Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

А родителите на онова момиченце....

 

И как така се случи таз случайна случайност, журналята баш в тоз покъртително-трогателен момент да са на мястото на събитието? Аве, майка му дeйба, докога некви потни мутри, никога вода потни не пили ще се опитват да правят всички на маймуни!?! Ей в такива моменти ми се ще да видя последствията от 9мм куршум, преминал през нечий мазен и дебел череп!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Снощи там (Вакарел) падна брутална мъгла с много ниска видимост. Предвид факта, че ЕСТЕСТВЕНО имаше каращи със 120-130 и светещи отзад чак, някак си си знаех, че нещо лошо ще стане. Отделно колко камиона с почти никакви и мъждукащи светлини отазд ти изскачат пред лицето в последния момент. Кой ги пуска тия на пътя не знам. Поне два камиона ми изникнаха от нищото. Още един фактор - карането в индианска нишка без да се спазва дистанция. Просто сизнаех, че ще има опраскани, жалко, че толкова тежко е било...  

Link to comment
Share on other sites

@charmock има няколко места, основно преди няколко завоя, където не случайно има ограничение 90 км/ч (не мили/ч)

 

пред последния път като ходих натам и ми се изясни защо е сложено ограничението ама имаше един с червено БМВ, на който по-скоро му се замъгли....... 

та по темата - сигурен съм, че преди този виадукта  също има знаци.....

 

"попитахме 100 човека...." — ограничението в града повечето мислят, че е 60 км/ч

Всичко е много логично, но повечето хора не мислят.

Link to comment
Share on other sites

@charmock има няколко места, основно преди няколко завоя, където не случайно има ограничение 90 км/ч (не мили/ч)

 

пред последния път като ходих натам и ми се изясни защо е сложено ограничението ама имаше един с червено БМВ, на който по-скоро му се замъгли....... 

та по темата - сигурен съм, че преди този виадукта  също има знаци.....

 

"попитахме 100 човека...." — ограничението в града повечето мислят, че е 60 км/ч

Всичко е много логично, но повечето хора не мислят.

Знам, че е така бе приятелю...ама ако ще и още 100 знака да сложат пак ще е същото. По нагоре в дискусията за катастрофата на Руски, Нео Дот попита, "кой от вас не е карал със сто в града"? В последните години на пръсти се броят случаите в който съм вдигал скорост над ограничението и то максимум с 5-10 км. от горе и за това питам какво и става на тази държава. Защо хората масово се мислят за безсмъртни? И защо освен себе си, убиват и други хора?

Link to comment
Share on other sites

Понеже реших, че наистина питаш какво става и за това реших да кажа какво мисля по темата :) 

 

Изключително много ме дразни, че в кръгово, където има 3 ленти и 3те се ползват от правещия завой и всички го чакат, един така се беше засилил, че без малко от най-лявата да иде на тротоара в дясно, заедно с мен - в най-дясна лента, която по принцип е за направо. Но всички седят и чакат, защото знаят, че "така се вземат завоите".

 

пред Кауфланд преди левия завой има десен (на кръстовището) и по принцип като правиш десен от дясна лента трябва да отидеш в дясна лента, а не в средна. Идващите срещу този, който завива надясно могат да влязат в лявата лента, ама не - и те стоят и чакат, защото завиващия надясно ще иде в лява лента.

 

На Пловдив широките булеварди са адски лошо нещо, защото учат шофьорите на такова каране. Не казвам, че не са удобни, но всички шофьори прекалено много са се разглезили. 

Link to comment
Share on other sites

Както и предположихме, ударът с аудито е бил с 94 км/ч (стойност, извадена от компютъра на колата в момента на удара), което означава поне още 30 до 50 км/ч отгоре, в зависимост от това кога е натиснал спирачките...и нека някой тръгне да ме убеждава, че той с толкова си е карал до последно и не е имал грам спирачен път - за да не натиснеш спирачка трябва или да си сляп, или луд, точно на този прав участък, където от поне 100 метра се вижда, че някой иска да завива.

Link to comment
Share on other sites

Тъй, тъй - и го окаушиха. Не може трима да убиеш и да си свободен - няма такъв филм. Иначе и аз съм на мнение, че 0.6 далеч не значи пиян, както се раздухва, нито е фактор в случая, но настъпвайки Закона и там - автоголът е пълен. И е редно да има съответна присъда.

Link to comment
Share on other sites

Както и предположихме, ударът с аудито е бил с 94 км/ч (стойност, извадена от компютъра на колата в момента на удара), което означава поне още 30 до 50 км/ч отгоре, в зависимост от това кога е натиснал спирачките...и нека някой тръгне да ме убеждава, че той с толкова си е карал до последно и не е имал грам спирачен път - за да не натиснеш спирачка трябва или да си сляп, или луд, точно на този прав участък, където от поне 100 метра се вижда, че някой иска да завива.

Както ти казах и преди спирачен път не е имало никакъв, даже аудито има вградена система за автоматично спиране, която си работи доста добре, но дори тя не е натиснала спирачките и няма никакъв спирачен път, нито свирене на гуми както е казал твоя познат, защото ако свирят гуми оставят следи по асфалта! Пропусна едно при изброяванията кога не би натиснал спирачка - когато нямаш представа, че някой ще завива!

 

Тъй, тъй - и го окаушиха. Не може трима да убиеш и да си свободен - няма такъв филм. Иначе и аз съм на мнение, че 0.6 далеч не значи пиян, както се раздухва, нито е фактор в случая, но настъпвайки Закона и там - автоголът е пълен. И е редно да има съответна присъда.

И как точно вкарването в арест е равно на осъдителна присъда? Разлика между присъда и мярка за неотклонение? Нали беше платено на прокуратурата да го пусне?

 

Иначе евала на всички, които в омразата си чак стигнаха до това да сипят обиди по вдовица с 3 деца, току що загубила мъжа си!!! По-голяма комплексарщина от това няма накъде!

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Пропусна едно при изброяванията кога не би натиснал спирачка - когато нямаш представа, че някой ще завива!

 

И как точно вкарването в арест е равно на осъдителна присъда? Разлика между присъда и мярка за неотклонение? Нали беше платено на прокуратурата да го пусне?

 

Иначе евала на всички, които в омразата си чак стигнаха до това да сипят обиди по вдовица с 3 деца, току що загубила мъжа си!!! По-голяма комплексарщина от това няма накъде!

 

Ти си ДЛЪЖЕН да допуснеш всичко в градска среда и затова хората са казали, че карането със 100 на място като това е меко казано уродщина. Ами ако някой бе притичал през пешеходаната пътека? Изобщо с какъв акъл продължаваш да се опитваш да му търсиш оправдания на тоя? Плаща ли ти?

 

Вкаран е на мястото си. Другото следва. Ти пък ако си мислиш че няма да има осъдителна присъда много се лъжеш. 

 

Вдовицата с 3 деца няма да я коментирам повече - то се видя какво представлява от цялото общество. 

 

А ти престани да търсиш начини да оправдаеш убиеца - само се излагаш. Интересно ако беше отпраскал твоята жена, майка, сестра какво щеше да разправяш. Но такъв разговор е излишен. 

Link to comment
Share on other sites

Ти си ДЛЪЖЕН да допуснеш всичко в градска среда и затова хората са казали, че карането със 100 на място като това е меко казано уродщина. Ами ако някой бе притичал през пешеходаната пътека? Изобщо с какъв акъл продължаваш да се опитваш да му търсиш оправдания на тоя? Плаща ли ти?

 

Вкаран е на мястото си. Другото следва. Ти пък ако си мислиш че няма да има осъдителна присъда много се лъжеш. 

 

Вдовицата с 3 деца няма да я коментирам повече - то се видя какво представлява от цялото общество. 

 

А ти престани да търсиш начини да оправдаеш убиеца - само се излагаш. Интересно ако беше отпраскал твоята жена, майка, сестра какво щеше да разправяш. Но такъв разговор е излишен. 

Плаща ми да... Бахти елементарното мислене! Кога и къде съм казал, че не е виновен и няма да лежи? Защо коментирай я, какво представлява, че ми е много интересно - явно и ти си представител на хората, които са я плюли.

Link to comment
Share on other sites

Пропусна едно при изброяванията кога не би натиснал спирачка - когато нямаш представа, че някой ще завива!

 

Ако питаш мен лично как бих постъпил в подобна ситуация на подобно място - ами примерно като оставим факта, че няма да съм пил...едно защото не пия, а и второ...дори и да си представим, че съм пил по някаква причина, все пак имам някакво съзнание да не се прибера с колата си, а да си хвана такси...и като изключим факта, че няма да се движа с XXX км/ч, а с XX км/ч, но и дори да си представим, че съм превишил скоростта на празен път в 1 часа през нощта на бил. "Руски" в посока гарата, където имам 200 метра прав път от кръстовището на "6-ти септември" до въпросното място - та при всички тези изброени условия, в момента в който вѝдя кола някъде пред мен, а аз ще я вѝдя задължително освен ако в този момент не е паднала гъста мъгла, та... всяко движещо се нещо би ме накарало по първосигнални и второсигнални причини да натисна спирачките и да намаля доста преди да съм стигнал до въпросното движещо се нещо, защото няма как да знам дали въпросното нещо няма да тръгне да завива, да пресича или пък в него да има някой почерпен или дрогиран. Мисля, че това са нормалните реакции на всеки, който не иска да се самоубие или да убие някой друг.

Link to comment
Share on other sites

От това кръстовище до мястото на катастрофата няма 200 м.Има нагорнище и вероятно там е почнал да ускорява.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

От това кръстовище до мястото на катастрофата няма 200 м.Има нагорнище и вероятно там е почнал да ускорява.

Няма видимост особено, ако някой реши да изскочи рязко няма как да го видиш и да намалиш, щом дори системата на колата не го е направила! Това пак казвам не оневинява никого и ще си има съответните последствия, обаче съм сигурен, че над 90% от хората които се правят на разбирачи са вдигали не веднъж 90-100 в града и са се качвали "пияни" с 0.6 промила алкохол! Така че се замислете дали не може да се случи и на вас и намалете скоростта!

Link to comment
Share on other sites

Ако питаш мен лично как бих постъпил в подобна ситуация на подобно място - ами примерно като оставим факта, че няма да съм пил...едно защото не пия, а и второ...дори и да си представим, че съм пил по някаква причина, все пак имам някакво съзнание да не се прибера с колата си, а да си хвана такси...и като изключим факта, че няма да се движа с XXX км/ч, а с XX км/ч, но и дори да си представим, че съм превишил скоростта на празен път в 1 часа през нощта на бил. "Руски" в посока гарата, където имам 200 метра прав път от кръстовището на "6-ти септември" до въпросното място - та при всички тези изброени условия, в момента в който видя кола някъде пред мен, а аз ще я видя задължително освен ако в този момент не е паднала гъста мъгла, та... всяко движещо се нещо би ме накарало по първосигнални и второсигнални причини да натисна спирачките и да намаля доста преди да съм стигнал до въпросното движещо се нещо, защото няма как да знам дали въпросното нещо няма да тръгне да завива, да пресича или пък в него да има някой почерпен или дрогиран. Мисля, че това са нормалните реакции на всеки, който не иска да се самоубие или да убие някой друг.

Аз също като видя кола, която пресича пътят ми на движение, кракът ми отива над педала за спирачката. Не го знам дали няма да реши, че е много бърз и да изскочи точно като наближа. Случвало се е на един приятел. Бях в колата. Еми ония не успя да мине, ние също.

Link to comment
Share on other sites

От това кръстовище до мястото на катастрофата няма 200 м.Има нагорнище и вероятно там е почнал да ускорява.

 

ОК, нека е точно 185 метра...и освен това "нагорнище" е много силно казано, защото наклонът е минимален и изобщо не пречи на идеалната видимост към мястото на катастрофата. А че е започнал да ускорява от 6-ти септември, това мисля, че даже и той си го е признал.

 

Аз също като видя кола, която пресича пътят ми на движение, кракът ми отива над педала за спирачката.

 

Аз дори съм по-краен - не слушам музика в колата и не чакам някой да тръгне да ми пресича път. Когато мярна нещо живо около пътя където се движа (куче, дете, баба, велосипедист, моторист, човек в кола, жена в кола ( :evil )...и т.н.), автоматически имам едно наум, че всеки момент може да стане нещо ненадейно, примерно - кучето да му скимне да мине пред колата, детето да реши да пресече изведнъж. бабата да се спъне и да падне точно пред колата ми, велосипедистът да е свикнал да пресича пешеходните пътеки без да слиза, мотористът да реши да покара на задна гума, оня в колата да не ме види и без мигач да реши внезапно да си смени посоката, жената в колата изобщо да не й дреме какво става наоколо и да си говори по телефона....и всякакви други напълно възможни ситуации. Външно може да изглежда натоварващо психиката, но всъщност не е така - когато си си създал навик да караш така, че всеки момент може да ти се наложи да натиснеш спирачката, нещата стават без да се замисляш. ;)

Link to comment
Share on other sites

От това кръстовище до мястото на катастрофата няма 200 м.Има нагорнище и вероятно там е почнал да ускорява.

 

Чак от кръстовището се виждат завиващите коли. :)

https://www.google.bg/maps/@42.149191,24.740616,3a,74.2y,177.47h,90.51t/data=!3m7!1e1!3m5!1srYdzXDE_eGQdn3UOEjghBQ!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DrYdzXDE_eGQdn3UOEjghBQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D30.486174%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

 

 

Външно може да изглежда натоварващо психиката, но всъщност не е така - когато си си създал навик да караш така, че всеки момент може да ти се наложи да натиснеш спирачката, нещата стават без да се замисляш. ;)

 

Ами не. Аз процедирам по същия начин та знам за какво говориш. :) Видя ли нещо около пътя, крака ми е на спирачката и гледам него. Или сменям лентата, за да съм по-далеч. А такива, където ми криволичат по пътя и съм ги видял, че са хаотични и непредвидими - газ и за секунди да са ми в задното огледало.

Link to comment
Share on other sites

Няма видимост особено, ако някой реши да изскочи рязко няма как да го видиш и да намалиш, щом дори системата на колата не го е направила! Това пак казвам не оневинява никого и ще си има съответните последствия, обаче съм сигурен, че над 90% от хората които се правят на разбирачи са вдигали не веднъж 90-100 в града и са се качвали "пияни" с 0.6 промила алкохол! Така че се замислете дали не може да се случи и на вас и намалете скоростта!

Начи, глей ся....

Твоите аверчета може и да считат за нормално да вдигат 90-100 в града, ама останалите не го правят, а още по-малко на такова място. И престани да се правиш на адвокат на разни друсльовци (визирам лайньото на Бай-ти Стефан, както и тоя пръдльо, Трайков младши) съчуствам на трагедиите на тези семейства, както на пострадалите, така и на причинителите. Инак правиш впечатление на интелигентно момче, но с тези си напъни олекваш, особено пред хора, които имат едни малко по-...задълбочени впечатления от тези на сурат тефтер стадото.

И не ми излизай с приказките, че трайковото лайно не е друсльо или тотален малоумник, понеже липсата и на сант спирачен път говорят абсолютно противното ;)

 

П.п. А съм сигурен, че трайковото лайно се е носило с доста над сто преди удара, съдейки по щетите по пежото, разпилените отломки (пак от него) и помляната спирка. И молим те...., говорими още за системите на Ауди-то, щот почвам да получавам ерекция от кеф (ама не заради гения на Бай Германец, ми щото обичам да ми приказват глупости)

Link to comment
Share on other sites

Връщат се в мен едни спомени за оня trent дето защитаваше педофила навремето... Какво хубаво момче бил той, маминият и какви лоши сме били всички ние...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Връщат се в мен едни спомени.....

 

Чаровник такъв... :laughing1:

 

 

 

Филмите с които съм израсъл са:

 

Ну, погоди

Ум, белия делфин

Джейми с вълшебното фенерче

Приказки под шипковия храст

Арабела

Синьо лято

 

Чавдар

(не съм пораснал, не съм пораснал)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност в 1 сутринта колите се виждат още преди да са се показали благодарение на фаровете им.

@Neo ами ако не сме ги правили тези неща, освен на позволените места ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...