутилка и не е имало взрив?

 

 

Ами как пръска се резервоара изтича горивото, искра и се запалва...

Link to comment
Share on other sites

Ами как пръска се резервоара изтича горивото, искра и се запалва...

Е мислиш ли,че това става толкова бързо,че нито един човек да не може да излезне от колата и ако има ранени да ги изкара.Все пак удара е отзад.А и дори да се е запалил резервоара не тряя ли пак да има някав взрив?

Link to comment
Share on other sites

Е мислиш ли,че това става толкова бързо,че нито един човек да не може да излезне от колата и ако има ранени да ги изкара.Все пак удара е отзад.А и дори да се е запалил резервоара не тряя ли пак да има някав взрив?

E , да да ... нинджа похвати ... като те запратят в канавката ще ти трябва малко време да се осифериш , щото 100% нещо те е шибнало някъде или си се ударил сам , в следващият момент трябва да откопчееш колана , който е много вероятно да е заял и интуицията на повечето хора е да видят другите в колата как са , а не да излязат и да видят какво е станало всъщност ..

 

Относно взривовете .. холивуд ти е промил мозъка ... бензина пламва , а не се взривява ... тва да не е тротил ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

E , да да ... нинджа похвати ... като те запратят в канавката ще ти трябва малко време да се осифериш , щото 100% нещо те е шибнало някъде или си се ударил сам , в следващият момент трябва да откопчееш колана , който е много вероятно да е заял и интуицията на повечето хора е да видят другите в колата как са , а не да излязат и да видят какво е станало всъщност ..

 

Относно взривовете .. холивуд ти е промил мозъка ... бензина пламва , а не се взривява ... тва да не е тротил ...

А бе нз ама доста странно ми се видя като разбрах за катастрофата.Да си изгорят хората като факли.... :(

Link to comment
Share on other sites

А бе нз ама доста странно ми се видя като разбрах за катастрофата.Да си изгорят хората като факли.... :(

Лошото е че са били адски мъки , щото тея пластмаси , изкувствени материи от седалките и разни гумени оплътнения като се нагреят залепват по тялото и ако не можеш да се освободиш наблюдаваш как сам изгаряш ... (имал съм 2ра степен изгаряния и знам какви са болките) и накрая се задушаваш от дима най-вероятно ... абе пази боже .. много кофти :wacko:

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Някой ако има снимката с овъглените тела нека да прати ПМ с линк да я видя .

BreAdeR кой ти е казал , че е имало изобщо взрив ? Просто бензина се е запалил . Отделно хората на задната седалка на дали са имали колани и от удара може да си ударят главите да изгубят съзнание . Може да са умрели преди да изгорят , да умират докато горят , да се задушат и много други варианти . Ния виждаме само крайния резултат .

 

Хайде сега другати раЦери ГАСССС до ламарините !!!

Link to comment
Share on other sites

Някой ако има снимката с овъглените тела нека да прати ПМ с линк да я видя .

BreAdeR кой ти е казал , че е имало изобщо взрив ? Просто бензина се е запалил . Отделно хората на задната седалка на дали са имали колани и от удара може да си ударят главите да изгубят съзнание . Може да са умрели преди да изгорят , да умират докато горят , да се задушат и много други варианти . Ния виждаме само крайния резултат .

 

Хайде сега другати раЦери ГАСССС до ламарините !!!

Понеже бях по същото време на магистралата и слушах по радиото казаха,че колата била с газова уредба и имало взрив заради нея.После влезнах тука и прочетох,че нямало нито газова уредба,нито взрив и ми стана някво странно как са се случили нещата.Дано да дадат от кат няква информация.

Edited by BreAdeR
Link to comment
Share on other sites

Някой ако има снимката с овъглените тела нека да прати ПМ с линк да я видя .

E цъкни на галерията и виж третата снимка ... повечето неща са черни , обаче ако се вгледаш може да различиш 2-3 черепа , гръден кош и няколко случайни кокала ..

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

По повод катастрофата на магистралата,днес по Нова Тв гледах репортаж в които се казваше че Пежото е било спряло в аварийната лента ,а Волво-то се нанизало отзад при неправилно изпреварване(явно е искал да изпревари отдясно). Казва се също че от удара в задната част на Пежото избухва газова бутилка. Дали е била метан/пропан бутан незнам. Въпреки всичко пожарникари коментирали че ако е имало кой да спре и да помогне в първите минути след удара,то хората в Пежото са имали някакъв шанс !

 

 

П.С днес около 18 и 20 преди бетонния мост посока Била беше малко като на циганска сватба. Бяха се ударили две коли ,в едната явно са пътували 10 роми. Това което аз видях бяха двама манговци по потници които усърдно го раздаваха катаджий, а една леля(също ромка) лежеше на асфалта,но не мисля че беше сериозно пострадала.

Мисля че за същия случай беше писал и Пазу малко по-рано

Edited by MiNiPoLiX
Link to comment
Share on other sites

П.С днес около 18 и 20 преди бетонния мост посока Била беше малко като на циганска сватба. Бяха се ударили две коли ,в едната явно са пътували 10 роми. Това което аз видях бяха двама манговци по потници които усърдно го раздаваха катаджий, а една леля(също ромка) лежеше на асфалта,но не мисля че беше сериозно пострадала.

Мисля че за същия случай беше писал и Пазу малко по-рано

 

Има и някъква бабка неправилно пресичаща бутната на Христо Ботев ,може нея да е видял ,та бая време е стояла колата там също.А за тези хора дето са загинали на АМ Тракия просто супер много ме натъжава.Това на всеки може да се случи, да си спре да си почине и да му изникне такъв бързак,който да го отнесе заедно с семейството му в аварийната лента ,трагедия :Х.Как може никой да не спре да се притича на помощ,супер егоисти са се извадили хората ,дано почиват в мир хорицата :(

Edited by lpfc1990
Link to comment
Share on other sites

Без да съм бил. ПРедполагам , че таксито е спряло рязко за да вземе клиент и БМВ-то не го е видяло. И тъй като е отзад май излиза ,че то е виновно. Между другото съм виждал как такси спира непосредствено след сфетпфар , за да вземе клиент и колите зад него не могат да излезнат от кръстовището. Ама предполагам , че всеки е виждал изпълнения от таксиметровите шофиори.

 

edit: Ael Такситата спират навсякъде където си искат и където преценят...

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Без да съм бил. ПРедполагам , че таксито е спряло рязко за да вземе клиент и БМВ-то не го е видяло. И тъй като е отзад май излиза ,че то е виновно. Между другото съм виждал как такси спира непосредствено след сфетпфар , за да вземе клиент и колите зад него не могат да излезнат от кръстовището. Ама предполагам , че всеки е виждал изпълнения от таксиметровите шофиори.

 

Там където е таксито (на първата снимка) няма как да е спряло за клиент. Обаче много меки тия калоси баси :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да си обясня как е възможно толкова да се смачка това такси, при това да отиде в лявата лента а БМВ-то да му няма почти нищо (не че е нищо но просто гледайки таксито очаквах нещо доста по-сериозно а то само бронята и леко капака)... отделно как така единия е в лявата лента а другия в дясната.

 

Иначе на калосите вратите са като на дачия - при по-силен удар се огъват и отвярят затова и повечето имат лепенки "затваряй нежно"... аз една такава по навик от мойта като я засилих (съвсем нормално - на мойта ако не я засиля повече понеже е тежка и уплътненията спират удара и може и да не се затвори даже)... та тази като я засилих така се изтрещя че се огъна цялата врата и се отвори отново а таксиджията вътре вече виеше на умряло че съм му чупил вратата... а тогава още карах VW Polo което се затваряше по-лесно от тойотата така че ако сега седна в такси и го хлопна както съм свикнал сигурно цялата врата ще се разпадне...

Link to comment
Share on other sites

Преди време бях видял катастрофа, къдто Dacia Logan се беше въртяла по таван. Не бяха огънати ламарините толкова лошо, колкото го описвате всички, може би, защото беше новия модел и друга ламарина ли има незнам. А колкото да Калоса - явно много мека ламарина имали верно.... :confused

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да си обясня как е възможно толкова да се смачка това такси, при това да отиде в лявата лента а БМВ-то да му няма почти нищо (не че е нищо но просто гледайки таксито очаквах нещо доста по-сериозно а то само бронята и леко капака)... отделно как така единия е в лявата лента а другия в дясната.

 

 

Някой наскоро ми разправяше за някаква катастрофа между Chrysler 300c и някакво ново шевролетче... шевролетът бил тоталка, а 300ц-то било с чупена предна броня само.

Link to comment
Share on other sites

Някой наскоро ми разправяше за някаква катастрофа между Chrysler 300c и някакво ново шевролетче... шевролетът бил тоталка, а 300ц-то било с чупена предна броня само.

 

То и аз бях подпрял преди време едно 30 годишно БМВ и ако знаеш как хлътна навътре бронята (тя цялата изгнила де) и после застрахователите гледат полото че даже не е ожулено и викат - вие правите някаква шашма защото полото има каско (после се светна че какво като имам каско, полото няма даже драскотина). Ама даже боята на бронята си беше наред...

Link to comment
Share on other sites

Днеска за пореден път ми прави голямо впечатление като влезна в България и как нещата се променят - в София веднага някакви рейсърчета, карат си както искат, змийорки... даже един ако не бях натиснал спирачки щеше да ме удари отпред ама така без да му пука... все едно пича се надява, че всеки ще се дърпа и го пуска за да не стане катастрофа. Ебати гадната работа. Да не говорим за рейсърчетата по магистралата дети ти идват изведнъж с 200 и се гонят с някой и ти пресветкат мощно при положение, че в дясна лента има коли - е да литна ли?

 

Българска му работа, селяндурщина.

 

п.с. за дупките да не говорим, влезна в БГ град и хоп - якоооооооо. Утре да не забравя да си погледна джантите за (д)ефекти...

Link to comment
Share on other sites

Стара Загора: Млад мъж загина, а спътничката му е с опасност за живота след катастрофа край с.Християново

 

27 април 2009 | 11:35 | Агенция "Фокус"

 

Млад мъж загина, а спътничката му е с опасност за живота след катастрофа край с.Християново, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Стара Загора. Около 17.35 ч. вчера,от с.Християново за Стара Загора се е движел лек автомобил "Форд Кугар"(с десен волан), управляван от Д.Ж. (22) от Стара Загора, с три години стаж като водач на МПС. На ляв завой до разклона за с.Еленино общ. Стара Загора, при движение с несъобразена с пътните условия и релефа на пътя скорост, водачът изгубил управление над автомобила, който напуснал пътното платно и се ударил в крайпътно дърво. В резултат на удара автомобилът се разцепил на две и водачът загинал на място. Возещата се отпред в автомобила 22-годишна старозагорка е получила травма на главата и гърдите и загуба на съзнание. Настанена е за лечение в МБАЛ – Стара Загора с опасност за живота.

Причините за произшествието се изясняват. По случая е образувано досъдебно производство.

 

Повече информация има в коментарите -> тук

 

b212644bed28b66d05fa1d50362705da.jpg

45379707cfbefe8d86791a362c8b48b0.jpg

9197f07d445215ce437a87bbc1097af9.jpg

 

 

Един приятел намерил това като чул за мен. Спокойно можеше и за мен да пишат така.....

R.I.P. на момчето и дано момичето прескочи трапа.

Edited by TED
Link to comment
Share on other sites

Един приятел намерил това като чул за мен. Спокойно можеше и за мен да пишат така.....

Само дето този се е ударил с доста по-висока скорост от тебе - за да му се разцепи колата означава, че е нямало почти никакъв спирачен път, а направо е излетял от пътя и се е нацелил в дървото. :ph34r:

И освен това в твоя случай (ако си спомням правилно) от 140 ти се удряш веднъж в бордюра (като намаляш междувременно) и основният удар става при около 70 км/ч.

Докато той е карал с малко над 170 и ударът в дървото пак е бил с толкова. :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Представи си същото при 220 (210) в час... то хубаво стабилна колата ама кой знае какво ще ти се случи. Особено с БГ пътищата и магистрали (яко кръпки, ела да видиш в Хърватска какво е)...

 

Добре, че колите ги правят все по-здрави. На TED му пусках ей това филмче за да види нещо подобно на неговата катастрофа, мисля с 90км/х. Първата кола със сейфти рейтинг 5 звезди:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...